forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Brendon - Malagma comics

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Max1 Posted - 09/03/2012 : 16:22:43
Izdavacka kuca Malagma comics startuje sa prvim brojem Brendon - a.
Dakle,







Brendon - Rodjen 31.februara

naslovnica: Corrado Roi
scenario: Claudio Chiaverotti
crtez: Massimo Rotundo

Format A5, 96 strana.

Brendona mozete kupiti u 3 razlicite varijante:

- meki povez, beli offset papir (cena 300 din.)
- meki povez, zuti offset papir (cena 300 din.)
- tvrdi povez, beli offset papir (cena 600 din.)

Tokom popodneva/veceri strip ce se naci u striparnici Darkwood, a kasnije u narednim danima i u svim ostalim striparnicama u Srbiji, te zemljama regiona.

2.broj se ocekuje neposredno pred novobeogradski Sajam knjiga na prolece.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
marinac Posted - 02/08/2012 : 20:53:38
quote:
Originally posted by vronski 2

quote:
Originally posted by marinac

Oba broja su skoro rasprodata.
Ostalo je vrlo malo primeraka.



Odlično...
Znači možemo za Salon da očekujemo trojku i četvorku?



Tako su mi rekli. Da zajedno izlaze 3 i 4, ali ja ipak ne odlučujem o tome.
Ne mogu ništa pouzdano reći, a ni meni niko ništa ne javlja.
vronski 2 Posted - 02/08/2012 : 10:35:51
quote:
Originally posted by marinac

Oba broja su skoro rasprodata.
Ostalo je vrlo malo primeraka.



Odlično...
Znači možemo za Salon da očekujemo trojku i četvorku?

marinac Posted - 02/08/2012 : 10:11:07
Oba broja su skoro rasprodata.
Ostalo je vrlo malo primeraka.
vronski 2 Posted - 31/07/2012 : 10:57:34
quote:
Originally posted by Zagooor

Uskoro ću dobiti 2. Brendon,pa ćemo vidjeti kakav je ... Ako netko prodaje jedinicu javite mi na mail



Po opštem mišljenju onih koji su pročitali dvojka je mnogo bolja od jedinice.
Zagooor Posted - 31/07/2012 : 10:44:36
Uskoro ću dobiti 2. Brendon,pa ćemo vidjeti kakav je ... Ako netko prodaje jedinicu javite mi na mail
wesskowaz Posted - 30/07/2012 : 23:40:31
Tiraz je mali, pa racunam da bi trebalo da se rasproda.
vronski 2 Posted - 30/07/2012 : 14:11:27
quote:
Originally posted by Zagooor

A kava je proša ova dva Brendona ? Je li istina da će biti samo 6 brojeva u Malagmi ?



Iz razgovora sa Borisom shvatio sam da su otkupljena prava za prvih šest brojeva pa če onda na osnovu prodaje i interesovanja odlučiti za dalje...
E sad, nisam se od maja čuo sa njim pa ne bih znao kako je prošla prodaja prva dva broja ali valjda je na zadovoljavajućem nivou.
Zagooor Posted - 30/07/2012 : 14:01:37
A kava je proša ova dva Brendona ? Je li istina da će biti samo 6 brojeva u Malagmi ?
vronski 2 Posted - 30/07/2012 : 13:58:54
quote:
Originally posted by Zlix

Godišnji odmori su trenutno aktuelni...



Godišnji odmori su uvek aktuelni a osobito leti...

Uostalom, kad može veliki Boneli da uzme odmor celog avgusta može i mala Malagma...
Zlix Posted - 30/07/2012 : 13:53:45
Godišnji odmori su trenutno aktuelni...
vronski 2 Posted - 30/07/2012 : 12:52:51
quote:
Originally posted by Zagooor

Je li to onda propalo ili ?



Nije propalo (pu, pu, daleko bilo...)!
U septembru za Salon stripa bi trebalo da se pojave trojka i četvorka.
Zagooor Posted - 30/07/2012 : 12:40:56
Je li to onda propalo ili ?
wesskowaz Posted - 30/07/2012 : 12:30:28
Za sada samo 2.
Zagooor Posted - 30/07/2012 : 11:45:21
Jesu li samo dva broja izašla i zašto ?
dzoni Posted - 12/05/2012 : 00:07:28
kako ide prodaja prvog i drugog broja?
King Warrior Posted - 04/05/2012 : 21:03:27
quote:
Originally posted by Oki


Ako netko može preporučiti neko manga remek djelo,rado ću ga pročitati i prokomentirati.(pohvaliti ili popljuvati)?


mozda nije remek-djelo, ali svakako dobar strip:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=39874
a remek-djelo slijedi u ovoj godini, od istog autora
http://www.bedetheque.com/serie-4441-BD-Quartier-lointain.html
Oki Posted - 04/05/2012 : 20:54:25
Ma meni je neukusno da u topicu koji je posvečen određenom strip junaku netko o njemu piše da je smeće....ako netko nešto voli nek' uživa i raspravlja o tome..
Mene, recimo Brendon nakon prvog pročitanog broja ničim posebno nije oduševio,ali ipak tu vidim materijala za dobre priče u budućnosti,pa ću ga nastaviti čitati...
Što se tiče novih Bonellija,za razliku od Brendona, Cassidy i Greystorm rasturaju od prvog broja..!
A što se tiče podbadanja sa pedofilskim naslovnicama mangi,ja recimo kao stripofil dajem šansu svakoj vrsti stripa i čitam sve što mi je dostupno. Mange koje su prevedene u Hrvatskoj su za mene smeće,a sve one stotine mangi na engleskom jeziku koje se u algoritmu u Zagrebu mogu nabaviti imaju skoro na svakoj drugoj naslovnici neku curicu u minici ili haljinici ispod koje se vide gačice...neukusno i pedofilski za moj ukus!
Ako netko može preporučiti neko manga remek djelo,rado ću ga pročitati i prokomentirati.(pohvaliti ili popljuvati)?
wele Posted - 04/05/2012 : 20:02:30
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by star-duster
Ono što mi je zaista zasmetalo jeste to što je drugi broj otprilike po 2mm viši i širi od broja jedan


Druže, stvarno te molim da ne shvatiš ovo lično i da se ne ljutiš, ali moram napisati svoj kratki komentar na ovu izjavu:

Mislim, pretjerujemo. Evo, sada sam shvatio, "pregledajući" moju policu sa mangama, da mi je jedan Tezukin strip za oko milimetar niži od drugih od istog izdavača. Šta sad - da šaljem protestna pisma, zapalim se ispred redakcije, pilom skratim ostale, da budu "u redu"? Heh.

Pogotovo se ne bih uzbuđivao poradi kristalno čistog treša kao što je "Brendon".
Još jednom te molim da se ne naljutiš - samo sam naveo tvoju poruku kao primjer našeg kolekcionarstva koje se nekada zaista zna graničiti sa opsesivno-kompulsivnim poremećajem.




"Druže",stvarno bih te molio da ovo ne shvatiš osobno,ali netko tko čita smeće od mangi sa pretežno pedofilskim naslovnicama nema što pisati o Brendonu da je "kristalni" trash!!!!
Imaš manga topic pa veličaj mange do mile volje,a Brendona ostavi na raspravu za ljubitelje ovog strip junaka!!!


Meni ovo privlaci paznju,mozes li objasniti o kojim se naslovima radi ili jednostavno lupas,cisto da podbodes Mhejla?
Mhejl Posted - 04/05/2012 : 19:50:49
Žao mi je ako su izdavač i ostali članovi ovo protumačili kao napad na dotične - naravno, takvih namjera nije bilo.

Alexts, ja sam procijenjivao serijal iz perspektive Kjaverotijevog opusa, a ne čitavog Bonelija - a osim toga, nemoguće je ne pričati o čitavom Boneliju kada se dohvatiš nekog njihovog stripa, budući da ih većina ima jaka zajednička obilježja. Sad, moram da napomenem: žao mi je ako si stekao utisak da ja pišem nekritičke apoteoze mangama. Ne, ja se koncetrišem na ono najbolje, zato što su u pitanju uglavnom nepoznati stripovi koje valja predstaviti publici. Pisao bih i o osrednjim, i o lošim mangama - ali smatram da je preče uputiti ljude na tolika sjajna dijela koja čuče u mraku (kod nas, naravno), a koja bi se dopala mnogima.
dzoni Posted - 04/05/2012 : 19:49:12
ovako....uporedio sam isti broj..broj 1 pre kupovine sa zutim i belim papirom da bi odlucio koji cu da kupujem...i meni se mnogo vise svidja zuti papir...prakticno isti papir koji i italijani koriste za svoja originalna izdanja...i crtez mi je lepsi na tom zutom papirom...tako da uzimam taj zuckasti papir...sto se samog izdanja tice lepo je uradjeno i jeste broj 2 je malkice siri...nevezano za boju papira...ali nista strasno...pa imam i iatlijanke originale zagora brendona....svaki broj je malo visi ili nizi....sto se samog brendona ko junaka svidja volim ga...
King Warrior Posted - 04/05/2012 : 19:41:48
quote:
Originally posted by Mhejl


No eto, pročitaću još koji broj, da se uvjerim ili razuvjerim u ovo.


procitaj, tek onda mozes objektivno ocijeniti serijal. Ja sto sam vise citao, sve sam vise bio razocaran. Ta neka prisutna depresija u stripu mi nije dala da postanem fan ovog serijala. Na pocetku sam zaista imao velika ocekivanja, ali sam ostao sa svakom epizodom sve vise razocaran.
To je ipak moje subjektivno misljenje, isto tako mislim da pojedine mange spadaju medju najbolje stripove koji postoje.
Dakle, sve je to subjektivno.
Izdavacu, naravno, sve najbolje. Siguran sam da ce mnogi zavoliti ovaj serijal.
alexts Posted - 04/05/2012 : 19:39:07
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Mhejl
Pogotovo se ne bih uzbuđivao poradi kristalno čistog treša kao što je "Brendon".



A što lepo ne odeš na Zagor topike da objasniš i ubediš ljude da je reč o trešu (a jeste treš), pa na Blekov topik, Kapetana Mikija, Kita Telera i ostalih treš stripova, pa kad sve ubediš u to, onda se vrati na novije stripove i izdavače?




A onda ću te ubijediti da su mange najbolja škola stripa, preobratiti, and call it a day.



Hteo sam da ti kažem sledeće - verovatno si i sam primetio da ljubiteljima Boneli stripova određeni nedostaci ovih stripova ne smetaju? Čak šta više mnogi Bonelijevci ne znaju za bolje jer i ne žele da znaju za bolje - ne čitaju ništa izvan Bonelija ili skoro ništa, jer ih ništa više od stripa i ne zanima.

E sad, ako ćemo da se igramo strip - kritičara (a i ja sam brojne ozbiljne analize stripova piskarao po internetu) onda treba ići redom (zato sam ti i pomenuo starije, i danas popularne trash stripove i junake), a ne selektivno.

Jer ako si se selektivno "ostrvio" samo na Brendona, onda se najpre može pomisliti da namerno radiš neku anti-propagandu protiv izdavača, a ne da samo pokušavaš da budeš objektivan.

A i objektivne analize Bonelijevih stripova ne zanimaju previše fanove Bonelija, a naročito ako dolaze od onih koji nekritički propagiraju neku drugu školu stripa, poput američke ili japanske, kao što vidiš gore.
Mhejl Posted - 04/05/2012 : 19:28:56
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Mhejl
Pogotovo se ne bih uzbuđivao poradi kristalno čistog treša kao što je "Brendon".



A što lepo ne odeš na Zagor topike da objasniš i ubediš ljude da je reč o trešu (a jeste treš), pa na Blekov topik, Kapetana Mikija, Kita Telera i ostalih treš stripova, pa kad sve ubediš u to, onda se vrati na novije stripove i izdavače?


A onda ću te ubijediti da su mange najbolja škola stripa, preobratiti, and call it a day.

Svi imamo problema u vrijednovanju kada su u igri sentimenti i nostalgija. Ali njih barem nema kada raspravljamo o novijoj Boneli produkciji.
alexts Posted - 04/05/2012 : 19:26:53
quote:
Originally posted by Mhejl
Pogotovo se ne bih uzbuđivao poradi kristalno čistog treša kao što je "Brendon".



A što lepo ne odeš na Zagor topike da objasniš i ubediš ljude da je reč o trešu (a jeste treš), pa na Blekov topik, Kapetana Mikija, Kita Telera i ostalih treš stripova, pa kad sve ubediš u to, onda se vrati na novije stripove i izdavače?

Mhejl Posted - 04/05/2012 : 19:20:45
Heh, hvala na "čašćavanju". Poruku sam namjerno napisao u takvom tonu zato što su me zanimale reakcije - mada, moje mišljenje o "Brendonu" je tačno navedeno. Moje mišljenje je da je Kjaveroti autor kome ne treba davati odriješene ruke, kome treba određeni nivo kontrole koji bi sveo njegova pretjerivanja, a ovaj serijal je sušta suprotnost. Tako je čitava prva epizoda jedan pokušaj stvaranja poetične skice post-apokaliptičnog svijeta i njegovih promijenjenih vrijednosti estetike i "normalnog", ali su dobre ideje uništene kilavom radnjom, banalizovanjem mnogih motiva neumjerenom patetikom, i, kako to u njegovim stripovima često biva, vrlo grubim i razočaravajućim sudarom logike i dešavanja u stripu. Ne, ne smeta mi što je jedan od likova živio dvjesto godina da bi našao nju, Ženu, ali iritira banalno pitanje:"Ali, kako je to moguće?", i još bezvezniji odgovor: "Radijacija sine, sve je to od radijacije", da bi se zatim nespretno pokušao nanovo došlepati na liniju oniričkog, iracionalnog: "A možda mu je čežnja dala snagu...". (Parafraziram, naravno.) Ovo je samo jedan slikovit primjer, ima toga još. Možda je to posljedica Boneli klišea na koje je autor svikao, ali nisam siguran da bi napisao sjajn strip i da je potpuno "očišćen" od svih negativnih strana pisanja u ovoj produkciji.

No eto, pročitaću još koji broj, da se uvjerim ili razuvjerim u ovo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000