forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Konstantinovo Raskršće (System Comics, 2012)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dexa pantelejski Posted - 11/05/2012 : 14:37:08
Strip ''Konstantinovo Raskršće''

Prelistajte prvih 20 strana

http://www.niscafe.com/pdf/konstantinovo-raskrsce.pdf



Izdavačka kuća System Comics iz Beograda izdaće strip rađen po motivima bestselera Dejana Stojiljkovića "Konstantinovo raskršće". U pitanju je prvi od tri dela grafičkog romana naslovljen "Kraljevstvo krvi", album ima ukupno 70 strana, štampan je u kombinovanoj tehnici, neki delovi su crno-beli, a neki u punom koloru.

Strip je crtački uobličio Dragan Paunović, poznat po radu na stripu "Družina Dardaneli", scenario je napisao Dejan Stojiljković na osnovu svog romana, autor predgovora je legenda domaćeg stripa Bojan M. Đukić a logo je dizajnirao naš poznati strip autor i filmadžija Aleksa Gajić. Stripu je pridodato dva eseja na temu Konstantina Velikog i okultne nacističke organizacije Anenerbe, kao i pripovetka "Mrtve stvari" koju su specijalno za ovu priliku ilustrovali naši strip internacionalci Dražen Kovačević i Milorad Vicanović Maza.

Radnja stripa se razlikuje od radnje romana, a svaki deo imaće prolog sa Konstantinom Velikim kao glavnim protagonistom.

Grafički roman "Konstantinovo raskršće - Kraljevstvo krvi" naći će se u prodaji u drugoj polovini maja 2012. u knjižarskom lancu Delfi kao i u svim striparnicama i bolje snabdevenim knjižarama.

Za 22. maj zakazana je promocija i izložba originalnih tabli u galeriji SKC-a u Beogradu, sa početkom od 20h. Niška promocija biće organizovana sredinom juna.





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 04/10/2021 : 03:12:57
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by wesskowaz





Kad izlazi



I mene ovo interesuje, kao i cena. Verovatno izlazi krajem oktobra za Sajam knjiga? Ali uzima se sigurno!
udarnik007 Posted - 30/09/2021 : 23:04:55
Hoće li biti i verzija na
latinici?
Dr. Zistis Posted - 30/09/2021 : 22:16:18
quote:
Originally posted by wesskowaz





Kad izlazi
jagodanbg Posted - 30/09/2021 : 19:30:40
Imam pojedinacne brojeve ali vise volim integrale tako da cu ovo sigurno kupiti!
wesskowaz Posted - 30/09/2021 : 18:35:10
Dr. Zistis Posted - 19/09/2021 : 21:55:08
Bravooo👍
john connor Posted - 19/09/2021 : 19:48:37
Ne mogu ni u najavi bez greske..."nejvece tajne"
bisley Posted - 19/09/2021 : 18:09:47
jagodanbg Posted - 19/09/2021 : 16:23:20
Tex Willer Posted - 25/04/2017 : 00:58:49
quote:
Originally posted by bisley

Pretpostavio sam da će biti nešto u tom smjeru, jer je na tribini (video gore malo iznad...) najavljeno integralno izdanje kad se završe sva tri dijela! Konstantinovo raskršće je dobar strip i šteta bi bilo da ne iziđe treći dio!
Žao mi je što je SC usporio i sa Adamom Vildom jer je to strip na kojem radi najviše domaćih autora. Hvala ti na informacijama!



Nema na cemu, trebalo bi da su precizne ingžformacije ili bar Deksine zelje. Nadam se da ce se zavrsiti jer mi je Deksa jedan od najdrazih mladjih pisaca a radnja romana(i stripa) je smestena u moj rodni grad, pa mi je iz tog razloga jos drazi. U ne znam tacno kom izdanju postoji i dodatak gde se pise i o odnosu pojedinih nemackih oficira prema udovicama ljudi koji su poginuli prilikom "saveznickog" bombardovanja. A medju njima je i moj deda koji je poginuo na poslu u fabrici. Moja baba je tad dobila novcanu pomoc za izdrzavanje dece od "neprijatelja" Nemaca, pa mi se dodatno svidja to pojasnjavanje sivih nijansi rata i jos jedna potvrda da u ratu nista nije samo crno ili belo, da su nejasne granice izmedju dobrih i losih... da ne ulazim dalje u pricu da ne bude protumaceno kao iznosenje nekih politickih stavova. Jer ne volim politiku i ratove, tako da ne priznajem nijednu podelu osim one na dobre i lose ljude, ma kom narodu pripadali.
bisley Posted - 24/04/2017 : 16:33:21
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by bisley

Hoće li skoro treći dio?

Ne govorim nista u Deksino ili SC ime, ali sam nacuo da tu nesto nije u redu i da se eventualno mozemo nadati nekom izdanju u izdanju neke druge izdavacke kuce ili mozda samostalnom izdanju scenariste iliti mog Nislije Dekse. Izvinjavam se ako sam pruzio bilo kakvu netacnu informaciju, ali kako sam i ja od onih koji zeljno ocekuju ovo, rekoh da kazem kakve sam glasine cuo jos odavno, zbog onih koji ih nisu culi a podjednako zeljno ocekuju izdanje.


Pretpostavio sam da će biti nešto u tom smjeru, jer je na tribini (video gore malo iznad...) najavljeno integralno izdanje kad se završe sva tri dijela! Konstantinovo raskršće je dobar strip i šteta bi bilo da ne iziđe treći dio!
Žao mi je što je SC usporio i sa Adamom Vildom jer je to strip na kojem radi najviše domaćih autora. Hvala ti na informacijama!
Tex Willer Posted - 24/04/2017 : 09:17:08
quote:
Originally posted by bisley

Hoće li skoro treći dio?

Ne govorim nista u Deksino ili SC ime, ali sam nacuo da tu nesto nije u redu i da se eventualno mozemo nadati nekom izdanju u izdanju neke druge izdavacke kuce ili mozda samostalnom izdanju scenariste iliti mog Nislije Dekse. Izvinjavam se ako sam pruzio bilo kakvu netacnu informaciju, ali kako sam i ja od onih koji zeljno ocekuju ovo, rekoh da kazem kakve sam glasine cuo jos odavno, zbog onih koji ih nisu culi a podjednako zeljno ocekuju izdanje.
bisley Posted - 20/04/2017 : 19:10:59
Hoće li skoro treći dio?
radio clash Posted - 20/08/2012 : 14:44:30
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by radio clash

quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by radio clash

Knjigu nisam čitao, te o njoj samo znam ono što je autor, to jest Dexa, govorio u intervjuima, a to sam pročitao bukvalno sada. Stiče se utisak (neka me neko ispravi ako grešim) da su partizani nepismeni zločinci, da se nije vodila narodnooslobodilačka borba pored građanskog rata, već da su samo terorisali predratnu inteligenciju i građanstvo. Zanima me kako se na to gleda u stripu?



To je sasvim nebitno, za priču
Deksa jeste napisao knjigu koja se ne uklapa u kalup knjiga koje opisuju događaje iz tog perioda i ništa više od toga.
Ova ideološka naklapanja nisu potrebna.



Najnormalnije sam pitao, nema potreba da se lupaš po čelu. Možda je nekom bitno. Ne znam koliko bi ljudi iz Srbije kupilo strip čija radnja bi se odvijala u Splitu u potrazi za Dioklecijanovim mačom, gde je jedan od junaka ustaša. Možda bi neko odmah u startu zbog toga odbacio strip. Elem, vidimo se na promociji.



Split je inače bia u Italiji u 2.svj.ratu


Nisam dugo bio ovde, neću o politici nego o istoriji Bio je u Italiji dok azuri nisu kapitulirali septembra '43.
Zlix Posted - 25/06/2012 : 18:49:30
Ma ništa, rek'o da ljudi lakše nadju ako ih zanima B)
vronski 2 Posted - 25/06/2012 : 18:33:10
Hvala Zlix!
;)
Zlix Posted - 25/06/2012 : 17:04:02
http://www.pravda.rs/2012/06/22/dejan-stojiljkovic-turbo-folk-pevaljke-nam-drze-predavanja-o-evropi-i-demokratiji/
vronski 2 Posted - 25/06/2012 : 09:35:31
Na www.pravda.rs link kultura intervju sa Dejanom Stojiljkovićem!
Zlix Posted - 24/06/2012 : 16:49:35
Pročitao sam Konstantinovo raskršće: Krljevstvo krvi. Nisam nikada čitao knjigu pa nisam upoznat sa celom pričom, a koliko sam skontao ovo je tek prvi deo od tri, tako da nemam neku celokupnu sliku o stripu, ali ovaj početak je zaista interesantan i dosta obećava. Pogotovo mi se dopadaju dodatni tekstovi, koji objašnjavaju neke stvari iz istorije i pojašnjavaju neke detalje iz samog stripa. Imam samo jednu zamerku na par tekstualnih grešaka u dodatnim tekstovima, ali sve u svemu, celokupna knjiga je odlična. :)
yodatoza Posted - 23/05/2012 : 20:31:55
Evo celog snimka od sinoc:

http://www.youtube.com/watch?v=5Y1fkpNweoA
dexa pantelejski Posted - 21/05/2012 : 21:38:06
Da se vratimo na temu.

Evo sta javlja B92

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=272&yyyy=2012&mm=05&dd=21&nav_id=611195

tu je i plakat izlozbe



Imam najave da ce na promociju doci i neki ljudi koji inace ne pohode strip-desavanja. Muzicari, glumci, dobitnici NIN-ove nagrade itd...

Bice zanimljivo.
lwood Posted - 21/05/2012 : 16:07:27
eno san otvoria poll u prijedlozima da ne spamamo ovde
lwood Posted - 21/05/2012 : 15:54:14
ma znam da nije do tebe,a markosa san pita par puta uživo pa neče da minja svoju politiku do politike na forumu.
al ja i dalje ne vidin čemu se neke povijesne,čak i političke teme ,pogotovo one koje se ne tiču ovih krasnih naroda i narodnosti ne smiju otvarat.
uostalom ako neko i zabrazdi tu su i moderatori jelda?
King Warrior Posted - 21/05/2012 : 13:56:11
Ipak, da ne kvarimo ovu temu, mozda bi bilo bolje da, ako hoces, otvoris jednu temu u podforumu Prijedlozi, komentari, kritike.
Tu bi mogao da pitas Markosa u vezi politike, da li hoce da odobri ili ne. U sustini on je jedini koji moze to da odobri. ne mogu ja sada ovdje da pisem u njegovo ime, mogu reci samo ono kako ja mislim da je najbolje.
lwood Posted - 21/05/2012 : 13:52:17
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

ma stoji sve to,al meni i dalje nema smisla da se na forumu o stripovima zaključavaju teme o samim stripovima.
npr. Mučačo,hladna ko leš i slično.






hladna ko led elvude, hladna ko led



ma znam ,al ja ovo od milja

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000