forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 AGARTHI COMICS: Magični vjetar br: 2 - Kandže

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Agarthi Comics Posted - 16/05/2012 : 10:16:57
Agarthi Comics vam predstavlja, novu epizodu Magičnog Vjetra.

Magični Vjetar br: 2 - Kandže





MAGIČNI VJETAR
Broj 2.
Epizoda: KANDŽE

Cijena 6,00 KM (posebna cijena od 5,00 KM vrijedi prvih 30 dana od dana objavljivanja stripa samo za kupce koji u Sarajevu mogu lićno od nas preuzeti strip, a i uskoro samo u striparnici Agarthi Comicsa.

Izdavač: Agarthi Comics d.o.o.
www.agarthicomics.ba

Urednik: ALMIR ŠEHALIĆ
Direktor: AMELA ŠEHALIĆ
Prijevod: ANJA PRAVULJAC
Lektura: EMIR PAŠANOVIĆ
Dizajn prilagodio: DRAGOMIR KRIŽIĆ
Priprema za štampu: DRAGOMIR KRIŽIĆ
Štamparija: BLICDRUK d.o.o

Posebnu zahvalnost dugujemo SNJEŽANI ĐORĐIĆ I GORANU ZEČEVIĆU bez čije pomoći prva bh. Bonelli izdanja ne bi ugledala svjetlost dana.

ISSN:2233-1263
Štampano u Bosni i Hercegovini

2 / KANDŽE
Originalni naslov: ARTIGLI
Prvo izdanje: Avgust 1997.
Tvorac junaka: GIANFRANCO MANFREDI
Scenarij: GIANFRANCO MANFREDI
Uredio: RENATO QUEIROLO
Crteži: GIUSEPPE BARBATI & BRUNO RAMELLA
Naslovnica: ANDREA VENTURI

Copyright ©2012 Sergio Bonelli Editore.
Licensed through Panini SpA.
© ZA BOSANSKOHERCEGOVAČKO IZDANJE
AGARTHI COMICS d.o.o.
Maj 2012.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
JPorta Posted - 29/05/2012 : 19:11:36
quote:
Originally posted by Paka01

Majke van mile, jeste mi digli živce jutros
Napokon sam kupija Magičnog broj 2 i "popizdija" kad sam vidija plavi hrbat. Jel moguće ikako da hrbati nastave u istoj boji, tj da se ne mijenjaju boje na svakom broju? Lipše bi bilo Mislin, nije da puno smeta, ja ću nastavit kupovat kako god da budu izgledali jer je i izdanje i strip odlično, al eto.



talijanski originali su isto u duginim bojama, nije do Agarthija...
Paka01 Posted - 29/05/2012 : 18:50:15
Majke van mile, jeste mi digli živce jutros
Napokon sam kupija Magičnog broj 2 i "popizdija" kad sam vidija plavi hrbat. Jel moguće ikako da hrbati nastave u istoj boji, tj da se ne mijenjaju boje na svakom broju? Lipše bi bilo Mislin, nije da puno smeta, ja ću nastavit kupovat kako god da budu izgledali jer je i izdanje i strip odlično, al eto.
Tex Willer Posted - 28/05/2012 : 22:06:51
Fenomenalna izdanja, jedva cekam ono sto sledi a nemam. Almir je likcina, puno pozdrava i srece u daljem radu.
Pridruzujem se kupovini vec kod Jan Dixa, Napoleona i jos dosta toga sto nemam
doktor78 Posted - 27/05/2012 : 22:26:45
Meni je drugi broj za nijansu lošiji od prvog, ali može proći. Idemo dalje!
selanne Posted - 26/05/2012 : 15:04:25
Sjajno! Prvi broj mi i nije baš legao, valjda je mi je poslužio da se naviknem, ali uzdao sam se u izjave nekih forumaša da će mi se za 5-6 brojeva serijal sigurno svidjeti. Pogriješili su, svidio mi se već nakon druge epizode! Lijep prikaz života Indijanaca, osvrt na njihovu mitologiju, uza sve to i elementi horrora, mračan crtež koji odgovara atmosferi... Zahvaljujući odličnom Agarthijevom izdanju, ovo je čisto savršenstvo, jedino što još mogu tražiti je da izlazi češće.
tosha Posted - 25/05/2012 : 12:29:55
kupljeno :) nje šarano po njemu, nema naljepnice = ja zadovoljan
djukak Posted - 23/05/2012 : 16:56:25
Sledeci komentar u nekom od izdanja mora da bude delbojev :)
Emir Pasanovic Posted - 23/05/2012 : 15:17:54
Dobro ba, strip fanovima a ne ljudima, to sam mislio da se podrazumijeva.
delboj Posted - 23/05/2012 : 15:13:58
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by djukak
Osećam se kao likovi čija imena su objavljivana u Kutku za kolekcionare......


Prije nekoliko mjeseci (bože, ima li već i godina?) je DC Comics pokrenuo kampanju, da čitaoci počnu opet komunicirati s njima putem interneta ali isključivo mailom. Nemam pojma dokle je ta kampanja (znam da sam ja poslao svoje pismo ali nikad ništa od toga), ali me je to još tada ponukalo da razmišljam o tome koji je osjećaj vidjeti svoje ime u štampi posebno ljudima koji inače ne pišu ili barem ne pišu s namjerom da to jednom bude objavljeno.


Pa šta znam, nisam siguran da bi taj osjećaj bio lijep

A nekad sam drugačije razmišljao
djukak Posted - 23/05/2012 : 09:48:31
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by djukak
A autorska prava? A neovlašćena upotreba imena..............


Inače, Jerry je dopustio da koristim njegovo ime u "članku koji pišem o Agarthiju", ali ti ne odgovaraš na mail.



Ti imaš moj yahoo mail koji skoro nikada ne koristim... Uglavnom koristim svoj gmail nalog......

Svaka čast na profesionalnosti. Kao što rekoh, pravo je zadovoljstvo videti sopstveni komentar objavljen u zvaničnom izdanju jednog stripa.......
Emir Pasanovic Posted - 22/05/2012 : 23:26:56
quote:
Originally posted by djukak
A autorska prava? A neovlašćena upotreba imena..............


Inače, Jerry je dopustio da koristim njegovo ime u "članku koji pišem o Agarthiju", ali ti ne odgovaraš na mail.
Emir Pasanovic Posted - 22/05/2012 : 23:23:38
quote:
Originally posted by djukak
Osećam se kao likovi čija imena su objavljivana u Kutku za kolekcionare......


Prije nekoliko mjeseci (bože, ima li već i godina?) je DC Comics pokrenuo kampanju, da čitaoci počnu opet komunicirati s njima putem interneta ali isključivo mailom. Nemam pojma dokle je ta kampanja (znam da sam ja poslao svoje pismo ali nikad ništa od toga), ali me je to još tada ponukalo da razmišljam o tome koji je osjećaj vidjeti svoje ime u štampi posebno ljudima koji inače ne pišu ili barem ne pišu s namjerom da to jednom bude objavljeno.
Jednom kad mi se pružila prilika, nisam mogao a da ne pokrenem svoj eksperiment. Vidjećemo kako će sada krenuti komentari i u kojem smjeru, ali iskreno, jedva čekam vidjeti gdje sve ovo vodi.
Negativna strana? Neću nikada vidjeti moje pismo objavljeno tako u Agarthiju.
djukak Posted - 22/05/2012 : 23:19:14
quote:
Originally posted by Jerry Krause
@djukak, koliki ćemo masni honorar tražiti za ovakvo dobro reklamiranje Agarthija?



Samo za reklamiranje????????

A autorska prava? A neovlašćena upotreba imena..............

Ima da izdaju pr narednih 100 brojeva svakog junaka i da mi ih daju besplatno. I sve u roku od godinu dana.
Jerry Krause Posted - 22/05/2012 : 22:59:28
Baš zanimljivo, i ja sam upravo danas kupio ovaj broj. I nisam se baš toliko iznenadio.

@djukak, koliki ćemo masni honorar tražiti za ovakvo dobro reklamiranje Agarthija?
djukak Posted - 22/05/2012 : 22:52:47
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Nisam ni ja znao dok nisam vidio taj segment prilikom lekture. Stvarno je bilo besmisleno da objavimo pismo nekih tamo talijančića od prije 15 godina, ali ste se zato vas dvojica savršeno oduševili.



Hvala. Fino je znati da se nešto što sam napisao pojavilo u jednom zvaničnom Boneli izdanju i da će uvek biti tu.... Zaista neprocenjivo......
Osećam se kao likovi čija imena su objavljivana u Kutku za kolekcionare......

Emir Pasanovic Posted - 22/05/2012 : 22:33:41
Nisam ni ja znao dok nisam vidio taj segment prilikom lekture. Stvarno je bilo besmisleno da objavimo pismo nekih tamo talijančića od prije 15 godina, ali ste se zato vas dvojica savršeno oduševili.
djukak Posted - 22/05/2012 : 22:23:59
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by djukak

Naravno kupujem u petak kao i prve brojeve.


Ti imaš poseban motiv da kupiš ovaj broj, kao i Jerry Krause.



Danas sam video. Pa vi niste normalni.......

Da sam znao šta će biti, bio bih malo kreativniji
oakpeha Posted - 18/05/2012 : 21:48:32
Upravo tako. Pitam je ja, kad kupuje cipele, gleda li jesu li oštećene?
Ona me onako gleda, tupo. Sigurno je pomislila: A, budale!

Inače kiosk je u središtu grada, ne znam ulicu. Pogledaću sutra ako se sjetim.
Agarthi Comics Posted - 18/05/2012 : 21:28:56
Na broju dva nisu ljepljene Bonelii naljepnice. Bili bi Vam zahvalni da nam posaljete adresu i kako se zove kiosk (ako bi ste ga uslikali) bilo bi još bolje.. Očigledno će trebati dosta vremena da svi u svojim sredinama objasnimo "tetama" da kada dajemo 4,5,6 KM za neki proizvod, očekujete nov, a ne pohaban...
Sekta Posted - 18/05/2012 : 21:26:38
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

O jebem im sunce... zato su naljepljene, da ne pišu po foliji jer nije Almir mogao objasniti da to ne rade! Koji kreteni, koji idioti, ali džaba, ne možeš im ništa objasniti i ništa dogovoriti...


Na žalost nije to ništa čudno. Ja sam dugo radnicama u kiosku pokušavao da objasnim zašto mi smeta našarana cijena na stripovima. Bojim se da je to nemoguće promjeniti.
oakpeha Posted - 18/05/2012 : 21:22:54
Bila su 3 primjerka ali ni na jednom naljepnice. Inače bi bio uzeo s naljepnicom.
Emir Pasanovic Posted - 18/05/2012 : 21:15:21
O jebem im sunce... zato su naljepljene, da ne pišu po foliji jer nije Almir mogao objasniti da to ne rade! Koji kreteni, koji idioti, ali džaba, ne možeš im ništa objasniti i ništa dogovoriti...
oakpeha Posted - 18/05/2012 : 21:07:31
Da, na foliji. Ostane fin trag na korici.
Emir Pasanovic Posted - 18/05/2012 : 21:03:35
Van naljepnice na foliji?!
oakpeha Posted - 18/05/2012 : 20:35:14
Broj 2 kupio danas u Bugojnu. Mogu reći da su izdanja loše izložena.
Jedva sam ih pronašao negdje u kutu, zatrpana nekim pisanim romanima.

Inače sve 5, samo nepotrebno šaraju po njima neke šifre

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000