forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Luc Orient integral

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
axle munshine Posted - 12/01/2008 : 17:12:01
Lombard je izdao prvi integral nama dobro poznatog Luc Orienta.Bilo bi super kada bi i neki od nasih izdavaca krenuo sa ovim serijalom u identicnom izdanju.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Rick Posted - 20/10/2012 : 20:25:00
quote:
Originally posted by anto

Ono što mi smeta kod LO je očigledno kopiranje Flaša Gordona.
U epizodama na zemlji, Greg je dosta originalniji, pa su samim tim i priče bolje.



Moram da se složim.
DeeCay Posted - 16/10/2012 : 11:09:18
Luc Orient integral 1
LO BG 1 | 192 str.
recenzija by Mali_Mate

Zli vanzemaljski tirani, izgubljena plemena u dalekim divljinama, svemirski brodovi, hibernacija, roboti, dijeve u nevolji i rastreseni profesori. Svijet je to kojim se kreće plavokosi junak imena Orient. Luc Orient.

Dalen Posted - 28/05/2012 : 18:51:28
BG-ov prvi integral Luc Orient je izdan još 2009. a drugog još i dalje nema. Tako da...hm. Volio bih da nisam u pravu jer je i meni drag i imam taj prvi integral.
Dr. Zistis Posted - 28/05/2012 : 15:47:09
quote:
Originally posted by anto

Dugo sam se nećkao da li da kupim integral Lika Orienta.
Jedan od dražih stripova koje sam čitao u Superu/Stripoteci/Gigantu, ali daleko od onih za kojima sam ludeo.Bilo mi je čudno što je BG počeo sa integralima ovog junaka, jer ipak ima toliko drugih BD naslova koji su zvučniji nego ovaj serijal (isto sam se pitao i za Ramira i za Tungu), pa makar ga radio i legendarni Greg.
Sa obzirom da sam i ja fan spomenutog autora i da volim taj retro sf/avanturistički strip nisam odoleo i nabavio sam ga, a potom i pročitao.
Izdanje je skroz korektno i vredno kolekcije.Sam strip je od onih koje je donekle pregazilo vreme ali i dalje ima taj šmek BD klasika, tako da odmah kažem da sam uživao u njemu koliko je moguće uživati u ovakvom stripu.
I ovde ću odmah reći jednu BITNU STVAR - ove prve četiri epizode su za klasu lošije nego one koje slede a čija je radnja smeštena na Zemlju.Možda i za dve klase.tako da svi oni kojima se Lik i nije nešto dopao, ne bi trebali da zaobiđu sledeće epizode, kada ih BG jednog dana bude izdao.

Dotada, gregoljupci i fanovi retro sf-a, slobodno nabavite ovaj integral.


Jos uvek se dvoumim kupiti ili ne...a tako sam ga voleo u Stripoteci...
anto Posted - 25/05/2012 : 17:58:31
Ono što mi smeta kod LO je očigledno kopiranje Flaša Gordona.
U epizodama na zemlji, Greg je dosta originalniji, pa su samim tim i priče bolje.
anto Posted - 25/05/2012 : 17:53:41
Dugo sam se nećkao da li da kupim integral Lika Orienta.
Jedan od dražih stripova koje sam čitao u Superu/Stripoteci/Gigantu, ali daleko od onih za kojima sam ludeo.Bilo mi je čudno što je BG počeo sa integralima ovog junaka, jer ipak ima toliko drugih BD naslova koji su zvučniji nego ovaj serijal (isto sam se pitao i za Ramira i za Tungu), pa makar ga radio i legendarni Greg.
Sa obzirom da sam i ja fan spomenutog autora i da volim taj retro sf/avanturistički strip nisam odoleo i nabavio sam ga, a potom i pročitao.
Izdanje je skroz korektno i vredno kolekcije.Sam strip je od onih koje je donekle pregazilo vreme ali i dalje ima taj šmek BD klasika, tako da odmah kažem da sam uživao u njemu koliko je moguće uživati u ovakvom stripu.
I ovde ću odmah reći jednu BITNU STVAR - ove prve četiri epizode su za klasu lošije nego one koje slede a čija je radnja smeštena na Zemlju.Možda i za dve klase.tako da svi oni kojima se Lik i nije nešto dopao, ne bi trebali da zaobiđu sledeće epizode, kada ih BG jednog dana bude izdao.

Dotada, gregoljupci i fanovi retro sf-a, slobodno nabavite ovaj integral.
DeeCay Posted - 11/02/2012 : 19:32:31
Luc Orient - osvaja svemir!


Luc Orient, znanstveno-fantastična space-opera belgijsko-francuskog stripa iz polovice sedamdesetih, autora Grega i Eddyja Paapea! Ideja o serijalu sinula je davne 1964. godine novom uredniku slavnog strip časopisa Tintin - Gregu (što je zapravo pseudonim Michela Regniera). Autor je to s već priznatim opusom iza sebe, no njegovo vrijeme autorskih i uspješnih serijala tek dolazi. Npr. stvorio je serijale Bruno Brazil, Bernard Prince ili Comanche, a predstavio je i autore budućnosti poput Hermanna u magazinu. Greg za potrebe svog stripa stvara alternativni Zemljin univerzum u kojem je glavni junak plavokosi div Luc Orient i naslovljuje ga "Vatreni zmajevi".

LUC ORIENT NA STRIPOVI.COM >>>

axle munshine Posted - 18/01/2009 : 13:21:13
...stigla je i konacna potvrda da ce prvi integral LO biti objavljen ove godine...svaka cast Bookglobe...
axle munshine Posted - 21/11/2008 : 21:54:25
...potvrdjeno iz Bookglobea da ce biti u integralnom izdanju...odlicno...nadajmo se vec dogodine prvom integralu...
axle munshine Posted - 05/09/2008 : 18:35:20
quote:
Originally posted by Tomislav

mozda jednog dana i kod nas



...prava za Hrvatsku su prodata,bice sigurno,samo pitanje u kom obliku...
Tomislav Posted - 05/09/2008 : 18:09:41
mozda jednog dana i kod nas
axle munshine Posted - 04/09/2008 : 20:56:05
U Petak stize i cetvrta knjiga LO...ostaje jos jedan integral i zaokruzice se ceo serijal od 18 epizoda...

axle munshine Posted - 18/06/2008 : 20:06:59
LO goes on...:))
Dalen Posted - 23/04/2008 : 20:32:59
Naravno da su cool vijesti. Luc Orient i pogotovo Aster Blistok su mi super stripovi. Integrali? Naravno! A kako drugačije. Toga ima podosta.
axle munshine Posted - 23/04/2008 : 20:23:22
Yuuupiii i od mene...da podrzim kolegu Jakija...
Inache su cool vesti...
I preporucujem da krenu integralno,i to sto pre...prosli bi mnogo bolje nego sa nekim drugim serijalima...mnogo,mnogo bolje...
jaki Posted - 23/04/2008 : 19:38:43
jupiii!još integrala koji će izaći ko zna kad i biti prevedeni ko zna kako.volija bi prije da su završili nešto od prije,ali OK,Astera možda i kupim?!
Peyo Posted - 23/04/2008 : 15:32:54
Bookglobe kupio prava na Luc Orient-a:
http://www.groupe-dargaud.com/FRC/Detail.FRCatalogue.InternationalPartners.cfm?Query_ID=10868

A Strip-agent na Krcka, Aster Blistoka i Leonarda:
http://www.groupe-dargaud.com/FRC/Detail.FRCatalogue.InternationalPartners.cfm?Query_ID=11570
axle munshine Posted - 12/04/2008 : 19:46:54
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by Dalen

Bolje Aster Blistoka .




Potpisujem kolegu.



Thanks Gand...
axle munshine Posted - 12/04/2008 : 19:46:23
quote:
Originally posted by Dalen

Bolje Aster Blistoka .



Dapache...
Dalen Posted - 12/04/2008 : 15:47:21
Bolje Aster Blistoka .
axle munshine Posted - 11/04/2008 : 17:27:04
quote:
Originally posted by Tomislav

Nadam se da cemo i ovaj integral kad-tad vidjeti i kod nas



...mislis,integrale...ima ih vec dva,za sad,dok stignu kod nas bice ih jos......i slazem se,ovo bi trebalo objaviti...
Tomislav Posted - 11/04/2008 : 16:25:25
Nadam se da cemo i ovaj integral kad-tad vidjeti i kod nas
alanmaras Posted - 10/04/2008 : 21:24:41
quote:
Originally posted by axle munshine

Stize i drugi integral LO...na 200 strana u boji...


ima li toga na engleskom negdje?
axle munshine Posted - 10/04/2008 : 20:30:55
A uz novi integral stize i monografija "tatice" Paapea...na 160 strana... in color,naturally...

axle munshine Posted - 10/04/2008 : 20:25:25
Stize i drugi integral LO...na 200 strana u boji...


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000