forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 KOMIKO: Tiho, tiše by JASON

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 13/06/2012 : 18:12:35
Sa velikim ponosom predstavljamo knjigu koja donosi radove jednog od najintrigantnijih i najcenjenijih savremenih evropskih autora, Norvežanina koji već godinama živi u Francuskoj - JASONA.
U okviru jedne knjige pod naslovom "Tiho, tiše", Komiko donosi dve od najpoznatijih Jasonovih storija - "Hej, čekaj..." i "PSSST!" u kojima autor uspeva da gotovo bez upotrebe reči i u okviru stripskog medija, u svetu antropomorfnih životinja, ispriča životne priče nabijene emocijama koje su "rezervisane za visoku književnost".
U nadi da će Vam se dopasti naše novo izdanje i da ćete zaroniti u Jasonov svet sa nama,
Vaš Komiko

Jason: Tiho tiše
Strana: 192
Format: 15x21 cm
Štampa: crno-belo
Povez: tvrdi
Prevod: Vuk Marković
Tiraž: 500 primeraka
Cena: 1100 din



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 07/10/2022 : 12:05:36
Adolf mi stoji na listi još od kada sam prvi put iščitao Tiho, tiše. Overiće se
Paka01 Posted - 07/10/2022 : 11:35:16
quote:
Originally posted by naker


Ne znam kakvi su ostali radovi od ovog autora i da li pogađaju na isto mesto kao ovaj strip, ali Jason kao autor je veliko otkrovenje za mene. Tiho, tiše je više od stripa. Pored Jimmya Corrigana sigurno najtužniji strip koji sam ikada pročitao.



Preporučam "Why Are You Doing This?".
Od njega sam pročitao taj, Hey Wait, I Killed Adolf Hitler i Lost Cat. Od navedenih mi je Hey Wait dojam praktički isti kao tebi, Why Are You Doing This je također sasavim dobar, dok mi ova zadnja dva nisu bila baš zanimljiva.
naker Posted - 07/10/2022 : 11:09:17
Haha, touche

Punpun, Corrigan i Tiho, tiše su sveta trojka... za sada
Dzonka Posted - 07/10/2022 : 10:57:58
quote:
Originally posted by naker
Goodnight Punpun

Napisao i nacrtao: Inio Asano

Jimmy Corrigan? Jimmy je šetnja po parku po lepom vremenu u odnosu na Punpuna.



Je l' Korigan najdepresivniji strip koji si čitao ili nije?
naker Posted - 07/10/2022 : 09:55:22
Kao uvertiru za Žive & mrtve iščitah ponovo ovaj strip i iskreno ne znam za mnogo naslova koji izazivaju toliko jake emocije kao ovaj strip, stvarno mi nije bilo svejedno dok sam čitao ovaj strip. I tu ne mislim samo na glavnu priču koja je pretužna. Prelazim preko prvih 20tak stranica i mislim kako je ovo simpatičan mali stripčić, dva mangupa se glupiraju baš je zabavno, kao da čitam Kalvina i Hobsa... i onda te zvekne bez upozorenja kao da ti neko lupi šamar. Tiho, tiše, najtiše... muk. Hej čekaj, šta raditi kada život krene nizbrdo i kada svagdanja borba nije ono što smo očekivali da će biti. Neki ljudi imaju malo srce koje brzo kuca pa lako prebrode nemile događaje jer sutra je uvek novi dan. Dok drugi imaju veliko srce ali koje kuca sporo i duže se pamte neke stvari. Pogotovo one loše.

Ni kratke priče ne zaostaju mnogo. Priča sa nevidljivim čovekom i ona gde te smrt prati tokom celog života su stvarno da se naježiš! Jasonov minimalistički i do krajnje mere sveden crtež je idealan za ovu vrstu stripova jer samo pojačava utisak o pročitanom. Teško štivo, ali genijalno smišljeno i realizovano na tako jedan jednostavan i lako razumljiv način. "Nemi" stripovi uvek imaju toliko puno toga za reći.

Strip je siv, tužan i depresivan do zla boga, ali nije mu to svrha sama po sebi već autor periodično dozvoljava malo komičnog oduška. Kao npr kod razglabanja o fudbalu i kladionici u menzi ili kada roda donese bebu u poštansko sanduče

Ne znam kakvi su ostali radovi od ovog autora i da li pogađaju na isto mesto kao ovaj strip, ali Jason kao autor je veliko otkrovenje za mene. Tiho, tiše je više od stripa. Pored Jimmya Corrigana sigurno najtužniji strip koji sam ikada pročitao.
stbojan Posted - 28/03/2013 : 00:41:35
Jako zanimljiv (po svim aspektima), pronicljiv i inteligentan strip... nadasve dobro predocene i ispricane zivotne price... ko ih razume, shvatice sve ... ko ih ne razume... neka cita ovo ponovo... vredece mu u zivotu...
zorglub Posted - 15/09/2012 : 15:10:40
Ljudi, mante' se jalovih diskusija, bolje čitajte Jasona, odličan je.
vronski 2 Posted - 02/08/2012 : 09:36:04
quote:
Originally posted by KOMIKO

Drugari, nemojte mi ruinirati temu o Jasonu.




Izvini Vuče, ja smesta prestajem!
Nadam se da će i ostali...
KOMIKO Posted - 01/08/2012 : 20:36:42
Drugari, nemojte mi ruinirati temu o Jasonu.
Jasko Posted - 01/08/2012 : 20:17:19
quote:
Originally posted by vronski 2
Ja bih pre pljunuo tu ljigu prodanu što se za pare uvlači svima u dupe a Srbe blati gde stigne!



Kad cete bre da nestanete...

Pa da probam jos mars
kratko, jasno, mars
za ovo ovde, u, lenjo do srzi
ciji je moto, trpi i rzi
ostade mi mars, nista, samo m'rs!
vronski 2 Posted - 01/08/2012 : 19:23:27
quote:
Originally posted by Jasko

Mozes samo da mu pljunes pod prozor.



Ja bih pre pljunuo tu ljigu prodanu što se za pare uvlači svima u dupe a Srbe blati gde stigne!
Jasko Posted - 01/08/2012 : 18:59:29
Mozes samo da mu pljunes pod prozor.
vronski 2 Posted - 01/08/2012 : 18:50:03
quote:
Originally posted by Jasko

Da mi je jos jedared proci Ilicom
pa da becarac nasvrljam cirilicom
tesko da bi drugi mogli
resiti taj hijeroglif
al' bi neko znao da sam tu
cipelice jedne bele zastale bi
i prevele stih na asfaltu

Jednom cu u baladu da se prerusim
u refren sto se tamo jos zapevusi
pa da minem Starom Vlaskom
da joj kosu sklonim daskom
i za uglom hitro zamaknem
da pred nosom strasnog Bana
kao senka Petra Pana kapu namaknem



Vidim voliš Panonskog GOVNARA, Upsss, pardon, MORNARA...
Jasko Posted - 01/08/2012 : 17:15:52
Da mi je jos jedared proci Ilicom
pa da becarac nasvrljam cirilicom
tesko da bi drugi mogli
resiti taj hijeroglif
al' bi neko znao da sam tu
cipelice jedne bele zastale bi
i prevele stih na asfaltu

Jednom cu u baladu da se prerusim
u refren sto se tamo jos zapevusi
pa da minem Starom Vlaskom
da joj kosu sklonim daskom
i za uglom hitro zamaknem
da pred nosom strasnog Bana
kao senka Petra Pana kapu namaknem
Mairosu Posted - 30/07/2012 : 23:43:37
I jos nesto, ako ce iko da uci cirilicu od vas sto ne znate, neka je uci iz licnog interesovanja za komsijsku kulturu i istoriju, ne da bi citao Srednjovekovni Zamak od Komika.
Mairosu Posted - 30/07/2012 : 23:42:08
quote:
Originally posted by Argus

quote:
Originally posted by Mairosu

Uvek se fasciniram cinjenicom kada hrvati i ini misle da srbi koriste cirilicu iskljucivo iz razloga jer je oni ne razumeju, pa da kao budemo ekskluzivni.


Ti se stvarno pravis pametan,skupa sa Vronskim.Nikoga nisam vrijedao,nikome nisam spocitavao sto pise cirilicu i jebe mi se za to.Nacionalista nisam,sovinista nisam ali kako objasniti onda da Komiko jedini od srpskih izdavaca izdaje stripove na cirilici(ja barem za druge ne znam u skoroj proslosti,npr Darkwood,Systemcomics,Padora,Omnibus,Phoenix press...)To je njhovo pravo,stvar je jednostavna,na cirilici ja stripove ne kupujem bez ikakvog amoziteta prema Srbima i drugim narodima koji barataju tim pismom.Ja ne mislim bas nista jer nisam osobito pametan u usporedbi s tobom,ocito je da sam nepismen , glup jer ne znam cirilicu i onda jos sam sve najgore.Najlakse je lopticu prebaciti na druge i svaliti krivicu , optuziti bez osnove.Ljudi bi trebali krenutu od sebe,svojih duhova proslosti koji ih muce i proganjaju a ako su oni to sto jesu ,ima nas Hrvata koji nismo optereceni prosloscu,nacionalizmom i vjerom. Meni su svi ljudi isti bez obzira na sve razlike ,tako sam odgajan,dijelim ih samo na dobre i lose.Zao mi je sto sam uopce zapoceo ovu raspravu i ispricavam se ako sam ikoga uvrijedio.


Pa ako ne mislis ama bas nista, zasto ti je cudno sto srpski izdavac izdaje stripove na srpskom pismu ? Sta je sledece, zahtevaces od japanskih izdavaca da forsiraju latinicu i batale japansko pismo ?

Niko nije poticao nacionalizam, niti iko ikoga forta da uci cirilicu (ja je licno i ne koristim, nema svrhu za mene neku prakticnu). ALi jednostavno, ima ljudi kojima je ona bliza srcu, i forsiraju je jer im se svidja. Cilj sigurno nije alienacija hrvatskih i slovenackih citalaca.
alexts Posted - 30/07/2012 : 23:07:47
quote:
Originally posted by vronski 2

quote:
Originally posted by Argus

Ne vidim ni ja nista lose ali shvacas ne mogu iskompletirat sve stripove od Komika,a tu je Srednjovjekovni zamak,More zove,Tisina,ovaj Jason je ionako na vise od pola bez teksta i ima ga u hrvatskoj varijanti bez te jedne price s tekstom.Ali vjeruje da ima jos dosta drugih zanimljivih stripova koji su u pripremi.



Pa sad, najiskrenije i najdobronamernije, mislim da ti je lakše i brže da obnoviš znanje ćirilice i kupiš postojeća izdanja Komika nego da čekaš latinična izdanja koja pitanje da li će i kada će izaći...



Najiskrenije i najdobronamernije - prestani da gnjaviš ljude da uče ćirilicu.

To se jednostavno neće desiti (a i ne treba) sem u pojedinačnim slučajevima, ako neko baš reši da nauči (hipotetički).
Sve duže diskusije oko ovoga su besmislene.
vronski 2 Posted - 30/07/2012 : 16:44:05
quote:
Originally posted by Argus

Ne vidim ni ja nista lose ali shvacas ne mogu iskompletirat sve stripove od Komika,a tu je Srednjovjekovni zamak,More zove,Tisina,ovaj Jason je ionako na vise od pola bez teksta i ima ga u hrvatskoj varijanti bez te jedne price s tekstom.Ali vjeruje da ima jos dosta drugih zanimljivih stripova koji su u pripremi.



Pa sad, najiskrenije i najdobronamernije, mislim da ti je lakše i brže da obnoviš znanje ćirilice i kupiš postojeća izdanja Komika nego da čekaš latinična izdanja koja pitanje da li će i kada će izaći...
Argus Posted - 30/07/2012 : 16:41:25
Ne vidim ni ja nista lose ali shvacas ne mogu iskompletirat sve stripove od Komika,a tu je Srednjovjekovni zamak,More zove,Tisina,ovaj Jason je ionako na vise od pola bez teksta i ima ga u hrvatskoj varijanti bez te jedne price s tekstom.Ali vjeruje da ima jos dosta drugih zanimljivih stripova koji su u pripremi.
vronski 2 Posted - 30/07/2012 : 16:33:31
Nisi Arguse nikoga uvredio i verujem ti apsolutno da nisi imao nikakve loše namere ali razumi i ti nas iz Srbije koji ne vidimo ništa loše u tome da izdavač koji je iz Srbije objavljuje svoja iudanja na zvaničnom i po Ustavu važećem pismu ćirilici.
Uzgred, nedavno sam imao intervju sa fromtmenom veoma popularne rock grupe u Hrvatskoj, bendom "Vatra", i kada sam sagovorniku napomenuo da će intervju biti objavljen na ćirilici on mi je uz smešak odgovorio "Ma sve ok, ko ne zna neka nauči"!
Argus Posted - 30/07/2012 : 16:25:15
quote:
Originally posted by Mairosu

Uvek se fasciniram cinjenicom kada hrvati i ini misle da srbi koriste cirilicu iskljucivo iz razloga jer je oni ne razumeju, pa da kao budemo ekskluzivni.


Ti se stvarno pravis pametan,skupa sa Vronskim.Nikoga nisam vrijedao,nikome nisam spocitavao sto pise cirilicu i jebe mi se za to.Nacionalista nisam,sovinista nisam ali kako objasniti onda da Komiko jedini od srpskih izdavaca izdaje stripove na cirilici(ja barem za druge ne znam u skoroj proslosti,npr Darkwood,Systemcomics,Padora,Omnibus,Phoenix press...)To je njhovo pravo,stvar je jednostavna,na cirilici ja stripove ne kupujem bez ikakvog amoziteta prema Srbima i drugim narodima koji barataju tim pismom.Ja ne mislim bas nista jer nisam osobito pametan u usporedbi s tobom,ocito je da sam nepismen , glup jer ne znam cirilicu i onda jos sam sve najgore.Najlakse je lopticu prebaciti na druge i svaliti krivicu , optuziti bez osnove.Ljudi bi trebali krenutu od sebe,svojih duhova proslosti koji ih muce i proganjaju a ako su oni to sto jesu ,ima nas Hrvata koji nismo optereceni prosloscu,nacionalizmom i vjerom. Meni su svi ljudi isti bez obzira na sve razlike ,tako sam odgajan,dijelim ih samo na dobre i lose.Zao mi je sto sam uopce zapoceo ovu raspravu i ispricavam se ako sam ikoga uvrijedio.
vronski 2 Posted - 30/07/2012 : 14:59:26
Ma ljudi, najbolje je sličnosti i razlike između srpskog i hrvatskog objasnio Bora Čorba sledećim stihom:

"Ku.ac i nježnik to je isto takoreći,
sa tom razlikom što je k.rac od nježnika veći"!

Poli Posted - 30/07/2012 : 14:57:10

Hm, kod nas je bilo sve skupa samo jedna godina (peti razred?), a kako je to izgledalo u praksi sam vec opisao. Smejurija. :D
Srpsko-hrvatski sam naucio zapravo iz stripova, a ti su bili na latinici... ;)
Secam se koliko se dragi kolega Pedja iz Sarajeva zacudio kad je saznao da sam naucio iz romana pa to svima govorio kao da je to ne znam kakvo cudi. Meni je to izgledalo normalno. Ali mi zato gramatika sigurno ne ide najbolje. :I


(u cemu je problem kod transkripcije imena?)

feniks Posted - 30/07/2012 : 14:47:47
quote:
Originally posted by Poli


Zasto problem sa transkripcijom imena, zar ne postoje ista slova u oba pisma?
Nije problem u slovima

Ali kako rekoh, odluka je do izdavaca. Samo iskreno mislim da bi se prodalo vise stripova da je na latinici. Nista vise. A onima kojima je toliko do stripa kupit ce ga i da je samo na japanskom, kao sto ljudi kupuju italijanskog Bonellija ali ne citaju italijanski.

Naravno


(Moje gornje "pitanje" se odnosilo na to, da valjda u Srbiji citaju na oba pisma ili uopste ne citaju. Ili se varam? Ne znam kako se uci srpski na osnovnoj, nekako ne verujem da samo na cirilici ili pak?)

Ja sam (u bivsoj drzavi doduse) prvi razred ucio latinicu u drugom cirilicu, a poslije> jedne sedmice latinica sljedece cirilica.





vronski 2 Posted - 30/07/2012 : 14:42:38
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Poli

LV, na mene mislis? Na nemacki - srpski?


pa da
s jedne strane citav novi jezik
s druge samo pismo u jeziku koji vec razumes/govoris.... :)



E konačno Vaderu da se ti i ja u nečemu u potpunosti složimo...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000