forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: Supernova - Pinokio

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Djole Posted - 27/06/2012 : 09:19:43


Svi znaju priču o lutku koji je želeo da postane pravi dečak... ali Vinšlusov Pinokio je nešto drugo, na momente brutalan, na momente dirljiv strip koji koristi poznati predložak da bi ispripovedao nešto novo, a opet potpuno u duhu originala.

Često kada želimo da istaknemo vrhunski kvalitet nekog strip ostvarenja, koristimo opise, poput: drugačiji, narativno briljantan, crtački moćan, originalan… Pinokio nudi sve to i ostavlja bez reči. Strip koji na fantastičan način kazuje zašto je i stvorena izreka da slika vredi više od hiljadu reči. Ovde se ne radi naravno o jednoj slici, već o stotinama vinjeta bez očekivanog teksta. Teksta koji je više nego nepotreban, jer nas sami crteži, kroz snažan izražaj autora vode kroz priču koja povezuje više različitih, isprepletanih sudbina.

Poput male skitnice Šarloa, jedinog autentičnog filmskog (super)heroja, koga je tumačio vanvremenski Čarli Čaplin koji je bez izgovorene reči znao da kaže sve, i ovaj mali i nezgrapni stripski junak nas od samog početka pa do trenutka kada sklopimo korice vodi kroz ovaj surovi svet, budeći u nama osećaje gorčine, ali i ispunjenosti i zadovoljstva. Njegova golgota u potrazi za ljubavi u nama i oko nas je skoro nedostižana, ali odustajanje nikada nije opcija, čak ni kada mrak sve natkrije svojim sumornim krilima. Poput Čarlijevog Šarloa, i Vinšlusov Pinokio hrabro korača dalje, ali dokle... procenićete kada pročitate strip.

HC, kolor, format veći od A4, 194 strane.

Cena - prvih mesec dana 1800 dinara, narednih mesec dana 2000 dinara, nakon toga 2200 dinara.

Privju:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/pINOKIjO%20PRIVJU.pdf

Zahvaljujemo se svima koji su nam pomogli na izradi ovog izdanja.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Combatrock Posted - 09/08/2017 : 16:23:43
Aloha Poli... citam, imam kuci jedno 20 - 25 izdanja uz neke specijalce npr Handyburger (o ljudima sa invaliditetom) i Stripburek (neki ex yu presek - lepo uradjena knjiga)... eto realno nisam znao pozadinu oko tih para koje dobijaju, iskreno nisam se ni upustao u te fondovske price... kupovao sam godinama u knjizari Beopolis i jedno vreme kod Radovana Popovica okej lik skroz (mislim da se posle bavio malo i stripom i tako to). Bilo je to ludo vreme fanzinastva i alternative, a sto se samih stripova tice iskreno bilo je svega i svacega od istinskih remek dela do totalnog trasha... evo ovih dana cu malo preturiti po kolekciji da obnovim gradivo.

stay true and gold
Poli Posted - 09/08/2017 : 12:56:18

Ha, ti citas (citao) Stripburger? I, kako ti se dopada ta "alternativna" revija koja muzi pare od drzave dok druge revije koje objavljuju BD i druge skole stripe to ne mogu.


Combatrock Posted - 08/08/2017 : 20:57:10
Sta reci. Nagledao sam se ovoga u Stripburgeru. Dobar je strip nije bas za neko padanje u nesvest. Recimo tri plus od pet.
Dr. Zistis Posted - 29/09/2016 : 22:24:32
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

interesantno je da ovaj strip već nije objavljen u Kolorci.



Istina, a nije čak ni najavljen, niti ga je Marko uopće spominjao kao neku mogućnost koliko se sjećam. Srećom tu je Darkwoodovo izdanje pa nismo ostali zakinuti.




Meni smeta ekavica u DW izdanju.



Ti to ozbiljno?





Shaner Posted - 29/09/2016 : 21:02:49
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

interesantno je da ovaj strip već nije objavljen u Kolorci.



Istina, a nije čak ni najavljen, niti ga je Marko uopće spominjao kao neku mogućnost koliko se sjećam. Srećom tu je Darkwoodovo izdanje pa nismo ostali zakinuti.




Meni smeta ekavica u DW izdanju.



Ti to ozbiljno?

NESVRSTANI Posted - 29/09/2016 : 20:07:03
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

interesantno je da ovaj strip već nije objavljen u Kolorci.



Istina, a nije čak ni najavljen, niti ga je Marko uopće spominjao kao neku mogućnost koliko se sjećam. Srećom tu je Darkwoodovo izdanje pa nismo ostali zakinuti.




Meni smeta ekavica u DW izdanju.
Shaner Posted - 27/09/2016 : 22:31:45
quote:
Originally posted by anto

interesantno je da ovaj strip već nije objavljen u Kolorci.



Istina, a nije čak ni najavljen, niti ga je Marko uopće spominjao kao neku mogućnost koliko se sjećam. Srećom tu je Darkwoodovo izdanje pa nismo ostali zakinuti.

anto Posted - 27/09/2016 : 21:13:20
interesantno je da ovaj strip već nije objavljen u Kolorci.
Dr. Zistis Posted - 26/09/2016 : 16:30:38
quote:
Originally posted by Otto Kraus

quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Otto Kraus

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

jel kasper jedini forumaš kome se ne sviđa pinokio?



koliko sam brojao, jeste



E nisi...Evo i mene na listi kupio ga,procitao i zamijenio za nesto drugo isti tjedan. Nije me zainteresirao u dovoljnoj mjeri za drugo citanje,pa samim tim ne zasluzuje biti kolekcije.



Malo vas je, malo vas je .......

Svaki pocetak je tezak,a i znas poznatu navijacku:malo nas je ,al smo govna





Otto Kraus Posted - 26/09/2016 : 15:37:12
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Otto Kraus

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

jel kasper jedini forumaš kome se ne sviđa pinokio?



koliko sam brojao, jeste



E nisi...Evo i mene na listi kupio ga,procitao i zamijenio za nesto drugo isti tjedan. Nije me zainteresirao u dovoljnoj mjeri za drugo citanje,pa samim tim ne zasluzuje biti kolekcije.



Malo vas je, malo vas je .......

Svaki pocetak je tezak,a i znas poznatu navijacku:malo nas je ,al smo govna

kasper Posted - 26/09/2016 : 14:37:36
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Otto Kraus

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

jel kasper jedini forumaš kome se ne sviđa pinokio?



koliko sam brojao, jeste



E nisi...Evo i mene na listi kupio ga,procitao i zamijenio za nesto drugo isti tjedan. Nije me zainteresirao u dovoljnoj mjeri za drugo citanje,pa samim tim ne zasluzuje biti kolekcije.




Dva amatera




tja, evo javlja se sef ove nosate druzine
Oki Posted - 26/09/2016 : 08:19:05
quote:
Originally posted by Otto Kraus

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

jel kasper jedini forumaš kome se ne sviđa pinokio?



koliko sam brojao, jeste



E nisi...Evo i mene na listi kupio ga,procitao i zamijenio za nesto drugo isti tjedan. Nije me zainteresirao u dovoljnoj mjeri za drugo citanje,pa samim tim ne zasluzuje biti kolekcije.



Malo vas je, malo vas je .......
Dr. Zistis Posted - 26/09/2016 : 07:06:31
quote:
Originally posted by Otto Kraus

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

jel kasper jedini forumaš kome se ne sviđa pinokio?



koliko sam brojao, jeste



E nisi...Evo i mene na listi kupio ga,procitao i zamijenio za nesto drugo isti tjedan. Nije me zainteresirao u dovoljnoj mjeri za drugo citanje,pa samim tim ne zasluzuje biti kolekcije.




Dva amatera
Otto Kraus Posted - 26/09/2016 : 01:31:14
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

jel kasper jedini forumaš kome se ne sviđa pinokio?



koliko sam brojao, jeste



E nisi...Evo i mene na listi kupio ga,procitao i zamijenio za nesto drugo isti tjedan. Nije me zainteresirao u dovoljnoj mjeri za drugo citanje,pa samim tim ne zasluzuje biti kolekcije.
kasper Posted - 25/09/2016 : 21:47:11
quote:
Originally posted by anto

jel kasper jedini forumaš kome se ne sviđa pinokio?



koliko sam brojao, jeste
anto Posted - 25/09/2016 : 21:30:08
jel kasper jedini forumaš kome se ne sviđa pinokio?
Shaner Posted - 25/09/2016 : 19:14:09
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Dr. Zistis


Moj covek, sve ti je oprosteno




Stani, nisam se još ni krenuo ispovijedati.




Ispovjedaces se kad Kasper vidi sta si napisao





Dr. Zistis Posted - 25/09/2016 : 18:52:03
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Dr. Zistis


Moj covek, sve ti je oprosteno




Stani, nisam se još ni krenuo ispovijedati.




Ispovjedaces se kad Kasper vidi sta si napisao
Shaner Posted - 24/09/2016 : 20:46:12
quote:
Originally posted by Dr. Zistis


Moj covek, sve ti je oprosteno




Stani, nisam se još ni krenuo ispovijedati.

Dr. Zistis Posted - 24/09/2016 : 19:52:37
quote:
Originally posted by Shaner

Napokon pročitao i ovo kontroverzno ali hvaljeno djelo. Dalo bi se o njemu pisati nadugačko i naširoko, ali dovoljno je reći da je u pitanju odlično nacrtana i odlično ispričana (gotovo bez teksta) priča o licu i naličju života i ljudi. Mnogi ističu da je strip perverzan, i jest ali takvi su i ljudi. U njemu bez daljnjega ima mnogo gadosti i smrti, ali život je gadan a smrt njegov sastavni dio. Nema čega se Winshluss ovdje ne dotiče i što ne kritizira, no ipak ostavlja mogućnost bar donekle sretnog završetka za neke likove. I to je u redu. Život nije svima jednako težak i neki ga zaista provedu sretni. Danas stvarno nije teško prepoznati paralele između svijeta na ovim stranicama i onog našeg. Možemo se samo nadati da će nekad u budućnosti biti teže, no i tada, kao i danas, Pinokio će biti ogledalo, upozorenje i prokleto zabavan, odličan strip.

Moj covek, sve ti je oprosteno
10/10



Shaner Posted - 24/09/2016 : 14:10:47
Napokon pročitao i ovo kontroverzno ali hvaljeno djelo. Dalo bi se o njemu pisati nadugačko i naširoko, ali dovoljno je reći da je u pitanju odlično nacrtana i odlično ispričana (gotovo bez teksta) priča o licu i naličju života i ljudi. Mnogi ističu da je strip perverzan, i jest ali takvi su i ljudi. U njemu bez daljnjega ima mnogo gadosti i smrti, ali život je gadan a smrt njegov sastavni dio. Nema čega se Winshluss ovdje ne dotiče i što ne kritizira, no ipak ostavlja mogućnost bar donekle sretnog završetka za neke likove. I to je u redu. Život nije svima jednako težak i neki ga zaista provedu sretni. Danas stvarno nije teško prepoznati paralele između svijeta na ovim stranicama i onog našeg. Možemo se samo nadati da će nekad u budućnosti biti teže, no i tada, kao i danas, Pinokio će biti ogledalo, upozorenje i prokleto zabavan, odličan strip.

10/10

Dr. Zistis Posted - 03/04/2016 : 22:22:06
Meni najnolji strip iz Mracne sume, jedan od Top 10 ikada...
Oki Posted - 25/03/2016 : 00:10:48
Svaki puta kada ovaj topic skoči...poželim Pinokia pročitati još jednom;)
Zagor-te-nay Posted - 24/03/2016 : 20:43:13
quote:
Originally posted by aved

Goinze, Pinokio je brutalno genijalno odlican strip ( i vise od stripa ). Odmah nek ti bude prioritet za citanje.



Istina. Vinšlus rastura.
aved Posted - 22/03/2016 : 21:23:37
Goinze, Pinokio je brutalno genijalno odlican strip ( i vise od stripa ). Odmah nek ti bude prioritet za citanje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000