forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Stripforum:"HRVATSKI ANTIFAŠISTIČKI STRIP"

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Lastan Posted - 10/07/2012 : 22:59:56
-Od petka,3.08 2012, u prodaji.

-Strip album je u prodaji u strip knjižari "Lastan" od petka i u prodaji će bit samo oko stotinjak primjeraka.



....predgovor: PREDSJEDNIK REPUBLIKE HRVATSKE dr.Ivo Josipović



...naslovnica: Andrija Maurović





.........





Cijena: 200 kn


Sadržaj:

-PROTIV SMRTI (A.Maurović)
-BRODOLOMNICI NA OTOKU MEGA (A.Maurović)
-DEMONJA 1 (Ž.Beker)
-DEMONJA 2 (Ž.Beker)
-KURIR SA PSUNJA (Jules Radilović)
-DIVERZANTI (Jules Radilović)
-RANKOV ODRED (A.Maurović)...*strip u boji
-GUSARI NA ATLANTIKU (Z.Svirčić)....*strip u boji
-ZASJEDA NA MEDITERANU (Z.Svirčić)
-OBRUČ (Z.Svirčić)
-PROPAST OFANZIVE BRAUN (B.Dovniković)
-VRIJEME ODVAŽNIH (A.Maurović)
-ISTINITE PRIČE O MALIM BORCIMA (A.Maurović)
-MAJSTORIJE DRUGA SREĆKA (Ivo Kušanić)
-MEĆAVA (I.Bednjanec)
-ŠUMA SMRTI (I.Bednjanec)
-SAVEZNICI (I.Bednjanec)
-BABIN ZUB (I.Bednjanec)
-ZEKINA PUŠKA (I.Bednjanec)
-PRVA BITKA (I.Bednjanec)
-JADRANSKI VUKOVI (I.Bednjanec)





***više o proizvodu pročitajte na www.stripforum.hr
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Panon Posted - 24/09/2013 : 18:12:54
Hvala, nisam se ni sjetio pogledati na SNK :-)
Poli Posted - 24/09/2013 : 18:07:37

Sto se cijene tice...

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.e3157f0ca99b4145ac3df27ebcf247cc.demonja.aspx

Panon Posted - 24/09/2013 : 18:00:30
Evo da ne otvaram novi topic, a dotični potpada pod ovo područje: vidim da je Udruga Art 9 objavila album "Demonja", pa me zanima koja je cijena i je li to integral serijala o Demonji (Strip zabavnik)?
Lastan Posted - 16/08/2013 : 23:52:53
quote:
Originally posted by DeeCay

Hrvatski antifašistički strip
ALBUM STF 3 | 340 str.
by Mali-Mate


I eto nas, nakon dvadesetak godina, u novoj multinacionalnoj, multikulturnoj zajednici koja još uvijek nema svoju mitologiju. Za razliku od ove, najnovije, ona prethodna je u svojih pedesetak godina postojanja uspjela proizvesti i formativnu ideologiju i njenu dekonstrukciju. Stripaši su doprinijeli na oba polja, preuzimajući uloge i apologeta i kritičara. Antologija „Hrvatski antifašistički strip“ nije, doduše, ni apologija partizanštine, ni Jugoslavije, ni NOB-a iako bi se iz letimičnog pogleda na nju takvo što dalo zaključiti.






U globali,vrlo dobar tekst.Čak bih rekao - odličan.
Jedini je nedostatak ili kriva konstatacija ili krivi autorov dojam.
Strip je antifašistički jer svi stripovi unutra nisu "partizanski" da bi se zvao partizanski strip (pročitat album i jasno je vidljivo da Svirčićev npr. ili Maurovićev strip nije "partizanski").Nadam se da će se ta "nepravda" ispravit jednog dana objavljivanjem Bednjančevih stripova o NOB-u jer su svi do jednog partizanski,pa će se i album zvat "Hrvatski partizanski stripovi" ili će se objavit serijal Julesa Radilovića - Partizani.Eto!

Što se tiče drugog "nedostatka",vjerujem da se radi o krivom autorovom dojmu.
Nema predgovora.Istina,smatralo se da ga niti ne treba bit iz prostog razloga.Stvorit će se nepotrebna polemika,uglavnom sa političkim idicijama,a to je u konkretnom i uz konkretno izdanje nepotrebno.Ti su stripovi odraz prošlih vremena i isključivo su samo stripovi nastali u jednom određenom vremenskom periodu.Poruka-promatrati samo i isključivo s kulturološke strane (povijesne) ili kao jedan dio stripovskog žanra.
Stjecajem oklonosti ili slučajnom simpatijom naspram onog što udruga Stripforum nastoji,prestavlja i promovira pojavio se i tekst,odnosno osvrt gsp.Josipovića.Koristiti to za nekakvo javno medijsko "iskakanje iz paštete", vodećim ljudima u udruzi niti je bila namjera niti će ikada biti.Činjenica da tim osvrtom strip album Hrvatski antifašistički strip dobiva sasvim drugu dimenziju apsolutno stoji,ali je i činjenica da su ljudi koji su na albumu radili apsolutno toga i svjesni.
Vrijednost spomenutog albuma i njih još nekoliko koji predstoje pokazat će ono zbog čega je udruga i osnovana.Isključivo promicanje strip kulture,sa velikim naglaskom na domaći strip i domaće autore,kako kod nas u Hrvatskoj - tako i u našem širem regionu.
Već ovu jesen uduga će prezentirati nekoliko novih projekata,ništa manje vrijednih od ovog gore spomenutog.
To što se toliko o ovom strip albumu piše ili se je pisalo samo potvrđuje ispravan potez uredništva o nepotrebnom predgovoru.Osobno,kao običan član udruge smatram kapitalnijim izdanje udruge Stripforum, strip albuma sa stripovima Z.Svirčića, od ovog strip albuma,a o tom strip albumu jedva da je itko išta napisao.
DeeCay Posted - 15/08/2013 : 00:21:06
Hrvatski antifašistički strip
ALBUM STF 3 | 340 str.
by Mali-Mate


I eto nas, nakon dvadesetak godina, u novoj multinacionalnoj, multikulturnoj zajednici koja još uvijek nema svoju mitologiju. Za razliku od ove, najnovije, ona prethodna je u svojih pedesetak godina postojanja uspjela proizvesti i formativnu ideologiju i njenu dekonstrukciju. Stripaši su doprinijeli na oba polja, preuzimajući uloge i apologeta i kritičara. Antologija „Hrvatski antifašistički strip“ nije, doduše, ni apologija partizanštine, ni Jugoslavije, ni NOB-a iako bi se iz letimičnog pogleda na nju takvo što dalo zaključiti.

Lastan Posted - 20/01/2013 : 12:27:29
Zaboravio sam na ovaj topic.....

Rasprodan album....ostalo još 12 komada....opširnije na topic-u :"Lastan" - noviteti.... ***(podforum:Striparnice)
Mr. Bushido Posted - 20/10/2012 : 20:42:43
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Imam i ja taj članak. Mogu ga donijeti ako treba.



Zahvaljujem se!


Ne, ja se trebam zahvaliti tebi.
Lastan Posted - 20/10/2012 : 20:32:58
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Imam i ja taj članak. Mogu ga donijeti ako treba.



Zahvaljujem se!
Lastan Posted - 17/10/2012 : 13:35:09
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Da me se ne bi krivo shvatilo, rado ću prihvatiti neku alternativu kavi. Sok, čaj, štogod.



Ok..
globinjo Posted - 17/10/2012 : 11:24:47
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Imam i ja taj članak. Mogu ga donijeti ako treba.




Bio bih jako zahvalan! Častim kavom


ne budi škrtac,počasti čovika kako dolikuje
da kava
Mr. Bushido Posted - 17/10/2012 : 03:42:16
Da me se ne bi krivo shvatilo, rado ću prihvatiti neku alternativu kavi. Sok, čaj, štogod.
Mr. Bushido Posted - 17/10/2012 : 01:44:45
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Imam i ja taj članak. Mogu ga donijeti ako treba.




Bio bih jako zahvalan! Častim kavom


Eh, ja ne pijem kavu.

Ali nema veze, članak ću donijeti ovako ili onako.
Lastan Posted - 17/10/2012 : 01:14:42
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Imam i ja taj članak. Mogu ga donijeti ako treba.




Bio bih jako zahvalan! Častim kavom
Mr. Bushido Posted - 17/10/2012 : 01:12:35
Imam i ja taj članak. Mogu ga donijeti ako treba.
Lastan Posted - 17/10/2012 : 00:48:17
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Lastan

Jel ima netko možda Jutarnji list od subote 13.10...izašao je tekst o ovom stripu...promaklo mi!


međede,imam ja ovaj broj...pošalji jednog ličkog vola busom i ja ti pošaljem jutarnji



Obzirom da si ti spori magarac(a i tvrdoglav),bilo bi najbolje da ga sačuvaš....uglavnom,ne brini-dok je ličana,bit će i volova!
I skidaj se više sa te moderatorske pozicije...vidiš da su ljudi već davno provalili da to nije za tebe!...loš si batice,moderiraš gore nego što ajduk igra!...evo ti jedna muška !
globinjo Posted - 16/10/2012 : 13:16:02
quote:
Originally posted by Lastan

Jel ima netko možda Jutarnji list od subote 13.10...izašao je tekst o ovom stripu...promaklo mi!


međede,imam ja ovaj broj...pošalji jednog ličkog vola busom i ja ti pošaljem jutarnji
ninel Posted - 16/10/2012 : 08:16:32
Prvi deo teksta je o partizanskom filmu, a kad napokon dodje na red partizanski strip, treba kupiti štampano izdanje da bi se pročitao tekst do kraja
Poli Posted - 16/10/2012 : 08:02:43
quote:
Originally posted by Lastan

Jel ima netko možda Jutarnji list od subote 13.10...izašao je tekst o ovom stripu...promaklo mi!



Ovaj?

http://www.jutarnji.hr/partizanski-film-i-strip---ili-prica-o-sadenju-limuna-u-sibiru/1059641/



Lastan Posted - 15/10/2012 : 23:03:03
Jel ima netko možda Jutarnji list od subote 13.10...izašao je tekst o ovom stripu...promaklo mi!
risbozg Posted - 22/09/2012 : 07:16:42
http://www.vecernji.hr/kultura/ustase-partizani-kako-su-ih-vidjeli-maurovic-radilovic-beker-clanak-455794

malo i u večernjem
Lastan Posted - 19/09/2012 : 23:43:23
quote:
Originally posted by Poli


http://www.jutarnji.hr/partizane-kao-strip-heroje-voljeli-su-u-cijelome-svijetu/1054677/






Hvala za link
Poli Posted - 19/09/2012 : 23:38:27


http://www.jutarnji.hr/partizane-kao-strip-heroje-voljeli-su-u-cijelome-svijetu/1054677/


http://www.slobodnadalmacija.hr/Kultura/tabid/81/articleType/ArticleView/articleId/187880/Default.aspx


Nivox Posted - 19/09/2012 : 23:20:10
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by Nivox

Upravo je bilo na tv-u nešto o ovome strip albumu, al nisam uspio vidjeti šta jer je prilog bio pri kraju kad sam ga skužio...

edit : vjerojatno je bilo predstavljanje u muzeju Mimara.



Vijesti iz kulture...

Ima dans zgodan prilog u Jutarnjem listu.Navodno je i nešto u Slobodnoj,ali nisam uspio pogledat..uglavnom,to je i bio cilj da se strip malo provlači kroz medije...


Tako i treba, pohvalno !
mamlaz Posted - 19/09/2012 : 13:31:59
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Lastan

Prezentacija i promocija ovog strip albuma,kao i ostalih strip izdanja STRIPFORUM-a,bit će 18.09 2012 u muzeju MIMARA.....19.00 h.

Svi ste pozvani i dobrodošli!


a da dođete malo južnije pa promovirate strip tamo di je bilo najviše antifašista


sta u Rijeku i Istru:)
Lastan Posted - 19/09/2012 : 13:13:41
quote:
Originally posted by Nivox

Upravo je bilo na tv-u nešto o ovome strip albumu, al nisam uspio vidjeti šta jer je prilog bio pri kraju kad sam ga skužio...

edit : vjerojatno je bilo predstavljanje u muzeju Mimara.



Vijesti iz kulture...

Ima dans zgodan prilog u Jutarnjem listu.Navodno je i nešto u Slobodnoj,ali nisam uspio pogledat..uglavnom,to je i bio cilj da se strip malo provlači kroz medije...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000