forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Džudas ultimate fans!!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 21/05/2012 : 18:00:16
ULTIMATE DŽUDAS FANS!!!!!!


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 30/03/2024 : 20:31:24
quote:
Originally posted by cat claw

Nije li malo nelogicno da u stripu prepunom krstova nije dozvoljen krst na naslovnoj strami?

Ovdje kod Zagora su na naslovnici makli cigaru liku iz usta, dok se unutar stripa puši samo tako.

Curunir Posted - 30/03/2024 : 19:13:42
Neka nama tih novajlija

Iako je gorući križ mogao čak predstavljati antireligijski simbol, još da mu se na vrh usadila crvena petokraka s novogodišnjih jelki presvučena azbestnom navlakušom, redakcija nije bila zadovoljna paljenjem tamo nekog protestantskog križa, jer taj čin ne bi dovoljno pobudio pionirski duh mladih čitatelja.
cat claw Posted - 30/03/2024 : 18:09:28
Nije li malo nelogicno da u stripu prepunom krstova nije dozvoljen krst na naslovnoj strami? Naslovna je promenjena da bi novoprimljeni crtaci imali sta da rade
Curunir Posted - 30/03/2024 : 15:28:19
Judas je valjda prvi Bonellijev antijunak, ako ne računamo bezvremenskoga Kena, koji je ionako samo formalno bio pod SBE-om, te masovne Texove genocide (koji su čak predstavljeni kao dobra djela).
Pun mana i vanjštinom tipičan negativac koji ispod površine krije mnogo toga dobrog.
Nažalost, serijal je prekratko trajao da bi se lik potpuno razvio.
Salkan Posted - 30/03/2024 : 10:54:55
@Jozo

Hvala ti na komentaru i na konstruktivnoj kritici, ali ipak nisi u pravu u jednoj sitnici, a koju priznaješ u uvodu komentara.
Iako Džudasove priče nisu međusobno povezane u smislu njegovih angažmana, da bi se detaljno analizirao njegov lik, mora se krenuti od samog početka. Svaka sitnica pomenuta u serijalu od prve do zadnje epizode je u službi razgradnje njegovog karaktera koji je sve, samo nije jednostavan. Naravno, daleko je Alan od (Bonelijevih) heroja, ali zato i jeste zanimljiv. Nije teatralan, nije čak ni likom originalan, ali je mnogo nivoa iznad ostatka ekipe stvorene u SBE, upravo zbog tih malih, ispočetka neprepoznatljivih detalja o njegovim postupanjima, reakcijama i namjerama koje se na kraju kompletiraju u sliku jednog čovjeka od krvi i mesa - koji je žestoko nayebao u životu, dijelom i zbog pogrešnih izbora.
Moraš dati šansu Alanu Skotu od samog početka i vjeruj mi da se nećeš pokajati. Onaj koji voli western žanr generalno, ne može biti razočaran ovim serijalom.
Naravno, uspona i padova u kvalitetu ima, naravno da i ja malo pretjerujem sa ocjenama, ali u svojoj ukupnosti Džudasov serijal je sigurno u nivou najboljih ikad iz Bonelija.
Zato, kreni ispočetka i uživaj. Strah i trepet je samo vraćanje u kolosijek postavljen u prve dvije epizode i ne pripada ešalonu najboljih priča.
Jozzinelli Posted - 30/03/2024 : 08:59:49


LMS 429 - Strah i trepet

Ovo je za sada jedina epizoda Džudasa koju sam pročitao.

Nabavio sam LMS sa ovom epizodom samo zbog odlične Banetove naslovnice, koja mi se urezala u sećanje od ranog detinjstva
i bogami delovala na mene prilično traumatično u tom uzrastu. Uplašeni ženski pogled, dok se iza pojavljuju maskirani konjanici,
mnogo efektnije deluje od originalne naslovnice sa likom zbunjenog Džudasa. Naravno da je original zamenjen zbog tog gorućeg krsta,
ali, što se mene tiče, zamena je u ovom slučaju nadmašila original i dajem ocenu 10 za naslovnicu, upravo zbog ove Dnevnikove.
Dobra je i originalna, ali za mene slabija od domaće.

E, sad, što se tiče priče, tanko je ovo. Dobar je početak, njega sam isto upamtio iz detinjstva, sa uplašenom devojkom
koja se skriva i koja je zanemela od šoka, moglo je to svakako bolje da se razradi, ali priča jednostavno kasnije nema neke napetosti.
Suprotno recenzentovom mišljenju, nije problem ograničen broj stranica, jer i ovaj broj stranica scenarista nije znao
kako da ispuni, radnja se razvlači nekim dosadnim scenama, stereotipnim i šturim dijalozima ili Džudasovim unutrašnjim monolozima,
čak i nekim nelogičnim postupcima protagonista; delovi radnje koji su trebali biti bolje razrađeni prebrzo se odigravaju,
a stranice se ispunjavaju dosadnim scenama jahanja tamo-ovamo, čak je na kraju Džudas ostao i da prisustvuje vešanju,
kako bi se valjda ispunilo još tih par stranica do kraja.

Pavoneov crtež takođe ne doprinosi atmosferi, mada ovde i nije toliko loš, ima nekoliko upečatljivijih vinjeta,
među kojima su i neke od ovih koje je recenzent postavio, može da dobije jednu prelaznu šesticu.

Nadam se da ima boljih epizoda Džudasa od ove i da će mi ih neko preporučiti.
Koliko vidim u recenziji, postoji neki blagi kontinuitet, ali je ovde to izostavljeno, ti Džudasovi flešbekovi ili šta već.
Mislim, ja volim western i u onom njegovom sirovom obliku, ne moraju da budu ubačeni neki komplikovani socijalni ili melodramski zapleti,
a Džudas kao lik deluje intrigantno i originalno (koliko može biti originalan lik po uzoru na Čarlsa Bronsona ),
ali ovakva krajnje pojednostavljena i neinspirativna razrada scenarija splašnjava entuzijazam za čitanjem ovog junaka.


Priča: 7
Scenario: 3
Crtež: 6
Naslovnica: 10

58%

Spock Posted - 29/03/2024 : 22:41:26
Evo i Salkana s recenzijom četvrtoga Judasa:

https://www.stripovi.com/recenzije/dzudas-dz-lms-429-strah-i-trepet/3213/
1Euro Posted - 04/12/2023 : 13:48:16
quote:
Originally posted by teller

Nije Zagor kriv da ne ide Džudas!
Prestanite trabunjat!
Ako če i krenit, to če biti jer če ga pokrit dobra prodaja nekog Zagor reprinta..




Džudas če se prodavat kao Priče sa divljeg Zapada..
Prosječno loše!
Opet ste na istom..
Uzmite Zagor reprint da bi dobili i Džudasa!




Uzeli bi nostalgičari i još to ne svi!
Baš mi je zabavno što neki misle da bi pilot i Džudas razvalili na kioscima…
Možda bi se jedino još MARK pokrivao prodajom..
Sad ste imali pilota u Velikim Bonelli prićama pa da vidimo kako ste ga pokupovali…
Bit če ga u remitendi u paketima naljeto dosta sigurno!
Čitao sam opet samo prigovore, tako bi bilo da krene i Džudas..
preskupo, zašto integral, naslovnice vam se ne sviđaju, imate u LMS...
Uglavnom, svi bi sve, a kad stigne ohladite se i kupujute sa zmijom u novčaniku…
Radije čevapi, Žuja, cigare, kondomi, cviječe ljubavnici...
Idu pare od vas za stripove ko od starog paralitičara u kolicima u kultnom strip serijalu..
i njega ste zaustavili jer niste uzimali Alan Ford zlatni klasik koji bi pokrivao lošu prodaju Alan Forda extra!
Sad ga kupujte u skupocjenom Libellus izdanju!

teller Posted - 04/12/2023 : 05:10:38
Nije Zagor kriv da ne ide Džudas!
Prestanite trabunjat!
Ako če i krenit, to če biti jer če ga pokrit dobra prodaja nekog Zagor reprinta..
Džudas če se prodavat kao Priče sa divljeg Zapada..
Prosječno loše!
Opet ste na istom..
Uzmite Zagor reprint da bi dobili i Džudasa!
DŽUDAS je vrhunski vestern strip i ništa više! Uzeli bi nostalgičari i još to ne svi!
Baš mi je zabavno što neki misle da bi pilot i Džudas razvalili na kioscima…
Možda bi se jedino još MARK pokrivao prodajom..
Sad ste imali pilota u Velikim Bonelli prićama pa da vidimo kako ste ga pokupovali…
Bit če ga u remitendi u paketima naljeto dosta sigurno!
Čitao sam opet samo prigovore, tako bi bilo da krene i Džudas..
preskupo, zašto integral, naslovnice vam se ne sviđaju, imate u LMS...
Uglavnom, svi bi sve, a kad stigne ohladite se i kupujute sa zmijom u novčaniku…
Radije čevapi, Žuja, cigare, kondomi, cviječe ljubavnici...
Idu pare od vas za stripove ko od starog paralitičara u kolicima u kultnom strip serijalu..
i njega ste zaustavili jer niste uzimali Alan Ford zlatni klasik koji bi pokrivao lošu prodaju Alan Forda extra!
Sad ga kupujte u skupocjenom Libellus izdanju!
zlatan bihac Posted - 24/11/2023 : 12:16:42
quote:
Originally posted by 1Euro

kad če netko početi sa Džudasom? Zar ne postoje dvobrojevi u Italiji? Ovo je taman za Strip Agent, 8 dvobrojeva i to je to? Što se čeka? Opet neki Zagor reprint u planu, umjesto Džudasa i Mister Noja i komandanta Marka? Svaka čast Berniju da može jedno te istog Zagora uvaliti ljudima i da još uvijek ima kupaca za to?


Ne može ništa novo dok se ne izdaju još Zagor almanah reprinti..

Imam komplete džudasa i đila u lms, ali bi bilo dobro ih imati u novom izdanju..
1Euro Posted - 24/11/2023 : 11:25:41
kad če netko početi sa Džudasom? Zar ne postoje dvobrojevi u Italiji? Ovo je taman za Strip Agent, 8 dvobrojeva i to je to? Što se čeka? Opet neki Zagor reprint u planu, umjesto Džudasa i Mister Noja i komandanta Marka? Svaka čast Berniju da može jedno te istog Zagora uvaliti ljudima i da još uvijek ima kupaca za to?
Spock Posted - 24/11/2023 : 08:34:51
Salkan recenzira treću epizodu Judasa:

https://www.stripovi.com/recenzije/dzudas-dz-lms-423-usamljeni-covek/3123/
dd fan Posted - 17/08/2023 : 12:00:42
Mislim da je pitanje dana kada će neko objaviti ove nove IF-ove dvobroje sa novim (odličnim) naslovnicama.
roby05 Posted - 17/08/2023 : 10:46:53
Prava bi steta bila da ovo nitko ne izda...
tomas.hokenberi Posted - 16/08/2023 : 18:34:36
Secam se tamo 1980-ihje izasao LMS 415 ocekivao sam posle dva Bleka da ide Mali Rendzer, kada ono neki nepoznati lik isti Carls Bronson ;-). Prvo sam bio razocaran, ali sam vrlo brzo jedva cekao novu epizodu Dzudasa.
Dr.GonZo Posted - 16/08/2023 : 14:19:39
Ako su mogli izaći Bella i Bronco...može i ovo. Kratak serijal, ali jako dobar...
Spock Posted - 11/08/2023 : 07:33:10
Salkan i Judas protiv odmetnika:

https://www.stripovi.com/recenzije/dzudas-dz-lms-418-dzudas-protiv-odmetnika/3069/
henry Posted - 31/05/2023 : 21:41:35
Čim se Anti sviđa objaviće ga Bora :)
velka031 Posted - 31/05/2023 : 20:14:34
Negdje sam pročitao da je Bernard rekao da ne planira nikakva nova izdanja u skorije vrijeme.
Ali nikad ne reci nikad, a i ovo je stvarno kratak serijal.
Ajmo Bernarde!
tex2 Posted - 29/05/2023 : 14:45:29
Ajmo bit optimisti i reći bit će!
manhunter Posted - 29/05/2023 : 14:24:59
Bilo bi super.
DzekDenijels Posted - 29/05/2023 : 13:39:25
quote:
Originally posted by wesskowaz

Eh, bilo bi lepo...


Bilo bi odlično...
wesskowaz Posted - 28/05/2023 : 18:53:29
Eh, bilo bi lepo...
njofra32 Posted - 28/05/2023 : 08:43:14
quote:
Originally posted by mpavin

Možda je vrime da Strip-Agent ovo objavi?
Kad su mogli PSDZ onda mogu i ovo, biti će samo 8 brojeva izgleda...

https://www.ifedizioni.com/it/catalogo/riedizioni/judas



+1
mpavin Posted - 28/05/2023 : 08:10:24
Možda je vrime da Strip-Agent ovo objavi?
Kad su mogli PSDZ onda mogu i ovo, biti će samo 8 brojeva izgleda...

https://www.ifedizioni.com/it/catalogo/riedizioni/judas

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000