forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najkvalietniji Bonelli serijal

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zagooor Posted - 21/07/2012 : 17:40:04
Ne brišite ovo ! Još.
Zanima me ima li Bonelli kvalitetnih serijala,uzimam u obzir i one ugašene. Uz glasovanje stavite i objašnjenje,molit ću vas.

Ja mislim da su Dylan Dog,Leo Pulp,Marti,Magični i Nick kvalitetni serijali (barem od onog što sam čitao),a da Dampyr iam najbolju karakterizaciju likova (čitao sam samo Vukodlake,ali me tamo Drakin profil fasicinirao)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Rahazlam Posted - 09/11/2013 : 20:01:44
quote:
Originally posted by Zagooor

Vidi se da se uglavnom glasa za najdražeg jer zagor vodi ...

A kao ima kvalitetnijih daj molimte po meni su svi tu negdje pa necu glasat nizakog!!
senad7 Posted - 09/11/2013 : 19:01:27
1.Zagor
2.Tex Willer
3.Ken Parker
sergej773 Posted - 09/11/2013 : 18:53:08
Ken Parker.
velka031 Posted - 20/08/2012 : 10:07:16
Evo prijatelj mi kaže, gledajući ovu temu, da nije moguće da NN postiže ovakav rezultat, a nema ga nigdje na kioscima... Ljudima je teško objasniti da prodaja na kioscima nema veze sa kvalitetom serijala, po tome bi Zagor trebao u ovom trenutku imati 100000 glasova...
darkraver Posted - 19/08/2012 : 20:20:42
hah,ma ja sam siguran da je netko osobno glasova i više puta za Zagora prije negoli je poll bio ograničen na članove...eto baš kao i za nathana...:)
al omjer je na kraju realan kako god okreneš ;)

al eto, objektivno, od ta dva... NN je kvalitetniji :P:D
King Warrior Posted - 19/08/2012 : 17:19:31
Meni uopste ne smeta sto je Nathan pri vrhu, malo se zezam, to je sve.
Ja apsolutno nikakvu odbojnost ne osjecam prema tom junaku.
Ne podcjenjujem izbor, ono oko glasova sto sam rekao je istina.
Prije bih rekao da to neki drugi rade jer, eto, vidi cuda Zagor je opet prvi.
Pa vidi samo koliko ljudi ovdje pizdi sto je Zagor prvi, pa eto, niko im u ozbiljnom tonu ne odgovara.
Po nekima je fer i posteno jer je NN nakupio 26 glasova, ali s druge strane nije fer Zagorovih 28 jer je to subjektivno. Smijurija.
Jerry Krause Posted - 19/08/2012 : 17:08:29
A zašto bi morao biti tebi ili bilo kome Nathan najkvalitetniji? Nikome nisam niti sugerirao da je baš njegov najkvaliteniji serijal, ta je stvar subjektivna, ali zašto toliko podcjenjivanje ovog izbora

Kao da ti ide na živce što je Nathan pri vrhu. Evo meni ne ide niti malo na živce što je Zagor na vrhu. Ipak je on božanstvo na ovom sajtu i bilo je za očekivati ovakvo glasovanje.
King Warrior Posted - 19/08/2012 : 16:57:28
Evo Jerryja opet u odbrani Nathanovog digniteta.
Zasto subjektivnost?
Znaci za tebe bih ja samo onda bio objektivan kada bih napisao da je Nathan najkvalitetniji, jer je to i tvoje misljenje?
I to bi trebalo onda biti objektivno?
Jerry Krause Posted - 19/08/2012 : 16:41:58
quote:
Originally posted by King Warrior


a mislis da je ovih 26 za Nathana glasalo razumom,
ili su glasali neki za njega koji nikad nisu procitali nijedan Nathanov strip samo da Zagi ne bude prvi.
Zasto to kazem, pa zato sto NN nikada nije bio pri vrhu pri slicnim izborima, na ovom ili nekom drugom forumu. Evo nedavno i na darkwoodu:
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=7301.0
Ono normalno je da budu pri vrhu poredani Zagi, Dylan pa Ken; tako nekako.
Ovdje je Nathan nekim cudomna pocetku polla, dok nije bilo podeseno da samo clanovi glasaju, nakupio u nekoliko minuta hrpu glasova. Ostalo je istorija, povezi sa mojom prvom recenicom u ovom postu.

E sada sam ti bas rekao, pravo u lice

Okreni, obrni, tanka je nit izmedju najboljeg i najdrazeg.
Haug!


Evo Kinga opet u obrani Zagorovog digniteta. Pa ako ti je hrpa glasova s početka polla 7-8 glasova što onda znače onih sljedećih 20. Ili je možda istinita ona bjelolasičina da sam to ja glasovao s dvadesetak različitih nikova.

Pa i sam možeš primijetiti da ljudi pišu da im Nathan nije najbolji, ali ga smatraju najkvalitetnijim. Treba to dvoje ipak razlikovati. Teško je ne primijetiti tvoju totalnu subjektivnost za razliku od ostalih Zagorovaca.
King Warrior Posted - 19/08/2012 : 15:04:12
palis se na pateticne spaunice, je li?!
ace, mislim da si spreman za graficke novele, otprilike te stripove sto cesto izbacuje Fibra.
Mislim da ces, ukoliko se odlucis da probas te stripove, uskoro cijeli SBE totalno ignorisati i okrenuti mu ledja.
acestroke Posted - 19/08/2012 : 14:58:57
Evo, onako ofrlje, ovako bi ja stavio svojih Top 10 Bonelli prica/epizoda. Mozda bi lista bila malo drugacija da provedem vise vremena razmisljajuci o ovome, ali sigurno ne bi izgledala previse razlicita:

1. Buducnost Trilogija (Nathan Never)
2. Dah i San (Ken Parker)
3. Dugacki Pozdrav (Dylan Dog)
4. Zimska Zmija / Ocajnicko Putovanje (Zagor)
5. Crvene Senke (Mister No)
6. Kronika (Ken Parker)
7. Dok vas Smrt ne Rastavi (Dylan Dog)
8. Poslednji Val (Nathan Never)
9. Hoganova Neman (Magicni Vjetar)
10. Adah (Ken Parker)
King Warrior Posted - 19/08/2012 : 14:55:11
quote:
Originally posted by acestroke



Ne moramo se sloziti oko epizoda, to nisam nikad rek'o.
Misljenje ne nisam promjenio. Zagor mi je davno bio omiljeni, nije vise. Ken mi je jos uvijek favorit kao cijelina, tj, ima najvise kvalitetnijih epizoda. Nathanova BT je najbolja individualna epizoda po cijeloj kvaliteti (crtez, scenario, teme, itd).



pa ok, onda su misljenja razlicita.
Meni je Zagor bio i ostao broj jedan, u dobrim kao i u losim vremenima.
On mi je favorit kao cjelina, ima najvise kvalitetnih epizoda i individualnih prica po cijeloj kvaliteti (crtez, scenario, teme,)
PijaniPatak Posted - 19/08/2012 : 14:54:14
Nije toliko pijan koliko se cini
acestroke Posted - 19/08/2012 : 14:48:38
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ma, on je jednostavno fan stripa uopste



King, slusaj Patka. He is wise!
acestroke Posted - 19/08/2012 : 14:48:13
quote:
Originally posted by King Warrior

Mislis da cemo se sloziti oko epizoda? Cisto sumnjam.
jebiga, ace. Ti mjenjas misljenje svakih nekoliko mjeseci.
Prvo Zagor, onda Dylan, pa Ken, sada Nathan. Ko je sutra? Julija? Batman?
Ili si fan, ili nisi!



Ne moramo se sloziti oko epizoda, to nisam nikad rek'o.
Misljenje ne nisam promjenio. Zagor mi je davno bio omiljeni, nije vise. Ken mi je jos uvijek favorit kao cijelina, tj, ima najvise kvalitetnijih epizoda. Nathanova BT je najbolja individualna epizoda po cijeloj kvaliteti (crtez, scenario, teme, itd).
PijaniPatak Posted - 19/08/2012 : 14:42:17
Ma, on je jednostavno fan stripa uopste
King Warrior Posted - 19/08/2012 : 14:37:10
Mislis da cemo se sloziti oko epizoda? Cisto sumnjam.
jebiga, ace. Ti mjenjas misljenje svakih nekoliko mjeseci.
Prvo Zagor, onda Dylan, pa Ken, sada Nathan. Ko je sutra? Julija? Batman?
Ili si fan, ili nisi!
acestroke Posted - 19/08/2012 : 14:32:53
hajde onda da stavimo listu Top 10 Bonelli prica / epizoda ovdje, da vidimo gdje sve stoji.
King Warrior Posted - 19/08/2012 : 14:29:42
ace, covjece , pa ti si totalno zastranio.
acestroke Posted - 19/08/2012 : 14:28:37
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by acestroke

ponvaljam: Nathanova Buducnost trilogija dere bilo koju pricu bilo kojeg drugog Boneli junaka.


i Demona ludila?



Druze, zao mi je, ali jeste bolja i od Demona Ludila. Sta da ti kazem, prije 10 godina ja ovo nikad ne bi izjavio, ali kvalitet takve epske price se mora priznat.
Stavise, NN BT se moze citat iako se Nathan u zivotu nije prije cit'o; Demoni se tesko mogo cijenit ako citalac nije dosta poznat sa Zagorom.
PijaniPatak Posted - 19/08/2012 : 14:24:20
Procitao trilogiju. Izvrsna, ali ne i bolja. Ne od Demona Ludila i nekih Sclavijevstina kod DD (Morgana, Nicija prica i Poslednji covek na zemlji). Od mene tacka
King Warrior Posted - 19/08/2012 : 14:17:23
quote:
Originally posted by acestroke

ponvaljam: Nathanova Buducnost trilogija dere bilo koju pricu bilo kojeg drugog Boneli junaka.


i Demona ludila?
acestroke Posted - 19/08/2012 : 14:13:55
ponvaljam: Nathanova Buducnost trilogija dere bilo koju pricu bilo kojeg drugog Boneli junaka.
darkraver Posted - 19/08/2012 : 13:39:38
quote:
Originally posted by King Warrior
Po mom misljenju Zagor ima najmanje 20 epizoda koje tuku najbolju NN epizodu i isto tako najbolje price svih ostalih SBE junaka. ne mozes nesto zavoliti ako je sranje.



tjeee....
e baš si pravi Zagor fan onda

gle,nemrem ja reć da je ,neznam,neka nathanova epizoda hebeno bolja od neke,neznam,Ken Parkerove ili Nick Raiderove ili Zagorove samo zato što nevolim toliko western ili krimić koliko volim SF...

mislim morem i ja reć da npr. Oči Neznanca ili Egzodus tuku bilo koju najbolju epizodu Kena,Nicka i Zagora u kompletu,al to je...
jednostavno presubjektivan kriterij za naslov ovog poll-a


to nemore bit kriterij za najkvalitetniji serijal...
al more bit za najdraži serijal...


btw. ma ja Nathana već odavno ni ne doživljavam kao SF strip,već kao jednu izrazito dramski i krimi podloženu epic i space operu
swamp thing Posted - 19/08/2012 : 13:34:59
Od onih što sam čitao, Ken Parker. Dilan mi je najdraži, ali ima dosta krš epizoda. Kena sam pročitao 30-ak epizoda i ne mogu reći da ima krš epizode među njima, u najgorem slučaju prosjek.
NN nisam čitao, koliko sam skontao mitologija u tom serijalu je poprilično zamršena, tako da se ne usuđujem uroniti u to.
MV je ok, ali ništa više od toga, opet čitao sam početak serijala, ljudi kažu da se kasnije epizode popravljaju. Pratiću Agartijevo izdanje kad dođu do epizoda na kojima sam stao.
Marti je meni malo - dosadan. Od epizoda koje sam čitao samo jednu smatram vrhunskom. Isto je sa MN, Teksom, Zagorom, tek par solidnih/dobrih epizoda. A jbg, izgleda da Bonelli nije 'maj kap of ti' :)
Uglavnom, glas za KP.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000