forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Bill Sienkiewicz

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Luca_Torelli Posted - 23/07/2012 : 18:09:42
Bill Sienkiewicz zaslužio je topic svojim Daredevilom (epizoda Ljubav i rat). Čitali (gledali!)? Fantazija. Rijetko viđena genijalnost. Koliko detalja, kakva rješenja. Mene njegov crtež itekako odgovara.

Primjer iz Daredevila:
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jagodanbg Posted - 25/02/2023 : 23:35:34
Slušam Wu Tang Clan jedno 25 godina, i tek danas na Insta izvalim da je cover za ovaj album (iz 1998.) radio ovaj čovek:

izivko Posted - 17/01/2023 : 20:13:25
Da osvježimo: How Did Bill Sienkiewicz Learn to Draw?

ridiculus Posted - 13/03/2021 : 06:45:54
Meni je fizička reprezentacija Kingpina odatle merilo po kojem gledam svaku drugu njegovu pojavu. Nezahvalno, znam.
Shaner Posted - 12/03/2021 : 18:25:10


Danas stiglo. Divno izdanje s bogatom galerijom naslovnica i ilustracija na kraju, no tek dva kratka teksta.

ridiculus Posted - 15/02/2021 : 11:25:25
ridiculus Posted - 10/02/2021 : 22:43:51


Christopher Plummer.
ridiculus Posted - 21/01/2021 : 21:53:44
I ovaj put da osvežimo topik, ali MNOGO!

Mogao bih da počnem od toga kako je meni Sienkiewicz jedan od omiljenih crtača u američkom stripu, itd, itd, ali ono što je bitnije je da je on jedan od najuticajnijih u istoriji te "škole" stripa, i jedan od poslednjih pravih revolucionara forme. Posle njega su došli kompjuteri i mogućnosti su postale neizmerne. Bez njega ne bi bilo Simona Bisley-a, Dave-a McKeana, Sam-a Kietha, i mnogih drugih, u obliku u kojem ih znamo. Istina, on nije prvi ubacio ekspresionizam i druge slikarske pravce i tehnike u strip, ali ih je prvi "legalizovao", i otvorio vrata kroz koja je došla poplava.

Pre godinu i kusur su se on i Claremont ponovo ujedinili na The New Mutants i dobili smo jednu epizodu tog stripa, War Children. Nisam je još čitao (jer bih da je imam u rukama, ne na ekranu), ali sam bacio pogled na uvodne stranice, i Sienkiewicz je dobar kao i nekoć. (Nije se mnogo bavio stripom poslednjih godina, više komercijalnom ilustracijom i slikarstvom.) A ovo je jedan od retkih stripova koje izdaje Marvel danas gde mi se sviđa i kolor.


Luca_Torelli Posted - 01/12/2012 : 06:57:34
Da malo osvježimo topic...

Luca_Torelli Posted - 05/08/2012 : 07:14:42
Voodoo Child bi sjajno izgledao u izdanju Šarenog dućana.
no1 Posted - 31/07/2012 : 09:30:25
Zaboravio sam mozda negovo najvece dijelo!!
Naslovnica Moby Dicka, meni najdraza naslovnica uopce,
uzivajte!!




no1 Posted - 31/07/2012 : 09:22:28
Definitivno moj NAJDRAZI strip crtac!!!
Stray Toasters, Daredevil,Elektra i Voodoo Child,neznas sto je ljepse.
Evo nekoliko tabli iz Voodoo Childa:

Luca_Torelli Posted - 24/07/2012 : 09:42:47
Dođe mi da otvorim izdavačku kuću!
bosancicigor Posted - 23/07/2012 : 20:56:02
Ili Stray Toasters...






Luca_Torelli Posted - 23/07/2012 : 19:23:21
Treba nagovoriti Markosa da izda integral The New Mutants!
Mr. Bushido Posted - 23/07/2012 : 19:16:51
New Mutants Chrisa Claremonta su sami po sebi bili sjajan strip, ali sa Sienkiewiczem su bili još i bolji.













Luca_Torelli Posted - 23/07/2012 : 18:44:49
quote:
Originally posted by Combatrock

Imate i odlicnog Sjenkevica u Batman Black and White 3



Mas pater, ka' će to izdat' netko na našim prostorima?
Combatrock Posted - 23/07/2012 : 18:42:29
Imate i odlicnog Sjenkevica u Batman Black and White 3
Luca_Torelli Posted - 23/07/2012 : 18:42:27
Englesko izdanje Elektra: Assassin (tvrdoukoričeni Marvel) listao sam u berlinskoj striparnici dobrih pola sata i vratio ju na policu desetak puta jer sam u glavi vagao dvostruko-yebeno pitanje dal-da-kupim-il-ne-trošim-li-previše-novaca-na-strip?, prodavačica me sumnjivo pogledavala jer je u meni vjerojatno vidjela potencijalnog lopova ili pokislog studenta (pljuštalo je vani tog popodneva), a izdanje prekrasno. Nisam kupio, netko (ili nešto) me nagovorio da pričekam hrvatsko izdanje. Tenkre, znam.

Elektra: Assassin:


Još Elektre: Assassin:
Mr. Bushido Posted - 23/07/2012 : 18:29:26
Sienkiewicz je genijalac. Njegov rad na Daredevilu je sjajan, ali još su bolji njegovi Moon Knight i New Mutants. Čitajući Moon Knighta možeš doslovce pratiti kako se njegov prepoznatljivi stil formirao iz epizode u epizodu.

Štoviše, to možeš pratiti i po naslovnicama. Na primjer, ovo je Sienkiewiczeva naslovnica prvog broja.



A ovo je njegova naslovnica 23. broja.



Sad samo treba dočekati da Algoritam napokon izbaci mini-serijal Elektra: Assassin.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000