forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 alan moore

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Misko iz Darwooda Posted - 09/03/2010 : 15:18:23
alan moore-da li ima još njegovih prevedenih stripova osim:
nadzirači
pakao
L.O.E.G.
v kao vendeta
batman strašan vic
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Lord Vader89 Posted - 04/08/2012 : 09:51:21
naravno da nije, al moram da zezam :D
jer, zna se na kraju krajeva sta je "sveska" :P (doduse, na hrvatskom mozda nije isto ko na srpskom XD ;))
Mr. Bushido Posted - 04/08/2012 : 02:26:50
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Lord Vader89

pa kapiram da TPB nazivas sveskama, OK


Ne, kad kažem "svezak" mislim na pojedine cjeline. To bi bilo ono što se na engleskom kaže "volume".



vrlo interesantno :D

jel tako isto kazes "Superboy" svezak 3 broj 12 ? :D


Vaderu, ne valja ti analogija. Nije to ista stvar.
Lord Vader89 Posted - 04/08/2012 : 00:02:08
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Lord Vader89

pa kapiram da TPB nazivas sveskama, OK


Ne, kad kažem "svezak" mislim na pojedine cjeline. To bi bilo ono što se na engleskom kaže "volume".



vrlo interesantno :D

jel tako isto kazes "Superboy" svezak 3 broj 12 ? :D
Mr. Bushido Posted - 03/08/2012 : 15:17:29
quote:
Originally posted by Mhejl

"Miracleman" mi je možda i najdraži Murov strip, a kriminalno je zapostavljen.


Nažalost, zapostavljen je zbog objektivnih razloga.

Sve dok se ne razriješi komplicirano klupko oko prava, teško da ćemo imati priliku čitati ovaj strip.
Zagooor Posted - 03/08/2012 : 15:16:46
Ok,rješeno,hvala :D
Mr. Bushido Posted - 03/08/2012 : 15:11:44
quote:
Originally posted by Zagooor

Da,ali ako hoću kupiti samo jedu,što mi je bolje ?


Pa kažem, mislim da bi trebao kupiti prvu knjigu.

Primjera radi, neki film sigurno nećeš krenuti gledati od polovice, nego od početka, zar ne?
Mhejl Posted - 03/08/2012 : 14:49:51
"Miracleman" mi je možda i najdraži Murov strip, a kriminalno je zapostavljen. Jedinstven niz peripetija, zaista, još uvijek se iznerviram kada se sjetim briljantnog, a nezavršenog Gejmenovog runa...

No dobro, ostaje nam Murova cjelina. Džoni Bejts, smisao nad-čovjeka, Svjetska Benigna Diktatura, ludačka naučna fantastika i najkrvavije demoliranje Londona ikada viđeno.
Zagooor Posted - 03/08/2012 : 14:46:17
Da,ali ako hoću kupiti samo jedu,što mi je bolje ?
Mr. Bushido Posted - 03/08/2012 : 14:21:11
quote:
Originally posted by Zagooor

OK,LOEG,ali hoću li uez 1. 192 str ili 2. 228 str. za istu cijenu. Koji je dio zanimljiviji i koji su likovi u drugom djelu ?


Pa, mislim da je najbolje da počneš sa prvom knjigom. Nema smisla preskakati.
Zagooor Posted - 03/08/2012 : 14:16:55
OK,LOEG,ali hoću li uez 1. 192 str ili 2. 228 str. za istu cijenu. Koji je dio zanimljiviji i koji su likovi u drugom djelu ?
Mr. Bushido Posted - 03/08/2012 : 14:03:27
quote:
Originally posted by Lord Vader89

pa kapiram da TPB nazivas sveskama, OK


Ne, kad kažem "svezak" mislim na pojedine cjeline. To bi bilo ono što se na engleskom kaže "volume".
Zagooor Posted - 03/08/2012 : 13:04:43
Skupa je FIbra,ak bude više od 150 kuna, ne hvala
Paka01 Posted - 03/08/2012 : 12:39:50
Batman Year One će ti izbacit Fibra, pa ti preporučan da pričekaš to izdanje Ista stvar i sa Swamp Thingom od Alana Moorea, to će za mene bit kruna svega šta je Markos do sada izbacija.
Lord Vader89 Posted - 03/08/2012 : 12:39:12
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Lord Vader89

ako je ceo serijal izasao u 4 sveska

kako je onda izasao Century? :D





pa kapiram da TPB nazivas sveskama, OK

ali prva i druga Liga su izasle u standardnom Comic-Book formatu, da bi kasnije bili objavljeni u TPB....al Century je izasao u tri posebne celine, tri tanja TPB, right? (1910, 1963. (ili koja vec) i 2009.)

(ergo, po toj logici bi bilo malo vise od 4 sveska (TPB) :D )
Ajkula Posted - 03/08/2012 : 12:23:53
quote:
Originally posted by Zagooor

Ema baš sve što si ti naveo me privlači. Nikad nisam volio crno.bijelo,previše akcije,stoga češće čitam knjige,ali sad kad sam saznao da postoje remek-djela,stvari se mjenjaju. No,mogu li stripovi,po vašem mišljenju,kvalitetni,opismenit ili poučit ?


Uvek. To objašnjava zašto se većina nas na forumu, pored stripova, bavi i filmovima i knjigama.
Mr. Bushido Posted - 03/08/2012 : 12:18:26
quote:
Originally posted by Zagooor

No,mogu li stripovi,po vašem mišljenju,kvalitetni,opismenit ili poučit ?


Naravno. Po tom pitanju se kvalitetni stripovi ne razlikuju od kvalitetne knjige ili filma.
Zagooor Posted - 03/08/2012 : 12:14:12
Ema baš sve što si ti naveo me privlači. Nikad nisam volio crno.bijelo,previše akcije,stoga češće čitam knjige,ali sad kad sam saznao da postoje remek-djela,stvari se mjenjaju. No,mogu li stripovi,po vašem mišljenju,kvalitetni,opismenit ili poučit ?
Mr. Bushido Posted - 03/08/2012 : 12:03:22
quote:
Originally posted by Zagooor

I jeli Loeg kvalitetniji od TWD-a ?


Problem je što je stripove koje ti spominješ teško međusobno usporediti, jer je riječ o naslovima koji se razlikuju po tonu, temama i žanrovima.

Kako god okreneš, sve su to sjajni stripovi. Samo, pitanje je što tebe više zanima?

Postapokaliptična drama o zombijima?
Saga o timu viktorijanskih superheroja?
Akcijski hiper-noir?
Triler-drama o distopijskoj Britaniji?
Dekonstrukcija superheroja?
Mr. Bushido Posted - 03/08/2012 : 11:54:50
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ako je ceo serijal izasao u 4 sveska

kako je onda izasao Century? :D


Zagooor Posted - 03/08/2012 : 11:51:28
quote:
Originally posted by swamp thing

Nemoj TWD, to je žešća navlakuša, cliffhangera na sve strane... ;) Mislim, dobar je strip, ali se nećeš moći zaustaviti na prvom HC-u, jer ćeš morati pročitati šta se dalje dešava.

Stripovi koje si nabrojao su sve odlični naslovi, a što se tiče onoga što je unutra, imaš slika na netu koliko hoćeš.

Takođe, LOEG 1 i 2 imaš u izdanju srbijanskog Belog puta, i prevod je odličan. Pa ti vidi, ako hoćeš engleski ili...



Yeah,ali ne znam gdje kupiti LOEG BP ? I koliko košta ? I jeli Loeg kvalitetniji od TWD-a ?
Lord Vader89 Posted - 03/08/2012 : 11:35:21
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zlotvor

LOEG je super, samo ja se nikako Volumea III dočepat


Black Dossier?

Čekaj, to je nešto između ili... ?
Jer ja san čita Volume I i II kod rođaka, a reka mi je da ima i III, samo je teški škart (mada bi ga ja volia pročitat).


Sveukupno su izašla četiri sveska. To su, redom: Vol.I, Vol.II, Black Dossier i Vol.III, koji nosi naslov Century.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_League_of_Extraordinary_Gentlemen,_Volume_I
http://en.wikipedia.org/wiki/The_League_of_Extraordinary_Gentlemen,_Volume_II
http://en.wikipedia.org/wiki/The_League_of_Extraordinary_Gentlemen:_Black_Dossier
http://en.wikipedia.org/wiki/The_League_of_Extraordinary_Gentlemen,_Volume_III:_Century



ako je ceo serijal izasao u 4 sveska

kako je onda izasao Century? :D
swamp thing Posted - 03/08/2012 : 11:24:36
Preteče me Dee... :)
swamp thing Posted - 03/08/2012 : 11:23:53
Nemoj TWD, to je žešća navlakuša, cliffhangera na sve strane... ;) Mislim, dobar je strip, ali se nećeš moći zaustaviti na prvom HC-u, jer ćeš morati pročitati šta se dalje dešava.

Stripovi koje si nabrojao su sve odlični naslovi, a što se tiče onoga što je unutra, imaš slika na netu koliko hoćeš.

Takođe, LOEG 1 i 2 imaš u izdanju srbijanskog Belog puta, i prevod je odličan. Pa ti vidi, ako hoćeš engleski ili...
DeeCay Posted - 03/08/2012 : 11:20:05
Da, samo što ti je TWD ongoing serijal, a za LOEG moraš nabaviti samo tri dijela (trejda) + 1, a LOEG ti je čak dostupan i na razumljivom (srpskom) jeziku by Beli put...
Zagooor Posted - 03/08/2012 : 09:58:08
OK,za sad ću uzet LOEG 1 Paperback 192 str. za 70 kuna na Book Depository-a. No,pošto sam ja dosta zahtjevan čitalac,kako u stripu,tako i u ostalim segmentima života (tzv. pizda) poslije toga iam na umu i Watchmen (film me oduševio,a i radnja je dobra),V for Vendetta (film nisam gledao,ali me tematika zanima),Batman i Batman Year One i Sin CIty - što vi mislite o ovim naslovima ? Tko ih ima neka stavi neke fotke iznutra itd ...

EDIT
Bemu miša sad ! Čitaos am na internetu od The Walking Dead-u i vrlo me privukao. Sad,LOEG ili TWD ? Slike ako tko ima također. I da,TWD je HC sa 300 stranica (prvih 12 epizoda) i košta 150 kn.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000