forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Period slobodne dalmacije - Zagor

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Andrew Cain Posted - 04/08/2012 : 14:29:40
Meni je od lova na vuka pa do šah mata, odnosno izdanja koje je izbacivala slobodna dalmacija, najbolji period Zagora.
Što mislite o tom periodu Zagora?
Dobre i loše strane?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
King Warrior Posted - 02/09/2012 : 20:03:42
quote:
Originally posted by guderian


I koliko god nekima bilo smiješno(ukusi su različiti)priče poput drugog vampira,Uklete zemlje,Zimske zmije,Ludi Hakaram,Prokleto blago,Demonska maska,Pečinski ljudi,Neranjivi i slično neće biti nadmašene.


Pecinski ljudi kao primjer dobre epizode? Hm, skoro sve epizode od Ludensa i VC su nadmasile tu pricu.
guderian Posted - 02/09/2012 : 19:33:02
quote:
Originally posted by Elderane84

I ne shvata da staz citanja veze sa ukusom nema.



Da,ukusi su različiti.
Ipak,gotovo svi ljudi koje poznajem a čitaju stripove već 30-40 godina su razočarani večinom novih Zagorovih crtača.
Isto kako večini ljudi teško sjeda film Prometheus,T-4,novi Conan i masa novih filmova.

I isto kako je nepobitna činjenica da novi mercedes (bez obzira na naprednu tehnologiju)kvalitetom kaska za onim proizvedenim 80-tih.

Novi Zagor je bez obzira na novo okruženje,nove ideje i crtače "mercedes" koji kaska za Zagorom iz sedamdesetih i osamdesetih.
Ima tu i tamo nekih boljih priča,ali...
Da je Zagor krenuo sa lovom na vuka,ili nekim Casarovim crtežima završio bi na broju 17!
Elderane84 Posted - 02/09/2012 : 18:39:34
I ne shvata da staz citanja veze sa ukusom nema.
shule71 Posted - 02/09/2012 : 17:26:31
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by guderian


I koliko god nekima bilo smiješno(ukusi su različiti)priče poput drugog vampira,Uklete zemlje,Zimske zmije,Ludi Hakaram,Prokleto blago,Demonska maska,Pečinski ljudi,Neranjivi i slično neće biti nadmašene.


Ako je nekome Zimska zmija loša onda ima ozbiljnih problema... Sve ove priče koje si naveo su dobre, neke i odlične... No zanimljivo je kako su ti pale napamet većinom priče poslije zlatnog perioda.




Pa covek je ocigledno Toninelijev fan.
Zagor12 Posted - 02/09/2012 : 13:43:30
quote:
Originally posted by guderian


I koliko god nekima bilo smiješno(ukusi su različiti)priče poput drugog vampira,Uklete zemlje,Zimske zmije,Ludi Hakaram,Prokleto blago,Demonska maska,Pečinski ljudi,Neranjivi i slično neće biti nadmašene.


Ako je nekome Zimska zmija loša onda ima ozbiljnih problema... Sve ove priče koje si naveo su dobre, neke i odlične... No zanimljivo je kako su ti pale napamet većinom priče poslije zlatnog perioda.
guderian Posted - 02/09/2012 : 13:34:43
Po stoti put prožvakana tema!

No valjda mi koji čitamo stripove 30 godina,ili oni još stariji i koji to radimo u kontinuitetu možemo procjeniti kvalitetu pravilnije od onih koji, da se nitko ne uvrijedi, imaju jedno i kusur pišanje u svijetu stripa.
Kada sam kupio Lov na vuka umalo da mi srce nije stalo od šoka.
Riječni duh je ublažio nevjericu.
Ipak ni slutio nisam šta čeka Zagora,koja hrpa katastrofalnih crtača i loših priča,pogotovu užasni pokušaji uvođenja Atlantide i Mua (tron bogova sa onim glupim laserom u pećini,katastrofa)!
I koliko god nekima bilo smiješno(ukusi su različiti)priče poput drugog vampira,Uklete zemlje,Zimske zmije,Ludi Hakaram,Prokleto blago,Demonska maska,Pečinski ljudi,Neranjivi i slično neće biti nadmašene.
REJS Posted - 01/09/2012 : 01:19:15
Ja imam sve od Zagora do Kapetanove Tajne to jest zadnjeg broja Zlatne Serije.I Italijanski komplet isto tako.
Danas uzimam selektivno tek po neku pricu,kao sto je Woodoo ili Vampir,i za njih mi je trebalo 10 godina da se naviknem.Mnogo puta sam kupio Zagorov strip na trafici poceo da citam i bio zgadjen crtezom ili scenarijom.Tako da sam napravio presek,Zagor i onaj sto lici na Zagora.
a opet eto stidljivo pokusavam da pronajem nesto sto valja u ovom novom Zagoru,za sada mislim da je to period Slobodne Dalmacije,tu se moze ubosti po neka prosecna prica.Veseli Cetvrtak i danasnji Zagor vise nemaju sta da traze,isumeli su ili izvetreli kao stari dedica.
velka031 Posted - 31/08/2012 : 22:52:50
Ja pokušavam isključiti utjecaj nostalgije, gledati na pojedinu priču realno, ili je dobra ili nije, prema više kriterija... Ali ne ide, kada uzmem u ruke stare Nolittine priče svi pokušaji propadnu... To je jednostavno najbolji period Zagora iako ću rado reći da su svi dobri!
King Warrior Posted - 31/08/2012 : 13:33:01
Za mnoge je SD period povezan sa nostalgijom , zato i nisam iznenadjen da neki od tih ljudi smatraju to vrijeme kao najbolje sto se tice Zagora.

Sa danasnje tacke gledista mislim da se radilo o dobrom periodu, uzet je jedan novi pravac, bilo sto se tice price ili crteza, upravo ono sto je bilo potrebno serijalu u tom trenutku, ako nista drugo onda barem sto se tice naracije.

Toninelli se zaista gubio u mnostvu identicnih prica, osvjezenje je bilo i vise nego potrebno.

Medjutim, u to vrijeme nisam tako razmisljao.
Pojavu novih crtaca sam negatvino docekao.
Novi pristup stripu, kadriranja koja prije nismo vidjeli i na koja nismo navikli, ni a od atmosfere kod svih tih crtaca.
Skoro da nema onih legendarnih humostickih uvoda sa Chicom, Zagorova spektakularna pojavljivanja i ostale stvari koje su obiljezile serijal.

Sve inekako, ali ovo za mene jednostavno vise nije bio Zagor!

Vidim da ga tako zovu u stripu.
Vidim da ima orla na grudima, doduse i to je upitno kod nekih crtaca, pogotovo kod Marcella.
Sam bog zna sta je u nekim epizodama crtao Zagoru na prsima.
Vidim da ima nekog debelog Meksikanca pored sebe, nekog ozbiljnog tipa koji je operisan od humora.
To bi trebao da bude onaj seprtljavi Chico od prije? Ma nema sanse.

I tako, trebalo mi je dosta vremena da se naviknem na sve te novitete, ali i to se desilo.
S vremenom sam prihvatio neke od crtaca i cinjenicu da Zagor moze da ima drugaciji pristup od onog iz zlatnog doba, kao i cinjenicu da ne mora izgledati uvijek kao klasicni Ferrijev ili Donatellijev.
Neki od tih crtaca su mi postali izuzetnio dragi, na neke druge se do danas nisam navikao, niti cu ikada.
Prije svega mislim na Chiarollu i Laurentija.

Sve u svemu, taj period SD je ostavio dubok trag.
Za mene je onaj pravi Zagor jos uvijek onaj tip iz Nolittinog doba.
Nemam nista protiv promjena, ali samo ako su efikasne.
Bosellijeva era je bila efikasna, iako to u ono vrijeme nisam mogao da shvatim.

Danas imamo neku vrstu miksa te nove ere i djelimicno nostalgicnih momenata iz doba Nolitte i Sclavija.
Verni i Nuccio podsjecaju pomalo vizuelno na to doba, a i tu i tamo pojavi se i neka prica sa elementima stare skole.
To je dobro tako, inace bi za mnoge Zagor vec odavno bio mrtav.

Danas je Zagor u toj fazi da se za svaku generaciju i za svaciji ukus moze ponesto naci.
Tonka24 Posted - 31/08/2012 : 13:28:58
quote:
Originally posted by jasa

quote:
Originally posted by Andrew Cain

quote:
Originally posted by jasa

Slažem se sa većinom ovdje, najbolji period Zagija po mom skromnom mišljenju. Nekih 5 najboljih priča iz ovog perioda su mi Vampir, Osveta Vudu, Sedam gradova Cibole, Helingen i Imanje pod opsadom, koja vremena...


Ufff, nema potrebe govora o tome
Imanje pod opsadom mi je slabije od spomenutih epizoda, ali isto tako ima svoj neki kult, pa čak i zbog najave sjene nad darkwoodom.

Subjektivan sam po pitanju Imanja pod opsadom :) Prvi kupljeni Zagor, mama me iznenadila, neopisiva sreća i miris novog stripa :D, tad sam počeo aktivno skupljati Zagora...


Kao i ja što se tiće epizode Lov na Vuka. Ne može čovjek biti realan nikako. To je krš od epizode, meni je prvi zagi i kao takva epizoda mi je među vrhovima subjektivno iako je realno među dnom.
shule71 Posted - 31/08/2012 : 12:51:59
Dva najbolja perioda 50-150 i 330-410

SD period je odlican sa avanturisticke tacke gledista ali mu fali ono sto je Nolita imao a drugi scenaristi nemaju - HUMOR.
Kasnije epizode su izgubile i taj dobar avanturisticki prefiks. Zagor je postao prepatetican. Podseca na Bleka i Marka. Pogotovo kad se pojavi neka druzina tipa mornara s Golden Baby ili neki vojnici. Svi se kunu u svog nadredjenog ko da je najbolji i najpametniji na svetu. U Nolitino vreme je to bilo mnogo ljudskije.

Doduse, Buratini je u prvoj prici koju je napisao pokazao da i te kako ima dara za komediju. Zasto je zo kasnije sputao ne znam. Mozda je matori Boneli insistirao da se taj segment Zagora izmeni iz cistog egocentrizma. Vrag bi ga znao,

Pozdrav od D. Billa
going going Posted - 30/08/2012 : 11:51:56
Meni je najbolji Zagijev period od 80.broja pa do 280.manje\vise.
Ali najdraze su mi

Oba vampira

Ocean

Americka Odiseja

Sloboda ili smrt

Dobar ili Los

Uzas seste planete

Tropical corp

Demoni ludila

Hagot

PijaniPatak Posted - 30/08/2012 : 01:50:06
hmm...treba kopati. Zaista ne znam
dzoni Posted - 30/08/2012 : 00:53:31
gde bese onaj spisak skracenih stranica u sd zagoru
velka031 Posted - 12/08/2012 : 18:29:40
Što se mene tiče, mogli su svi biti boldani...
PijaniPatak Posted - 11/08/2012 : 11:29:33
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Slazem se, SD razdoblje je jebeno kvalitetno i obecavajuce. Eho pojedinih epizoda se vidi i danas, i videce se.

Ali opet neke stare su neponovljive, da ih navedem, bez nostalgicnog tona

Mars Ocajnika
Beli Tigar
Divovi dobra i zla
Hagotova moc
Sveti breg
Vatreno krstenje
Zagor protiv Supermajka

Srebrni vodopad
Raskrinkani Vampir (ne prethodni nastavak)
Okean
Americka odiseja manje-vise





Neponovljivi klasici!





Nema šanse da se ovo ponovi



Ali zasto i Beli tigar nije boldan, momci?A Hagot?
jasa Posted - 11/08/2012 : 02:36:13
quote:
Originally posted by Andrew Cain

quote:
Originally posted by jasa

Slažem se sa većinom ovdje, najbolji period Zagija po mom skromnom mišljenju. Nekih 5 najboljih priča iz ovog perioda su mi Vampir, Osveta Vudu, Sedam gradova Cibole, Helingen i Imanje pod opsadom, koja vremena...


Ufff, nema potrebe govora o tome
Imanje pod opsadom mi je slabije od spomenutih epizoda, ali isto tako ima svoj neki kult, pa čak i zbog najave sjene nad darkwoodom.

Subjektivan sam po pitanju Imanja pod opsadom :) Prvi kupljeni Zagor, mama me iznenadila, neopisiva sreća i miris novog stripa :D, tad sam počeo aktivno skupljati Zagora...
velka031 Posted - 08/08/2012 : 21:46:07
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Slazem se, SD razdoblje je jebeno kvalitetno i obecavajuce. Eho pojedinih epizoda se vidi i danas, i videce se.

Ali opet neke stare su neponovljive, da ih navedem, bez nostalgicnog tona

Mars Ocajnika
Beli Tigar
Divovi dobra i zla
Hagotova moc
Sveti breg
Vatreno krstenje
Zagor protiv Supermajka

Srebrni vodopad
Raskrinkani Vampir (ne prethodni nastavak)
Okean
Americka odiseja manje-vise





Neponovljivi klasici!





Nema šanse da se ovo ponovi
acestroke Posted - 08/08/2012 : 17:47:35
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Slazem se, SD razdoblje je jebeno kvalitetno i obecavajuce. Eho pojedinih epizoda se vidi i danas, i videce se.

Ali opet neke stare su neponovljive, da ih navedem, bez nostalgicnog tona

Mars Ocajnika
Beli Tigar
Divovi dobra i zla
Hagotova moc
Sveti breg
Vatreno krstenje
Zagor protiv Supermajka

Srebrni vodopad
Raskrinkani Vampir (ne prethodni nastavak)
Okean
Americka odiseja manje-vise





Neponovljivi klasici!
Leonid Posted - 08/08/2012 : 17:30:30
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Slazem se, SD razdoblje je jebeno kvalitetno i obecavajuce. Eho pojedinih epizoda se vidi i danas, i videce se.

Ali opet neke stare su neponovljive, da ih navedem, bez nostalgicnog tona

Mars Ocajnika
Beli Tigar
Divovi dobra i zla
Hagotova moc
Sveti breg
Vatreno krstenje
Zagor protiv Supermajka
Srebrni vodopad
Raskrinkani Vampir (ne prethodni nastavak)
Okean
Americka odiseja manje-vise




Pa da to su najbolje stare,ja cijenim još i Bijes Osaga i Tajnu Službu.
Od ovih novih(vraga su nove) u tu kategoriju svrstavam Nestalog Istraživača,Žutog Zmaja i Cibolu te naravno nenadjebivu Morsku stravu.
bjelolasica Posted - 07/08/2012 : 14:42:42
quote:
Originally posted by Krscho
Njegovo drugo pojavljivanje je za dvije klase bolje nego prvo. Prvo je za mene ripoff filma velikap ljacka vlaka jer je radnja rkeo bi ista samo jeu bacen zagor unutra kao neki faktor, nista speicjalno nisam vidio u njegovom prvom pojavljivanju

dok u drugom je njegov plan osvete zagiju puno bolji i sofisticirnaiji

Iako je završetak previše brz. Nakon svog toga planiranja i svega da ga se uz par udaraca sredi.
Krscho Posted - 07/08/2012 : 14:29:23
quote:
Originally posted by Zagor12

A Mortimer? Prvo i drugo njegovo pojavljivanje su još najbolji...



Njegovo drugo pojavljivanje je za dvije klase bolje nego prvo. Prvo je za mene ripoff filma velikap ljacka vlaka jer je radnja rkeo bi ista samo jeu bacen zagor unutra kao neki faktor, nista speicjalno nisam vidio u njegovom prvom pojavljivanju

dok u drugom je njegov plan osvete zagiju puno bolji i sofisticirnaiji
PijaniPatak Posted - 07/08/2012 : 14:22:33
Slazem se, SD razdoblje je jebeno kvalitetno i obecavajuce. Eho pojedinih epizoda se vidi i danas, i videce se.

Ali opet neke stare su neponovljive, da ih navedem, bez nostalgicnog tona

Mars Ocajnika
Beli Tigar
Divovi dobra i zla
Hagotova moc
Sveti breg
Vatreno krstenje
Zagor protiv Supermajka
Srebrni vodopad
Raskrinkani Vampir (ne prethodni nastavak)
Okean
Americka odiseja manje-vise

Zagor12 Posted - 07/08/2012 : 13:19:50
A Mortimer? Prvo i drugo njegovo pojavljivanje su još najbolji...
Deers Posted - 07/08/2012 : 13:03:07
quote:
Originally posted by qboy

Iako nisam Zagora počeo čitati s pojavom SD već nešto malo prije - samim krajem osamdesetih - pojedine epizode do kojih sam naknadno došao su me više nego oduševile. To su već spominjanje epizode o Anasazima i sa Kainom. Ove epizode uprkos mojoj nostalgiji prema starim Zagorovim epizodama smatram jednim od najboljih. Osim njih još sam čitao i Osveta vudu, Liberty Sam i Hellingena. Počeo sam čitati i sagu sa Murdoom ali je nikada nisam završio. E sad, pošto se stalno dvoumim oko nabavljanja SD Zagora bi li mi neko od vas koji ste sve ovo apsolvirali ukazao na najbolje i odlične epizode iz SD perioda osim ovih koje sam već nabrojao pa da vidim isplatili se skupljati novac da to "pohvatam". Unaprijed zahvalan.



Sve!

Kompletna odiseja od Nestalog istraživača pa do posljednje epizode zadnjeg susreta s Hellingenom Dvoboj u svemiru. Istina ima boljih i lošijih dijelova ali sve zajedno je jedna nevjerojatna cjelina. Od predodiseje mi je još dobra priča Kapetanova tajna- Tajanstveni samosatn- Živi pokopani. Nakon odiseje je odličan slijed epizoda od Morske strave do Golgote.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000