forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Russ Manning Tarzan 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Raymond Posted - 10/08/2012 : 01:03:22
http://www.amazon.com/gp/product/1595829377/ref=oh_details_o01_s00_i00
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 19/09/2015 : 12:26:09
Napisao bih ti vise,ali ni ova dva primjerka ne stignem procitati.Citam neke zaostatke "Conan Chronicles" i nesto Bonelli.
Ovih dana cu naruciti i trecu knjigu.
Pozuri sa jedinicom moglo bi biti gusto...
IGMAN2 Posted - 19/09/2015 : 03:13:21
quote:
Originally posted by emirem

Et Voilà, Ecce Homo !










Evo, rekoh, napokon nešto što mi se sviđa a da neću kupiti jer sve to već imam iz Stripoteke... a onda mi vrag nije dao mira, već sam morao iskopati što to imam... i

Ono što su objavili u Stripoteci, a što je Manning objavljivao u pasicama (kajševima), je kompletno (pasice 8857 - 10308 od 1967.- 1972. /usput, zašto li je Manning počeo od broja 8857 ?/), dok ono što je izdavao kao tjednu stranicu, u Stripoteci dosta epizoda nije objavljeno, a ono što je, bolje da i nije- koliko je iskasapljeno.
Usporedivši preview tih tjednih strana s Stripotekom, zgrozio me je, to ni ne mogu nazvati prijevod, već... Više od 50% teksta jednostavno je izbačeno, a ostatak je pokušaj prijevoda nekoga tko jedva da zna koju riječ engleskog i više prevodi po slikama. Užas.
Za razliku od ovoga, prijevod pasica mi djeluke OK.

Izgleda da ću ipak u kupovinu.
emirem Posted - 11/08/2015 : 22:39:56
Molio bih neki link na kojem su predstavljene naslovnice i crtezi koje su se koristili za plagiranje..akhm hommagiranje najpopularnijem strip junaku sa nase strane Jadrana..
Ovih dana mi ide Russ Manning No.2 sa shopping liste pa bih htio prije da pogledam neke ranije radove drugih crtaca.
Ima i enciklopedija na 100-tu godisnjicu izlaska knjige o Tarzanu.



boddhisatva Posted - 08/06/2015 : 19:20:06
Yep, hvala ti emireme to je ono sto me i interesiralo
Ta je epizoda kako sam rekao u starim Stripotekama ispala onako nesuvisla
A zapravo je i nenastavljana jer je Manning tada prestajao sa Tarzanom... steta
emirem Posted - 08/06/2015 : 18:51:40
Za bodhisatvu...a naravno i druge forumase...
Za avanturu u gradu Pellucidaru mozes pronaci u cetvrtoj knjizi,ujedno i zadnjoj iz Manningovog opusa.
Btw knjiga mi jos nije stigla.

Winner of the 2014 Eisner Award! In the series conclusion, the final nine Sunday storylines by Russ Manning, in which Tarzan returns to Opar, Pellucidar, and Castra Sanguinarius, while Korak finds himself at the Sacred Lake of Krackao and the Elephants' Graveyard. Collecting the complete strips' run from March 24, 1974 through June 24, 1979.
vronski 3 Posted - 07/06/2015 : 20:54:52
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by emirem

Hvala decki za info iako sam sad neodlucan koji prvo kupiti..mislim da cu krenuti sa Hogarthovim,pa dalje sa drugim autorima...

Kad procitas hogartovog,napisi utiske,bas me zanima kako te se primio



Ok..Nadam se da ce me se ovako primiti..



Ja sam za sličan crtež samo sa Štrumpfovima popio opomenu od moderatora Mlađe. Baš da vidim važe li isti kriterijumi...
Just_Charlie Posted - 07/06/2015 : 19:34:49
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by emirem

Hvala decki za info iako sam sad neodlucan koji prvo kupiti..mislim da cu krenuti sa Hogarthovim,pa dalje sa drugim autorima...

Kad procitas hogartovog,napisi utiske,bas me zanima kako te se primio



Ok..Nadam se da ce me se ovako primiti..




ovo sam ti trenutno popalila
mr murdoc Posted - 07/06/2015 : 18:18:33
emirem Posted - 05/06/2015 : 17:47:54
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by emirem

Hvala decki za info iako sam sad neodlucan koji prvo kupiti..mislim da cu krenuti sa Hogarthovim,pa dalje sa drugim autorima...

Kad procitas hogartovog,napisi utiske,bas me zanima kako te se primio



Ok..Nadam se da ce me se ovako primiti..
mr murdoc Posted - 05/06/2015 : 17:10:27
quote:
Originally posted by emirem

Hvala decki za info iako sam sad neodlucan koji prvo kupiti..mislim da cu krenuti sa Hogarthovim,pa dalje sa drugim autorima...

Kad procitas hogartovog,napisi utiske,bas me zanima kako te se primio
emirem Posted - 04/06/2015 : 11:18:35


The Dark Horse contributions to the Lord of the Jungle are highlighted in this omnibus of previously uncollected stories from Bruce Jones, Thomas Yeates, Timothy Truman, Al Williamson, Lovern Kindzierski, Darko Macan, Igor Kordey, and more! In this volume, Tarzan discovers a new form of helplessness when a deadly virus threatens Jane's life, races against Nazis to uncover an artifact of immense power, encounters classic characters from Victorian literature, and battles Martians in the twenty-fourth century! Collecting "Tarzan" #1-#20 and "Tarzan: A Tale of Mugambi," this omnibus an essential addition to any Tarzan library!

emirem Posted - 02/06/2015 : 21:03:25
Kupio maloprije Hogarthovog Tarzana i krenuo Manningovog i rasprodan...na Bdepou..
Imam nedoumicu koju sam uopce verziju naslovnice kupio..
Ona sa Bdepoa je



..dok na amazonu ima jos jedna verzija,manje atraktivna...



Da li ima tko prvu knjigu Hogarthovog Tarzana da mi napise.
Hvala unaprijed!
emirem Posted - 20/05/2015 : 22:37:36
Hvala decki za info iako sam sad neodlucan koji prvo kupiti..mislim da cu krenuti sa Hogarthovim,pa dalje sa drugim autorima...
cerichus Posted - 20/05/2015 : 21:22:58
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by cerichus

Hajde da priupitam ovdje jer vidim da ima pravih znalaca - u kojoj knjizi je objavljena ona epizoda Tarzana Rexa Maxona koja je svojevremeno išla u Spunk novostima?

trenutno ni u jednoj - upravo kreće reprint Maxona ali to su zasad dnevne pasice po Burroughsovim knjigama


Hvala na odgovoru :)
rommel Posted - 20/05/2015 : 21:04:15
quote:
Originally posted by cerichus

Hajde da priupitam ovdje jer vidim da ima pravih znalaca - u kojoj knjizi je objavljena ona epizoda Tarzana Rexa Maxona koja je svojevremeno išla u Spunk novostima?

trenutno ni u jednoj - upravo kreće reprint Maxona ali to su zasad dnevne pasice po Burroughsovim knjigama
cerichus Posted - 20/05/2015 : 17:25:14
Hajde da priupitam ovdje jer vidim da ima pravih znalaca - u kojoj knjizi je objavljena ona epizoda Tarzana Rexa Maxona koja je svojevremeno išla u Spunk novostima?
mr murdoc Posted - 20/05/2015 : 17:03:04
quote:
Originally posted by Raymond

http://www.amazon.com/gp/product/1595829377/ref=oh_details_o01_s00_i00

Ovo moram imati...narucujem
rommel Posted - 20/05/2015 : 11:33:47
a inače DARK HORSE je objavio i ovo http://www.amazon.com/Tarzan-Archives-Russ-Manning-Years/dp/1595829377/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1432113698&sr=8-2&keywords=russ+manning
dio toga smo čitali u Ara-ma a ova je knjiga u stvari reprint starijih Dark Horse knjižica - Tarzan of the Apes https://www.darkhorse.com/Books/98-397/Edgar-Rice-Burroughs-Tarzan-of-the-Apes-TPB, Jewels of Opar http://www.amazon.com/Tarzan-Jewels-Edgar-Rice-Burroughs/dp/1569714177/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1432113839&sr=8-6keywords=russ+manning+tarzan
i Tarzan the Untamed http://www.amazon.com/Tarzan-Untamed-Russ-Manning/dp/1569714185/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1432114042&sr=8-1&keywords=dark+horse+tarzan+the+untamed
mr murdoc Posted - 20/05/2015 : 11:08:03
Predivno,obozavam njegove tarzane sa stihom fantasy i sf-a.Da hoce bar Fibra izdati koji njegov integral
Peyo Posted - 19/05/2015 : 22:45:38
Pošto je ovo topic za Manningovog Tarzana vidim da od Dark Horsea ima i izdanje s Manningovim radom na Koraku.

http://www.amazon.com/Korak-Son-Tarzan-Archives-Volume/dp/1616550953/#reader_1616550953

Čini se da su to epizode koje su nekad davno kod nas objavljivane u Ara biblioteci, a u Americi u Gold Keyevim sveskama.

Već prije su na ovom forumu pominjane atraktivne IDW-ove kolekcije dnevnih pasica i tjednih tabli Manningovog Tarzana:

http://www.amazon.com/gp/product/1613776942/ref=s9_simh_gw_p14_d0_i4?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=12R5KABHG8A9JQGZP10V&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=2079475242&pf_rd_i=desktop#reader_1613776942

Praznik za oči i dušu za ljubitelje Manningovog Tarzana.
rommel Posted - 19/05/2015 : 20:48:55
quote:
Originally posted by emirem

Ja imam Tarzan in Color, Volume 1 (1931-1933) nije mi nesto sjeo...volio bi naci pricu kad su neke ljudi-glave bez nogu (glupo opisano,ali tako i izgledaju) mozda je to i Hogarth crtao nisam poznavatelj neki ovih edicija ali dobro bi bilo da imam od svakog nesto..vidio sam Kubertovog ali nije mi to -TO.
Ovaj najavljeni sto je forumas stavio bi se mozda uzeo....


za tvoju priču moraš čekati godišta 48-50
mogu i provjeriti točno
rommel Posted - 19/05/2015 : 20:47:27


to je Darkwoodow Tarzan of the Apes - Tarzan među majmunima - Burne Hogartha - a Darkwoodowo izdanje je najsuperiornije izdanje koje postoji do sada
emirem Posted - 19/05/2015 : 20:25:23
Sad sam naletio i na ...
https://www.darkhorse.com/Books/Previews/26-109?page=0
rommel Posted - 19/05/2015 : 13:20:58
quote:
Originally posted by Peyo

Emirem, ove knjige koje spominješ su Titanovi reprinti prvih radova na Tarzanu od Hogartha.

Rommel ti je spomenuo da se epizoda koja te zanima nalazi u starim NBM-ovim reprintima "Tarzan in color" knjige 17 i 18.

Vremenom će to vjerojatno objaviti i Titan, a možda i Darkwood budući da je krenuo s NBM-ovim reprintima po 3 knjige u jednom integralu (u 2 integrala u boji je objavljen Fosterov Tarzan, osim početne epizode koju reprintira Revija Bosona). Darkwood je tiskao u 2 knjige Hogarthovu verziju Tarzanovog porijekla koja je nastala 70-ih.

http://en.wikipedia.org/wiki/Burne_Hogarth



samo mali ispravak - Darkwood je u jednoj knjizi tiskao verziju Tarzanova podrijetla - Tarzan of the Apes a u drugoj knjizi su Jungle Tales of Tarzan - što su dvije različite knjige
Peyo Posted - 18/05/2015 : 22:44:25
Emirem, ove knjige koje spominješ su Titanovi reprinti prvih radova na Tarzanu od Hogartha.

Rommel ti je spomenuo da se epizoda koja te zanima nalazi u starim NBM-ovim reprintima "Tarzan in color" knjige 17 i 18.

Vremenom će to vjerojatno objaviti i Titan, a možda i Darkwood budući da je krenuo s NBM-ovim reprintima po 3 knjige u jednom integralu (u 2 integrala u boji je objavljen Fosterov Tarzan, osim početne epizode koju reprintira Revija Bosona). Darkwood je tiskao u 2 knjige Hogarthovu verziju Tarzanovog porijekla koja je nastala 70-ih.

http://en.wikipedia.org/wiki/Burne_Hogarth

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000