forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 124 Magla

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
bjelolasica Posted - 07/08/2012 : 13:48:19
Barbato/Brindisi

Kupio upravo na kiosku!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Rick Posted - 04/11/2012 : 18:18:30
Metafizika po svaku cenu, pritom neka vrsta ekološke metafizike. Ne pije mi vodu, ako nekad i jeste.
Imamo, po ko zna koji put, na početku priče Dilana koji ne zna šta mu je činiti, koji više ne veruje ni svom petom i po čulu, koji srlja u patetiku, a na kraju Dilana kome je jasno "šta mu je činiti". Da ne pominjem svedoke koji su postali žrtve zbog ravnodušnosti (motiv koji je kod Dilana prečest, kao glavni ili sporedni- likovi umiru (meta)fizički jer su postali ravnodušni).

"Ima nečeg na ovom mestu što je povezano sa smrću... i maglom." OK, opravdali smo naslov, i šta sad? To je karta za vožnju do kraja?

"Može biti bilo šta. Njihov bes, prolaz u drugu dimenziju,... možda su uzeli njihovo biće kao maglu samu..." Bilo šta- san svakog scenariste bilo kakve krimi priče.

Dilan dolazi (dospeva) na radno mesto ubice?!

Izlišno je komentarisati objašnjenja čitaocu na deset strana. Koliko Dilanovih priča uopšte ima rasplet, čitaj krešendo, na dve ili tri table?! Koliko njih ima rasplet koji je direktan rezultat scenarija prethodnih 90 tabli, a ne priče koja se skriva u veštačkoj magli pripovedanja?

Dobra premisa, ali Karpenter ju je iskoristio na mnogo bolji način, za zadovoljenje nešto drugačije pravde istinske horor priče, jasne od početka do kraja, ali ništa menje misteriozne.
dzoni Posted - 16/10/2012 : 16:32:45
nije mi se svidela epizoda
kiky Posted - 27/08/2012 : 18:46:33
barbatova je nemilosrdna... kako prema zločincima, tako i prema ravnodušju promatrača...

dobra priča.
CZdravko Posted - 18/08/2012 : 03:12:22
Mnooogo glupa epizoda... Iako volim Brindisija idealan izbor bi bio Roi koji se ubio za kadrove s maglom, pa bi sigurno donekle izvukao ovu ocajnu pricu...
velka031 Posted - 14/08/2012 : 21:08:43
Meni je Brindisi, uz Freghierija najbolji Dylanov crtač... Stano je uvijek tu, njega ni ne računam :)
ninel Posted - 14/08/2012 : 07:55:58
Iako je Barbatova jedna od najboljih scenarista Dilana Doga, ova priča je dosta loša, a nije baš pomoglo ni to što ju je crtao prosečni Brindizi, kad bi to radio neki bolji autor poput Roja (kojem je magla pisana na kožu) barem bi likovni deo spasio strip.
Sarghan Posted - 14/08/2012 : 00:51:23
Dobro, ali ništa posebno. Moram priznati da me sam kraj pomalo razočarao jer sam očekivao pomalo šokantniji ishod. Štoviše, učinilo mi se kako je ovdje dosta toga neizravno objašnjeno, osobito u zadnjih desetak stranica.
Mada, Brindisi je ovdje stvarno fenomenalan. Mislim, i inače je odličan, al ovdje jednostavno rastura. Mislim da mu je ovo, uz lift za pakao, njegov najbolji rad na Dylanu. Stvarno mu ne mogu naći zamjerku u ovom broju ni da hoću.

6.5/10
DOMI Posted - 12/08/2012 : 14:45:59
početak - odličan, kraj - ne valja .. onaj dio pred kraj podsjeća na neke krimi-romane gdje se prepričava čitatelju i objašnjava zašto ovo-zašto/ono ?

jedino sam se dobro nasmijao par puta na onu krezubu babuskaru s pepeljarama što hrani ptice -- a kak je izobličeno ležala kasnije u magli...ha ha ha (bolja je od baba u kiosku)

po meni prosječna ocjena, možda 6/10, eto tako
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR DD Special 19 već u SNK AF Super KLASIK 21 u SNK
supermark Posted - 11/08/2012 : 23:20:02
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:
Originally posted by Oki

Barbato/Brindisi su mi postali umiljena kombinacija u DD!


Bez dileme i bez sekunde razmisljanja.





iako ova epizoda i nije baš nešto
zeljko Posted - 11/08/2012 : 22:43:25
dosadno... i zbunjujuće
a još sam i polako čitao... za razliku od recimo reinkarnacija koji je super...

sva sreća još malo pa će se spojiti pa će biti samo jedan mjesečno novi :D
Curunir Posted - 10/08/2012 : 21:42:24
bas ste me nasanjkali (uglavnom ne uzimam redovnog DD-a).
ziva dosada, ali bas ono, uzasno dosadno, predvidivo do boli osim samog kraja koji je totalna idiotarija, cisti deus ex.
mogli su biti odgovorni i pobjesnjeli kontejneri za papir u koje se nepropisno trpaju staklo i potrosene konzerve.
mislim, gluplji kraj nemaju nijedan kjavi ili ruju, a to sve govori.
kako iritira ova barbatova svojim tugovaljkama... pretvorila je DD-a u lightsuperwoman.
fantom Posted - 10/08/2012 : 19:40:01
Bez obzira na sve Barbato je trenutno najbolja scenaristica Dylana,ali ovdje me Brindisi oduševio zanimljivim kadriranjem i vrhunskim crtezom
Cuvam starudije Posted - 09/08/2012 : 13:26:18
quote:
Originally posted by Oki

Barbato/Brindisi su mi postali umiljena kombinacija u DD!


Bez dileme i bez sekunde razmisljanja.
Cevap Posted - 09/08/2012 : 12:54:47
Dobra epizoda, malo je u početku dosadnjikava ali pri sredini priče se dojam popravlja. Crtež dobar, naslovnica ok, jedna solidna sedmica.
bjelolasica Posted - 08/08/2012 : 18:56:55
quote:
Originally posted by Oki

Barbato/Brindisi su mi postali umiljena kombinacija u DD!

Malo me medicinska sestra posjeća na nju.
Oki Posted - 08/08/2012 : 18:51:59
Barbato/Brindisi su mi postali umiljena kombinacija u DD!
emirem Posted - 08/08/2012 : 18:18:38
quote:
Originally posted by Antracit

quote:
Originally posted by emirem

Jel to zuti snijeg ?
Eskimi, ne jedite taj snijeg....



You dreamed that you were an Eskimo?



Bio taj vic jednom..inace sam zimogrizljiv...
Da sam sanjao da sam Eskimo mrzili bi me zagorovci
risbozg Posted - 08/08/2012 : 13:39:52
imaš pravo :-)
Deers Posted - 08/08/2012 : 10:27:49
Jako zanimljiva epizoda. Zanimljivo ispričana priča. Smeta me malo to što se "krivac" dosta rano otkriva i naravno neizbježno dugo objašnjenje na kraju. Ipak jako dobra priča.
Antracit Posted - 08/08/2012 : 09:02:48
quote:
Originally posted by emirem

Jel to zuti snijeg ?
Eskimi, ne jedite taj snijeg....



You dreamed that you were an Eskimo?
emirem Posted - 08/08/2012 : 00:13:08
Jel to zuti snijeg ?
Eskimi, ne jedite taj snijeg....
DOMI Posted - 08/08/2012 : 00:01:32
Ekstra, ekstra!!! Bit će to (nadam se) pravo osvježenje nakon Giganta 10 koji me uveliko razočarao...
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR
Zagor12 Posted - 07/08/2012 : 22:33:14
I think Dylan is too damn high.
zeljko Posted - 07/08/2012 : 22:20:28
super samo šibaj
acestroke Posted - 07/08/2012 : 16:19:08
ima li neko fotku ili sken naslovnice?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000