forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Najava suradnje Tonto-Torghal

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Torghal Posted - 06/06/2012 : 18:56:23
Evo Tonto i ja smo poceli zajedno jedan novi strip(ja scenarist,on crtac).Ovo su prve tri table stripa.
Tabla br.1

Tabla br.2

Tabla br.3
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
borislav Posted - 31/10/2017 : 14:31:39
Zaista zanimljiv stil crtanja. Sve sene pravljene samo tačkicama sigurno zahtjeva puno vremena i preciznosti. Gledam sjene obraza i ruke zaista fantastično. Tu i tamo bi se možda moglo malo bolje anatomski nacrtati, obrazi izmedju kuta gledanja 0-90 stupnjeva, ali ako smo precizni, kod svakog crtača možeš nači nedostatke, ako uopšte možemo kazati, da su to nedostatki. Koliko ti otprilike treba vremena da nacrtaš jednu stranu od ideje do završetka i na kakvi papir i format crtač? Samo tako naprijed gdje sve objavljuješ svoje radove?
K.R. Posted - 20/10/2017 : 02:28:29
quote:
Originally posted by Vlladimir
...ja kao posmatrac, citalac, il sta vec, ne osecam snagu prvog plana u odnosu na one siluete zgrada u daljem planu, koje mi nista drugacijim tonom ili intenzitetom nisu istackane nego ovaj snesko belic i klinci oko njega.

drugo, upao si u zamku da i grane u planu pre silueta zgrada tackas, sto je zagusilo ceo efekat zimske idile, i ubilo daljinu samih zgrada.



Tonto inače rastura ali hm... ovdje ovo stoji što je u quote. Iako je ovo samo detalj, ali fakat kao da je u prvom planu neki umjetni zimski fazon a u pozadini neki Miami Heat se dešava tj. kao da je izgarujuće ljeto u pozadini zbog navedenog odnosa tačkica.
Ali definitvno, možda je to i bitnije od svega - šal na snješku izgleda kao da ga možeš s ekrana zgrabiti s dva prsta i povući u stvarnost, ukratko - s malo crne dočarana je bila
Nicko Posted - 19/10/2017 : 16:28:56
Tonto, meni se sviđa više ovo kako radiš s bojom (a posebno prva i treća fotka). No, to je stvar ukusa. Dobar si ti i u crno/bijeloj tehnici, no ja osobno ne volim taj pointilistički stil sjenčanja (tzv. "točkanje"), više mi se sviđaju jasnije i preciznije linije ili šrafiranje. Dobro, to je opet stvar ukusa, jer to radiš kvalitetno pa ako ti to najviše leži... točka!
Tonto Posted - 19/10/2017 : 15:07:31
quote:
Originally posted by Nicko

Tonto, jesi li se do sada okušao u radu s bojom?







Boja u samom stripu me ne zanima. Ako će ikada neki moj strip biti u boji, ja nisam taj koji će ga bojati.
Nicko Posted - 19/10/2017 : 10:43:53
Tonto, jesi li se do sada okušao u radu s bojom?
Tonto Posted - 24/08/2017 : 14:32:54
Jedan mini detalj za forumske hajdukovce.


culture vulture Posted - 18/06/2016 : 19:00:16
OK, samo još da podvučem da je to što sam rekao mišljeno kao konstruktivna kritika i nikakva druga.
I da ne mislim da su stope u snijegu neko fantastično rješenje (nisu čak ni originalno, vidjeli smo ih bezbroj puta) - poanta je bila: "Ja ne bih na naslovnicu stavljao nikakvog lika, nego nešto tipa atmosferični pejzaž, mrtva priroda s revolverom ili crvena štikla u snijegu".
Tonto Posted - 18/06/2016 : 16:25:20
U redu je, poštujem tvoj stav i ne slažem se s njim ni najmanje. Možda moja naslovnica i nije najsretnije rješenje, uostalom to je samo ideja još uvijek u razradi i zato sam je stavio ovdje... ali žanrovski tvoja je ideja za moj pojam potpuno promašena i puno sam bliži svojoj verziji ili pogotovo onoj duploga.
culture vulture Posted - 18/06/2016 : 15:25:33
Bonelli ima takve naslovnice jer uglavnom izdaje serijale bazirane na upečatljivim likovima s upečatljivim imenima. Da se ovo zove nešto u stilu "Dick Fury" ili barem "Mile Kekin" i da tip ima lice koje mu bar rođena mati može zapamtit, pozerska naslovnica bi funkcionirala. I tada bi bila šund, ali bi funkcionirala. Ovako je to dosadno, nedopadljivo i bezizražajno lice iz mase koje drži pištolj. Šarić neki, provincijalna seljačina koja mi je na stranicama stripa dovoljno antipatična da je ne moram još i na naslovnici gledat.
Sorry, ne želim pretjerano kritizirat, al ovo jednostavno krši previše pravila. Na naslovnicu ili stavljaš upečatljivu facu ili nikakvu. Filmski plakat koji prikazuje Luku Dragića ili Bojana Navojca kako bezizražajno bulji u objektiv neće privući nikoga. A ako dotični još i pridigne pištolj u kadar - to je ili nekakav camp ili totalno smeće.
Tonto Posted - 18/06/2016 : 11:26:57
Ma kuzim ja tebe cv, ali se ne slazem. Zato i kazem da ti se ne sviđa moj pristup naslovnici. Ova tvoja ideja je super za stripove tipa blankets, tri sjene ili nesto slicno. Uostalom chabouteov omnibus ima identicnu naslovnicu. Nas strip je ipak obican akcic/triler formom i sadrzajem najblizi bonelliju i zato smatram da mu treba ovakva naslovnica... Duplijeva nik rajder verzija je jos efikasnija. Da li je nas strip sund, ne znam, ja ne bih rekao, ali sigurno nije duboki, filozofski, pateticni ili nekakv drugi tip nezavisnih francuza kojem bi odgovarala tvoja ideja. ;)
culture vulture Posted - 18/06/2016 : 10:22:15
@Tonto: ne velim da mi se ne sviđa tvoja "filozofija i pristup". Zapravo i ne znam što pod time misliš, al imam osjećaj da se nismo razumijeli. Ono što mi se ovdje ne sviđa jest to što mi takva naslovnica ne govori: "Ovo je ozbiljan strip", nego: "Ovo je namjerni šund".

Ja bih za naslovnicu napravio stope u snijegu. Ne da mi se sad to crtat, al ovak nešto:



@Oki: ja mislim da je drugi glavni lik onaj Robert Duvall...
Oki Posted - 17/06/2016 : 23:38:18
@dupli
Prva asocijacija na tvoju verziju naslovnice mi je bila Amsterdam

Torgal je sve zajebao...spomenuo je drugi glavni lik u stripu-sigurno ubojicu.
Ubojica je sigurno onaj luđak iz Zadra
supermark Posted - 17/06/2016 : 14:53:38
pa neću valjda ja biti!
lwood Posted - 17/06/2016 : 14:50:06
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Torghal

[quote]Originally posted by lwood

ovo je ka neki bad trip sa ovoliko sniga u st?


Pa imali smo ovoliko sniga prije par godina u Splitu.Sricom Kerum i Seka su sve dobro organizirali pa niko u gradu nije ni primjetia da snig pada.



govori u svoje ime,
ja sam se razbio na izlazu iz zgrade...



e sad je kerum kriv i šta si ti kilav
lwood Posted - 17/06/2016 : 14:49:20
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by lwood

ovo je ka neki bad trip sa ovoliko sniga u st?


Pa imali smo ovoliko sniga prije par godina u Splitu.Sricom Kerum i Seka su sve dobro organizirali pa niko u gradu nije ni primjetia da snig pada.
Sta se tice naslovnice meni se svidja ova jer volim pozerske naslovnice,jedina sitna zamjerka je sta imamo u stripu dva ravnopravna glavna lika.Ako se stavi samo jednog na naslovnicu onda on ispada malo glavniji od ovog drugog.



jesmo al to je jednom u 15-20 godina
supermark Posted - 17/06/2016 : 14:27:53
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Torghal

[quote]Originally posted by lwood

ovo je ka neki bad trip sa ovoliko sniga u st?


Pa imali smo ovoliko sniga prije par godina u Splitu.Sricom Kerum i Seka su sve dobro organizirali pa niko u gradu nije ni primjetia da snig pada.



govori u svoje ime,
ja sam se razbio na izlazu iz zgrade...
Tonto Posted - 16/06/2016 : 22:05:59
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by lwood

ovo je ka neki bad trip sa ovoliko sniga u st?


Pa imali smo ovoliko sniga prije par godina u Splitu.Sricom Kerum i Seka su sve dobro organizirali pa niko u gradu nije ni primjetia da snig pada.
Sta se tice naslovnice meni se svidja ova jer volim pozerske naslovnice,jedina sitna zamjerka je sta imamo u stripu dva ravnopravna glavna lika.Ako se stavi samo jednog na naslovnicu onda on ispada malo glavniji od ovog drugog.

Ah, dobro... ja još nisam svjestan njihove ravnopravnosti, jer još nismo došli toliko daleko a nemam uvid u kompletnu priču. Ali imam ja i za to spremnu ideju.
Torghal Posted - 16/06/2016 : 21:20:44
quote:
Originally posted by lwood

ovo je ka neki bad trip sa ovoliko sniga u st?


Pa imali smo ovoliko sniga prije par godina u Splitu.Sricom Kerum i Seka su sve dobro organizirali pa niko u gradu nije ni primjetia da snig pada.
Sta se tice naslovnice meni se svidja ova jer volim pozerske naslovnice,jedina sitna zamjerka je sta imamo u stripu dva ravnopravna glavna lika.Ako se stavi samo jednog na naslovnicu onda on ispada malo glavniji od ovog drugog.
Tonto Posted - 16/06/2016 : 16:35:09
quote:
Originally posted by lwood

ovo je ka neki bad trip sa ovoliko sniga u st?

Pa vidiš ko je scenarist... Bad trip je njemu ka dobar dan.
lwood Posted - 16/06/2016 : 14:25:31
ovo je ka neki bad trip sa ovoliko sniga u st?
Tonto Posted - 16/06/2016 : 11:13:33
@Oki - Ne vjerujem da postoji crtač koji je ikad u potpunosti zadovoljan. Što se tiče ovog stripa Ne vjerujem da će ići bojana naslovnica. Nekakvav "Sin city pristup" mi se zasad čini kao idealno riješenje.

@cv - Sasvim je u redu da ti se ne sviđa moja filozofija i pristup, ali zapravo si mi dao veliki kompliment jer sam postigao upravo što sam htio... muški duck face. Nisam imao želju prikazat nikakve emocije, a ni glavni lik nije baš sklon odavnju istih.

@dupli - Slično razmišljamo. U olovka verziji je i bio grad u pozadini, ali je s a glavom u krupnom planu dosta gušio naslovnicu pa je izletio. Ovako s manjom figurom očekivano odlično funkcionira.
dupli Posted - 16/06/2016 : 10:55:18
Tonto, radnja ti se događa u Splitu.
Koliko često kod nas na moru pada snijeg?
I to toliki koliki je u stripu?
Jednom u 15 godina.
Jednostavno, moraš to staviti na naslovnicu.
A kad imaš more na slici, očito je što ide
u crveno.
Ako hoćeš da na slici bude i poza, s obzirom na zimsku idilu
na kojoj crveno more već unosi dovoljnu dozu uznemirenosti,
bolja je neka smirenija poza, a ne dinamična i uznemirujuća.
Moja radna verzija bi bila nešto ovakvo
culture vulture Posted - 16/06/2016 : 08:29:57
Mene na ovoj naslovnici ne muče ni anatomske ni stilske nesklapnosti (jednostavno sam prihvatio da Tonto te stvari ili ne vidi ili ga jednostavno boli dupe za njih i naučio sam gledati kroz njih - u njegovu iskrenu ljubav prema stripu i crtanju općenito, dobro kadriranje, fino postavljanje stranice ... i u tome nalaziti užitak). Čak me ne muče ni ta odjevna kombinacija za proljeće-jesen i raskopčana jakna na snijegu - ni meni nikad nije hladno i zimski kaput oblačim jedino zato da ne djelujem smiješno.
Za mene je osnovna mana naslovnice - lice koje apsolutno ništa ne izražava. On je tako lijepo izvadio pištolj, pridigao ga u kadar da pokaže kako ga ima i namjestio facu kao da se fotka za profilnu sliku na Fejsu. Da je ženski lik, vjerojatno bi i napućio usne u zloglasni "duck face". Takva naslovnica je OK za nešto tipa Dabar i Los, ne za strip koji želi biti ozbiljan.
Oki Posted - 16/06/2016 : 01:32:51
Za većinu pročitanih crno bijelih stripova koji u crtežu imaju crvenog/krvi u snijegu sam žalio što nisu u boji, pa tako i za mene obožavanog Dylana Doga kojeg općenito ne mogu smisliti u boji, postoje neke epizode koje bi bile daleko efektnije da su obojane.
Tonto, da me nebi krivo shvatio, ne kažem ja sada da je ovdje u ovakvom crno bijelom crtežu nešto loše, naprotiv, mene su osvojile već prve vinjete ovog uratka, ali jednostavno sam morao reći da u stripovima koji imaju snijeg i krv uvijek osjećam žaljenje što nisu obojani jer bi dakako davali puno efektniji doživljaj...eto i u albumu godine (7 života kopca) na samom početku imamo taj efekt crvenog i bijelog (haljina jednostavno nije mogla biti druge boje osim crvene).
Nasuprot unutrašnjosti, vjerujem da je naslovnica sigurno u boji, pa bi na istoj trebalo iskoristiti neku crveno-bijelu foru.
Baš zbog toga mi se i ova gore izložena ne sviđa niti najmanje...s tvoje strane (pre)hrabro je na naslovnicu staviti facu glavnog lika u krupnom planu koji uz to u ruci drži pištolj jer vjerujem da češ izgubiti ili si već izgubio previše vremena da uskladiš veličine i položaje nosa, ušiju, očiju, šake i pištolja...i općenito cijele glave, a na kraju nikako nećeš biti u potpunosti zadovoljan.
Tonto Posted - 15/06/2016 : 23:42:44
Aj dont si it det vej...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000