forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorove Odiseje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
tumen Posted - 13/09/2012 : 23:55:04
S obzirom na to da je Zagor više puta išao na razna proputovanja širom Amerike i sveta, evo jednog glasanja vezano za to koja vam se od tih Zagorovih Odisejka najviše svidela?Ovde mislim na putovanja koja su trajala kroz više epizoda, ne računam ona koja su stajala u samo jednu epizodu.
Ako uzmemo u obzir da scenaristi Zagora sve češće šalju na dalek put i da je trenutno aktuelna u Italiji južnoamerička tura, mislim da je ovo zanimljiva tema.Južnoameričku turu neću uključiti jer je jednostavno većina nas nije čitala.

Inače po meni je najbolja Severnoamerička Odiseja sve od Nestalog istraživača pa do povratka u Darkvud i sukoba sa Helingenom.Jednostavno tada je najviše detalja bilo uključeno u priče, pojavili su se neki novi scenaristi i crtači od kojih neki danas više i nisu u Zagorovom timu, a takođe mnogi od njih i nisu više na tom nivou na kojem su onda bili.

U glasanju sam stavio opcije opisujući ih geografski, a ovde ću prvo da ih pobliže opišem po nazivu epizoda.

1.Epizode od Zarobljenika Crvene veštice do Puta smaragda
2.Epizode od Izazova kitolovcima do Plave zvezde
3.Epizode od Slobode ili smrti do Povratka u Darkvud
4.Epizode od Nestalog istraživača do Sjena nad Darkvudom
5.Epizode od Morske strave do Sotonskog Mortimera
6.Epizode od Blaga Žana Lafita do Povratka Kandraksa
7.Epizode od Podzemlja Nju Orleansa do Lorda u Darkvudu
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
PijaniPatak Posted - 20/09/2012 : 01:10:53
glasao za americku...
jednostavno, dala je nabolje rezultate u okviru serijala pa ne mogu nego sa te manje emotivne strane

emotivno, definitivno Karibi-Meksiko-Teksas-Misisipi
Tonka24 Posted - 20/09/2012 : 00:57:57
Glasao sam za opciju broj 5.
Iako u mom srcu svaka je posebna i lijepa na svoj poseban način
pravedni Posted - 15/09/2012 : 13:59:03
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Glas za "Karibi-Meksiko-Teksas-Misisipi" Legendarne epizode, Sloboda ili smrt, Kapetan Zmija, Bratić Simon... Zlatni Zagorov period... Ferri na vrhuncu, kao i Donatelli, Bignotti odličan...


Slažem se...
"VEDRO JE NEBO NAD DARKWOODOM"!
Bruce Springsteen Posted - 14/09/2012 : 18:17:47
quote:
Originally posted by King Warrior

Odiseja od Nestalog istrazivaca je zamalo bila presudna da odustanem od Zagora. Novi crtaci, totalno novi pristup stripu, trebalo mi je dosta vremena da se na sve to naviknem. Sreca pa sam bio uporan, a i vrijeme je ucinilo svoje.



Bruce Springsteen Posted - 14/09/2012 : 18:16:13
Glas za "Karibi-Meksiko-Teksas-Misisipi" Legendarne epizode, Sloboda ili smrt, Kapetan Zmija, Bratić Simon... Zlatni Zagorov period... Ferri na vrhuncu, kao i Donatelli, Bignotti odličan...
Brdar Posted - 14/09/2012 : 17:43:26
Opcija 4
piquet Posted - 14/09/2012 : 15:56:21
4...jako blizu i 5...
velka031 Posted - 14/09/2012 : 15:26:54
5
Leonid Posted - 14/09/2012 : 15:26:27
Opcija 4 dakako,Zagor i Chico u njoj lutaju Amerikom skoro dvije godine čini mi se.
Davor2403 Posted - 14/09/2012 : 14:50:43
Bez ikakvog razmišljanja opcija 5!
Barney Posted - 14/09/2012 : 14:42:11
Opcija 5 po meni najbolji izbor, nakon toga opcija 3. Ostatak također odličan ali opcije 5 i 3 ispred ostalih.
Zagor12 Posted - 14/09/2012 : 13:37:53
Sjevernoamerička odiseja jedna i jedina.
acestroke Posted - 14/09/2012 : 13:32:20
quote:
Originally posted by going going

Od Slobode ili smrt {tj Americke odiseje} pa do povratka u Darkwood.
TO su mi najdraze epizode, sve se nizu klasik do klasika VUdu, Ocean, Moj prijatelj Jim Gitara, Pobunjenici iz Louzijane, Dobar i los i na kraj 3. Hellingen.

De ces bolje od toga




Amen.
going going Posted - 14/09/2012 : 13:30:15
Od Slobode ili smrt {tj Americke odiseje} pa do povratka u Darkwood.
TO su mi najdraze epizode, sve se nizu klasik do klasika VUdu, Ocean, Moj prijatelj Jim Gitara, Pobunjenici iz Louzijane, Dobar i los i na kraj 3. Hellingen.

De ces bolje od toga
bjelolasica Posted - 14/09/2012 : 13:03:13
Od Aljaske do Darkwooda.
King Warrior Posted - 14/09/2012 : 11:08:39
quote:
Originally posted by DeeCay

Ti si ipak klasičar King, tek sad to spoznajem... KOja si ti generacija?


Tek nesto malo stariji od tebe, samo sto sam ja uz zagorove stripove odrastao i ucio da citam.
DeeCay Posted - 14/09/2012 : 09:42:51
quote:
Originally posted by King Warrior
Odiseja od Nestalog istrazivaca je zamalo bila presudna da odustanem od Zagora. Novi crtaci, totalno novi pristup stripu, trebalo mi je dosta vremena da se na sve to naviknem. Sreca pa sam bio uporan, a i vrijeme je ucinilo svoje.


Ti si ipak klasičar King, tek sad to spoznajem... KOja si ti generacija?
srdjandj Posted - 14/09/2012 : 09:33:26
Severnoamericka odiseja
maddox031 Posted - 14/09/2012 : 08:50:32
sjevernoamericka odiseja - tu negdje sam krenuo s citanjem stripova uopce i jednostavno mi je to najbolje ;)
Johnny Difool Posted - 14/09/2012 : 08:46:56
Od Nestalog istraživača do Sjena nad Darkwoodom, izvrstan period koji završava meni možda i najdražom Zagijevom četverodjelnom pričom.

Ne i najboljom, to je ipak Demon ludila, ali odmah poslije nje!

Od Nestalog istraživača do Sjena... je Zagor ne samo vratio nego i nadmašio nekadašnju kvalitetu i slavu.
magnus Posted - 14/09/2012 : 08:41:54
Glasao za opciju broj 3
kenan92 Posted - 14/09/2012 : 03:15:44
Glasao za opciju broj 5 :)
King Warrior Posted - 14/09/2012 : 00:49:15
Glas za Karibi-Meksiko-Teksas-Misisipi, razdoblje koje pocinje sa epizodom Sloboda ili smrt ili meni jos draze ako se kaze sa pricom Americka odiseja.

Jake price ima i ovdje navedeni drugi period 2.Epizode od Izazova kitolovcima do Plave zvezde, mada je dosta kratak.

Odiseja od Nestalog istrazivaca je zamalo bila presudna da odustanem od Zagora. Novi crtaci, totalno novi pristup stripu, trebalo mi je dosta vremena da se na sve to naviknem. Sreca pa sam bio uporan, a i vrijeme je ucinilo svoje.
acestroke Posted - 14/09/2012 : 00:46:08
glasao sam za doba Sloboda ili Smrt / Povaratak u Darkvud
DeeCay Posted - 14/09/2012 : 00:09:02
Od Nestalog istraživača do Sjena nad Darkvudom; e to je bio zapravo moj ozbiljniji početak sa Zagorom nakon kojeg sam se zaista navukao. Sve prije bilo je koketiranje, hoćeš-nećeš. Boselli i Burattini su tu rasturali. A s tim se slažu i ostali zagorovci, ova Odiseja je ponovno digla Zagora na noge, spasila ga od propasti (ako je vjerovati pričama).

A zatim slijedi i kratki izlet s Cainom u crne vode Atlantika, kao i Škotska i Grendland; no to je bila kraća "odiseja"...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000