forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Libellus - Magicni Vjetar 41-44

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tome272 Posted - 13/09/2012 : 09:57:32

















MV 121: Stefano Biglia & Giovanni Talami
MV 122: Giuseppe Barbati & Cristiano Spadoni
MV 123: Bruno Ramella, Stefano Biglia & Giuseppe Barbati (scenarij: Renato Queirolo)
MV 124: Darko Perovic
MV 125: Alessandro Nespolino
MV 126: Raffaele Della Monica
MV 127: Luigi Siniscalchi
MV 128: Giuseppe Barbati & Bruno Ramella
MV 129: Darko Perovic
MV 130: Bruno Ramella e Giuseppe Barbati
MV 131: Carlo Marcello, Giuseppe Matteoni, Fabio Pezzi & Stefano Biglia

Knjige će biti u prodaji krajem ovog mjeseca ili početkom idućeg.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
supermark Posted - 31/10/2016 : 12:17:29
pročitah cijeli komplet Magičnog pa da napišem svoje dojmove o samom izdanju:

plus:
-sve naslovnice (čitao sam da je jedna od opcija bilo izbacivanja naslovnica u boji, kako bi strip bio jeftiniji - užas)
-originalni predgovori autora su u knjigama
-tamni dizajn
-intervjui na kraju zadnje knjige

minus:
-definitivno najveći minus su naslovnice (izuzev par naslovnica, Libellusove naslovnice su jako loše, eto ova izgleda kao da je nacrtana za 15 minuta: http://libellus.hr/i/zmijin-sin--windigo--kameno-lice/64/0/-2, puno bolje rješenje bi bile originalne naslovnice)
-na par mjesta je prijevod napravljen "preko one stvari", horor Krug je preveden kao Prsten i sl.
-par knjiga koje sam izvadio iz celofana su imale slijepljene stranice pri vrhu i dnu, valjda stroj nije dobro odrezao, a to znači da ako se te stranice ne mogu čitati ili se moraju "uradi sam" odrezati
Oki Posted - 30/07/2014 : 12:50:21
Jedan vlak me jučer podsjetio na naslovnicu 43.knjige ;)
Živijo HŽ!

D.J. Posted - 14/01/2013 : 22:18:14
E te epizode sam i ja vec procitao. Znaci to je bio vrhunac. Dobro, barem su mi ocekivanja manja pa cu valjda i u ostatku uzivati, iako ne bas toliko.
kasper Posted - 14/01/2013 : 20:28:22
quote:
Originally posted by D.J.
Da MST bas i nije nesto u samom MV stripu, ali na naslovnicama je odlican, iako su mi nase gore listovi bolji i Parlov i Perovic
Ja ne komentiram kraj serijala jer jos citam srednje epizode koje sam preskocio. Polako se gusta, nema zurbe.



Voleo bih ponovo da imam onaj jebeno dobri osecaj dok sam citao 102-106.
D.J. Posted - 14/01/2013 : 19:48:53
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Poli


Ili samo na kratko MST. :D



Svoj zenit u Boneliju ostvario je na Texu . U MV bih mu izdvojio samo epizodu 25.


Da MST bas i nije nesto u samom MV stripu, ali na naslovnicama je odlican, iako su mi nase gore listovi bolji i Parlov i Perovic
Ja ne komentiram kraj serijala jer jos citam srednje epizode koje sam preskocio. Polako se gusta, nema zurbe.
kasper Posted - 14/01/2013 : 19:01:42
quote:
Originally posted by Poli


Ili samo na kratko MST. :D



Svoj zenit u Boneliju ostvario je na Texu . U MV bih mu izdvojio samo epizodu 25.
kasper Posted - 14/01/2013 : 19:01:09
quote:
Originally posted by mpavin

Nemoj kupiti loše navike od tellera. Piše se Mastantuono.



Dzaba, ne mogu zapamtiti
Poli Posted - 14/01/2013 : 17:51:42

Ili samo na kratko MST. :D


mpavin Posted - 14/01/2013 : 17:24:57
quote:
Originally posted by kasper

Perovic je u pocetku bio dobar. Posle se deformisao + koristio je manje vise standardne poze za naslovnice. Prosto je tuga koliko je Mastratuono bolji od njega, narocito na kraju. Moja lista za naslovnice:

Frisenda
Mastratuono
Venturi/Parlov
Perovic


Nemoj kupiti loše navike od tellera. Piše se Mastantuono.
dzoni Posted - 14/01/2013 : 16:58:37
imam pitanje...u zadnjoj 44 knjizi nema blizarda...dakle zanima me dali ih originali 130 i 131 imaju ?
Dr. Zistis Posted - 14/01/2013 : 16:41:34
quote:
Originally posted by kasper

Perovic je u pocetku bio dobar. Posle se deformisao + koristio je manje vise standardne poze za naslovnice. Prosto je tuga koliko je Mastratuono bolji od njega, narocito na kraju. Moja lista za naslovnice:

Frisenda
Mastratuono
Venturi/Parlov
Perovic



Slazem se u potpunosti
kasper Posted - 11/01/2013 : 07:30:46
Perovic je u pocetku bio dobar. Posle se deformisao + koristio je manje vise standardne poze za naslovnice. Prosto je tuga koliko je Mastratuono bolji od njega, narocito na kraju. Moja lista za naslovnice:

Frisenda
Mastratuono
Venturi/Parlov
Perovic
teller Posted - 10/01/2013 : 22:52:01
moje su te knjige ali nemam vremena pročitat, prvo Texoneji zadnji četri...
bjelolasica Posted - 10/01/2013 : 22:48:05
Završetak baš po mjeri.
dcopic Posted - 10/01/2013 : 21:13:01
quote:
Originally posted by dzoni

meni su bas peroviceve san snova i jako mi se svidjaju...sve je stvar ukusa...nego imali jos neko komentar za radnju ove 4 zadnje knjige...sta vam se svidelo,sta ne...?



Ja tek krećem sa čitanjem zadnje četiri knjige, jer sam ih nabavio oko Nove Godine.
dzoni Posted - 10/01/2013 : 20:19:20
meni su bas peroviceve san snova i jako mi se svidjaju...sve je stvar ukusa...nego imali jos neko komentar za radnju ove 4 zadnje knjige...sta vam se svidelo,sta ne...?
kasper Posted - 10/01/2013 : 17:34:41
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Slažen se.
Parlovljeve su mi odlične(osin par komada).
Perovićeve mi se ne sviđaju.



Tako, Parlov pola pola. One prve su mu bile fantazija.
NESVRSTANI Posted - 10/01/2013 : 17:27:48
quote:
Originally posted by kasper

I ove Peroviceve naslovnce nisu nesto, bolje bi da su stavljali naslovnice samih epizoda.


Slažen se.
Parlovljeve su mi odlične(osin par komada).
Perovićeve mi se ne sviđaju.
kasper Posted - 10/01/2013 : 17:21:10
I ove Peroviceve naslovnce nisu nesto, bolje bi da su stavljali naslovnice samih epizoda.
dzoni Posted - 10/01/2013 : 17:07:00
ovako....SPOJLER....knjiga 41 i one epizode po mocvarama sa aligatorima su mi izvrsne...knjiga 42 malo slabija....ali i tu ima zanimljivog stiva za citanje...pocinje i apacka saga koja mi se jako jako svidela..crtez fenomenalan...knjiga 43 takodje dobra...knjiga 44 mi je razocarenje...nekako je brzo i surovo i naglo prekinuto sve to ko da je autor hteo posto poto zavrsiti magicnog...epizoda 131 mi je zapravo i najvece razocarenje...ocekivao sam potpuno drugaciju pricu a ne da ubace vec nacrtanu epizodu magicnog iz 1997..marcelo odlican ali ja sam za tu specijal zadnju epizodu ocekivao kao neku retrospektivu svega sto smo doziveli...i mnogo toga iz vremena posle zavrsetka njihovih avantura.....evo sta bi ja uradio.....apacki sagu koja je bila predivna ne bi peekinuo vec bi nastavio na desavanja sa dzeronimom.....i naravno ne bi povukao magicnog vec bi prikazao dogadjaje sasujuksima iz 1890 godine odnosno zvanicno oslednji sukob sa indijancima i definitivan kraj njihove borbe..a zapravo taj dogadjaj i nije bio sukob vec je to bio masakr neduznih ljudi indijanaca zena i dece kod ranjenog kolena...iako darko perovic kaze da je manfredi hteo da zavrsi serijal pre toga da nebi prikazao sve to odnosno necuven zlocina amerikanaca nad indijanskim civilima jer bi onda zapravo kraj serijala imao neku tuznu i tragicnu konotaciju....a strip je zabava....ali ja bi ipak i tu temu obradio....1890 gine bik koji sedi u puskaranju u rezervatu...amerikanci su se uplasili obicnog plesa sunca...koji su indijanci u svom beznadju plesali do iznemoglosti...za rad novog zivota u kome ce sve biti kao nekada..tako su vizije govorile...amerikanci taj moze se reci verski pokret grubo prekidaju ubistvom 300 ljudi zena i dece...to bi bio i kraj serijala gde na kraju bi citaoci dobili ono sto je i stvarnost ma koliko tuzna bila..a to je poraz dobra...ostao bi gorak ukus..ali to je i realnost..bas zato je magicni vetar i bio serijal toliko drugaciji od drugih....a zavrsnu epizodu specijal...tu bi ubacio mnogo vise iz dogadjaja iz 20 veka da vidimo vise o tome kako su zavrsili i kako zive nasi junaci....sam cin nedove zenidbe mi se ne svidja....bilo je mnogo kvalitetnijih zena i devojaka iz serijala sa kojima se ned mogao ozeniti ako je to vec bila odluka autora....dakle i to bi promenio...nedovu izabranicu....sve u svemu...predivan serijal..uzivao sam citajuci ga....zavrsetak je naglo uradjen..ubacio bi ja tu jos par epizoda..i kraj bi obradio drugacije....ali naravno....ostaje zadovoljstvo sto posedujemo jedan divan serijal
Luca_Torelli Posted - 10/01/2013 : 15:03:11
Na kraju smo dobili magično-vjetrovitu sapunicu.
kasper Posted - 10/01/2013 : 12:13:27
quote:
Originally posted by dzoni

niko ne pise o utiscima.....procitao sam i zadnju zavrsnu knjigu pa bi mogli malo caskati o tome..kako vam se svideo kraj serijala? naravno za svaki post naglasite spojler za one koji jos uvek nisu citali ove brojeve....



sta sam ocekivao to sam i dobio . Od ove ture za izdvojiti su epizode 121 i 125.
Hm, osnovni problem celog serijala koji je ovde kulminirao do totalnog raspada je to sto scenarista ne zna sta oce. Zestoko i nepotrebno menja tokove serijala, gusi beskonacnim tekstom radnju koja je toliko spora da testerise zivce. I zavrsnica koja treba da bude samo MV protiv Njega je potpuno opterecanja Apacima, a sam Apaci efekat je jedno veliko nista. Jedino sto mi je odlicno ovde je Njegov monolog na par strana. Serijal se morao zavrsiti sa brojem 106, sve preko tog broja je nepotrebno i suvisno. Al scenarista je uvrteo (u glavu) da hoce i moze, valjda cemo jednog dana cuti njegovu ispovest oko ovoga.
dzoni Posted - 10/01/2013 : 12:06:47
niko ne pise o utiscima.....procitao sam i zadnju zavrsnu knjigu pa bi mogli malo caskati o tome..kako vam se svideo kraj serijala? naravno za svaki post naglasite spojler za one koji jos uvek nisu citali ove brojeve....
Poli Posted - 23/11/2012 : 09:16:38


Ovaj MV LIB 44 ima 360 stranica.


Poli Posted - 14/11/2012 : 20:22:26

I koliko stranica ima ova posljednja knjiga? Nesto extra uz zakljucak epopeje?


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000