forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Džoni Štulić - Ludak ili genije?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
-jeremija- Posted - 17/09/2012 : 20:44:23

Svi ste verovatno imali prilike da se upoznate sa novijim radovima Branimira Džonija/Đonija/Johnnyja Štulića.

Verovatno ste primetili da je kvalitet snimaka blago rečeno krš neviđen, ali da su same pesme uglavnom obrade etno i tradicionalnih pesama uglavnom iz južnih krajeva bivše Jugoslavije, uz prisustvo i obrada iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Dok naravno, ima i obrada poznatih, "modernih" balada i šlagera... Tipa Indeksa, Bijelog Dugmeta i slično...

E sad, ja sam iz prve mislio da on šalje neku poruku, krik čoveka koji je razočaran u rokenrol čiji je jedan od retkih pravih predstavnika bio, i koji pokušava da kaže da je prava istina u tradicionalnoj muzici koja nikad ne umire.

A onda više ne znam šta da mislim, jer ima nekih pesama koje su totalno suprotne.

Čak mi je padalo na pamet da on namerno pravi tako loše pesme kao da pokušava da kaže "Ja sam Azra", ili pak "Ja nisam ni upola dostojan da sviram ove sjajne pesme koje su u našem folkloru već godinama".

A opet, možda se lik zajebava od dosade...

Šta vi mislite? Je li Džoni puk'o od smora, i sad željan pažnje izbacuje smeće, ili je genije čiji novi radovi imaju dublji smisao?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mr murdoc Posted - 19/05/2015 : 17:47:12
Da osvjezim topic

http://www.index.hr/black/clanak/bivsi-basist-azre-otkriva-nikad-ispricane-detalje-o-stulicu-i-periodu-najvece-popularnosti-benda/820847.aspx
Darth Ivan Posted - 17/07/2013 : 22:30:24
quote:
Originally posted by mr murdoc

Sada ću staviti samo za svoju dušu pjesmu Flash.

Kako je ovo samo doooobrooooo







"Kako da se kontroliraaaaaaaaaaaaaaaam. yeah!"

taj dio mi je najjači!
mr murdoc Posted - 17/07/2013 : 18:12:30
quote:
Originally posted by MarxH

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by MarxH
Također , bio sam i na njegovom zadnjem live nastupu na prostoru HR , znam da je bio prvi april devedesete (ili tu negdje...) , taj je koncert održan u zagrebačkom Pauku.


zadnji koncert je bio na Hvaru 15. kolovoza 1990...



A ja do danas mislio da je ovaj u Pauku bio zadnji...
... što i dalje ne umanjuje Johnnyjeve zasluge. Johnny je iznad boga.
Sada ću staviti samo za svoju dušu pjesmu Flash.


Uistinu ..mudro zboris ..iznad boga je ..

Kako je ovo samo doooobrooooo



MarxH Posted - 17/07/2013 : 08:29:30
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by MarxH
Također , bio sam i na njegovom zadnjem live nastupu na prostoru HR , znam da je bio prvi april devedesete (ili tu negdje...) , taj je koncert održan u zagrebačkom Pauku.


zadnji koncert je bio na Hvaru 15. kolovoza 1990...



A ja do danas mislio da je ovaj u Pauku bio zadnji...
... što i dalje ne umanjuje Johnnyjeve zasluge. Johnny je iznad boga.
Sada ću staviti samo za svoju dušu pjesmu Flash.
mr murdoc Posted - 13/04/2013 : 09:57:55
quote:
Originally posted by Maki_Mostar

Dok je bilo po njegovom, do rata, bio je genij (ipak malo prevelika riječ) a danas je luđak, koji je pukao u životu, izgubio kompas i nije za sebe našao mjesto u "novom svijetu" na Balkanu, zato je i otišao tamo gdje jest- Nizozemsku, zemlju pedera, drogeraša, prostitutki itd. itd. Osoba željna pažnje.

Smrdis..to dolazi od neznanja i nepoznavanja glazbe , ali i od zarobljenistva u kozervi laznog morala i klanjanja laznim idolima i bogovima.

elva Posted - 12/04/2013 : 20:12:09
Genijalče,sretan ti rođendan!
Maki_Mostar Posted - 06/03/2013 : 11:31:12
Dok je bilo po njegovom, do rata, bio je genij (ipak malo prevelika riječ) a danas je luđak, koji je pukao u životu, izgubio kompas i nije za sebe našao mjesto u "novom svijetu" na Balkanu, zato je i otišao tamo gdje jest- Nizozemsku, zemlju pedera, drogeraša, prostitutki itd. itd. Osoba željna pažnje.
Just_Charlie Posted - 06/03/2013 : 00:40:49
elva Posted - 21/02/2013 : 20:18:40
Ideeeeeeš!!!!!!!!!
elva Posted - 21/02/2013 : 20:15:51
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by elva

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=HcdlqMD_YGk

Jebe majku!

P.S.kako se stavlja klip direkt na forum?
Znam da je Đoni mader faker,al to ne znam.:-)

Jednostavno ..kliknes na youtube ikonu i izmedu zagrada uvalis link..
ovako




Probao sam pa mi nije htjelo,moguće sam nešto krivo napravio,hvala.
Kad sam već tu...
mr murdoc Posted - 21/02/2013 : 20:10:09
quote:
Originally posted by elva

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=HcdlqMD_YGk

Jebe majku!

P.S.kako se stavlja klip direkt na forum?
Znam da je Đoni mader faker,al to ne znam.:-)

Jednostavno ..kliknes na youtube ikonu i izmedu zagrada uvalis link..
ovako

elva Posted - 21/02/2013 : 20:02:51
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=HcdlqMD_YGk

Jebe majku!

P.S.kako se stavlja klip direkt na forum?
Znam da je Đoni mader faker,al to ne znam.:-)
lwood Posted - 28/01/2013 : 21:44:32
genije
globinjo Posted - 28/01/2013 : 21:25:43
quote:
Originally posted by MarxH
Također , bio sam i na njegovom zadnjem live nastupu na prostoru HR , znam da je bio prvi april devedesete (ili tu negdje...) , taj je koncert održan u zagrebačkom Pauku.


zadnji koncert je bio na Hvaru 15. kolovoza 1990...
Johnny Difool Posted - 28/01/2013 : 10:46:26
Johnny je genijalni luđak, ili ludi genij, kako vam drago. Kod njega su te dvije kategorije jednostavno neodvojive.


mr murdoc Posted - 21/01/2013 : 22:10:41
Svi vi smrdljivi izrodi..
Genij..

Za..

Just_Charlie Posted - 21/01/2013 : 21:55:34
sjetih se pjesme jedne..zbog recenice jedne.

mr murdoc Posted - 21/01/2013 : 20:34:56
Zasto..pa ucite vi nokomponirani demokrati ..heh..
Samoljublje to neki danas zovu..
Jebote,,,,,,,,,,,
Džoni Štulić je Bog ..


mr murdoc Posted - 21/01/2013 : 20:27:00
Jebite se licemjeri..

Genije naravno..

aved Posted - 21/01/2013 : 03:41:59
Otisao sam daleko do krajnjih granica.....

http://www.6yka.com/novost/32464/dzoni-stulicmada-sam-svoju-pamet-mogao-i-na-necem-znacajnijem-pokazati


http://www.6yka.com/novost/26767/dzoni-stulic-zivim-asketski-proucavam-kraljevica-marka-i-snimam-pjesme-


http://www.6yka.com/novost/25931/dzoni-stulic-vrlo-dobro-znamo-kakvi-smo


http://www.6yka.com/novost/2380/dzoni-stulic-na-mene-se-islo-maljevima


http://www.6yka.com/novost/27529/dzoni-stulic-sve-bijase-posteno-i-dragom-bogu-pristupacno
Just_Charlie Posted - 21/01/2013 : 00:51:30

Ovo je jako dobro..

Štulić pristao svirati ispred HNK

U kombiju udruge «Iskorak» vozili smo se prema Nizozemskoj. Na kazetofonu je pičio Azrin album «Balegari ne vjeruju sreći».
Već smo bili prošli tri granična prijelaza i na svakom su nas u carinskoj kabini skinuli do gola, pa smo Sandić, pjesnik Aleksandar Kono Hut, vozač Tomica i ja, naježene kože drhturili dok su nas carinici s gumenim rukavicama posvuda prepipavali kao da smo neki krijumčari koji dragulje skrivaju duboko u anusu. Valjda smo im bili sumnjivi zbog tog jebenog Iskorakovog kombija na čijim je vratima bio nacrtan ružičasti Pink Panter kako guzi drugog, žutog Pinka Pantera. A, ja sam još uz to užasno bazdio po vinu «Simfonija»; od nervoze pred mogući susret sa Branimirom Đonijem Štulićem stalno sam se na zadnjem sjedištu kombija nadolokavao. Takvu tremu vjerojatno neću imati ni pred prvi fuk sa Stojkom, ako do njega dođe, a neki ugodni trnci u mošnjama daju mi naslutiti da hoće; baš kao što mačka po titranju brka može predosjetiti kišu.

Đoniju smo, po naputku umjetničkog fotografa i nekadašnjeg Štulićevog intimusa, Mia Vesovića, ponijeli tepsiju zagorskih štrukli, paket pačjih jaja iz Božjakovine (Štulić je 1989. tamo snimao spot za pjesmu «Mamice su štrukle pekli») i najnovija izdanja knjiga hrvatskih autora jer, uvjeravao je Vesović Sandića, Đoni voli znati što se novog na ovim prostorima događa u književnosti.

Bilo je sedam i petanaest uvečer po srednjoeuropskom vremenu kad smo se dovezli u gradić u blizini Utrechta. Vozač Tomica na GPS-u je našao put do Štulićeve kuće na sredini neke puste ulice.

Bio sam totalno urokan «Simfonijom», sad sam već zaudarao ko paluba po kojoj su se izrigali pijani korčulanski ribari. Aleksandar Hut Kono brisao je vozaču Tomici frotirnom krpicom uznojeno čelo; lik se fakat navozio, prevezao nas je preko pola Europe, sve u jednom danu.

Zakucali smo na vrata Štulićevog doma. Tomica je ostao u kombiju. Nije se štel mešat, kako je rekao na svom materinjem zagorskom.

Otvorila nam je Štulićeva supruga Josephine Grundmeyer. Na sebi je imala džemper s jelenima, sličan onakav kakav je na Zagrijavanju nosio kratkopričaš Roman Simić. Sandić joj je na tečnom engleskom objasnio da smo jedna od tri najuglednija nova hrvatska književnika, on prozaist, Hut pjesnik, ja kritičar i teoretičar. Moramo svakako stupit u kontakt s njezinim suprugom Branimirom, radi se o životu i smrti, donosimo mu jednu vrlo važnu ponudu, prema kojoj je ona premijera Milanovića da Đoni pred izbore nastupi u Areni, goli kurac.

- Johhann, oluf ender lais zuht ehmanouel johnaurlist fahrum Krohaijša! – zazvala je Josephine supruga na nama nerazumljivom nizozemskom.

Čuli smo kako se netko spušta u klompama. Uskoro se na pragu pojavio Đoni Štulić. Na sebi je imao slavistički pulover na kopčanje; ispod njega raskopčanu košulju. Kosa mu se podosta prorijedila, ali je još bila poluduga kao u akademika Tonka Maroevića. Djelovao je vitko, noge su mu bile sportski građene. Na obrazima je imao trodnevnu bradu.

- Koji kurac hoćete, gonite se u pizdu materinu – nastupio je naizgled agresivno...


ostatak na:

http://arteist.hr/stulic-pristao-svirati-ispred-hnk/
MarxH Posted - 20/01/2013 : 09:58:57
Mogu ponosno izjaviti da sam uz Johnnyja odrastao!

Također , bio sam i na njegovom zadnjem live nastupu na prostoru HR , znam da je bio prvi april devedesete (ili tu negdje...) , taj je koncert održan u zagrebačkom Pauku.

Genije. Bez ikakvog dvoumljenja. I bez obzira na hrpetinu u najmanju ruku čudnih albuma nakon odlaska u Utrecht. I najdublje se nadam da se neće kompromitirati sa nekakvim povratničkim , zadnjim , goodbye ili bogznakakobihtonazvao koncertima. Svaka čast Čorbi , Disciplini , EKVu i Šarlu , ali Johnny je po mom mišljenju najbolje što je bivša domaća muzika iznjedrila,
Just_Charlie Posted - 19/11/2012 : 01:23:29
Kruzecci tako opet, u momentima kada to radim, ne bih li se negdje srela, naisla sam na ovog luđaka, koji se smjestio po tko zna koji - nebrojeno puta vec, u necijoj prici.

Kaze, "Dzoni dolazi s godinama, ili ti prija, ili ne, ali moras imati kilometrazu da bi mogao istinski uzivati u njemu".
Mogu li zamoliti da mjerna jedinica za moj prijeđeni put budu otkucaji srca? Jer, kao sto to samo pjesnik dobro znade, nisu kilometri ono sto ti u zivotu uzdah krade.


.."Džoni dolazi sa godinama. Ili ti prija, ili ne, ali moraš imati kilometražu da bi istinski mogao da uživaš u njemu. Džoni je rođen u Makedoniji, u jednoj od onih kultnih porodica iz vremena bivše Juge – dete vojnog lica. Sve svoje slobode uvek je morao otimati, nikada se u kući nije osećao prijatno i zato je uvek negde bežao, a kako je služba često zahtevala i selidbe po celoj bivšoj zemlji, tako je i Džoni bio žrtva tih seoba. Kada je došao u Zagreb, često je bivao ismevan zbog čudnog naglaska. Fakultet je upisao bez ikakvog realnog cilja – i sam kaže da je to uradio ne bi li dobio na vremenu, jer ga je porodica pritiska, a dobro mu je došlo i to da je u podrumu fakulteta mogao nesmetano vežbati gitaru, za šta otac nije hteo ni da čuje. Svoje revolucionarne dane na fakultetu, sa kolegama anarhistima najčešće je završavao za šankom. Ubrzo je počeo i sa prvim ozbiljnijim pokušajima da napravi bend, i učestvovao je na ovaj ili onaj način u formiranju mnogih legendarnih sastava. Recimo jako kratko bio je član Parnog Valjka, a grupa Film, formirala se nakon što su njeni članovi pobegli od njega. Nesumnjivo je bio enfant terrible, ali je na svakom albumu skupio neverovatnu kolekciju bisera. Njegovi tekstovi bavili su se emocijama, situacijom u društvu, ljubavlju na jedan novi, potpuno drugačiji i sirov način. Sirov, ali svojstven samo Džoniju ..

Njegove pesme su nešto posebno, i svako od nas, koji ga volimo, doživljava ih na svom način. Možda vam tvrdi zvuk i raspukli glas neće prijati, ali dajte mu šansu, možda promenite mišljenje"..

http://ftw.rs/branimir-dzoni-stulic-12-besmrtnih-stihova/
..

Nikada mi Presley nije bio taj koji ovo pitanje postavlja najljepse na svijetu

-jeremija- Posted - 13/11/2012 : 08:41:58
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by -jeremija-

Kad/ako on padne u zaborav, ja emigriram sa planete


Ti ne jedes meso, sto se mene tice, emigriraj odmah...za pocetak, prestani da se deklarises navijacem Zvezde, takvi nam ne trebaju u drustvu :D



Sad ostajem, z'inat
Mairosu Posted - 12/11/2012 : 19:26:32
quote:
Originally posted by -jeremija-

Kad/ako on padne u zaborav, ja emigriram sa planete


Ti ne jedes meso, sto se mene tice, emigriraj odmah...za pocetak, prestani da se deklarises navijacem Zvezde, takvi nam ne trebaju u drustvu :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000