forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 PADORA NAJAVE - THE SECRET I DOKTOR MORGOUE

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
milan16 Posted - 27/09/2012 : 11:32:32
Razmišljao sam o Lazarusu i razmišljao i onda je prevagnuo razum.
Da ne objašnjavam razloge zašto bi to bio veoma loš potez okrećem se novim izdanjima kuće Starcomics.

1. The Secret - “The Secret” je u februaru 2012. Osvojio nagradu “Comicus Prize 2011 kao najbolji italijanski strip u Boneli formatu.
Za sad samo ukratko o stripu
“The Secret” je fiktivna priča u stripu u osam nastavaka, bazirana na stvarnim događajima, svedočenjima I rezultatima studija poznatih istraživača graničnih oblasti nauke kao što Greg Braden, Dejvid Ik i Italijan Korado Malanga.Kroz avanture Adama Meka koji likom podseća na Džozefa Fajnsa, pokušaćemo da rasvetlimo narodna verovanja i moderne mitove o teorijama zavere. Bavićemo se temama kao što su vanzemaljska uplitanja, krugovi u žitu, kvantna fizika i stari sveti tekstovi, vratićemo se nazad u istoriju, u vreme Sumeraca i njihovih Bogova s neba, ali ćemo pre svega krenuti na put kroz nas same da bismo ponovo otkrili dušu, da bismo razotkrili tajnu i pronašli odgovore koji su oduvek mučili ljudski rod.


2.Doktor Morgue je strip za koji su se ljudi po našim forumima pitali zašto neko ne počne sa objavljivanjima pošto je u Italiji naišao na odobravanje i simpatije čitalaca.Ima 6 redovnih brojeva i specijal koji u oktobru izlazi u Italiji.
Ukratko o stripu
Jorik Malatesta je kanadski patolog italijanskog porekla koji živi u Montrealu. Boluje od Asperger sindroma i ima poseban odnos sa smrću, koji nije samo posledica vrste posla kojom se bavi već i njegove vanserijske genijalnosti. Preživeo je veliku traumu nakon smrti verenice Hane koja je mnogo godina ranije ubijena pod misterioznim okolnostima, upravo u pokrajini Kvebek. Nakon njene smrti, koja je u njegovoj mladosti ostavila neizbrisiv trag, odlučuje da se posveti studijama sudske medicine i poslu patologa u motrealskoj policiji, gde radi na rešavanju najtežih slučajeva ubistva. Možda upravo u želji da otkrije istinu o smrti svoje verenice.

Nadam se da će te biti zadovoljni mojim izborom.Odabrao sa 2 izdanja koja su među najboljima ako ne i najbolja u izdanju izdavačke kuće Starcomics.

Postoji mogućnost da će prvi broj Secreta izaći za Sajam knjiga u Beogradu ako sve stignemo na vreme.

Doctor Morgue - najverovatnije u decembru.

Tiraž za oba izdanja 500 komada a cena kao i za Kasidi 350 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
El Morisco Posted - 24/03/2017 : 15:51:11
Secret je slobodno mogao biti preveden sa Šekret!
udarnik007 Posted - 24/03/2017 : 14:26:26
Morgue je daleko,daleko bolji. ;)
AlenT Posted - 24/03/2017 : 13:27:36
Pročitao cijeli The Secret serijal i isti čas ga zaboravio. Po meni jako loša kvaliteta, nije čak ni za zabavit se. Nema new age gluposti ili teorije zavjere koju nisu ubacili, valjda u pokušaju da sve poveže u neku smislenu cjelinu, no bezuspješno. Baš zato što su se svakoj teoriji posvetili vrlo plitko, na kraju je sve nekako nedorečeno, baš kupus. Da su odabrali jedan smjer/teoriju i malo bolje obradili pozadinu, detalje, likove, motive... možda bi i ispalo nešto. Pogotovo jer je dobio Comicus Prize 2011. pa se pitam kakva je uopće bila konkurencija.

Nadam se da će Dr. Morgue ipak biti bolji, taj serijal mi je na čekanju.
Poli Posted - 06/10/2016 : 09:32:28

Meni The Secret i Dr. Morgue nisu na istom nivoju. Nas Yorik je daleko bolji strip, svakako preporuke za njega.

Dr. Morgue mi je uz Cassidya (na prvom mjestu) najdrazi strip Padore (Tyler Cross je ipak BD i jos ima nastavak, znaci druka skola), pa cak i jedan od drazih "Bonellida" uopce. Howgh!


zlatan bihac Posted - 05/10/2016 : 23:01:54
i ja sam prije godinu ili više počeo čitati secret i negdje sam došao do pola stripa i nije mi se svidjelo, i nisam ga više ni otvorio...pretpostavio sam da će i dr. morgue biti bezveze pa ga nisam nikad ni počeo čitati..stoje mi sad oba serijala negdje u kutijama, možda nekad i pročitam ovog morgua..
gerilac1 Posted - 05/10/2016 : 22:48:28
Mislio sam da ovo nabavim, sve nešto hoču neču, ali poslije tvoje preporuke nema više dvojbe.
Dwayne_Looney Posted - 05/10/2016 : 19:19:31
Pročitao prije dvije godine i potvrđujem. Zaista mi je žao kad sam listao zadnje stranice ali, realno, to je ono TAMAN da se sve zaokruži. Planirao sam se ljetos još jednom prisjetiti svega ali vrijeme je moj vječni neprijatelj.
going going Posted - 05/10/2016 : 18:39:25
Na nedavno zavrsenom beogradskom Salonu stripa sam nabavio komplet Dr Morguea i Secreta po bagatelnoj ceni. Secret sam cim je izasao procitao prvi broj i nije mi se svideo pa sam zato i oklevao sa kupovinom Dr Morguea. Kakva greska!

Dr Morgue je jedan od najboljih italijanskih mini-serijala koje sam ja citao! Prvo crtez je fantastican u svim epizodama i svi crtaci odrzavaju sjajno atmosferu teskobe i crnila iz epizode u epizodu.
Trenutno sam na 4. svesci i svaka epizoda mi je bolja od prethodne!
Dr Morgue kao lik je izuzetno dopadljiv i interesantan, obozavam nacin na koji razgovara sa drugim ljudima(tu se cesto zbivaju i sale i fore, da strip ne bi bio previse mracan, a sto je najgore humor je stvarno dobar a ne onaj usiljeni i isforsiran), razgovori sa misterioznim terapeutom(kome ne vidimo lice, slutim da je on kljucan lik). Lavern je takodje vrlo interesantan lik.
Sve price su zasnovane na istinitim ubistvima samo sa malo izmenjenom pricom da bi bila nama zanimljivja!
Jedina slaba tacka serijala su po meni crtezom plasticne i neprirodne naslovne strane.


Ocena: 8/10



Ocena: 9/10



Ocena: 9,5/10
(zbog sjajnog i najboljeg crteza do sada u serijalu!)
Apsolutna preporuka za ovaj serijal! Nesto nesvakidasnje, drugacije, morbidno a opet izuzetno privlacno i snazno! Garantuje uzivanje i podstice na razmisljanje!
elfak nish Posted - 09/08/2015 : 14:50:59
Sjajan je,nedavno sam procitao ceo komplet u par dana,i ostavlja jako jako dobar utisak,kao neka mini serija.


Cak je i supruga procitala sve brojeve,i jako joj se svidja.


Poli Posted - 08/08/2015 : 12:13:11

Svakako preporuke!

Moram i ja jednom da ponovim iskustvo, u prvoj rundi me bacio s nogu. Glavni lik ima Aspergera, koliko cesto se to srece u (ita.) stripovima. ;)
Ima i nekih sick scena (ona u podrumu mi se jos vrzma po mozgu) ali ne bi rekao da je bas horror u pitanju.




Kakav strip je tek The Cannibal family ne zelim ni pomisliti (dovoljno je bilo nekoliko tabli i slika ... da me zaintrigira :P), mada se tu mogu vjerojatno samo nadati nekoj dubljoj prici (ili pak ne?).

Hajo Posted - 08/08/2015 : 11:49:41
Prodano. Hvala, momci! :D
Beva Posted - 08/08/2015 : 09:34:51
quote:
Originally posted by Hajo

Hmmm... U kolikoj mjeri je zastupljen horror u serijalu?



Po nekom općem ugođaju mene strip podsjeća na X-files, samo bez toliko nadnaravnog. Glavni lik je mrtvozornik i dobar dio priča događa se na njegovom radnom mjestu. Ubojstva u pravilu nisu prikazana, uglavnom vidimo scenu zločina poslije.

Nešto malo nadnaravnog ima u njegovim metodama istrage (da ne spojlam sad), ali ostalo je nejasno (bar meni) događa li se to stvarno ili Morgue tako sebi samo vizualizira konkretne slučajeve.

Slučajevi su zanimljivi, glavni lik također, kulisa priče po meni također pogođena (Montreal). Zanimljivo je još da su scenarij napisale dvije žene, što je (još uvijek) dosta rijetko.

Ako si volio priče X-Files u kojima ima zakulisnih igara i urota, Dr. Morgue bi ti se trebao svidjeti. Ako i nisi ljubitelj takvih priča, opet ima puno ostalih elemenata zbog kojih ovaj strip zaslužuje pažnju.
El Morisco Posted - 07/08/2015 : 23:25:10
quote:
Originally posted by Hajo

Hmmm... U kolikoj mjeri je zastupljen horror u serijalu?


Nema horrora ako misliš na Fredy Krugera, Drakulu, Petak 13. i sl, ali ima takvih bolesnih ubojstava i zločina kao i njihove analize da se prisjetim filmova tipa Sedam ili Kad jaganjci utihnu...

Osobno ti preporučujem serijal, tako nešto nisam nikada iz kuće Bonelli čitao, a drago mi je kada vidim da ima još ljudi kojima se sviđa. Veliki problem je po meni prodaja imala zbog mita da se Morgue isfurava na dr. Housea, što nema nikakve veze s istinom (čak u jednom dijalogu Morgue odbrusi: ne šepam i ne drogiram se ili nešto slično)

I da, Secret od istog izdavača nisam više mogao čitati nakon 2 broja kakva je to papazjanija bila...
Hajo Posted - 07/08/2015 : 23:05:46
Hmmm... U kolikoj mjeri je zastupljen horror u serijalu?
Beva Posted - 07/08/2015 : 21:51:56
Nedavno sam ponovo pročitao Dr. Morguea i utisak je puno bolji kad se čitaju svi brojevi u kraćem roku. Sve je povezano i ako se napravi pauza među brojevima dosta se toga neće razumjeti.

Slučajevi su zanimljivi, inspirirani stvarnim događajima, nešto kao kod Julije ali dosta 'bolesnije', na najpozitivniji mogući način.

Likovi su zanimljivi, priče također, specijal mi nije toliko dobar kao osnovna priča ali svakako zaslužuje čitanje.

Montreal kao pozadina priče savršeno funkcionira, hladan, maglovit i pomalo europski.

Najlošiji aspekt stripa su mi naslovnice, koje su uglavnom idejno OK, ali mi izvedba ne leži. Preporuke za serijal, za razliku od Secreta kojeg se nikako ne mogu natjerati na ponovno čitanje, Dr. Morgue mi je baš legao.
dicmanjac Posted - 07/08/2015 : 20:57:02
quote:
Originally posted by Hajo

Zanimaju me dojmovi onih koji su pročitali Dr. Morguea. Piše da je riječ o horror, triler, noiru. Na koji žanr najviše vuče? Uglavnom, razmišljam intenzivno o nabavki kompleta, pa... Neka me netko nagovori!



Ma nemoj se misliti niti sekunde...strip je extra.
Ja sam ga doduše uzeo na slijepo zajedno sa Secretom kad je bila akcija od Padore, ali nisam falio niti malo. Dok Secreta nisam uspio pročitati niti prvi broj do kraja.

Baš pravo osvježenje stripovsko, doktor Jorik mi je super lik. Totalno neobičan (ima ovaj poremećaj), drukčiji od ostalih junaka u svakom slučaju.

Svaki broj je slučaj za sebe, ali je sve povezano u jednu zaokruženu cjelinu.

Kao da gledaš neki poremećeni CSI, sa zanimljivijim likovima,haha.

Ma neznam ti ja pisat....ali najveća moguća preporuka.

Javi, kad i ako pročitaš ;)
going going Posted - 07/08/2015 : 17:00:41
quote:
Originally posted by Hajo

Zanimaju me dojmovi onih koji su pročitali Dr. Morguea. Piše da je riječ o horror, triler, noiru. Na koji žanr najviše vuče? Uglavnom, razmišljam intenzivno o nabavki kompleta, pa... Neka me netko nagovori!



Ja sam bas bio skoro u Darkvudu da nabavim komplet ali ga nije bilo, tako da cemo morati da idemo do Alan Forda po paket.
Hajo Posted - 07/08/2015 : 12:45:58
Zanimaju me dojmovi onih koji su pročitali Dr. Morguea. Piše da je riječ o horror, triler, noiru. Na koji žanr najviše vuče? Uglavnom, razmišljam intenzivno o nabavki kompleta, pa... Neka me netko nagovori!
Dr. Zistis Posted - 23/03/2014 : 22:34:56
Bravo za Padoru
Hajo Posted - 23/03/2014 : 22:14:29
Nego, da li su tih 6 brojeva + specijalac povezani radnjom ili se mogu čitati zasebno?
nikia Posted - 22/03/2014 : 23:47:12
Da šteta bi bila.Uvek se obradujem novim brojevima.
Johnny Difool Posted - 22/03/2014 : 00:22:22
U broju 6 Ralph Fiennes i Orson Welles.
E sad, nadam se da ovo ipak nije kraj PaDore, jer bi bilo stvarno šteta.

Poli Posted - 21/03/2014 : 22:42:51

Evo, zakljucio se Dr. Morgue.

Sada mi pored ove trojice treba jos 2 i 4.








ivan_micic Posted - 16/11/2012 : 10:00:39
Super božićni dar, predzadnja tura Cassidya
HarryBlock Posted - 16/11/2012 : 02:15:50
Bravo Milane!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000