forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Zabranjeno Pušenje - 1, 2 ili 3?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
-jeremija- Posted - 30/09/2012 : 13:30:53
Jednostavno pitanje, koje ZP vam je omiljeno?

Ono staro, koje je bilo centralni bend New Primitives pokreta, zajedno sa Bombaj Štampom, Crvenom Jabukom, Elvisom J. Kurtovićem, a koje je kao vokal imalo Neleta i Seju kao tekstopisca;

Ono Neletovo, nastalo 1996/7. koje je izdalo album "Ja nisam odavle", sa nekoliko ljubavnih pesama i dosta onih koje se osvrću na sociološku situaciju i rat i njegove posledice, a posle počeo da radi sa Kusturicom kao "The No Smoking Orchestra";

Ono Sejino, tzv. "zagrebačko", koje od 1997. i albuma "Fildžan viška" izdaje pesme raznih tematika, manje new-primitives-like, ali sa ništa manje kvalitetnim tekstovima, i novim fantastičnim gitaristom, sa Sejom kao trenutnim vokalom?

Ili možda sva tri?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Kila Banana Posted - 29/05/2019 : 09:38:13
Prvo, naravno. Po meni su ovo tri njihove najjače pjesme, i sve su od tog prvog Zabranjenog pušenja:



vukozec Posted - 18/05/2019 : 18:01:13
Bilo je to davno, na današnji dan.

Manny Posted - 15/05/2019 : 14:33:55
Zanimljivo je i ovo spomenuti, ko nije video:

"Nedelja Kada Je Otišao Hase 2"


wesskowaz Posted - 15/05/2019 : 12:05:02
Zabranjeno Pusenje - Ja nisam odavle (Remastered 2019 + bonus)


https://www.youtube.com/user/TIOLIRecordsTV/videos
swamp thing Posted - 08/10/2012 : 14:27:29
ken2 Posted - 05/10/2012 : 13:55:01
dosada su postavljene samo stare pjesme, a meni pušenje ima super stvari i kasnije
pjesma o legendarnom autu, ili o propaloj zemlji, kako vam drago




pa poso, kuća, birtija i možeš imat moje tijelo



Jasko Posted - 04/10/2012 : 09:45:08
Necenzurisana verzija pesme
Drasticno bolje

ken2 Posted - 03/10/2012 : 19:00:10
vi mene proglasite ludim, ali ja pušenje danas ne mogu zamislit s neletom i njegovim kreveljenjem
sejo mi je, ono, čovek, drug i starešina, 100puta bolji kao frontmen
a ratno/poslijeratno pušenje ima legendarne pjesme, kao i ono predratno
jugo45,
poso, kuća, birtija
možeš imat moje tijelo
fildžan viška
lijepa alma
počasna salva
laku noć stari
takvim sjajem
agregat
itd
-jeremija- Posted - 02/10/2012 : 16:23:52
quote:
Originally posted by cerichus

Jeremija, slažem sa svime što si kazao u prethodnom postu.



Hvala ti, nisam imao više snage da pišem

Ne znam doduše šta me je i obuzelo, odakle mi želja za tim pisanjem... Valjda introspekcija nakon sinoćnjeg rođendana, kada sam naručio "Svirajte noćas samo za nju" i "Samo jednom srce voli".

cerichus Posted - 02/10/2012 : 13:49:29
Jeremija, slažem sa svime što si kazao u prethodnom postu.
-jeremija- Posted - 02/10/2012 : 13:23:09
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by -jeremija-

quote:
Originally posted by cerichus

Original je ipak original. Najbolji dokaz za to je alkohol. Od lažnjaka boli glavuša nakon konzumacije. Pretpostavljam i da su nastavili svirati u originalnoj postavi da bi se danas udaljili od izvorne ideje i izlizali. Dokaz za to je cijela plejada bendova koji danas egzistiraju na lovorikama stare slave i predstavljaju karikaturu samih sebe iz nekih boljih dana.



Ko se to konkretno izlizao, osim Čorbe?

A da bi se ZP izlizali, ne mogu se složiti, a ni sa tim da bi oni eventualno nastavili. Ceo Primitivizam je bio izuzetno svestan pokret, i oni su sami ukinuli Novi Primitivizam nekoliko godina pre nego što je i počeo rat...





Pa izlizali su se brate osim Čorbe i Prljavo kazalište, Aerodrom, Štulić, Rundek ... Pa i Plavi orkestar i Crvena jabuka, iako su oni neka druga kategorija :) Uglavnom, većina onih autora i bendova koji su bili aktivni nekad, a i danas egzistiraju, nisu ni blizu onoj izvornoj inventivnosti i energiji.



Kazalište se izmenilo još onda kad su promenili pevača, Aerodrom nikad qrcu nije valjao, Štulić je... Štulić, o njemu se teško može ocenjivati i diskutovati, za neke on nikad nije ni valjao, dok ka drugi obožavaju do idiotizma. On je možda najsubjektivniji u svojoj muzici i formi, o tome se tek ima pisati... Za Rundeka se slažem.

Orkestar je bio čista komercijala kad se pojavio, takav je ostao i dan danas, stoga ne znam koliko se može govoriti o njima, koliko su se pokvarili, možda nikad nisu ni valjali. Jabuka je crkla onog dana kad su Buha i Ričl stradali, posle toga nema duha primitivizma, i postaju dosta kao Orkestar.

S druge strane, imaš YU Grupu koja, kao i uvek, izbaci kvalitetan gitarski zvuk na ponekom novom albumu, i začini ga sa dve ili tri epik pesme. Oni su, ako mene pitaš, jedan od retkih istinskih ROCK bendova koji je opstao, kojima je muzika onako, porodični posao i kojima je rock u krvi.

Imaš i Partibrejkerse koji razvaljuju sa istom energijom i inatom sa kojim su osnovani. Imaš Majke, Tj. Barea.

Ostali su, manje ili više, bili rock jer je to bilo u modi, pogotovo Parni Valjak, pomenuti Orkestar ili recimo Neki to vole vruće, Tutti Frutti Balkan Bend.

Problem je što su pravi muzičari, tipa članova EKV-a ili Indeksa umrli, što se Točak i Stefanovski bave nekim džezom i bluzom, a ovi koji su danas ostali od većih imena i koji i dalje snimaju, poput pomenutih Čorbe, Kazališta ili oni pokušaji sa 4 asa, povratnički koncert Dugmeta... To su jednostavno ljudi koji ne znaju ništa drugo da rade osim da sviraju i pevaju, i žive od stare slave.

Pa i ovo što Sejo na silu gura je već postalo odvratno, poput ovog Muzeja revolucije. Album od kog može samo da ti se povraća, uz svu dobru volju i ljubav prema Sejinom pesničkom talentu
cerichus Posted - 02/10/2012 : 12:58:45
quote:
Originally posted by -jeremija-

quote:
Originally posted by cerichus

Original je ipak original. Najbolji dokaz za to je alkohol. Od lažnjaka boli glavuša nakon konzumacije. Pretpostavljam i da su nastavili svirati u originalnoj postavi da bi se danas udaljili od izvorne ideje i izlizali. Dokaz za to je cijela plejada bendova koji danas egzistiraju na lovorikama stare slave i predstavljaju karikaturu samih sebe iz nekih boljih dana.



Ko se to konkretno izlizao, osim Čorbe?

A da bi se ZP izlizali, ne mogu se složiti, a ni sa tim da bi oni eventualno nastavili. Ceo Primitivizam je bio izuzetno svestan pokret, i oni su sami ukinuli Novi Primitivizam nekoliko godina pre nego što je i počeo rat...





Pa izlizali su se brate osim Čorbe i Prljavo kazalište, Aerodrom, Štulić, Rundek ... Pa i Plavi orkestar i Crvena jabuka, iako su oni neka druga kategorija :) Uglavnom, većina onih autora i bendova koji su bili aktivni nekad, a i danas egzistiraju, nisu ni blizu onoj izvornoj inventivnosti i energiji.
-jeremija- Posted - 02/10/2012 : 11:55:24
quote:
Originally posted by cerichus

Original je ipak original. Najbolji dokaz za to je alkohol. Od lažnjaka boli glavuša nakon konzumacije. Pretpostavljam i da su nastavili svirati u originalnoj postavi da bi se danas udaljili od izvorne ideje i izlizali. Dokaz za to je cijela plejada bendova koji danas egzistiraju na lovorikama stare slave i predstavljaju karikaturu samih sebe iz nekih boljih dana.



Ko se to konkretno izlizao, osim Čorbe?

A da bi se ZP izlizali, ne mogu se složiti, a ni sa tim da bi oni eventualno nastavili. Ceo Primitivizam je bio izuzetno svestan pokret, i oni su sami ukinuli Novi Primitivizam nekoliko godina pre nego što je i počeo rat...

cerichus Posted - 30/09/2012 : 23:50:42
Original je ipak original. Najbolji dokaz za to je alkohol. Od lažnjaka boli glavuša nakon konzumacije. Pretpostavljam i da su nastavili svirati u originalnoj postavi da bi se danas udaljili od izvorne ideje i izlizali. Dokaz za to je cijela plejada bendova koji danas egzistiraju na lovorikama stare slave i predstavljaju karikaturu samih sebe iz nekih boljih dana.
Nivox Posted - 30/09/2012 : 22:41:54
Prvo originalno je bez sumnje najbolje, no nađe se dobrih pjesama i kod ova 2 kasnija Zabranjena Pušenja.
Ernie Pike Posted - 30/09/2012 : 22:12:32
Danas je Dan Republike i stari je popio malo...


srdjandj Posted - 30/09/2012 : 21:02:05


mavra Posted - 30/09/2012 : 20:58:28
Jebote, pa niko da stavi ovo



nemanja93 Posted - 30/09/2012 : 20:45:44
srdjandj Posted - 30/09/2012 : 20:40:03
Meni najjače stvari!



nemanja93 Posted - 30/09/2012 : 20:39:40


Zbog ove serije zavoleo Neleta pa posle i Zabranjeno pusenje..
nemanja93 Posted - 30/09/2012 : 20:35:08
nemanja93 Posted - 30/09/2012 : 20:34:33


nemanja93 Posted - 30/09/2012 : 20:33:28
nemanja93 Posted - 30/09/2012 : 20:32:54

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000