forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Christhoper Reeve - stvarni Superman

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
brni Posted - 10/10/2012 : 20:33:24
Na danasnji dan prije 8 godina napustio nas je legendarni glumac Christhoper Reeve.

Ovo sto sam napisao sljedece je u njegovu cast.
Ovdje prije svega zelim napravit jedan kratak osvrt na Johnsov run na Supermanu. Njegovi naslovi Superman: Secret Origin, Last Son, Escape from Bizzaro World, Superman and the Legion of Super-Heroes, Up Up and Away te Superman: Braniac su vrhunsko stivo koje svaki ljubitelj Supermana mora imati. Oni koji su citali ove price znaju da je on u tim trejdovima dosta ideja crpio iz Donnerovog filma Superman iz 1978. godine s kojim je zajedno napisao neke Supermanove price (Last Son i Escape from Bizarro World). Napravio je gotovo identicni Fotress of Solitude, uvrstio je u kontinuitet likove Urse i Nona (koji nikad prije nisu bili dio Supermanove povijesti), zatim tu su suncevi kristali preko kojih je mogao razgovarati sa svojim bioloski ocem Zor-Elom (tj. njegovom holografskom projekcijom; Superman: Last Son) itd. Isto tako treba spomenuti vrhunskog crtaca Garya Franka koji je svog Supermana crtao upravo prema liku nikad prezaljenog glumca Christhopera Reevea (koji nas je kao sto svi znamo prerano napustio nakon sto se dugo borio za zivot. Za one koji ne znaju Reeve je prilikom jahackog natjecanja pao s konja, te ostao trajno paraliziran od vrata nadolje). Za ovog Supermana ja volim reci da je to filmski Superman, i savrseno odgovara vremenu u kojem je napisan. Johnsov Superman je u stvari svojevrsna posveta Chrisu Reeveu.

Kada sam citao pricu Superman: Last Son naletio sam na jedan uvodni tekst Marca McClurea (covjek koji je glumio lik Jimmya Olsena u filmu) gdje se prisjetio legendarnog Christophera Reevea. Izdvojio sam najbolje dijelove jer je tekst poduz, i pokusao sam sto bolje prevest isti.

“Geoff i ja smo se susreli prvi puta u 90-tima. On je tada vec radio sa Donnerom dugo vremena i obojica su dijelili isti san. Geoff ima stvarnu energiju i strast prema stripovima. Zajedno sa Donnerovom senzibilnoscu za scenarij i istinom, praceno sve Kubertovim izvandrednim vizualnim crtezom , poveo nas je u neispricane avanture i svjetove i pokazao nam nove mogucnosti koje smo mogli samo zamisliti.
Clark, Lois i Jimmy i Christopher Kent! Zar to nije izvanredno? Samo zaklopi svoje oci sad i pogledaj Chrisa Reevea kako stoji tamo izmedu njih, i smije se...nakon toga otvori oci i vidjet ces Donnora i Geoffa koji se takoder smiju. Ja se smijem. Svi se smijemo.
Fascinatno je kako zivot funkcionira. Geoff, Donner i Adam su preodredeni za stvaranje ovih stripova , i znam da se osjecaju povlasteno i svjesni su kakvu odgovornost donosi rad na Supermanu. Nacin na koji su odali pocast Chrisu je svjedocanstvo kakve su velicine. Naucili smo tako mnogo od jednog covjeka koji je postao ucitelj. Kako se individua moze uzdici iznad osobne nesrece i postati Superman u stvarnom zivotu a isto ga tako glumiti u filmu. Naucili smo o vlastitoj ljudskosti i kako je zivot dragocjen. Kako svi mozemo imati razloga za nadu. Kako je svaki dan u biti dar. Ja sam naucio da u zivotu ne postoje slucajnosti. Sve se dogada s razlogom. Shvacanje razloga zasto se one dogadaju nas je izazov. Sjecam se Pa Kenta kako govori mladom Clarku da je on ovdje s razlogom. Ja vjerujem da je ovo istina.

Postujte jedni druge, i Bog Vas blagoslovio.
S postovanjem,
Marck McClure J.O”




Christopher Reeve kao Superman u istoimenom filmu i crtez Garya Franka (Secret Origin 03, 2009)


U sjećanje na stvarnog Supermana - Christophera Reevea

(rujan 25. 1952. - listopad 10. 2004.)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
brni Posted - 12/10/2012 : 16:57:43
Je Bounce mu nije los..iako sam vecinu filma bija usredotocen na Gwyneth..
King Warrior Posted - 12/10/2012 : 16:55:38
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by brni

ne znam jesi li gleda ima film s Benom Affleckom.


Naravno da jesam. Film je teski smor, mada sam ja ipak nesto totalno drugo ocekivao.



dobro ako cemo iskreno koji film sa Affleckom nije smor..Daredevil recimo je cisti primjer..aj Dogma mi je ok..



Changing lanes,The Third Wheel, Bounce i...to je to.
brni Posted - 12/10/2012 : 16:52:36
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by brni

ne znam jesi li gleda ima film s Benom Affleckom.


Naravno da jesam. Film je teski smor, mada sam ja ipak nesto totalno drugo ocekivao.



dobro ako cemo iskreno koji film sa Affleckom nije smor..Daredevil recimo je cisti primjer..aj Dogma mi je ok..
brni Posted - 12/10/2012 : 16:51:45
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by milandj3


A pritom je to bio covek visok metar i devedeset, vican svim sportovima, pilot, jednom recju supermen.


1.85 m



Christopher Reeve height: 6 ft 4 in (193 cm)..


Taj info stoji na imdb i na nekim stranama koji su pokupili infos odatle.
Ako me sjecanje ne vara, na ulitmate Superman DVD se spominje da je 6'1''(1.85), sto je i realisticno.
Treba u filmu obratiti paznju, visok jeste bio, ali sumnjam da je tu 1.90m ili vise.



a ne znam..ili je 6 ft 3 in = 188cm ili 6 ft 4 in = 193..ili jedna ili druga opcija ili nesto izmedu..sumnjam da je bio nizi od 188..pogtovo ako ga usporedujes sa Marcom koji je glumia Jimmya..on je bija 177cm..
King Warrior Posted - 12/10/2012 : 16:51:37
quote:
Originally posted by brni

ne znam jesi li gleda ima film s Benom Affleckom.


Naravno da jesam. Film je teski smor, mada sam ja ipak nesto totalno drugo ocekivao.
brni Posted - 12/10/2012 : 16:49:27
Although Reeve was tall enough for the role and had the blue eyes and handsome features, his physique was slim. He refused to wear fake muscles under the suit, and instead went through an intense two-month training regimen supervised by former British weightlifting champion David Prowse, the man under the Darth Vader suit in the Star Wars films.The film grossed $300,218,018 worldwide (unadjusted for inflation). Reeve received positive reviews for his performance:
"Christopher Reeve's entire performance is a delight. Ridiculously good-looking, with a face as sharp and strong as an ax blade, his bumbling, fumbling Clark Kent and omnipotent Superman are simply two styles of gallantry and innocence." - Newsweek
"Christopher Reeve has become an instant international star on the basis of his first major movie role, that of Clark Kent/Superman. Film reviewers - regardless of their opinion of the film - have been almost unanimous in their praise of Reeve's dual portrayal. He is utterly convincing as he switches back and forth between personae." - Starlog
Won a BAFTA Film Award for Most Promising Newcomer to Leading Film Roles.
Reeve used his newfound celebrity for good causes. Through the Make-a-Wish Foundation, he visited terminally-ill children. He joined the Board of Directors for the worldwide charity Save the Children. In 1979, He served as a track and field coach at the Special Olympics...
Such a loss....died at age 52 of complications caused by a horse accident.
King Warrior Posted - 12/10/2012 : 16:49:17
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by milandj3


A pritom je to bio covek visok metar i devedeset, vican svim sportovima, pilot, jednom recju supermen.


1.85 m



Christopher Reeve height: 6 ft 4 in (193 cm)..


Taj info stoji na imdb i na nekim stranama koji su pokupili infos odatle.
Ako me sjecanje ne vara, na ulitmate Superman DVD se spominje da je 6'1''(1.85), sto je i realisticno.
Treba u filmu obratiti paznju, visok jeste bio, ali sumnjam da je tu 1.90m ili vise.
brni Posted - 12/10/2012 : 16:41:56
quote:
Originally posted by King Warrior

1. Brni, sve pohvale za topik.
2. Sto se tice njega kao glumca, zaista jedan od onih kojima je gluma bila u krvi.
Iako mu je lik Supermana donio vjecnu slavu, to je istovremeno bilo i njegovo prokletstvo.
Nikada nije uspjeo da se otarasi imidza tog heroja, tako da su mu vece i zahtjevnije uloge izostale u filmskoj karijeri.

3. Brandon Routh (Superman returns) mu zaista fizicki slici, medjutim pokazalo se u samom filmu da ne posjedjue Reevovu karizmu i talenat.
Ako to saberemo sa debilnim scenarijem, onda nije ni cudo sto je film toliko popljuvan i sto nije odzivio nastavke.



1. tnx..
2. Da, bio je izvanredan glumac..i cest slucaj je da glumce jedna takva uloga "pojede" i kasnije ne uspjevaju snimit nista vrijedno spomena..pa primjer je i George Reeve koji je glumio u seriji onog golden age Supermana (Adventures of Superman 50-tih)..ne znam jesi li gleda ima film s Benom Affleckom..ista stvar se desila Georgu..on se je i propia zbog toga..
3. Nadajmo se da ce Zack Snyder odradit odlican posal..u glumacke vjestine Henrya Cavilla ne sumnjam..
King Warrior Posted - 12/10/2012 : 16:36:42
Brni, sve pohvale za topik.

Reeve je rodjeni Superman, sto je najvise dokazao u vrijeme kada je ostao nepokretan.
Vjerovao je u sebe i vodio nemogucu borbu, ne samo sto se tice njegovog zivota, vec je uopste radio na tom problemu, istrazivanjima i slicno.

Sto se tice njega kao glumca, zaista jedan od onih kojima je gluma bila u krvi.
Iako mu je lik Supermana donio vjecnu slavu, to je istovremeno bilo i njegovo prokletstvo.
Nikada nije uspjeo da se otarasi imidza tog heroja, tako da su mu vece i zahtjevnije uloge izostale u filmskoj karijeri.

Brandon Routh (Superman returns) mu zaista fizicki slici, medjutim pokazalo se u samom filmu da ne posjedjue Reevovu karizmu i talenat.
Ako to saberemo sa debilnim scenarijem, onda nije ni cudo sto je film toliko popljuvan i sto nije odzivio nastavke.
brni Posted - 12/10/2012 : 16:30:17
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by milandj3


A pritom je to bio covek visok metar i devedeset, vican svim sportovima, pilot, jednom recju supermen.


1.85 m



Christopher Reeve height: 6 ft 4 in (193 cm)..
King Warrior Posted - 12/10/2012 : 16:21:23
quote:
Originally posted by milandj3


A pritom je to bio covek visok metar i devedeset, vican svim sportovima, pilot, jednom recju supermen.


1.85 m
brni Posted - 12/10/2012 : 16:00:13
quote:
Originally posted by milandj3

Kristofer Riv je pre svega bio veliki glumac. U svojoj biografiji je izneo svoju fascinaciju klasicnim teatrom, s kakvom je strascu tumacio uloge u delima ruskoh klasika. Riv je, ako se dobro secam, bio diplomac prestizne umetnicke skole Dzuliard. Veliki prijatelj sa Robinom Vilijamsom koji je takodje pohadjao ovu skolu. Postoji u knjizi jedan potresan momenat o tome kako je u momentu totalnog beznadja dok je onako slomljen lezao u bolnici, Vilijams dosao i napravio pravi shou pretvarajuci se da je nekakav sumanuti doktor s ruskim akcentom. Od tog trenutka je zapravo i pocela njegova borba za zivot posle nesrece koja ga je zadesila.
A pritom je to bio covek visok metar i devedeset, vican svim sportovima, pilot, jednom recju supermen.



sve si reka..
milandj3 Posted - 12/10/2012 : 15:58:25
Kristofer Riv je pre svega bio veliki glumac. U svojoj biografiji je izneo svoju fascinaciju klasicnim teatrom, s kakvom je strascu tumacio uloge u delima ruskih klasika. Riv je, ako se dobro secam, bio diplomac prestizne umetnicke skole Dzuliard. Veliki prijatelj sa Robinom Vilijamsom koji je takodje pohadjao ovu skolu. Postoji u knjizi jedan potresan momenat o tome kako je u momentu totalnog beznadja dok je onako slomljen lezao u bolnici, Vilijams dosao i napravio pravi shou pretvarajuci se da je nekakav sumanuti doktor s ruskim akcentom. Od tog trenutka je zapravo i pocela njegova borba za zivot posle nesrece koja ga je zadesila.
A pritom je to bio covek visok metar i devedeset, vican svim sportovima, pilot, jednom recju supermen.
mr murdoc Posted - 12/10/2012 : 15:53:27
Reeve..Superman moga djetinjstva..Uistinu je bio kao stvoren za tu ulogu.
Zagor i Chico Posted - 11/10/2012 : 09:41:30
Jedan jedini "pravi" Superman
Legenda
Nivox Posted - 10/10/2012 : 22:28:34
Da, Christhoper Reeve je bio pravi Superman !
Vidjet ćemo što nas čeka uskoro...
swamp thing Posted - 10/10/2012 : 21:50:26
Definitivni Supermen. Kakva je tuga bila gledati onu nesreću iz Povratka Supermena... :(
velka031 Posted - 10/10/2012 : 21:24:47
Nema što, jedini pravi Superman.
brni Posted - 10/10/2012 : 21:24:31
quote:
Originally posted by Paka01


Mislija sam da tu pričamo o glumcima



Ne ovo nije topic o glumcima..imamo za to podforum..ovo je sjecanje na covjeka koji je najbolje utjelovio lik Clarka Kenta - Supermana..ako netko zna jos kakvu zanimljivost nek slobodno napise..
emirem Posted - 10/10/2012 : 21:12:35
On je bio najjaci lik sa Supija....
Legendarni glumac...RIP
Paka01 Posted - 10/10/2012 : 21:10:28
Bla bla Pročita sam ja taj strip šta si navea, skupa sa The Lightning Saga i Legion of 3 Worlds (meni osobno najbolje poglavlje). Lipa saga koju bi tribalo još koji put pročitat definitivno.
brni Posted - 10/10/2012 : 21:05:07
quote:
Originally posted by Paka01

Da nisi malo promašija topic?
Mislija sam da tu pričamo o glumcima




Imas pravo..a i uopce sta to pisem..znam da to ne zanima golden age ljubitelje poput tebe..
Paka01 Posted - 10/10/2012 : 21:03:05
Da nisi malo promašija topic?
Mislija sam da tu pričamo o glumcima
brni Posted - 10/10/2012 : 20:57:13
Meni je osobno Superman and the Legion of Super-Heroes daleko najbolja Supermanova prica..scenaristicki i crtacki apsolutno savrsen..opcenito njegova karijera Superboya i veza sa Legion mi je najaci koncept..
Paka01 Posted - 10/10/2012 : 20:52:30
Reeve je bija ko stvoren za Supermana i čim sam vidija prvi put Frankovog Supermana, svidija mi se na prvu jer podsjeća na Reevea.
Meni osobno uz Georgea Reevsa (koja slučajnost da imaju slična prezimena) najbolji prikaz Supermana uopće.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000