forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SPECIJAL 9 - Ples smrti

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/01/2012 : 18:00:39


Kapetan Amerika oduvijek je u Marvelovu svijetu bio uzor i moralni oslonac. No, ispod toga rovarila je sumnja kako je on relikvija prošlosti: zastarjela, nadigrana i današnjici neprikladna. U razdoblju nakon 11. rujna stigao je red na mračniju i introspektivniju pripovjest o Kapetanu. Kad moralni kompas podivlja, na čiju će stranu on stati: uz svoje zemljake ili svoju zemlju?

Petorica američkih vojnika gacaju kroz kolumbijsku džunglu, zalihe i moral su im na nuli, a misija tajanstvena poput motiva. Kad se među njih spusti časnik odjeven u crveno, bijelo i plavo, njihovim je brigama naizgled kraj. No, što su bliži spasu i pitanja je više. Kad ti saveznik postane neprijatelj, kome ćeš vjerovati?

PLES SMRTI Darka Macana i Danijela Žeželja prva je u povijesti priča o Kapetanu Americi na kojoj nije radio nijedan Amerikanac ...

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 28 stranica! (PDF, 4Mb)
http://www.fibra.hr/download.asp?ID=76

Orka Specijal 9 • Ples smrti • 76 stranica • C/B • 210 x 310 mm • tvrdi uvez • Scenarij Darko Macan • Crtež Danijel Žeželj • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.1.2012. • Cijena 60 Kn

Od danas u prodaji u zagrebačkim striparnicama!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shaner Posted - 20/04/2021 : 15:50:05
Hvala Deers i Paka01!

Paka01 Posted - 20/04/2021 : 13:56:37
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Vjerojatno će biti još Punishera, barem The Platoon.

Inače, ako će se raditi reprint Plesa smrti, bilo bi super kada bi se ubacila i epizoda An Epic Battle.


Pokušavam naći nešto o tome na netu, ali ne znam tko je gluplji, google ili ja. Koja je to epizoda? Može neki link?





Ako ti išta znači, evo moj osvrt (još sam i krivo napisao naslov ):
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=26577.msg623289#msg623289
Mr. Bushido Posted - 20/04/2021 : 13:49:25
quote:
Originally posted by Deers

Bruce Timm crtao, imaš je u Q stripu br. 12.



Ova boja mi je nedostajala kod verzije objavljene u Q stripu.
Deers Posted - 20/04/2021 : 13:42:27
Bruce Timm crtao, imaš je u Q stripu br. 12.
Shaner Posted - 20/04/2021 : 13:41:12
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Vjerojatno će biti još Punishera, barem The Platoon.

Inače, ako će se raditi reprint Plesa smrti, bilo bi super kada bi se ubacila i epizoda An Epic Battle.


Pokušavam naći nešto o tome na netu, ali ne znam tko je gluplji, google ili ja. Koja je to epizoda? Može neki link?

Deers Posted - 20/04/2021 : 13:35:44
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Vjerojatno će biti još Punishera, barem The Platoon.

Inače, ako će se raditi reprint Plesa smrti, bilo bi super kada bi se ubacila i epizoda An Epic Battle.


+1
Mr. Bushido Posted - 20/04/2021 : 13:30:52
Vjerojatno će biti još Punishera, barem The Platoon.

Inače, ako će se raditi reprint Plesa smrti, bilo bi super kada bi se ubacila i epizoda An Epic Battle.
Paka01 Posted - 20/04/2021 : 13:27:53
Prava? E jebiga onda, to mi je skroz strana tema.
jaki Posted - 20/04/2021 : 13:24:43
nije stvar u naslovima.

Paka01 Posted - 20/04/2021 : 13:16:52
Misliš? Meni se čini da bi se moglo naći još nekoliko zanimljivih naslova.
jaki Posted - 20/04/2021 : 12:58:42
čisto sumnjam da će ikad više ići nešto od marvela...
brko17 Posted - 20/04/2021 : 12:22:22
+1 za reprint
going going Posted - 20/04/2021 : 01:11:52
Vreme je za reprint ovog Kepa
Gil-galad Posted - 19/04/2021 : 14:17:04
quote:
Originally posted by Peyo

Podsjetio si me na ovaj naslov koji sam prije 30-ak godina čitao i dobro se zabavio. Po načinu pisanja mi je djelovao svježe i drugačije.

Preporuka od mene.

https://marvel.fandom.com/wiki/Captain_America:_War_and_Remembrance_TPB_Vol_1_1


I dan-danas daleko najbolji run na Kepu.
Mr. Bushido Posted - 19/04/2021 : 00:43:24
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Ne znam, rekao bih da su već Roger Stern, Mark Gruenwald i Mark Waid odradili to prije Macana i Žeželja.

Ples smrti je svakako odličan strip, ali mislim da mu čitatelji pogrešno imputiraju određene novitete koji to zapravo nisu.



Ja sam se u svom komentaru ogradio na izdanja koja su objavljena na ovim prostorima, jer sam se - uz neke izuzetke - sa Kepom susretao samo u tim pričama.


Meni je to jasno. Moj je komentar više usmjeren na one koji žele znati više.
Peyo Posted - 19/04/2021 : 00:28:45
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Ne znam, rekao bih da su već Roger Stern ....



Podsjetio si me na ovaj naslov koji sam prije 30-ak godina čitao i dobro se zabavio. Po načinu pisanja mi je djelovao svježe i drugačije.

Preporuka od mene.

https://marvel.fandom.com/wiki/Captain_America:_War_and_Remembrance_TPB_Vol_1_1
Manny Posted - 19/04/2021 : 00:21:39
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Ne znam, rekao bih da su već Roger Stern, Mark Gruenwald i Mark Waid odradili to prije Macana i Žeželja.

Ples smrti je svakako odličan strip, ali mislim da mu čitatelji pogrešno imputiraju određene novitete koji to zapravo nisu.



Ja sam se u svom komentaru ogradio na izdanja koja su objavljena na ovim prostorima, jer sam se - uz neke izuzetke - sa Kepom susretao samo u tim pričama.
Mr. Bushido Posted - 18/04/2021 : 23:45:46
quote:
Originally posted by Manny

Najbolji Kep objavljen na ovim prostorima. Pročitao sam nemali broj stripova u kojima je (i) Kapetan Amerika, ali "Ples smrti" prosto izlazi iz te Marvelovske mediokritetske superherojštine, ne pripada joj nikako, konačno imamo - pa makar to bilo i na malom broju (76) strana, Kapetana Ameriku koji je nešto više od superheroja sa superštitom, konačno je moguće identifikovati se sa njim, a Žeželj prosto kida, crta fantastično kao i uvek, i iz tog njegovog crnila izvira Kep koji je ljudskiji nego li ikad pre, a opet nimalo manje super i nimalo manje heroj.


Ne znam, rekao bih da su već Roger Stern, Mark Gruenwald i Mark Waid odradili to prije Macana i Žeželja.

Ples smrti je svakako odličan strip, ali mislim da mu čitatelji pogrešno imputiraju određene novitete koji to zapravo nisu.
Manny Posted - 18/04/2021 : 23:37:02
Najbolji Kep objavljen na ovim prostorima. Pročitao sam nemali broj stripova u kojima je (i) Kapetan Amerika, ali "Ples smrti" prosto izlazi iz te Marvelovske mediokritetske superherojštine, ne pripada joj nikako, konačno imamo - pa makar to bilo i na malom broju (76) strana, Kapetana Ameriku koji je nešto više od superheroja sa superštitom, konačno je moguće identifikovati se sa njim, a Žeželj prosto kida, crta fantastično kao i uvek, i iz tog njegovog crnila izvira Kep koji je ljudskiji nego li ikad pre, a opet nimalo manje super i nimalo manje heroj.
Ne znam zašto Macan i Žeželj nisu malo više zarazili Marvel ovakvim pristupom, jer "Ples smrti" spada u najbolja Marvelova dela koja su objavljena kod nas.
Preporuka naravno.
tinton Posted - 26/07/2019 : 09:15:11
quote:
Originally posted by King Warrior

Pa ne znam da li se smije nešto loše napisati o ovom stripu, ipak su autori naši ljudi, pa bi negativan komentar mogao izazvati bijes dupelizaca koji im se klanjaju pa makar i da stave fekalije na papir umjesto stripa.

Ovo je užasno loš i naporan strip, u svakom pogledu. Pretpostavljam da je ovo Markos objavio zbog poznanstva i saradnje sa autorima, neko drugo logično objašnjenje nemam.

Dijalozi su drveni, dosadni, Macan je u svakom oblačiću pokušao da napiše nešto epsko, vanserijsko, i to užasno nervira. Scenario me podsjeća na Zagorove priče koje su pokušali da napišu neki naši forumaši, ono Zagor na koljenima, suze su tu, tragedija, emocija...smeće. Macan kao da nikada u životu nije scenario napisao, kao da je amater. Što se tiče Žeželja, ko se upoznao ovdje po prvi put sa njegovim crtežom, prije će pomisliti da je zidar nego strip crtač. Bukvalno je zamaltao ovaj strip.

Na kraju još da se izvinem Macanu i Žeželju, ipak su to naši ljudi i svjetski priznati autori. Momci, ovaj strip je sramota, bez obzira šta vam neki dupelisci kažu. Eto, izvinjavam se još jednom na iskrenosti.


Heyoka.
King Warrior Posted - 26/07/2019 : 08:04:02
Alex, dobro si primijetio!
To je bio mali trik da držim komarce podalje od sebe.
Forumaš Oki se drznuo ovdje da kaže kako nije dobar strip, napali ga kao vaterpoliste u Splitu.
Svi drugi komentari su tipa:
- Macane, legendo.
- Žeželj, najbolji si!
- Macane, napravi mi dijete...



alexts Posted - 25/07/2019 : 22:30:06
Uh, što je ovo dobar fazon, moraću da počnem da ga primenjujem.

Napišeš nešto o nečemu i obavezno napomeneš kako su svi koji drugačije misle dupelisci, poltroni, bitange, glupaci, idioti, slepci, ljudi bez ukusa, bez mozga...

Na kraju se izviniš zbog iskrenosti.

Pa da vidimo, ko će smeti da se javi i zucne nešto drugačije.
King Warrior Posted - 25/07/2019 : 19:11:10
Pa ne znam da li se smije nešto loše napisati o ovom stripu, ipak su autori naši ljudi, pa bi negativan komentar mogao izazvati bijes dupelizaca koji im se klanjaju pa makar i da stave fekalije na papir umjesto stripa.

Ovo je užasno loš i naporan strip, u svakom pogledu. Pretpostavljam da je ovo Markos objavio zbog poznanstva i saradnje sa autorima, neko drugo logično objašnjenje nemam.

Dijalozi su drveni, dosadni, Macan je u svakom oblačiću pokušao da napiše nešto epsko, vanserijsko, i to užasno nervira. Scenario me podsjeća na Zagorove priče koje su pokušali da napišu neki naši forumaši, ono Zagor na koljenima, suze su tu, tragedija, emocija...smeće. Macan kao da nikada u životu nije scenario napisao, kao da je amater. Što se tiče Žeželja, ko se upoznao ovdje po prvi put sa njegovim crtežom, prije će pomisliti da je zidar nego strip crtač. Bukvalno je zamaltao ovaj strip.

Na kraju još da se izvinem Macanu i Žeželju, ipak su to naši ljudi i svjetski priznati autori. Momci, ovaj strip je sramota, bez obzira šta vam neki dupelisci kažu. Eto, izvinjavam se još jednom na iskrenosti.
ivke80 Posted - 20/12/2017 : 19:09:21
Ok mi je bio za pročitati i tjt. Crtež mi je dobar, ima super kadrova, na momente mozda malo pretaman, iako mi je dosta bolji od price koje mi je onako, bez neke dubine. Cini mi se da je Žeželj jak i u crtežu koji nije toliko baziran na svijetlo-tamno ( npr. crtež bačvi ili onih strojeva, kao da su iskopirani iz stvarnosti u strip, totalna realnost ) i volio bih vidjeti i jedan njegov strip tako nacrtan, ne znam je li radi takvo sto. Strip bih volio imati jer su naši autori u pitanju.
Shaner Posted - 21/04/2015 : 08:16:42
Nakon pauze od nekoliko godina i ponovnog čitanja, Ples smrti nije ostavio tako jak dojam kao prvi put. Žeželjev crtež je, naravno, odličan, priča kao priča više-manje, a način na koji ju je Macan ispričao je dosta zanimljiv iako mi na kraju to sve ispada pomalo patetično. U svakom slučaju, strip vrijedan čitanja.

7/10


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000