forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp. 3 - Asterios Polyp

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/10/2012 : 17:39:06
Iznimno sam ponosan što mogu najaviti ovo izdanje, meni osobno jedno od najdražih, najbitnijih i najslojevitijih stripova koje sam objavio do sada.



TKO JE ASTERIOS POLYP? Arhitekt, profesor, pisac, suprug – ali, to je sve prošlost. Sad kad puni pola stoljeća, postao je sjena nekadašnjeg čovjeka. No noć je olujna, a munja će ga poslati na sudbonosno putovanje.

"Ova napeta, idiosinkratska priča o ljubavi, ambiciji i prilikama označava povratak jednog od modernih majstora grafičkog pričanja priča." The Miami Herald

"Pamtljivo je to, vrhunsko postignuće – duhovito, uznemirujuće djelo koje navodi na razmišljanje." San Francisco Chronicle

"Teško je zamisliti bolji udžbenik za čitanje stripova. Mazzucchellijevi kadrovi ne ilustriraju samo priču; oni komuniciraju čitav vlastiti konceptualni okvir. Za svaki element postoji razlog i mjesto, a analizirati svakog pojedinačnog deseterostruko nas nagrađuje." The Portland Mercury

"Dojmljivo i lijepo..." Los Angeles Times

"Knjiga je satirička komedija obnove braka, traktat o estetici, dizajnu i ontologiji, Künstlerroman srednjih godina, Roman Ideja – pisano namjerno velikim slovima, i shematska beletristika s ove strane one druge velike knjige koja nas stalno podsjeća na Odiseju... Asterios Polyp zadivljujuće je i vrhunski osmišljena zabava, čak i kad nas povremeno izluđuje ili guši. Od čitatelja zahtijeva da se s njom hrve, raspravlja, da je ponovo čita i preispituje. Nije li to krajnja svrha stila?" The New York Times Book Review

"Zanimljiv je to i provokativan strip koji spaja bogatstvo tradicionalnog romana s najboljom modernom umjetnošću." The Boston Globe

"Mazzucchellijevo majstorsko djelo nije lako štivo... ali je transcedentno." The Austin Chronicle

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 100 stranica (PDF, 30Mb)

Kolorka Specijal 3 • Asterios Polyp • 344 stranica • Kolor • 200 x 260 mm • Tvrdi uvez • Scenarij i crtež David Mazzucchelli • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen i Daria Ausenak • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.10.2012. • Cijena 220 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 19/05/2023 : 11:43:20


Ma, dobar je Asterios.

Djeluje na više razina.

Osim kvalitetne priče to je i rijetko dobro dizajniran strip.

@matori paraliticar
Probaj neki drugi dan vjerujem da će biti drugačiji utisak.
Salkan Posted - 19/05/2023 : 10:44:25
quote:
Originally posted by Peyo

Zanimljivo, ti si prvi kod kojeg se pojavljuju nuspojave.

Trebalo bi to prijaviti ...


Au
Izvinjavam se što narušavam Zen
vukozec Posted - 19/05/2023 : 10:30:43
i sa stripom i sa svime ostalim može biti tako
kvalifikacije "najbolji" itd., nisu baš poštene u stripu, ni u drugim umjetnostima, nema tu egzaktnih mjerila po kojima se nešto može mjeriti
ali Asterios definitivno je u vrhu stripa, u svom, modernom kontekstu, kao primjer da strip može biti baš strip, a ne nadomjestak za nešto drugo, beletristiku, film, a istovremeno stajati rame uz rame za najcjenjenijim primjerima iz tih drugih područja...

no prevelika hvala može negativno utjecati na percepciju budućih čitatelja, pa ću se zaustaviti
matori paraliticar Posted - 19/05/2023 : 10:01:17
Nuspojave hm..
Nakon strasnog neckanja nabavih
Asteriosa pre par godina
ali mi zapravo tek nedavno dosao pod ruke.
I..i..i :) prvo neko malo cudjenje
sto se tice formata, korica, papira, dizajna itd itd.
Krenuo sam da citam ali onda iznenadan STOP
nesto slicno sam osetio kod par drugih stripova - najsjajniji primer Eternaut
jednostavno i vreme i raspolozenje treba biti ono pravo za citanje..
Posto bas nisam u cvetu mladosti nadam
se da ce se taj trenutak desiti sto pre
a onda nadam se da javljam utiske ovde
kad sam se vec iskukao ovoliko "o nicemu" :)

Verovatno je ovaj "fenomen" poznat i nekim drugima ovde :) tj da sa svakim stripom ma koliko dobar bio.. nije sigurno da sve ode glatko sa citanjem
Peyo Posted - 18/05/2023 : 20:15:09
Zanimljivo, ti si prvi kod kojeg se pojavljuju nuspojave.

Trebalo bi to prijaviti ...
Salkan Posted - 18/05/2023 : 19:47:49
Poslije prvog čitanja mogu samo priznati da je ovo apsolutno druga dimenzija stripa i da je fenomenalno štivo.
Jedini minus je što ovakve novele ne mogu biti udžbenici koji služe za "profilisanje", "filterisanje" ili neki "prelazak na viši nivo", jer je jednostavno TEŠKO uživati u nekim stripovima od prije Asteriosa. Evo već sedam dana, ne ide pa ne ide. :)
NESVRSTANI Posted - 27/02/2023 : 18:31:38
Zula Posted - 27/02/2023 : 18:30:28
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Zula

Mislim da je Asterios onakav kakvim ga doživimo. I to je jedna od vrijednosti ovog stripa da pronađemo sebe u likovima. Ne radi se o nekoj datosti pa je on ovakav ili onakav da bi imali osjećaj sigurnosti jer smo ga kategorizirali i svrstali u neku ladicu. Boje su bitne, ali ne da bi označile dobro ili loše, već više da bi govorile o nekim načinima razmišljanja, emocijama, stanjima, odnosima među ljudima...


Ne slažen se.
Rozo-plavi Aterios je pizda.
Žuti nije.
Budući u osobnon obračunu žuti pobijedi, za mene je Asterios pozitivac.


Napisao sam svoje mišljenje, ne slažem li se s tobom ili ne. Tvoje je pravo objašnjavati svijet oko sebe na način da je netko pizda ili nije.
Plava boja Asteriosa je racionalna krajnost u njegovoj prošlosti zbog koje je došao u probleme (pa i s emocionalnom crvenom Hanom)... Kako se mijenja tako se mijenjaju i boje.
Eh da, i boli me k jel se slažeš sa mnom (pišem tako da me bolje razumiješ 😂)


Šta je "k"?
Kolino?
Taj dio ne razumin.

Ja i ne tražin da se složiš samnon.
Ne slažemo se u doživljaju stripa. Šta je tu čudno?
ne slažemo se, al bitno je da se razumimo.


A jebate, odi u lipi kurac, di ćemo se razumit kad misliš da je k - kolino (!?)



Samo san te tija(i uspija) isprovocirat da napišeš tu lipu hrvatsku rič


A šta je je, sad smo obojica napisali - kolino 😜
A nit se slažemo, nit se razumimo...
NESVRSTANI Posted - 27/02/2023 : 18:23:43
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Zula

Mislim da je Asterios onakav kakvim ga doživimo. I to je jedna od vrijednosti ovog stripa da pronađemo sebe u likovima. Ne radi se o nekoj datosti pa je on ovakav ili onakav da bi imali osjećaj sigurnosti jer smo ga kategorizirali i svrstali u neku ladicu. Boje su bitne, ali ne da bi označile dobro ili loše, već više da bi govorile o nekim načinima razmišljanja, emocijama, stanjima, odnosima među ljudima...


Ne slažen se.
Rozo-plavi Aterios je pizda.
Žuti nije.
Budući u osobnon obračunu žuti pobijedi, za mene je Asterios pozitivac.


Napisao sam svoje mišljenje, ne slažem li se s tobom ili ne. Tvoje je pravo objašnjavati svijet oko sebe na način da je netko pizda ili nije.
Plava boja Asteriosa je racionalna krajnost u njegovoj prošlosti zbog koje je došao u probleme (pa i s emocionalnom crvenom Hanom)... Kako se mijenja tako se mijenjaju i boje.
Eh da, i boli me k jel se slažeš sa mnom (pišem tako da me bolje razumiješ 😂)


Šta je "k"?
Kolino?
Taj dio ne razumin.

Ja i ne tražin da se složiš samnon.
Ne slažemo se u doživljaju stripa. Šta je tu čudno?
ne slažemo se, al bitno je da se razumimo.


A jebate, odi u lipi kurac, di ćemo se razumit kad misliš da je k - kolino (!?)



Samo san te tija(i uspija) isprovocirat da napišeš tu lipu hrvatsku rič
Zula Posted - 27/02/2023 : 18:05:20
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Zula

Mislim da je Asterios onakav kakvim ga doživimo. I to je jedna od vrijednosti ovog stripa da pronađemo sebe u likovima. Ne radi se o nekoj datosti pa je on ovakav ili onakav da bi imali osjećaj sigurnosti jer smo ga kategorizirali i svrstali u neku ladicu. Boje su bitne, ali ne da bi označile dobro ili loše, već više da bi govorile o nekim načinima razmišljanja, emocijama, stanjima, odnosima među ljudima...


Ne slažen se.
Rozo-plavi Aterios je pizda.
Žuti nije.
Budući u osobnon obračunu žuti pobijedi, za mene je Asterios pozitivac.


Napisao sam svoje mišljenje, ne slažem li se s tobom ili ne. Tvoje je pravo objašnjavati svijet oko sebe na način da je netko pizda ili nije.
Plava boja Asteriosa je racionalna krajnost u njegovoj prošlosti zbog koje je došao u probleme (pa i s emocionalnom crvenom Hanom)... Kako se mijenja tako se mijenjaju i boje.
Eh da, i boli me k jel se slažeš sa mnom (pišem tako da me bolje razumiješ 😂)


Šta je "k"?
Kolino?
Taj dio ne razumin.

Ja i ne tražin da se složiš samnon.
Ne slažemo se u doživljaju stripa. Šta je tu čudno?
ne slažemo se, al bitno je da se razumimo.


A jebate, odi u lipi kurac, di ćemo se razumit kad misliš da je k - kolino (!?)
NESVRSTANI Posted - 27/02/2023 : 17:52:18
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Zula

Mislim da je Asterios onakav kakvim ga doživimo. I to je jedna od vrijednosti ovog stripa da pronađemo sebe u likovima. Ne radi se o nekoj datosti pa je on ovakav ili onakav da bi imali osjećaj sigurnosti jer smo ga kategorizirali i svrstali u neku ladicu. Boje su bitne, ali ne da bi označile dobro ili loše, već više da bi govorile o nekim načinima razmišljanja, emocijama, stanjima, odnosima među ljudima...


Ne slažen se.
Rozo-plavi Aterios je pizda.
Žuti nije.
Budući u osobnon obračunu žuti pobijedi, za mene je Asterios pozitivac.


Napisao sam svoje mišljenje, ne slažem li se s tobom ili ne. Tvoje je pravo objašnjavati svijet oko sebe na način da je netko pizda ili nije.
Plava boja Asteriosa je racionalna krajnost u njegovoj prošlosti zbog koje je došao u probleme (pa i s emocionalnom crvenom Hanom)... Kako se mijenja tako se mijenjaju i boje.
Eh da, i boli me k jel se slažeš sa mnom (pišem tako da me bolje razumiješ 😂)


Šta je "k"?
Kolino?
Taj dio ne razumin.

Ja i ne tražin da se složiš samnon.
Ne slažemo se u doživljaju stripa. Šta je tu čudno?
ne slažemo se, al bitno je da se razumimo.
Zula Posted - 27/02/2023 : 16:15:14
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Zula

Mislim da je Asterios onakav kakvim ga doživimo. I to je jedna od vrijednosti ovog stripa da pronađemo sebe u likovima. Ne radi se o nekoj datosti pa je on ovakav ili onakav da bi imali osjećaj sigurnosti jer smo ga kategorizirali i svrstali u neku ladicu. Boje su bitne, ali ne da bi označile dobro ili loše, već više da bi govorile o nekim načinima razmišljanja, emocijama, stanjima, odnosima među ljudima...


Ne slažen se.
Rozo-plavi Aterios je pizda.
Žuti nije.
Budući u osobnon obračunu žuti pobijedi, za mene je Asterios pozitivac.


Napisao sam svoje mišljenje, ne slažem li se s tobom ili ne. Tvoje je pravo objašnjavati svijet oko sebe na način da je netko pizda ili nije.
Plava boja Asteriosa je racionalna krajnost u njegovoj prošlosti zbog koje je došao u probleme (pa i s emocionalnom crvenom Hanom)... Kako se mijenja tako se mijenjaju i boje.
Eh da, i boli me k jel se slažeš sa mnom (pišem tako da me bolje razumiješ 😂)
NESVRSTANI Posted - 27/02/2023 : 14:52:57
quote:
Originally posted by Zula

Mislim da je Asterios onakav kakvim ga doživimo. I to je jedna od vrijednosti ovog stripa da pronađemo sebe u likovima. Ne radi se o nekoj datosti pa je on ovakav ili onakav da bi imali osjećaj sigurnosti jer smo ga kategorizirali i svrstali u neku ladicu. Boje su bitne, ali ne da bi označile dobro ili loše, već više da bi govorile o nekim načinima razmišljanja, emocijama, stanjima, odnosima među ljudima...


Ne slažen se.
Rozo-plavi Aterios je pizda.
Žuti nije.
Budući u osobnon obračunu žuti pobijedi, za mene je Asterios pozitivac.
Zula Posted - 27/02/2023 : 09:32:32
Mislim da je Asterios onakav kakvim ga doživimo. I to je jedna od vrijednosti ovog stripa da pronađemo sebe u likovima. Ne radi se o nekoj datosti pa je on ovakav ili onakav da bi imali osjećaj sigurnosti jer smo ga kategorizirali i svrstali u neku ladicu. Boje su bitne, ali ne da bi označile dobro ili loše, već više da bi govorile o nekim načinima razmišljanja, emocijama, stanjima, odnosima među ljudima...
NESVRSTANI Posted - 27/02/2023 : 08:42:22
quote:
Originally posted by DK24

Ima već neko vrijeme da sam čitao Salingera pa se ne sjećam. Iako jedino što sam njegovo čitao je Lovac u žitu, prvi put u prvom srednje prije dobrih 13-14 godina, drugi put prije možda 2-3 godine. Pretpostaviti ću da se ta kritiku nalazi u tom djelu. Što se Asteriosa tiče, spomenuto je pitanje njegove biti, je li pozitivan ili negativan lik. Ja bi ga okarakterizirao autentičnim, realnim, likom kojeg ne treba svstavati na crno-bijele polove. U tome bi pronašao njegovu zanimljivost, svako od nas se može u nekom trenutku pronaći u njemu. Uff, pod hitno moram odraditi drugo čitanje haha


Meni je po ovome pitanju strip poprilično jednostavan. Pola stripa je Asteros crn, tresne o pod, i onda je drugu polovicu bil.
Ako već nisi primjetija na prvo čitanje, po koloru možeš točno znat kad je Astrios crn a kad bil. Isto tako kad je Astrios bil, nema na crtežu onih cilindara koji pretpostavljan tribaju naglasit njegovu ograničenost.
Ako bi mora generalno ocijenit Asteriosa, za mene nakon svega ipak pozitivan lik.
DK24 Posted - 27/02/2023 : 08:24:31
Ima već neko vrijeme da sam čitao Salingera pa se ne sjećam. Iako jedino što sam njegovo čitao je Lovac u žitu, prvi put u prvom srednje prije dobrih 13-14 godina, drugi put prije možda 2-3 godine. Pretpostaviti ću da se ta kritiku nalazi u tom djelu. Što se Asteriosa tiče, spomenuto je pitanje njegove biti, je li pozitivan ili negativan lik. Ja bi ga okarakterizirao autentičnim, realnim, likom kojeg ne treba svstavati na crno-bijele polove. U tome bi pronašao njegovu zanimljivost, svako od nas se može u nekom trenutku pronaći u njemu. Uff, pod hitno moram odraditi drugo čitanje haha
Gil-galad Posted - 26/02/2023 : 23:41:29
quote:
Originally posted by DK24

Jedino što ću ovdje zalijepiti je jedna scena koja mi je odmah ostala u pamćenju, upravo zbog mog iskustva studiranja povijesti umjetnosti i toliko puta odslušanog preseravanja riječima .





Mene je ovo svojevremeno podsetilo na Salingerovu kritiku univerzitetskog života, ophođenja i skrivanja iza titula...
stripadzija Posted - 26/02/2023 : 08:44:43
quote:
Originally posted by DK24

Jedino što ću ovdje zalijepiti je jedna scena koja mi je odmah ostala u pamćenju, upravo zbog mog iskustva studiranja povijesti umjetnosti i toliko puta odslušanog preseravanja riječima .





Odlično zapažanje!
DK24 Posted - 25/02/2023 : 19:02:12
Nedavno sam pročitao Asteriosa i baš mi je dobro legao. Uživao sam u čitanju pa iako imam stvarno manjak slobodnog vremena planiram ga ubrzo još jednom pročitati da steknem još bolju sliku jer osjećam da sam negdje nešto možda propustio. Ili je jednostavno užitak u procesu čitanja bio takav da zove na ponavljanje. Možda i oboje istovremeno. Jednako tako nisam stigao nešto više napisati o doživljajima pročitanog, možda ću nakon sljedećeg čitanja, ili onoga iza jer mislim da će zaslužiti više ponavljanja. Jedino što ću ovdje zalijepiti je jedna scena koja mi je odmah ostala u pamćenju, upravo zbog mog iskustva studiranja povijesti umjetnosti i toliko puta odslušanog preseravanja riječima .

vukozec Posted - 30/09/2021 : 16:58:37
Jedna od najboljih najpoučnijih epizoda.
Peyo Posted - 30/09/2021 : 16:52:14
Samo da ne završi ovako:


BeaGea Posted - 30/09/2021 : 16:29:19
quote:
Originally posted by Peyo

Lijepo je naći srodnu dušu.



Apsolutno, srecom je bas tako i u stvarnosti
Peyo Posted - 30/09/2021 : 16:25:46
Lijepo je naći srodnu dušu.
BeaGea Posted - 30/09/2021 : 15:35:41
Pa ne znam ja autora niti me zanima kak ga je on dozivljaval. Uostalom mnogi citetelji takoder komentiraju kako ima je AP iritantan. Ja velim da je lik za moj nacin razmisljanja sjajan po svojim postupcima, meni je sjajno biti poput njega. Npr. kad upoznaje Hanu pa komentira da su joj se roditelji upoznali na sastanku Sila osovina (i jos dobaci za tatu da je "japanka"), genijalno. Bas moj tip komunikacije s ljudima.
Peyo Posted - 30/09/2021 : 15:29:52
quote:
Originally posted by BeaGea

Glavni lik mi je sjajan, u mnogocemu smo isti pa mi je time jos drazi.



Ne bih rekao da je autor htio prikazati glavnog lika kao takvog, hoću reći sjajnog ...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000