forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Iz moje strip arhive - Konan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
IGMAN2 Posted - 07/10/2012 : 23:16:55
Kada sam već ovdje krenuo s postavljanjem mojih ranijih radova, želio bih Vam prestaviti i moj prvi strip - Konan !

Ali...
Taj strip ne postoji
Još...

Taj strip je još uvijek u fazi nastanka, iako sam ga započeo još u osmom osnovne.
Olovka je zavšena u 1. srednje, a tuš... -tu počinju problemi.

Otuširavši ga do pola, saznao sam da da bi ga mogao objaviti (Je,je - tada sam bio pun ponosa na svoj strip i sanjao o objavljivanju), moraš imati autorska prava.
Razočaran, kupio sam hektolitar korektora i obilno, i ne baš vješto zalio strip i CONAN BARBAR je postao moj novi lik :





Netko se u to doba života pali na Bleka, netko na Zagora, netko na... Pokemone... -Moj strip je bio Konan!
Promjenivši lik u stripu nekako je nestao i entuzijazam kojim sam radio tog mog Konana. Nije više bilo isto.
Sve mi je dosadilo i strip je završio na ormaru, zaboravljen.

Par godina kasnije vratila se i želja za crtanjem i rekoh -baš me briga za autorska prava, ja hoću i baš hoću Konana!
I opet krenuh ispravljati već ispravljani lik nazad u Konana.
Naravno, rezultat je bio
i sve je opet završilo zaboravljeno na ormaru.

Danas je taj strip u jako lošem stanju. Korektor svuda i u više slojeva. Hamer papir potpuno žut i porozan, ispresavijan, a ponegdje i poderan. Slijepljen od višegodišnje prašine i boje za zidove, a vidim da i neke strane fale...
Ali...
Nekako mi je drag taj strip (valjda ono- prvi) pa rekoh da ga ipak probam restaurirati.
Ukratko, prihvatio sam se nemoguće misije, ali, ovaj put sam riješio ići do kraja!
I ako ne bude vaših prevelikih prosvjeda, da ga i objavim ovdje.
Kako koju stranu završim, tako ću je i postaviti.

Uh, već se kajem

















































Nastavak na idućoj strani---------------->>>

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Charlito de la Vega Posted - 03/01/2013 : 14:32:23
Svaka čast!
Baš si pogodio priču i tempo kao da je original
Elderane84 Posted - 23/12/2012 : 15:24:37
Pratio redovno! Ovo je bolje od prilicnog broja Konanovih prica koje sam procitao, a i crtez je skroz na mjestu.
kriticni Posted - 23/12/2012 : 14:50:18
Svaka cast, kapa dolje
Torghal Posted - 23/12/2012 : 12:17:28
Odicno!Pogotovo kraj.
D.J. Posted - 23/12/2012 : 10:27:17
Odlican kraj!
IGMAN2 Posted - 23/12/2012 : 10:24:35
OKEJ!
I TO TO JE !

I to dočekasmo!

Hvala onima koji su ovo pratili!
I hvala onima koji su ovo trpili !!

Na početku sam obećao sam sebi da ću, ovaj, davno započeti strip, završiti. I održao sam to obećanje
Napisah 'Kraj' na ovaj strip i samim time došao je kraj mojim, vašim i Konanovim mukama!

Možemo sada mirno u Novu
IGMAN2 Posted - 29/11/2012 : 21:40:09




































cat claw Posted - 29/11/2012 : 17:07:17
Sve u svoje vreme. Osetices i sam kada bude trebalo da se crtez procisti, da se linija disciplinuje, da se detalji svedu na razumnu meru, da se kamera malo smiri...
MisterYES Posted - 29/11/2012 : 16:35:57
Hvala. Treba imati i crtež zahvalan, istreniran, iskusan za to. Ja nema šanse da dobijem zadovoljavajuci rezultat samo tako sa scanerom. Moram jos stosta u PSu uraditi ako hocu pristojan bitmap.

Hvala svakako još 1x
cat claw Posted - 29/11/2012 : 15:44:35
1200 dpi - black and white / bitmap / lineart ili kakogod...
skenira se iz delova i sastavlja u Shopu s tim sto se pretvori u grej skalu... kada se sve izravna i unesu okviri, opet se konvertuje u 1200/50% treshold. Posto je taj postupak donekle stetan za liniju, ne treba se zezati precesto sa konverzijama.



MisterYES Posted - 29/11/2012 : 15:31:00
@Bane; jeli ovo scanirano onako kako si već pisao; line art mode na scaneru, 1200dpi, 50% tresh i to je to? Ili ima jos "photoshopa?"

Te jeli scanirano iz dijelova ili? Velik je format a A3 printeri nisu cesta pojava :)

@IGMAN2; Jesi probao koristiti bijeli tuš?
cat claw Posted - 29/11/2012 : 15:16:26
Smeta mi naravno. Ali, dosta zavisi i od toga koji je strip u pitanju. Ako je nesto do cega mi je jako stalo, nema sanse da mi neko brlja po crtezu... U Kati i Kobri sam ja unosio oblacice. To se prenosilo i na neke druge stripove, tamo gde sam se ja pitao (Tarzan, Balkan, Blek).

U ovim novim stripovima nekad ja unosim tekst (kao recimo u Gangs) a nekad je prepusteno izdavacu (Zagor)ako je letering nesto specijalno kao kod Bonelija sto jeste.

IGMAN2 Posted - 28/11/2012 : 21:26:55
quote:
Originally posted by cat claw


Nemojmo o tome ovde, da ne trolujemo decku topik.



Ma, nemam ja problema s tim, pogotovo ne s vašim komentarima

A i zanima me, kada već spominjete stavljanje tekstova, koliko vam smeta kada se potrudite oko neke slike... detalji pozadine, izvlačite linije da dobijete dubinu... i slično... dakle i truda i vremena, a onda vam netko hladno preko toga zalijepi tekst?
tinton Posted - 28/11/2012 : 21:26:06
quote:
Originally posted by Cromwell

@IGMANe: stvarno bih volio ovo pročitat na papiru, jesi li razmišljao da pošalješ nekoj strip reviji? Samo da preimenuješ Čobana (zbog autorskih prava jelte) i to je zrelo za tiskanje.
...strip revija nam barem u zadnje vrijeme ne manjka.


pa će se povrjedit tuđa prava
IGMAN2 Posted - 28/11/2012 : 21:13:48
Cromwell, cilj mi je sad samo da izdržim do kraja s ovim stripom.
Kad sam već do ovdje došao, izdržat ću valjda još i rasplet.
Što se tiće, objavljivanja (naravno, prvo da ga završim) neću ga nikom nuditi, ali ako netko želi objaviti... dovoljno je samo da me pita
Cromwell Posted - 27/11/2012 : 14:39:46
@IGMANe: stvarno bih volio ovo pročitat na papiru, jesi li razmišljao da pošalješ nekoj strip reviji? Samo da preimenuješ Čobana (zbog autorskih prava jelte) i to je zrelo za tiskanje.
...strip revija nam barem u zadnje vrijeme ne manjka.
andjusticeforall Posted - 27/11/2012 : 14:03:21

cat claw Posted - 27/11/2012 : 13:45:24
Tu dodju tekstovi, Ilijada i Odiseja...

Nemojmo o tome ovde, da ne trolujemo decku topik.
King Warrior Posted - 27/11/2012 : 13:04:59
Bane, hoces li ovo dopunjavati ili ces ovaj bijeli prostor iz Chica i na predzadnjoj vinjeti ostaviti prazan(bijel)?
cat claw Posted - 26/11/2012 : 22:39:00
tek na cetvrtoj....

bisley Posted - 21/11/2012 : 21:38:16
quote:
Originally posted by milandj3

quote:
Originally posted by Torghal

Meni je jako zao i sa nema vise Banetovih radnih akcija.



Pa eto, i sam si rekao. Svi su se bacili na posao. Cak i Bane

Na kojoj stranici je trenutno Bane? Je li prošao polovicu?
milandj3 Posted - 21/11/2012 : 19:32:54
quote:
Originally posted by Torghal

Meni je jako zao i sa nema vise Banetovih radnih akcija.



Pa eto, i sam si rekao. Svi su se bacili na posao. Cak i Bane
Torghal Posted - 21/11/2012 : 14:31:07
quote:
Originally posted by IGMAN2

Usput, Torghal, što te nema?
Navikneš nas na svoje stripove, pa nestaneš.
Nama ni tvojih Stypic, Kritičnog i Tonto partnera
Fali mi ovdje praćenje iz dana u dan stripova

Nema više ni nastavaka Tontove Vatre
a i Loganovog Danijela moramo sve više čekati...(ok, ali bar ide)



Ja sam u nekim obavezama tako da sam zauzet jos sljedecih oko mjesec dana ali iza toga se vracam Bojama.Stypic je trenutno zauzet ilustriranjem jedne knjige ali nacrtao je strip vec do 22.table samo sta nisu jos obojane.Kriticni radi na jos nekom projektu za jednog izdavaca pa je Jelenu stavio u drugi plan,bude li on odustao Jelenu cu ja zavrsit jer mislim da ce ispast dobar strip.Sta se Tonte tice on ima neke razloge zbog kojih je crtanje stripova trenutno stavio u drugi plan.Srecom pa ste Logan i ti tu,bilo bi steta za zamre ovaj dio foruma.Meni je jako zao i sa nema vise Banetovih radnih akcija.
IGMAN2 Posted - 21/11/2012 : 12:34:20
Usput, Torghal, što te nema?
Navikneš nas na svoje stripove, pa nestaneš.
Nama ni tvojih Stypic, Kritičnog i Tonto partnera
Fali mi ovdje praćenje iz dana u dan stripova

Nema više ni nastavaka Tontove Vatre
a i Loganovog Danijela moramo sve više čekati...(ok, ali bar ide)
IGMAN2 Posted - 21/11/2012 : 12:20:02
Paaaa, hvala Torghal.
Iskreno, ja bi najrađe sve ovo ponovo nacrtao.
Ima scena, radnji i tekstova koji su, ili suvišni, ili me živciraju što ih nisam bolje napravio. Ali što-je-tu-je

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000