forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 AGARTHI COMICS PREDSTAVLJA: ZAGOR br: 1 - Zagor

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Agarthi Comics Posted - 07/06/2012 : 00:54:50
Agarthi Comics Vam predstavlja, prvo bosanskohercegovačko izdanje ZAGOR br: 1 - Zagor

ZAGOR
Broj 1.
Epizoda: Zagor






ZAGOR
Broj 1.
Epizoda: ZAGOR

Izdavač: Agarthi Comics d.o.o.
www.agarthicomics.ba

Urednik: ALMIR ŠEHALIĆ
Direktor: AMELA ŠEHALIĆ
Prijevod: OMAR FEHIMOVIĆ
Lektura: EMIR PAŠANOVIĆ
Dizajn prilagodio: ARMIN ZORLAK,DRAGOMIR KRIŽIĆ
Priprema za štampu: ARMIN ZORLAK
Štamparija: BLICDRUK d.o.o

Prvo bosanskohercegovačko izdanje ZAGORA
posvećeno je gospodinu NIHADU HADŽIKARIĆU.

ISSN:2243-1492
Štampano u Bosni i Hercegovini
Štampa: c/b
Format: 160/210 mm (Bonelli format)
Stranica: 130
Datum objave: 07.06.2012.

1 / ZAGOR
Originalni naslov: ZAGOR
Prvo izdanje: Juli 1965.
Scenarij: GUIDO NOLITTA
Crteži: GALLIENO FERRI
Naslovnica: GALLIENO FERRI

Copyright ©2012 Sergio Bonelli Editore.
Licensed through Panini SpA.
© ZA BOSANSKOHERCEGOVAČKO IZDANJE
AGARTHI COMICS d.o.o.
Juni 2012.
Od 07.06.2012 Zagor se može kupiti na Stripovi.ba, a od petka i subote, 08. i 09.06.2012. na svim bolje opremljenim kioscima širom Bosne i Hercegovine.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DOMI Posted - 12/11/2012 : 15:37:21
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by zeljko


da su ugasili rekli bi da su ugasili



Znate da oni nesrećnici što su pokušali da izdaju Natana Nevera (ne sećam se kako se zvahu, izdali su NN & MM par komada) nikada nisu smogli snage da se jave i kažu da su prestali sa radom.

Takođe i oni što su radili MV i Bleka (beše Wizard?).

Dakle, neki izdavači jednostavno nemaju petlju da javno izađu i kažu "gotovo je" - što je, ma kako bilo neprijatno, osnovni red.




potcjenjivanje čitateljstva već je davno viđeno ,, ništa novo

****
43 godine Alan Forda u HR LUNA PARK već u SNK
teller Posted - 12/11/2012 : 11:47:20
quote:
Originally posted by star-duster

Mirabilis je bio obična prevara, laž, sprdnja. Agarthi treba uporediti sa ostalim kućama koje su izbacile po par stipova pa nestale, npr. Arkona (Nathan Never) ili Malagma (Brendon). Slično je i što se niko od njih ne javlja na forumima i ne priznaje da su pukli, ali je i bez tog priznanja jasno kako stvari stoje...
Šteta.


istina, iako....ja se još uvijek nadam da.-..
star-duster Posted - 12/11/2012 : 11:24:15
Mirabilis je bio obična prevara, laž, sprdnja. Agarthi treba uporediti sa ostalim kućama koje su izbacile po par stipova pa nestale, npr. Arkona (Nathan Never) ili Malagma (Brendon). Slično je i što se niko od njih ne javlja na forumima i ne priznaje da su pukli, ali je i bez tog priznanja jasno kako stvari stoje...
Šteta.
Poli Posted - 12/11/2012 : 10:01:15

polako ljudi, AC je barem vec izdao stripove, kod Mirabilisa je ostalo samo kod najava :P

zeljko Posted - 12/11/2012 : 10:00:52
nije mirlabilis ne valja vam poređenje

agarti je izdao nekoliko stripova
djukak Posted - 12/11/2012 : 09:28:14
Ako bude, bude. Ako ne, nikom ništa.
teller Posted - 12/11/2012 : 09:02:00
quote:
Originally posted by bjelolasica

Mirabilis2


e da je bar Mirabilis2,bojim se da je to več Mirabilis6...
bjelolasica Posted - 11/11/2012 : 23:59:13
Mirabilis2
Poli Posted - 11/11/2012 : 20:09:43

kako ide ona, tip ceka curu vec sat vremena, pa kaze, ako je za petnaest minuta nema, pricekat cu jos pola sata a za sat vremena odlazim ili nesto slicno :D


meni je u startu bilo cudno kako se na svako pitanje odgovorilo da ima sanse za izlazenje pa onda najave ovoga onoga... plus odluka za kiosk izlazenje, mada je barem cena bila vec u startu visa koja osigurava koliko toliko saldo blizu pozitivne nule,

ja se ipak nadam da ce nesto od toga ici dalje, ako nista drugo onda barem Jan Dix (slabo za prodaju je i to da ima tu i Dagdino izdanje), iako bi Zagor po nekoj logici trebao ici dobro

King Warrior Posted - 11/11/2012 : 20:00:13
imajte strpljenja, sacekajte jos do februara, ako nista ne bude do tada, onda sa pravom popljujte sva obecanja, tu vam onda vise niko nista ne moze prigovoriti.
zeljko Posted - 11/11/2012 : 18:59:15
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by zeljko


da su ugasili rekli bi da su ugasili



Znate da oni nesrećnici što su pokušali da izdaju Natana Nevera (ne sećam se kako se zvahu, izdali su NN & MM par komada) nikada nisu smogli snage da se jave i kažu da su prestali sa radom.

Takođe i oni što su radili MV i Bleka (beše Wizard?).

Dakle, neki izdavači jednostavno nemaju petlju da javno izađu i kažu "gotovo je" - što je, ma kako bilo neprijatno, osnovni red.



za lika koji je to započeo čujem samo riječi hvale
prije svega je čovjek pa tek onda biznismen
možda je i zato sve ovako...
Johnny Difool Posted - 11/11/2012 : 18:52:45
I to što kažeš.

Evo ću zbog Markosa početi i stripove kupovati karticama, o čemu nekad nisam ni sanjao!
Deers Posted - 11/11/2012 : 17:24:16
Žalosno ako su pukli, ali ne zamaram se previše time. Ako kad nastave vjerovatno ću nastavit kupovat njihova izdanja. U međuvremenu ima još previše stripova koji me zanimaju a koje nemam da bih sada trošio energiju i ljutio se na Agarthi.
Johnny Difool Posted - 11/11/2012 : 15:18:56
Ma nije stvar u izboru junaka i stripova kao takvih, i ja sam za više Skrivenog lica (Magičnog, Cassidyja, Greystorma, Secret itd.) nego Zagora, jer smo Zagorom pretrpani, a sve druge dobivamo na kapaljku.

Problem je u poslovnoj računici, jer bi više Zagora na početku omogućilo veću financijsku sigurnost, a onda bi se moguće moglo bolje gurati druge junake. Da je Agarthi krenuo tako, do danas bi izbacili recimo 7-8 Zagora, 5-6 Martina, isto toliko Magičnog i Skrivenog, i svima bi bilo bolje.

Ovako ni izdavač ni mi nemamo ništa.
alexts Posted - 11/11/2012 : 13:35:51
quote:
Originally posted by zeljko


da su ugasili rekli bi da su ugasili



Znate da oni nesrećnici što su pokušali da izdaju Natana Nevera (ne sećam se kako se zvahu, izdali su NN & MM par komada) nikada nisu smogli snage da se jave i kažu da su prestali sa radom.

Takođe i oni što su radili MV i Bleka (beše Wizard?).

Dakle, neki izdavači jednostavno nemaju petlju da javno izađu i kažu "gotovo je" - što je, ma kako bilo neprijatno, osnovni red.
Cromwell Posted - 11/11/2012 : 13:29:36
quote:
Originally posted by Dr. Westax
U cetvrtak sam sluzbeno odustao od Agarthija.
Sada i da krenu, vise me ne zanimaju.
Necu kupovati i na taj nacin im necu dati svoju podrsku.
Napravili su od mene kao kupca cistog majmuna



Ja sam odustao prije par tjedana ali ću pričekati još par dana, i to samo zato što su im izdanja stvarno vrhunske kvalitete. Na svakom topicu se dižu hvalospjevi što se tiče kvalitete i bogami to nije bez razloga. To što su oni do sada izbacili na tržište je bez premca najbolje kiosk izdanje (ikad) na našim prostorima.

Ali. Budući da im je odnos s kupcima takav da šute ko pizda, teško da će od toga biti išta čak i da sada nekim mirakulom nastave dalje. Napraviše si ogromnu štetu i to totalno bezveze.
jaki Posted - 11/11/2012 : 13:13:41
Zašto?zato jer su pokušali ali im nije išlo?
Nije ni prvi ni zadnji put da izdavači i izdanja propadaju.
Ja am za devizu ako ti se se strip sviđa -kupi ga!
Dr. Westax Posted - 11/11/2012 : 13:01:46
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ali tko će više podržavati i kupovati od izdavača koji prestane pa nakon par mjeseci opet počne. Čekaš i ne znaš kada i da li će se ikada nastaviti. Predugački su serijali u pitanju za tako nešto. Neizlaženje je siguran znak lošeg poslovanja i propasti. Mislim da je ovo samo još jedan Abaton, Vanini, Wizard isl...



U cetvrtak sam sluzbeno odustao od Agarthija.
Sada i da krenu, vise me ne zanimaju.
Necu kupovati i na taj nacin im necu dati svoju podrsku.
Napravili su od mene kao kupca cistog majmuna
dicmanjac Posted - 11/11/2012 : 12:53:58
Neke čekaju još 3 miseca pa izbace 10 brojeva MV :D
Ja bi bija oduševljen :D
zeljko Posted - 11/11/2012 : 10:49:13
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by zeljko

polako biće



Zezaš?



pa biće tako kažu

da su ugasili rekli bi da su ugasili
ne bi govorili: kad budemo imali što da javimo javit ćemo

možda su potpisali vremenski ugovor s nekom tiskarom i sad čekaju da prođe
možda su na sudu s onom tiskarom što je zeznula ona 2 broja
možda je prevelik zalogaj a sve je trebalo krenuti iduće godine
Obi-wan Posted - 11/11/2012 : 10:07:42
quote:
Originally posted by Davor2403

quote:
[i]


Ali onda se samo vrtimo u krug, zar nije više dosta tih poznatih junaka koji su objavljivani po 100 puta??? Ne branim ja Agarthi, ali za moj ukus su krenuli sa predobrim stvarima, nažalost stalo je, što se tiče novih brojeva sigurno će biti, ali kada - e to je već dobro pitanje, iskreno kako su krenuli i kako su se ušutili i koliki je zastoj ja više ne vjerujem da će išta ugledati svjetlo dana prije Nove godine, no možda me iznenade...


Ali tko će više podržavati i kupovati od izdavača koji prestane pa nakon par mjeseci opet počne. Čekaš i ne znaš kada i da li će se ikada nastaviti. Predugački su serijali u pitanju za tako nešto. Neizlaženje je siguran znak lošeg poslovanja i propasti. Mislim da je ovo samo još jedan Abaton, Vanini, Wizard isl...
Davor2403 Posted - 11/11/2012 : 09:27:36
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Mislim da je kod Agarthija najveća greška bio pogrešan intenzitet objavljivanja nekih serijala, pa i njihov izbor.

Kad se tek starta na neko tržište, glupo je forsirati nepoznati i nekomercijalni serijal kakav je Skriveno lice, a odmah poslije njega Magični.

Da su za početak intenzivno krenuli sa Zagorom, koji bi tiražom i financijski dobro povukao, pa onda dodali Martina kao poznati i dragi lik, pa onda MV kao svakako ne potpunu nepoznanicu, te kao zadnje Skriveno lice, može i s manjim intenzitetom, vjerujem da danas ne bismo pisali ovakve postove.

Ali sad je kasno plakati...



Ali onda se samo vrtimo u krug, zar nije više dosta tih poznatih junaka koji su objavljivani po 100 puta??? Ne branim ja Agarthi, ali za moj ukus su krenuli sa predobrim stvarima, nažalost stalo je, što se tiče novih brojeva sigurno će biti, ali kada - e to je već dobro pitanje, iskreno kako su krenuli i kako su se ušutili i koliki je zastoj ja više ne vjerujem da će išta ugledati svjetlo dana prije Nove godine, no možda me iznenade...
selanne Posted - 11/11/2012 : 00:20:57
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by zeljko

polako biće



Zezaš?

Ne misli na Agarthi.
Johnny Difool Posted - 10/11/2012 : 22:43:13
Mislim da je kod Agarthija najveća greška bio pogrešan intenzitet objavljivanja nekih serijala, pa i njihov izbor.

Kad se tek starta na neko tržište, glupo je forsirati nepoznati i nekomercijalni serijal kakav je Skriveno lice, a odmah poslije njega Magični.

Da su za početak intenzivno krenuli sa Zagorom, koji bi tiražom i financijski dobro povukao, pa onda dodali Martina kao poznati i dragi lik, pa onda MV kao svakako ne potpunu nepoznanicu, te kao zadnje Skriveno lice, može i s manjim intenzitetom, vjerujem da danas ne bismo pisali ovakve postove.

Ali sad je kasno plakati...
alexts Posted - 10/11/2012 : 21:01:09
quote:
Originally posted by zeljko

polako biće



Zezaš?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000