forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO najavljuje-Dino Batalja: Fantastične priče

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 15/11/2012 : 00:17:30
Dragi prijatelji,

Prošlo je nešto manje od dva meseca od kada smo, na Salonu stripa, najavili četiri nova izdanja. Dva obećanja smo već ispunili. Edicija „Liga izuzetnih džentlmena“ je otpočela delom Roberta Luisa Stivensona „Čudni slučaj doktora Džekila i gospodina Hajda“ koje je ilustrovao Ivica Stevanović, a poslednjeg dana beogradskog Sajma knjiga uspeli smo da predstavimo i kolekciju kratkih stripova Brajana Bolanda originalno naslovljenu „Bolandovi stripovi!“.

Makondo je u međuvremenu zatvorio i finansijske konstrukcije vezane za preostala dva obećanja, pa vam sa ponosom možemo i zvanično najaviti naše sledeće stripsko izdanje: radi se o integralnom izdanju „Fantastičnih priča“ Dina Batalje (u Francuskoj izdatom u tri albuma), Velikana italijanskog, evropskog i svetskog stripa, u kome ćete na preko 220 strana videti Bataljine adaptacije njemu omiljenih priča iz žanra horora i fantastike autora poput E. A. Poa, H. F. Lovkrafta, E. T. A. Hofmana, G. Bihnera, A. Fon Šamisoa, R. L. Stivensona, te drevnih srednjovekovnih legendi poput one o Golemu ili Plesu mrtvih...



Ovo će biti, koliko je nama poznato, prvo izdanje nekog od Bataljinih dela kod nas u formi albuma (nadamo se ne i poslednje). Izabrali smo ova dela jer je po našem mišljenju Batalja zbog svog prepoznatljivog stila upravo ovde, u žanru horora i fantastike najbolji što, nadamo se, mogu da vam potvrde i slike koje smo izabrali za ilustraciju ove najave.



O ceni i eventualnoj mogućnosti pretplate u nekom od naših narednih obraćanja. Uživajte. jer...

STIŽE BATALJA!


19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
all_ba Posted - 10/12/2012 : 16:54:33
Ovdje je na Darkwoodovom saitu preglednije za čitati http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=1269.0
all_ba Posted - 04/12/2012 : 00:48:14
Svaka čast Makondo, ovo ću sigurno nabaviti. Po meni je Dino Battaglia jedan od najvećih strip umjetnika (jer on to zaista jeste) na svijetu i meni pored Toppia najdraži.
Čekam već duže vrijeme i da Fibra izda jedan njegov integral, ali se odužilo. Moj mali doprinos ovom izdanju može biti i esej koji sam napisao o Dini Battagliji za svoj portal http://www.mreza.bhmladi.com/index.php?option=com_agora&task=topic&id=6&Itemid=210
MAKONDO Posted - 03/12/2012 : 16:21:34
Okvirno - oko 20 eur.
Imrahil Posted - 01/12/2012 : 00:51:25
jel se zna cena, makar okvirno?
Peyo Posted - 17/11/2012 : 01:11:01
Jedva čekam. Fantastična vijest.

Još i kad Fibra objavi najavljenog Battagliu.
D.J. Posted - 16/11/2012 : 01:54:36
quote:
Originally posted by Curunir


rijec je o najvecem crtacu u povijesti Galaktike, a mozda i šire



Opa, koja preporuka! Ona slika s kucom izgleda fantasticno!
Curunir Posted - 16/11/2012 : 01:22:15
hvala na odgovoru!
naravno da nema zurbe i da necemo mjeriti, svakako je bolje sve pripremiti kako treba.
je li prvi, drugi, treci mjesec... manje je bitno.
rijec je o najvecem crtacu u povijesti Galaktike, a mozda i šire
MAKONDO Posted - 15/11/2012 : 22:52:19
Onako ugrubo: početkom sledeće godine, ja se nadam da ćemo uspeti do kraja januara to da izvedemo (biće dosta posla, ali mi smo spremni i odvažni)

Ali ako ne stignemo, nemoj da me držite za ovaj januar, bolje je da dobro odradimo posao nego da žurimo, neće Batalja nikud, sad kada je tu
Curunir Posted - 15/11/2012 : 20:09:37
savršenstvo!
zbilja, da ponovim gore rečeno, kad se otprilike može očekivati? bar onako, veoma ugrubo...
alexts Posted - 15/11/2012 : 17:36:49
Posle Topija i Mikelucija, najzad i treći veliki italijanski autor (Prat je van konkurencije) u luksuznom izdanju, na našim prostorima!
MAKONDO Posted - 15/11/2012 : 15:32:23
Pomenuto četvrto najavljeno izdanje detaljnije u narednim danima!
ness1602 Posted - 15/11/2012 : 15:18:30
Ostati normalan.
Imrahil Posted - 15/11/2012 : 14:31:43
Misli se na 4 nova izdanja, ovo je treće.
DzekDenijels Posted - 15/11/2012 : 14:08:52
quote:

P.S. Makondo a cetvrto izdanje?


Ovo je četvrto.
Orlovi rima, Čudni slučaj doktora Džekila i gospodina Hajda, i Bolandovi stripovi.
xander Posted - 15/11/2012 : 13:02:00
Interesantno, veoma interesantno.
feniks Posted - 15/11/2012 : 11:13:25
Vau
Sta reci na ovo osim vau
A ja ni Bolanda jos nisam kupio

Kada izlazi i koliko kosta?

P.S. Makondo a cetvrto izdanje?
Johnny Difool Posted - 15/11/2012 : 09:37:33
Predivno!

Jedva čekam uzeti u ruke, pa uroniti u ovu fantaziju...
Cromwell Posted - 15/11/2012 : 08:29:05
Ovo izgleda fantastično! Hoće se to stići ove ili sljedeće godine?
Deers Posted - 15/11/2012 : 07:34:22

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000