forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 AGARTHI COMICS:MARTIN MYSTERE br:2 -Osveta boga Ra

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Agarthi Comics Posted - 04/07/2012 : 00:25:07
MARTIN MYSTERE br: 2 - Osveta boga Ra

[/url]

[/url]

MARTIN MYSTERE
Broj 2.
Epizoda: Osveta božanstva Râ

Izdavač: Agarthi Comics d.o.o.
www.agarthicomics.ba

Urednik: ALMIR ŠEHALIĆ
Direktor: AMELA ŠEHALIĆ
Prijevod: REDAKCIJA AC
Lektura: EMIR PAŠANOVIĆ
Dizajn prilagodio: ARMIN ZORLAK
Priprema za štampu: ARMIN ZORLAK,
ŠEHALIĆ ALMIR
Štamparija: BLICDRUK d.o.o

Posebno izvinjenje dugujemo g. FUADU HASANAGIĆU
čije ime našom greškom nismo naveli kao prevodioca
Martin Mystere br: 1 – Ljudi u crnom, a koji je isti preveo i prilagodio.

ISSN: 2233-1271
Štampano u Bosni i Hercegovini

2 / OSVETA BOŽANSTVA RÂ
Originalni naslov: LA VENDETA DI RÂ
Prvo izdanje: April 1982.
Tvorac junaka: ALFREDO CASTELLI
Scenarij: ALFREDO CASTELLI
Crteži: G. ALESSANDRINI

Copyright ©2012 Sergio Bonelli Editore.
Licensed through Panini SpA.
© ZA BOSANSKOHERCEGOVAČKO IZDANJE
AGARTHI COMICS d.o.o.
Juli 2012.

Od sutra 04.07.2012 i 05.07.2012 na kioscima širom Bosne i Hercegovine (zavisno od distributera) po cijeni od 6,00 KM, a već uobičajeno kao i sva ostala AC izdanja prvi mjesec dana se može nabaviti po cijeni od 5,00 KM u striparnici Agarthi Comicsa u Sarajevu.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DOMI Posted - 27/11/2012 : 21:03:59
quote:
Originally posted by zeljko

uveli su kartično plaćanje :D firma koja propada ne uvodi to :D
il uvodi :D




najvjerovatnije žele rasprodati apsolutno sve što su oštampali do sada, pa da ekipa plati putem weba i tako ubrzaju stvar ,,

43 godine Alan Forda u HR HIPNOSOVA SVIRKA već u SNK DD knjige 5 & 6 vrlo skoro
chris.tower Posted - 25/11/2012 : 20:51:42
Od Agarthija sam jedino uzimao Skriveno lice, ali mi je dosta cekanja. Odustao sam i preostale brojeve uzeo od Libellusa, imali na Interliberu malo ostecena izdanja za 30kn.
zeljko Posted - 23/11/2012 : 20:32:54
uveli su kartično plaćanje :D firma koja propada ne uvodi to :D
il uvodi :D
DeeCay Posted - 23/11/2012 : 15:35:13
Ako Željko pesimista širi optimizam oko ovoga, onda stvarno možda Agarthi nastavi dalje...
zeljko Posted - 23/11/2012 : 14:37:34
neš me ne zanima ništa mimo redovne serije :D
feniks Posted - 23/11/2012 : 14:13:25
quote:
Originally posted by zeljko

dobro sad ja ispade advokat ljudima ali
ovo je odgovor na poduži komentar gdje lik kaže kako "nema nijednog stripa na kiosku"
razočaran je što VČ ne stiže ni na kioske ni u striparnicu redovito kao prije

i ja dugo nisam kupio strip na kiosku jer ih nema ( a kupujem samo DD )



Kupi Vilinistu i rijesen problem.
zeljko Posted - 23/11/2012 : 13:50:54
dobro sad ja ispade advokat ljudima ali
ovo je odgovor na poduži komentar gdje lik kaže kako "nema nijednog stripa na kiosku"
razočaran je što VČ ne stiže ni na kioske ni u striparnicu redovito kao prije

i ja dugo nisam kupio strip na kiosku jer ih nema ( a kupujem samo DD )
bosancicigor Posted - 23/11/2012 : 13:30:31
quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by zeljko

evo dio komunikacije sa FB

ako slucajno znate kod nas može se reći da ne dolaze ni VČ ni LUDENS na KIOSKE
dođu s pola godine zakasnjenja... pa se i o tome priča...

Hvala Vam još jednom na javljanju i zaista na sagledavanju činjenica, makar onim redom kojim su se i dešavale. Mi zaista da smo zamislili ili da nismo, ali eto desilo se sa zamrzavanjem koje se desilo, ne bi se vjerovatno ni oglašavali više, ne bi potpisivali dodatne ugovore, sa prevodiocima,distributerima, zaposlenicima, da ne radimo sve na tome da izdanja nastave svoj put, na višem nivou, nego što su započela u Aprilu. Iskreno se nadamo da ćemo brzo zatvoriti planirani krug i da će već spremna izdanja krenuti u štampu, ako ništa da se vidi da je Agarthi živ. S druge strane, ne mislimo da su naši distributeri krivi, za strana izdanja, već opet izdavači istih.. Poslije prestanka dolaska pojedinih izdanja na kioske u BiH, mi smo ponudili da preuzmemo uvoz istih i nastavimo ponudu preko trafika, ali smo dobili odgovor, da su zadovoljni sa distribucijom u BiH!? Vi sami zaključite s čim mogu biti zadovoljni, ako nema niti jednog stripa na trafikama... S druge strane, pokušavamo da sve segmente stripa stavimo u neke neke okvirne, zakonske i normalne okvire, ne samo izdavaštvo, već i uvoz, distribuciju, pa i afirmaciju domaćih autora, i afirmaciju mladih (novih) čitatelja... Ovo je realno ogroman i dugoročan posao, pa sam tim, za mali tim koji radi sve ovo iziskuje puno vremena... Srećom zaista uspjevamo zaokružiti dosta stvari, koje smo planirali i s kojim će dosta ostalih ići puno brže. Nadamo se da ćemo do kraja mjeseca ili početkom sljedećeg moči i pokazati rezultate istih, a s tim bi se i širom otvorila vrata, pojave naših izdanja...



Boldirano je glupost a ovo ostalo demagogija.


Upravo tako!
Ako su ovo uistinu riječi izdavača onda moram priznati da nešto jadnije i prozirnije od gore napisanog nisam nikada pročitao.
Ugl, jedan loš i nadobudan izdavač manje, jedna briga manje , jedno nerviranje manje....sve u svemu veliki plus (nešto veći za živce, nešto manji za novčanik).
feniks Posted - 23/11/2012 : 10:57:37
quote:
Originally posted by zeljko

evo dio komunikacije sa FB

ako slucajno znate kod nas može se reći da ne dolaze ni VČ ni LUDENS na KIOSKE
dođu s pola godine zakasnjenja... pa se i o tome priča...

Hvala Vam još jednom na javljanju i zaista na sagledavanju činjenica, makar onim redom kojim su se i dešavale. Mi zaista da smo zamislili ili da nismo, ali eto desilo se sa zamrzavanjem koje se desilo, ne bi se vjerovatno ni oglašavali više, ne bi potpisivali dodatne ugovore, sa prevodiocima,distributerima, zaposlenicima, da ne radimo sve na tome da izdanja nastave svoj put, na višem nivou, nego što su započela u Aprilu. Iskreno se nadamo da ćemo brzo zatvoriti planirani krug i da će već spremna izdanja krenuti u štampu, ako ništa da se vidi da je Agarthi živ. S druge strane, ne mislimo da su naši distributeri krivi, za strana izdanja, već opet izdavači istih.. Poslije prestanka dolaska pojedinih izdanja na kioske u BiH, mi smo ponudili da preuzmemo uvoz istih i nastavimo ponudu preko trafika, ali smo dobili odgovor, da su zadovoljni sa distribucijom u BiH!? Vi sami zaključite s čim mogu biti zadovoljni, ako nema niti jednog stripa na trafikama... S druge strane, pokušavamo da sve segmente stripa stavimo u neke neke okvirne, zakonske i normalne okvire, ne samo izdavaštvo, već i uvoz, distribuciju, pa i afirmaciju domaćih autora, i afirmaciju mladih (novih) čitatelja... Ovo je realno ogroman i dugoročan posao, pa sam tim, za mali tim koji radi sve ovo iziskuje puno vremena... Srećom zaista uspjevamo zaokružiti dosta stvari, koje smo planirali i s kojim će dosta ostalih ići puno brže. Nadamo se da ćemo do kraja mjeseca ili početkom sljedećeg moči i pokazati rezultate istih, a s tim bi se i širom otvorila vrata, pojave naših izdanja...



Boldirano je glupost a ovo ostalo demagogija.
DeeCay Posted - 23/11/2012 : 09:44:45
Trakavica ide dalje... kako bilo, ja bih da idu dalje, treba stripova na kioscima.
zeljko Posted - 23/11/2012 : 09:19:35
evo dio komunikacije sa FB

ako slucajno znate kod nas može se reći da ne dolaze ni VČ ni LUDENS na KIOSKE
dođu s pola godine zakasnjenja... pa se i o tome priča...

Hvala Vam još jednom na javljanju i zaista na sagledavanju činjenica, makar onim redom kojim su se i dešavale. Mi zaista da smo zamislili ili da nismo, ali eto desilo se sa zamrzavanjem koje se desilo, ne bi se vjerovatno ni oglašavali više, ne bi potpisivali dodatne ugovore, sa prevodiocima,distributerima, zaposlenicima, da ne radimo sve na tome da izdanja nastave svoj put, na višem nivou, nego što su započela u Aprilu. Iskreno se nadamo da ćemo brzo zatvoriti planirani krug i da će već spremna izdanja krenuti u štampu, ako ništa da se vidi da je Agarthi živ. S druge strane, ne mislimo da su naši distributeri krivi, za strana izdanja, već opet izdavači istih.. Poslije prestanka dolaska pojedinih izdanja na kioske u BiH, mi smo ponudili da preuzmemo uvoz istih i nastavimo ponudu preko trafika, ali smo dobili odgovor, da su zadovoljni sa distribucijom u BiH!? Vi sami zaključite s čim mogu biti zadovoljni, ako nema niti jednog stripa na trafikama... S druge strane, pokušavamo da sve segmente stripa stavimo u neke neke okvirne, zakonske i normalne okvire, ne samo izdavaštvo, već i uvoz, distribuciju, pa i afirmaciju domaćih autora, i afirmaciju mladih (novih) čitatelja... Ovo je realno ogroman i dugoročan posao, pa sam tim, za mali tim koji radi sve ovo iziskuje puno vremena... Srećom zaista uspjevamo zaokružiti dosta stvari, koje smo planirali i s kojim će dosta ostalih ići puno brže. Nadamo se da ćemo do kraja mjeseca ili početkom sljedećeg moči i pokazati rezultate istih, a s tim bi se i širom otvorila vrata, pojave naših izdanja...
alexts Posted - 23/11/2012 : 00:19:53
Pretpostavimo sledeću varijantu.

Agarthi neće više izdavati stripove.

Ali, pošto su uložili neki novac stalo im je da ga koliko - toliko povrate.

Ima još neprodatih primeraka stripova koje su izdali i cilj im je da ih prodaju što više.

Ako objave da neće više objavljivati stripove apsolutno niko neće kupovati te primerke.

Ako, preko izjava iz "nezvaničnih" izvora stalno podgrevaju javnost da će se izdavanje nastaviti (do Nove Godine, u januaru, u februaru...) onda će biti i onih koji će se prevariti i kupovati i do sada objavljeno i time im ostvarivati zaradu.

Pretpostavimo...
zeljko Posted - 22/11/2012 : 16:36:18
evo šta kažu
mada ne znam više ništa :D

Po mojim informacijama, do kraja godine bi trebali izaći Zagor 2 i 3, MM3, Jan Dix 2,3,4,5, a radi se na Oci i tama i Sigmi.
To su nepotvrđene informacije, ali gdje ima dima ... :)

Vjerojatno će se po premještanju redakcije uz striparnicu i pronalaska nove tiskare, sada raditi brže.

ko će ga znati...
zeljko Posted - 20/11/2012 : 18:19:44
vjerujem da će biti ali ne vjerujem u datume...
cronos six Posted - 20/11/2012 : 17:59:49
u januaru,nezvanicno iz trece ruke.
Elderane84 Posted - 20/11/2012 : 17:47:15
Dobro je dok jos imaju striparnicu. Moguce je da su potpuno omanuli sa distribucijom i stamparijom, i da uopste ne zele da ista pocnu, dok definitivno ne rijese sve probleme, sto bi im, najiskrenije, i bilo najpametnije...
izivko Posted - 20/11/2012 : 16:10:40
Jebeš striparnicu bez stripova.
tinton Posted - 20/11/2012 : 15:10:06
pa, imaju striparnicui još uvijek se nadam ali se ljutim zbog bezobrazluka
zeljko Posted - 20/11/2012 : 08:55:45
sabur sine biće

uveli su i kartično plaćanje
striparnica stoji gdje stoji
konstantno dobivaju nove stripove
očito je negdje zapelo ali da je totalna kataklizma nije

izivko Posted - 19/11/2012 : 23:01:47
Plašim se da je. Piši Huso materi...
alexts Posted - 19/11/2012 : 22:57:47
Zar nije AGARTHI propao?
Whetherpine Posted - 19/11/2012 : 22:42:27
Tko zna jel ima kakvih novosti?
Ja bi Martina!
Davor2403 Posted - 25/10/2012 : 16:27:58
Upravo tako... Iskreno, koliko ja vidim u njihovom stavu i ponošanju, čini mi se da im je mnogo bitnije da im sva izdanja budu redovna i dostupna u što više mjesta po BiH, i da nekako budu što dostupnija hajmo reći nekim novim generacijama, trude se da naprave neki brend od toga, i onda su vjerojatno odlučili sve stopirati dok ne ugovore ono što im odgovara, pa sad, vidjeti ćemo što će biti od toga, ali stvarno mi se čini da im je najveći cilj navuće nove ljude na strip...
Atebash Posted - 25/10/2012 : 15:51:45
Ma hoce ljudi da rijese te probleme sa stamparijama i distribucijom za sva vremena, nece prestati sa izdavanjem. Mozda su se malo zaletili, onako iz entuzijazma, pa sad naisli na probleme koje hoce da rijese do kraja i nastave normalno. Vidim da se uskoro najavljuje i web site i zaposljavaju se novi ljudi, a to nije nesto sto radi "firma" koja nestaje.
HarryBlock Posted - 25/10/2012 : 14:48:24
Dagda je vec izdala Dixa 1-3, pazario sam na sajmu, cena 350 din.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000