forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Y - The last man

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 17/04/2012 : 00:29:25
Y - The last man


Dobro došli u vrli novi ženski svijet! Nepoznata pošast izbrisala je svaki trag muškarcu u svijetu budućnosti, a na ženama je da izgrade novi i bolji svijet. Ali, tu je i Yorick Brown, posljednji čovjek na svijetu, kao i njegov majmunčić Ampersand... (klikni na link na slici za još...)



Napravio malo uvod u serijal, budući da sam uživao u 10 trejdova koje mi je ken2 tako ljubazno posudio... A i Fibri je u planu, pa nek se nađe. U planu je i serija, zaparvo je NEW line cinema dobila prava već 2007., pod producentskom palicom Davida S. Goyera (Blade, Batman begins, Dark knight, Dark city), no sve to još visi u zraku.

Koja su vaša mišljenja o dotičnome?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
doom Posted - 04/02/2017 : 19:45:10
Procitao do kraja. Vec sam pomislio kako sam isao ka kraju da se stvari nece pomaknuti sa mrtve tocke, ali ipak scenarista jako dobro obavio posao. Kraj je dodatno digao strip na visu razinu. Vidio sam ovaj strip sasvim slucajno u knjizari pa mu odlucio dati priliku i nisam pozalio.
nedim__ Posted - 05/01/2017 : 22:35:43
@Mrkva, grijesis da oni ne bi sa tobom, nedavno sam bio na jednom festivalu, upoznao sve goste, druzio se sa njima svih 7 dana. Strip crtaci/autori vole fanove, sa svima sam ostao u kontaktu :)
Mrkva Posted - 05/01/2017 : 22:26:16
quote:
Originally posted by doom

Y me je na neki nacin podsjetio na The Walking Dead samo sto su posljedice epidemije ovdje izrazene na drugi nacin. Izrazito dobar serijal zasada, posebno mi se svidjaju ti odnosi glavnog lika sa zenskim osobama. Tu jako dolazi do izrazaja njegova psiha i opcenito psiha ljudi sto je jako dobro za serijal. Citao sam ima godina dana kako je sam zavrsetak Y-a jedan od najboljih u svijetu stripa. Zasada vrlo zadovoljavajuce, a vjerujem da ce tako biti i do kraja(pisano nakon 4. procitane fibrine knjige).



Pretpostavljam da mislis na podsvijest i djetinjstvo - i meni je to najbolje, posebno one djecje pjesmice o curicama i djecacima (sugar and spice and everything nice) i ona prica o muhama.
Ali moram naglasiti i da je kolicina popkulturnih referenci frapantna (Jagger, Call me Al, Shakespeareov opus, upaljac s natpisom...jednostavno ludo!)
Imala sam dojam kao da se autori jako dobro zabavljaju i kao da su ljudi s kojima bih voljela razgovarati (iako oni vjerojatno ne bi sa mnom :)).
doom Posted - 05/01/2017 : 21:18:06
Y me je na neki nacin podsjetio na The Walking Dead samo sto su posljedice epidemije ovdje izrazene na drugi nacin. Izrazito dobar serijal zasada, posebno mi se svidjaju ti odnosi glavnog lika sa zenskim osobama. Tu jako dolazi do izrazaja njegova psiha i opcenito psiha ljudi sto je jako dobro za serijal. Citao sam ima godina dana kako je sam zavrsetak Y-a jedan od najboljih u svijetu stripa. Zasada vrlo zadovoljavajuce, a vjerujem da ce tako biti i do kraja(pisano nakon 4. procitane fibrine knjige).
split85 Posted - 04/08/2016 : 13:54:27
@Shaner
Po mom mišljenj knjigu ipo predugo.
Doslovno izgubiš neki zanos nakon treće knjige.
Shaner Posted - 27/07/2016 : 21:01:19
Vaughanov serijal o posljednjem muškarcu na Zemlji, iako slabiji od drugih njegovih radova koje sam čitao (Saga, The Private Eye), zabavan je i zanimljiv u dovoljnoj mjeri da zaslužuje pozornost. Neki dijelovi su previše razvučeni, neki neuvjerljivi, i čak mi ni kraj nije pretjerano legao, no ono što me držalo uz ovaj strip (kao i uz svaki serijal) su likovi. Od onih glavnih čije pustolovine pratimo kroz svih deset trejdova pa do epizodnih koji se pojavljuju na svega nekoliko stranica, svi likovi su složeni i nesavršeni ili drugim riječima uvjerljivo stvarni. Naravno, nije na odmet ni Vaughanova zanimljiva vizija svijeta ispunjenog samo ženama, koja zapravo pokazuje da spol nije presudna čovjekova karakteristika. Strip je uz to ispunjen i brojnim pop-kulturalnim referencama čija će učestalost publiku vjerojatno podijeliti, no Vaughanu se ne može osporiti dar za smisleno uvrštavanje istih, kao ni dobar smisao za humor. Y je izrazito pitko, komercijalno djelo koje je daleko od savršenog stripa, no pruža više sati stvarno dobre zabave.

Napomena: pisano nakon pročitanog kompletnog serijala

6/10

mike Posted - 03/08/2013 : 14:11:17
quote:
Originally posted by mr murdoc

Kad ide 3 dio od Fibre



Zar stvarno ne znas? Uh.. http://www.fibra.hr/index.asp?cat=2
acestroke Posted - 03/08/2013 : 13:11:01
quote:
Originally posted by mr murdoc

Kad ide 3 dio od Fibre



Probaj postavit to pitanje ovdje:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=43547&whichpage=3

mr murdoc Posted - 02/08/2013 : 19:25:14
Kad ide 3 dio od Fibre
acestroke Posted - 30/07/2013 : 13:17:57
Dee, planiras li ti pisati koju recku za ovaj serijal?
DeeCay Posted - 29/07/2013 : 17:48:08
TPB 1 - Bez muškaraca
YTLM FB 1a | 132 str.
by acestroke

Yorrick Brown je jedini muškarac koji je preživio planetarnu kugu koja je ubila svakog sisavca na svijetu koji posjeduje Y kromosom. U pratnji Agenta 355, briljantnom mladom genetičarkom Allison Mann, i njegovog ljubimca, majmuna zvanog Ampersand, Yorrick putuje svijetom u potrazi za svojom djevojkom i odgovorom na pitanje: zašto je on zadnji čovjek na zemlji...




Evo, Ace je bacio recku prvog američkog trejda, odnosno samog početka YTLM sage... Komentirajte!
Windwalker Posted - 23/04/2013 : 18:52:06
Za spoilere vam je bolje koristiti beige nego yellow.
Just sayin'.


(Sad vidim da je Bushido to već savjetovao.)
CortoMaltese Posted - 23/04/2013 : 18:35:50
POSSIBLE SPOILER AHEAD

Zašto mislite da je razlog za umiranje muškaraca bio kloniranje ljudskog bića? Zato što naučnik to rekao?
Sa znanstvene strane to ima potpuno jednaku težinu kao i argument da su poumirali zato što je Helenin amulet iznešen iz Jordana.
Ili zbog nekakve vladine zavjere koja je pošla po krivu.
Ili su muškarci uzeti k Bogu, a žene kažnjene ostankom na zemlji.
Ili se Zemlja čisti od devijantnog y-kromosoma.

Svi se ti razlozi spominju u stripu. I još poneki... Svi su jednako nemogući. Ili mogući.

Svatko od likova u stripu ima neku svoju verziju zašto se ovo desilo i svatko nosi svoje breme. Krivnju, osvetu, žalost...

A na čitatelju je da odabere razlog. Kao što mike reče, na kraju više nije ni bitno.


Meni lijepo zaokružen strip. Preporuka u svakom slučaju.
acestroke Posted - 04/04/2013 : 22:35:40
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ace, bilo bi najbolje da tekst označiš beige bojom, tako tekst neće biti vidljiv sve dok ga ne označiš mišem.



Iskreno, ako ljudi ignorisu onaj veliki SPOILER ALET, i jos uvijek se potrude da procitaju onaj 'nevidljivi' zuti tekst, onda im u tom slucaju nije stalo do ovog stripa.
In which case, fuck it.
Mr. Bushido Posted - 04/04/2013 : 22:22:47
Ace, bilo bi najbolje da tekst označiš beige bojom, tako tekst neće biti vidljiv sve dok ga ne označiš mišem.
acestroke Posted - 04/04/2013 : 22:20:41
quote:
Originally posted by DeeCay

Ace, ja bih rađe izbrisao ovaj gornji spoiler... Mislim da je stvarno bezobrazno ovako staviti kraj jednog dugog serijala, kad je zapravo rješenje ovog misterija ono jedino što vuče čitatelja do kraja. To što si stavio spoiler alert uopće ne sprečava čovjeka da pročita tvoj post...



Evo, sad sam popravio boju fonta, potpuno je zuti, pa ako neko jos uvijek hoce da sazna kraj serijala, oci ima da mu ispadnu dok ovo ne procita.

Happy, Dee?
DeeCay Posted - 04/04/2013 : 14:28:40
Ace, ja bih rađe izbrisao ovaj gornji spoiler... Mislim da je stvarno bezobrazno ovako staviti kraj jednog dugog serijala, kad je zapravo rješenje ovog misterija ono jedino što vuče čitatelja do kraja. To što si stavio spoiler alert uopće ne sprečava čovjeka da pročita tvoj post...
acestroke Posted - 23/03/2013 : 01:06:13
Strip je veoma dobar, i taj kraj meni bas godi, pogotovo taj razlog zasto su muskarci umrli.
SPOILER ALERT:
ta fora da su svi muskarci i muski sisavci umrli zato sto je jedan doktor/naucnik kloniro ljudsko bice mi je dobra... veli nam autor: ako hocete da izigravate boga, onda vam ne treba bozja pomoc u produzetku ljudske rase, mozete to i sami da uradite. Istovremeno mi je strip bio veoma emotivan, pogotovo ona zadnja knjiga 5, u kojoj se Yorrick.... ok, necu vise o tome, dosta sam spoilera vec ovdje otkrio.
Sve u svemu, citav serijal bi ocjenio 9/10
fanatik666 Posted - 22/03/2013 : 21:44:14
quote:
Originally posted by mike


Ja sam ga dozivio potpuno drukcije. Po meni fora stripa uopce nije u trazenju razloga zbog cega su svi muskarci pomrli. I sto se vise serijal blizio kraju, to mi je vise bile svejedno, zbog cega se to desilo.




E pa, ako je poanta stripa bila da nije potrebno tražiti razlog, onda ga autor nije trebao ni dati. I cijeli strip bi, zapravo, bolje funkcionirao.
Ali, kako je ispalo, autor je razvoj radnje od početka podredio tome da mora objasniti što se dogodilo. Pa navodi likove, izmišlja nekakve situacije i sve djeluje umjetno - umjesto da pusti svijet da ide svojim tokom, pa unutar toga objasni što želi.

A Yorick ni sam ne zna šta bi. Ta njegova ljubavna priča mi je možda najveće razočarenje od svega.
mike Posted - 22/03/2013 : 21:22:46
@fanatik666

Ja sam ga dozivio potpuno drukcije. Po meni fora stripa uopce nije u trazenju razloga zbog cega su svi muskarci pomrli. I sto se vise serijal blizio kraju, to mi je vise bile svejedno, zbog cega se to desilo.

Ovako po sjecanju, Yorick vec u prvom trejdu rece, da mu je najbitnije pronaci svoju voljenu. Pa eto..

I da je Y nesto najbolje sto je americki strip proizveo - nije, to stoji. Ali jeste jedan po meni odlican strip, koji te vuce da citas i citas. Jer ovako ruku na srce, malo je tih stripova, koje nisam odlozio dok jih nisam slistao do kraja (Scalped je recimo poslednji primjer). I da, kod Y sam stvarno uzivao oko simpa dialoga izmedju glavnih protagonista.

Dakle, moja apsolutna preporuka. Ali koga to briga :).
fanatik666 Posted - 22/03/2013 : 19:29:11
Vidi stvarno, tek prvi post. A lurkam ovdje već godinama ;)
star-duster Posted - 22/03/2013 : 09:16:43
Sjajno zapažanje za prvi post na forumu! :) Dobro nam došao!
Slično mišljenje o ovom stripu imam i ja. Već sam to i napisao u temi o Fibrinom izdanju.
Y The Last Man je meni jedan od najizvikanijih i precenjenih stripova koji ne zaslužuje svojim kvalitetom slavu i prznanja koja dobija.


fanatik666 Posted - 22/03/2013 : 07:10:37
Početak fora, i do polovice je uglavnom super zanimljiv. Kako se počinje rasplitati tako počinje i razočaravati, a kraj je jednostavno glup.

Strip je preplitak i to je najveći problem. Nema dovoljnu dubinu da bi rezonirao sa čovjekom. Cijeli taj svijet je preumjetan - nerealno ponašanje žena i ne shvaćanje ženske seksualnosti od strane autora najveći problem. Kada se otkrije veliki razlog za smrt svih muškaraca, reakcije je meh. Za što sam ja proveo vrijeme s prethodih 50 stripova?

Uglavnom. Ako je ovo nešto najbolje što je američkki strip izveo (kako kaže Stevan Kralj) - a nije - onda kako da se išta drugo prisilim čitati?
Imrahil Posted - 28/11/2012 : 14:33:59
I drugi put
acestroke Posted - 28/11/2012 : 13:22:48
quote:
Originally posted by Imrahil

http://www.bookdepository.com/Y-Last-Man-4-Brian-Vaughan/9781401228880





Im all over this.

Hvala Imrahil.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000