forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor LUD 205 - Zagor Protiv Mortimera

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
acestroke Posted - 03/12/2012 : 19:40:00
od danas u SNK





Crtez: Marco Verni
Scenarij: Moreno Burattini
Broj Originala: 523
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
macca1985 Posted - 01/01/2013 : 01:28:44
Verni mi je odličan ovdje iako je tu još malo ukočen. Drago mi je da je Burattini vratio Hammada i meni veoma dragog lika Guede Dansuera, ali scenarij mi u nekim dijelovima izgleda otegnuto te nekako nametnuto i umjetno. Kao da nas Burattini svim silama želi uvjeriti da su Mortimerovi postupci pregenijalni, ali barem kod mene to ne uspijeva, u usporedbi sa prva dva pojavljivanja. Ovaj Mortimer u zadnja dva nastavka mi je nekako preblag
Zagor12 Posted - 28/12/2012 : 17:12:06
Rakova obratnica je bila solidna ali ovaj novi nastavak je bio dosta zamoran. Dobar dio je bio povratak Guede Danseura a ostalo ili prazno objašnjavanje ili prisjećanja.
adriano Posted - 28/12/2012 : 15:44:17
pročitao sam samo rakovu obratnicu i čini mi se dobra epizoda. Verni je sve bolji i na trenutke imam dojam da čitam Ferijevog Zagora, a i sama priča je dobra. Meni uopće ne smeta nedostatak akcije i višak dijaloga. Sumnjam da bilo tko zna puno o povijesti Haitija u 19. stoljeću, pa mi ne smeta objašnjavanje u najkraćim crtama.
adriano Posted - 28/12/2012 : 15:38:24
kako si to uspio? to inače nikad ne dopuštaju.
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Krscho

Ja ne kupujem redovni jer mi je neisplativo, cekam da se nakupi 10 do 20 epizoda koje sam prepustio i nabavim u paketu 3 za 25kn kaj imaju na kioscima, isplativije 20 puta nego mjesecno davat 18kn


Dobra kupovna strategija..samo i ja bih volio kupovati tako samo ne znam kad ima tih rasprodaja sjecam se da su bile uvijek na ljeto...

ja,al kako su zapokovani,na kraju kupis pet sto ti treba a 16 imas duplih. meni jedino sto je poslo za rukom,jedna teta i jedna mladja teta,pustili su me da ih raskopam i sam sastavim,ono po tri.

velka031 Posted - 27/12/2012 : 20:38:55
Definitivno promašen scenarij, ambiciozan i nerealiziran, od Buretovih nastojanja da nas zadivi svojom naracijom ostala je samo želja da se što prije dokopam kraja stripa i da ga odložim na policu i nikad više ne pročitam. Verni je ovdje još "ukočen", ali vide se obrisi ovoga što je sada - odličan crtač.
kasper Posted - 27/12/2012 : 14:57:38
quote:
Originally posted by Zagor12

Burattinijevi dijalozi su smiješni.



Ni Verni nije daleko, sve u svemu jad i beda od epizode...
solar Posted - 27/12/2012 : 14:55:05
Priča je ok, Burattini po običaju pretjeriva s nepotrebnim prisjećanjima i dijalozima, inače radnja i zaplet su vrlo dobri, tu je Hammad i Guede (kako li se već piše), Vernijev crtež podsjeća na "Kapetana zmiju" itd. Da je Rauch pisao scenarij na Burattinijev predložak vjerovatno bi svi priču dizali u nebesa. Znači loš dojam je tu prvenstveno zbog problema s pripovijedanjem.
Zagor12 Posted - 27/12/2012 : 14:48:21
Burattinijevi dijalozi su smiješni. U svakom oblačiću mu lik drobi o tome što će napraviti, kako će nešto napraviti i zašto će nešto napraviti. Onda još ubaci dvadesetak stranica prisjećanja događaja iz prijašnjih epizoda a prava radnja mu zauzme možda 35% cjelokupnog stripa. Vidi se iz aviona da želi ostaviti dojam toga da je Zagor ozbiljan strip a to ne zna raditi. Želi napraviti nekakvu spektakularnu epizodu koja mu na kraju ispadne ispodprosječna.
macca1985 Posted - 26/12/2012 : 19:05:57
Je li ovaj topic mrtav? Kakvi su dojmovi na ovu epizodu?
bjelolasica Posted - 06/12/2012 : 13:55:33
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Krscho

Ja ne kupujem redovni jer mi je neisplativo, cekam da se nakupi 10 do 20 epizoda koje sam prepustio i nabavim u paketu 3 za 25kn kaj imaju na kioscima, isplativije 20 puta nego mjesecno davat 18kn


Dobra kupovna strategija..samo i ja bih volio kupovati tako samo ne znam kad ima tih rasprodaja sjecam se da su bile uvijek na ljeto...

Pa u Rijeci ih preko puta McDonald's mžeš i sad kupiti.
teller Posted - 06/12/2012 : 13:49:55
quote:
Originally posted by Leonid

Koji mu vrag treba dio kad Zagor kaže "ovdje sam već bio" a onda on i Hammad na tri strane prepričavaju dijelove iz epizode Kapetan Zmija.
To ne mogu zamislit ni kod Nolitte ni kod Bosellija.
Pretjeruje.


neznam zašto treba objašnjavat događaje iz Kapetana Zmije, bar taj Zagor je legendaran i nedugo ponovljen u klasiku...možda baš zbog tih par klinca koji nisu čitali Kapetana Zmije...teško vjerujem ali možda ima i takvih...ili Bure misli da smo stariji fanovi kratkog pamčenja?
Leonid Posted - 06/12/2012 : 11:29:48
Koji mu vrag treba dio kad Zagor kaže "ovdje sam već bio" a onda on i Hammad na tri strane prepričavaju dijelove iz epizode Kapetan Zmija.
To ne mogu zamislit ni kod Nolitte ni kod Bosellija.
Pretjeruje.
teller Posted - 06/12/2012 : 09:48:50
quote:
Originally posted by Džedson

quote:
Originally posted by piquet

pročitao...koja objašnjevačnica to je strašno...



hihi...kako zapne čitanje kad bure krene objašnjavati, kao bicikl na 40-postotnom usponu


pa, slažem se da Bure zna razpričat se...
ali ako pomislite da je Zagor strip namjenjen klincima prvenstveno(od 7-15 godina)ta objašnjavanja dobiju svoj smisao...
nama malo starijima je to čudno ali ja tako Bureta opravdavam...
a i bolje mi je da je sve više pojašnjeno nego da me klinac(12 godina)svake toliko pita zašto...kako...kada...kome.......itd.
Džedson Posted - 05/12/2012 : 19:48:40
quote:
Originally posted by piquet

pročitao...koja objašnjevačnica to je strašno...



hihi...kako zapne čitanje kad bure krene objašnjavati, kao bicikl na 40-postotnom usponu
piquet Posted - 05/12/2012 : 19:19:06
pročitao...koja objašnjevačnica to je strašno...
Krscho Posted - 04/12/2012 : 23:15:06
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Krscho

Ja ne kupujem redovni jer mi je neisplativo, cekam da se nakupi 10 do 20 epizoda koje sam prepustio i nabavim u paketu 3 za 25kn kaj imaju na kioscima, isplativije 20 puta nego mjesecno davat 18kn


Dobra kupovna strategija..samo i ja bih volio kupovati tako samo ne znam kad ima tih rasprodaja sjecam se da su bile uvijek na ljeto...



Uvjek ih ima, odi na bilo koji bolji kiosk tiska i pitaj tetu za stripove u paketu, najbolji kaj naso je u importaneu u zg-u nasuprot konzuma, cijeli ormar ima na desetke tih paketa raznih stripova
teller Posted - 04/12/2012 : 20:38:06
svaki novi Zagor je praznik...još kad je Verni unutra.....super!
emirem Posted - 04/12/2012 : 20:01:23
quote:
Originally posted by Krscho

Ja ne kupujem redovni jer mi je neisplativo, cekam da se nakupi 10 do 20 epizoda koje sam prepustio i nabavim u paketu 3 za 25kn kaj imaju na kioscima, isplativije 20 puta nego mjesecno davat 18kn


Dobra kupovna strategija..samo i ja bih volio kupovati tako samo ne znam kad ima tih rasprodaja sjecam se da su bile uvijek na ljeto...
Krscho Posted - 04/12/2012 : 19:58:32
Ja ne kupujem redovni jer mi je neisplativo, cekam da se nakupi 10 do 20 epizoda koje sam prepustio i nabavim u paketu 3 za 25kn kaj imaju na kioscima, isplativije 20 puta nego mjesecno davat 18kn :D , mkr specijale, maxije i to kupujem odma, time sma razocaran nedostatkom istih ove godine :)
emirem Posted - 04/12/2012 : 19:37:11
Ja ne kupujem redovni Zagor od "tron bogova" na Islandu epizode...
Nemam vise feeling...
Imam toga jos za citati sto nisam kao dijete mogao naci i kupiti pa sada to nabavljam...

A naslovnica..
Ah,zalazak sunca...valjda i Mortimerov...
hua Posted - 04/12/2012 : 17:33:47
quote:
Originally posted by zagor fan

Naslovnica mi je odlična!!! ,ali Ludens nije trebao pisati na naslovnici dvaput Zagor



Slazem se!
DzekDenijels Posted - 03/12/2012 : 21:52:42
quote:

Stari je i dalje maestro

Apsolutno...
velka031 Posted - 03/12/2012 : 21:29:02
quote:
Originally posted by going going

Jedna od najboljih Ferrijevih naslovnih strana u poslednje vreme!



Stari je i dalje maestro
piquet Posted - 03/12/2012 : 21:17:58
ne.
Oki Posted - 03/12/2012 : 21:05:34
Jel se meni čini ili Zagori izlaze brže nego inače?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000