forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Pomoc! naziv vestern filma

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
going going Posted - 22/12/2012 : 18:43:17
Sinoc sam na TCMu slucajno naisao oko 11 pola 12 na odlican vestern filma, ali ne znam naziv filma, a nisam prepoznao ni jednog glumca.

Glavni lik je neki tip na konju i on ide iz nekog grada pa se obracunava sa drugim tipom klasicnim vestern obracunom, hodanjem do 10 ali glavni lik uopste nije hodao nego se okrenuo i cekao da ovaj izbroji i onda ga ubio.
Posle ide on negde i naidje na neke tipove koji bicuju jednog muskarca i muce njegovu zenu i on ih ubije.

A istovremeno neki drugi tip, isto jedan od glavnijih likova, ide u neki hotel i trazi od vlasnika hotela devojke i on mu posalje njih 4,5.

Evo ovo su delovi filma koji mislim da su upecatljivi pa ce neko mozda da se seti koji je film. I zamalo da zaboravim, film ima odlicnu muziku.
21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ðango nema milosti Posted - 25/01/2022 : 10:48:12
quote:
Originally posted by ken2

vidim da se nekoliko postova gore (i skoro 10 godina unazad) spominju vestern filmovi u novogodišnjem terminu
pa ako može pomoć
negdje krajem sedamdesetih je u tom terminu, nakon ponoći na NG, bio vestern u kojem glavna glumica glavnom glumcu pokazuje kako se jede naranča
sjećam se još par scena s njih dvoje, ali ništa o glavnoj radnji, niti koji su glumci


Sječam se samo te scene gdje jedu naranđe.Glumac je bio Kirk Douglas.
Ðango nema milosti Posted - 25/01/2022 : 10:46:21
quote:
Originally posted by ken2

vidim da se nekoliko postova gore (i skoro 10 godina unazad) spominju vestern filmovi u novogodišnjem terminu
pa ako može pomoć
negdje krajem sedamdesetih je u tom terminu, nakon ponoći na NG, bio vestern u kojem glavna glumica glavnom glumcu pokazuje kako se jede naranča
sjećam se još par scena s njih dvoje, ali ništa o glavnoj radnji, niti koji su glumci


Sječam se samo te scene gdje jedu naranđe.Glumac je bio Kirk Douglas.
ken2 Posted - 21/01/2022 : 23:36:14
vidim da se nekoliko postova gore (i skoro 10 godina unazad) spominju vestern filmovi u novogodišnjem terminu
pa ako može pomoć
negdje krajem sedamdesetih je u tom terminu, nakon ponoći na NG, bio vestern u kojem glavna glumica glavnom glumcu pokazuje kako se jede naranča
sjećam se još par scena s njih dvoje, ali ništa o glavnoj radnji, niti koji su glumci
going going Posted - 20/01/2022 : 18:27:13
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by going going

Hvala! Da, dobra je i Dilanova rola Aliasa. Sto se tice pesme da li s tekstom ili bez, volim obe verzije, tako da mi je manje vise svejedno!



Ali nije bilo slavnom tekstopiscu

Ako budeš u prilici pogledaj i drugu verziju filma od one koju si gledal. Ima sitnica koje čine razliku!
https://www.quora.com/Which-is-the-better-version-of-Sam-Peckinpahs-Pat-Garrett-and-Billy-the-Kid-the-2005-Special-Edition-or-the-1988-Turner-Preview-version



E procitao sam bas taj clanak nakon sto sam na vikipediji procitao da ustvari postoje tri verzije: prvobitna u koju je studio umesao prste i koja je bas osakacena i traje oko sat i po vremena, zatim Peckinpahova preview verzija koju je napravio pre nego sto se studio umesao i koja je izdata na VHSu krajem 80ih i koja traje oko 124 minuta i onda ova poslednja Specijal verzija koju sam ja gledao iz 2005.
Ono sto si mi ti poslao je ova verzija iz 20005. godine? Posto sam posle i ja skinuo film sa torrenta i sad ne znam da li sam gledao ono sto si mi ti poslao ili ono sto sam ja skinuo,a drugi video sam izbrisao. Ne znam ni da li ima da se tako lako nadje ta preview VHS verzija iz 80ih.
delboj Posted - 20/01/2022 : 18:24:49
quote:
Originally posted by going going

Jeste patt garret i billy the kid! Hvala mnogo!


U PZ od 14.01. ima tekst o njima.
BeaGea Posted - 20/01/2022 : 17:18:12
quote:
Originally posted by going going

Hvala! Da, dobra je i Dilanova rola Aliasa. Sto se tice pesme da li s tekstom ili bez, volim obe verzije, tako da mi je manje vise svejedno!



Ali nije bilo slavnom tekstopiscu

Ako budeš u prilici pogledaj i drugu verziju filma od one koju si gledal. Ima sitnica koje čine razliku!
https://www.quora.com/Which-is-the-better-version-of-Sam-Peckinpahs-Pat-Garrett-and-Billy-the-Kid-the-2005-Special-Edition-or-the-1988-Turner-Preview-version
going going Posted - 20/01/2022 : 16:34:08
Hvala! Da, dobra je i Dilanova rola Aliasa. Sto se tice pesme da li s tekstom ili bez, volim obe verzije, tako da mi je manje vise svejedno!
BeaGea Posted - 20/01/2022 : 10:46:00
Dobar osvrt!
Samo da napomenem kak Dylan ima i dobru rolu u filmu, pogotovo u onoj birtiji/trgovini. Inače, Bob i Sam su se posvađali oko izvedbe Knocking on Heavens Door, Sam je htio da svira instrumental a Dylan da ide klasicna verzija s tekstom. Postoje razloičite verzije filma tko da je u jednoj instrumental a drugoj nije.
going going Posted - 20/01/2022 : 03:51:32
quote:
Originally posted by going going

Sinoc sam na TCMu slucajno naisao oko 11 pola 12 na odlican vestern filma, ali ne znam naziv filma, a nisam prepoznao ni jednog glumca.

Glavni lik je neki tip na konju i on ide iz nekog grada pa se obracunava sa drugim tipom klasicnim vestern obracunom, hodanjem do 10 ali glavni lik uopste nije hodao nego se okrenuo i cekao da ovaj izbroji i onda ga ubio.
Posle ide on negde i naidje na neke tipove koji bicuju jednog muskarca i muce njegovu zenu i on ih ubije.

A istovremeno neki drugi tip, isto jedan od glavnijih likova, ide u neki hotel i trazi od vlasnika hotela devojke i on mu posalje njih 4,5.

Evo ovo su delovi filma koji mislim da su upecatljivi pa ce neko mozda da se seti koji je film. I zamalo da zaboravim, film ima odlicnu muziku.





Evo morao sam da dignem ovaj deceniju star topik iz prasine jer sam tek pre neko vece pogledao po prvi put film Pat Garrett i Billy The Kid u celosti od onda kada sam ga pre 10 godina video na kanalu TCM (Ne znam ni da li taj kanal uopste postoji danas na nasim televizijama, ja tesko mogu da ga nadjem u ovom moru od preko 500 kanala na kablovskoj).

Prvo licniji deo osvrta a tu je glavni zakljucak- kako vreme prolazi i kako sam se promenio. Ove godine, Boze zdravlje, punim 25 godina, dakle kada sam naisao na ovaj film pre 10 godina sam imao 15 godina. Tada nisam znao za ovaj legendarni film, nisam znao za Krisa Kristofersona koji mi je verovatno najomiljeniji americki tekstopisac pesama, nisam znao za njegovu neverovatnu karijeru i saradnju sa mojim omiljenim kantri muzicarima Dzonijem Kesom i Vajlonom Dzeningsom (koje sam doduse vec tada sa 15 godina uveliko slusao, ali nisam se udubljivao u to ko im pise pesme niti sam naisao ili prosto nisam gledao zajednicka izvodjenja sa Krisom i nisam otkrio njihovu kasniju zajednicku super-grupu Highwaymen gde su njih trojica sa Vilijem Nelsonom), nisam toliko ni znao za Sama Peckinpoaha cuo sam za Divlju hordu i mislim da sam je tada odgledao i ubrzo posle toga sam pogledao moj omiljeni njegov film Bring me the head of Alfredo Garcia. Zatim u godinama koje su sledile sam se izuzetno zainteresovao za film i otkrio mnogo velikih filmova i filmskih imena, ali tada kao petnaestogodisnjak jos uvek nisam znao manje-vise nista ali mi je drago sto vidim iz ovog mog posta iznad da sam vec tada uspeo da primetim neobicnost ovog filma, kako odskace od zanrovskih konvencija i kako je ustvari komentar o vesternu a ne klasican vestern (odnosno revizionisticki vestern) i sto mi je odmah zapala za uvo izuzetna Dilanova muzika koja je u potpunosti netipicna za vestern film a opet tako pristaje ovom filmu i njegov je neodvojivi i izuzetno vazan deo.

Eto ja na pocetku prethodnog pasusa rekoh Kako vreme prolazi. A sad sam dok pisem ovaj tekst potpuno slucajno shvatio da je to jedna od prvih replika koje Pat Garet u ovom filmu kaze Biliju, odnosno konkretno on kaze Vremena se menjaju, Bili a Bili mu odgovori Vremena da, ali ja ne. I tu nam je u dve recenice Peckinpah sazmeo celu sustinu, temu, a i ideju filma. Kao i u mnogim drugim njegovim filmovima ovde je konflikt izmedju dva nacina zivota, modernog i ,,tradicionalnog", nadolazece civilizacije i slobode, drustvo protiv pojedinca. Izbor izmedju toga da se povinujes nadolazecim vremenima i da posto ne mozes da ih pobedis im se pridruzis nasuprto tome da ostanes svoj, da ostanes dosledan sopstvenom duhu i slobodi koju svojim nacinom zivota predstavljas. Pat Garet je bio Bilijev prijatelj, takodje odmetnik koji je zajedno s Bilijem i drugim odmetnicima dojahao u tu oblast pre nekih 15-20 godina. Medjutim sada Pat zeli da doceka starost dostojanstveno, materijalno obezbedjen i mora da primeni onaj skup vestina koje jedino zna da ima i da ih sada upotrebljava ali na strani ,,zakona". Zakon sam stavio pod navodnike jer taj zakon su ustvari izuzetno bogati ranceri koji su se obogatili na svoj nacin a sada zele da sacuvaju svoju imovinu i bogatstvo i da ga uvecaju tako sto institucionalizuju svoje pozicije i postaju politicari- guverneri i gradonacelnici. Njih ne interesuje civilizacijski progres i poboljsanje zivota svih u zajednici njihovim delovanjem, vec ih samo (kao i skoro sve politicare) interesuju njihove guzice. Pat to vidi i mrzi sebe zbog toga sto radi za njih, ali jos vise mrzi sebe jer shvata da je prodao sebe i svoj nacin zivota i postao nesto sto nije, nesto gde je lazan, i sto sada mora da se obracuna sa istim onim koji je slika i prilika coveka koji je iskren prema sebi kao sto je i Pat nekad bio.
Zato na kraju filma nakon sto Pat jednim hicem ubije Bilija, odmah potom Pat ugleda sebe u ogledalu i puca u ,,sebe" odnosno ogledalo (sto je inace autobriografski detalj iz zivota reditelja koji je vrlo cesto to radio u svojim sada cuvenim ispadima besa i bunilima alkoholisanosti) i ogledalo naprsne tako da vidi samog sebe umnozenog i iseckanog. Ubistvom Bilija D Kida Garet je ubio samog sebe ili barem ono malo iskrenog i istinitog zivota sto je ostalo u njemu. Da ponizenje jos vise podcrta, Peckinpah na kraju filma prikazuje Pata kako porazen odlazi na konju dok ga jedan decacic gadja kamenjem.
Ali na pocetku filma nam Peckinpah prikazuje i ,,pouku" filma. U ,,buducnosti" 1908. Pata Gareta ubijaju (ispostavice se isti oni za koje je nekada radio) ali je Sam izuzetnim montaznim postupkom kombinujuci scene pogibije Pata iz 1908. sa scenama u kojima Bili 20 godina ranije puca u kokoske, namesta nasu percepciju da izgleda kao da Bili upucava Pata. Dakle ideja je da je Bili na kraju pobedio, da je Bili ubio Pata i ono sto je on predstavljao time sto je legenda o Biliju D Kidu postala zaista legenda, mit, on je postao ikona tog slobodnog zivota, ostao je veran sebi i njegova filozofija je pobedila jer je ostala neizbrisivo utisnuta u svesti amerikanaca pa i citavog sveta. Bili je, iako ga je Pat ubio, nadziveo Pata i nadzivece i nas.

Takodje odlicna scena koju treba pomenuti je obracun Pata sa jednim zajednickim prijateljem njega i Bilija i pri tom obracunu gine Patov pomocnik pored reke, dok sve vreme svira Knocking on Heavens Door Boba Dilana. Bob Dilanova muzika za ovaj film je takodje legndarna i sve ce nas nadziveti. Njegova muzika je istovremeno verna tradiciji one muzike koju asociramo sa Divljim zapadom a opet je inovativna i drugacija i tako neobicna za cuti u jednom vestern filmu, gotovo kontrakulturna muzika koja se bas i uklapa u temu i celokupnu atmosferu revizionistickog vesterna.

Ovo je veliki film, po meni veci i od Divlje horde, jer jace i emotivnije govori isto ono sto govori i Divlja horda i drugi njegovi filmovi. Ovo je remek delo kinematografije i moj najdrazi Peckinpahov film barabar sa Bring me the head of Alfredo Garcia.
vukozec Posted - 23/10/2020 : 10:40:28
quote:
Originally posted by motorista

Jeste :)

Zaintrigiralo me je: koja je pesma proslavila "Ganse"? Obradili su neku iz filma?

I na koju "Veliku trku" se misli?



Knockin' on a Haven's Door je Dylanova pjesma iz tog filma koju su obradili Gansi. Nisu se doduše baš proslavili sa tom pjesmom, to je sa njihovog 4. albuma, Sweet Child O' Mine i Paradise City su tada već bile 4 godine stare.

Velika trka bi trebao biti Bite the Bullet: https://www.imdb.com/title/tt0072705/?ref_=nv_sr_srsg_0

PS: Mislim da je soundtrack za Pat Garrett and Billy the Kid ipak bio single ploča, ne znam da postoji dvostruko izdanje.
motorista Posted - 23/10/2020 : 08:15:44
Jeste :)

Zaintrigiralo me je: koja je pesma proslavila "Ganse"? Obradili su neku iz filma?

I na koju "Veliku trku" se misli?

going going Posted - 23/10/2020 : 00:05:05
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Radi se o filmu ˝Pat Garrett and Billy the Kid˝, koji je za MGM 1973 snimio kultni redatelj Sam Peckinpah. U glavnim ulogama su, u nas tada veoma popularni James Coburn (čije westerne sam prije 30-35 godina uživao gledati, ustvari sa njegovim filmovima smo dva puta ušli u novu godinu pčetkom 80-ih, filmovi bi počeli u 1.30h ujutro i bili su šlag na tada sjajan JRT novogodišnji program), i Kris Kristofferson. Zanimljivo da je manju ulogu imao i tada mlada glazbena legenda Bob Dylan, koji je napisao kompletnu muziku za film. Sićan se da sam od prijatelja iz razreda V.Kondiča (pomorska škola) 1984 posudio dvostruku LP ploču s glazbon iz tog filma i da sam je te zimske noči slušao do kasno navečer često ponavljajuči onu pjesmu koja je proslavila ˝Guns and Rouses˝. Na mene je tada ostavila velik utisak. Sam film smo gledali početkom 80-ih na TV-u u prime terminu. Što se tiče ona dva novogodišnja filma i njih ste ovih zadnjih godina imali prilike vidjeti na ovdašnjim TV kanalima. Jedan je ˝Za šaku dinamita˝(tu su ascarovci Rod Stiger i Enio Moricone), a drugi ˝Velika trka˝, o utrci sa konjima preko pola kontinenta za veliku novčanu nagradu (opet zvjezdana ekipa). Lipo je vidjeti da se vi mladi interesirate za ove krasne filmove, i žao mi je što vi nemate nešto tako danas, da uživate kao mi nekad.
quote:
Originally posted by going going

Sinoc sam na TCMu slucajno naisao oko 11 pola 12 na odlican vestern filma, ali ne znam naziv filma, a nisam prepoznao ni jednog glumca.

Glavni lik je neki tip na konju i on ide iz nekog grada pa se obracunava sa drugim tipom klasicnim vestern obracunom, hodanjem do 10 ali glavni lik uopste nije hodao nego se okrenuo i cekao da ovaj izbroji i onda ga ubio.
Posle ide on negde i naidje na neke tipove koji bicuju jednog muskarca i muce njegovu zenu i on ih ubije.

A istovremeno neki drugi tip, isto jedan od glavnijih likova, ide u neki hotel i trazi od vlasnika hotela devojke i on mu posalje njih 4,5.

Evo ovo su delovi filma koji mislim da su upecatljivi pa ce neko mozda da se seti koji je film. I zamalo da zaboravim, film ima odlicnu muziku.






Jako lep post!
dr strangelove Posted - 22/02/2013 : 08:50:38
Vidiš da je borovnicu čopila nostalgija pa je jednostavno morao napisat nešto na temu
acestroke Posted - 22/02/2013 : 08:48:09
Aha, onda my mistake, sorry going going.
;)
Onda se pitam zasto je topic uopste dignut na vrh, pogotovo zato sto je covjek vec davnih dana dobio odgovor.
:)
dr strangelove Posted - 22/02/2013 : 08:17:40
quote:
Originally posted by acestroke

Going going, ne zezaj, imas sticky topic o ovome na vrhu ovog podforuma, ili to stvarno nisi primjetio?

;)



Pogledaj datume
acestroke Posted - 22/02/2013 : 03:09:41
Going going, ne zezaj, imas sticky topic o ovome na vrhu ovog podforuma, ili to stvarno nisi primjetio?

;)
MSBlueberry Posted - 22/02/2013 : 02:17:54
Radi se o filmu ˝Pat Garrett and Billy the Kid˝, koji je za MGM 1973 snimio kultni redatelj Sam Peckinpah. U glavnim ulogama su, u nas tada veoma popularni James Coburn (čije westerne sam prije 30-35 godina uživao gledati, ustvari sa njegovim filmovima smo dva puta ušli u novu godinu pčetkom 80-ih, filmovi bi počeli u 1.30h ujutro i bili su šlag na tada sjajan JRT novogodišnji program), i Kris Kristofferson. Zanimljivo da je manju ulogu imao i tada mlada glazbena legenda Bob Dylan, koji je napisao kompletnu muziku za film. Sićan se da sam od prijatelja iz razreda V.Kondiča (pomorska škola) 1984 posudio dvostruku LP ploču s glazbon iz tog filma i da sam je te zimske noči slušao do kasno navečer često ponavljajuči onu pjesmu koja je proslavila ˝Guns and Rouses˝. Na mene je tada ostavila velik utisak. Sam film smo gledali početkom 80-ih na TV-u u prime terminu. Što se tiče ona dva novogodišnja filma i njih ste ovih zadnjih godina imali prilike vidjeti na ovdašnjim TV kanalima. Jedan je ˝Za šaku dinamita˝(tu su ascarovci Rod Stiger i Enio Moricone), a drugi ˝Velika trka˝, o utrci sa konjima preko pola kontinenta za veliku novčanu nagradu (opet zvjezdana ekipa). Lipo je vidjeti da se vi mladi interesirate za ove krasne filmove, i žao mi je što vi nemate nešto tako danas, da uživate kao mi nekad.
quote:
Originally posted by going going

Sinoc sam na TCMu slucajno naisao oko 11 pola 12 na odlican vestern filma, ali ne znam naziv filma, a nisam prepoznao ni jednog glumca.

Glavni lik je neki tip na konju i on ide iz nekog grada pa se obracunava sa drugim tipom klasicnim vestern obracunom, hodanjem do 10 ali glavni lik uopste nije hodao nego se okrenuo i cekao da ovaj izbroji i onda ga ubio.
Posle ide on negde i naidje na neke tipove koji bicuju jednog muskarca i muce njegovu zenu i on ih ubije.

A istovremeno neki drugi tip, isto jedan od glavnijih likova, ide u neki hotel i trazi od vlasnika hotela devojke i on mu posalje njih 4,5.

Evo ovo su delovi filma koji mislim da su upecatljivi pa ce neko mozda da se seti koji je film. I zamalo da zaboravim, film ima odlicnu muziku.


going going Posted - 23/12/2012 : 12:17:04
Jeste patt garret i billy the kid! Hvala mnogo!
dosada Posted - 22/12/2012 : 21:56:05
ovo s komadima je kad coburn ima svoju zabavu :)

dylanov OST!!!!
rommel Posted - 22/12/2012 : 21:35:07
billy the kid protiv alamosa billa - kris kristofferson protiv jacka elama - u filmu pat garrett & billy the kid
Caleb Posted - 22/12/2012 : 18:54:11
Pogledaj ovde.

http://www.tcm.com/schedule/index.html?tz=est&sdate=2012-12-21

Videh da za juce nije bio vestern na programu, mada mrzelo me je da racunam vremenske zone. Mozda ga i ima. Ima par vesterna za danas i sutra, pa baci pogleda na sadrzaj, mozda nadjes nesto.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000