forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Superman's Fortress of Solitude

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
brni Posted - 29/10/2012 : 20:14:35
Ovdje sam uzeo trejd The Secrets of the Fotress of Solitude u kojem se nalaze svi koncepti Supermanovog Fortressa.

Ovaj trejd sadrzava: Superman #17, Action Comics #241 i 261, Action Comics Annual #2 i #10, Superman The Man of Steel #100, i DC Special Series #26.

Fotress of Solitude je povremeno utociste u koje Superman zalazi i provodi vrijeme. Njegov prethodnik je Secret Citadel koji se prvi put pojavljuje u Superman #17 (1942), a prikazan je kao gradevina sagradena u planini na perifiriji Metropolisa. U Superman #58 (1949) prvi put se naziva Fotress of Solitude a prikazan je kao osamljeni dvorac, te je receno da se nalazi na polarnoj pustopoljini.


Secret Citadel


Supermanov orginalni Silver Age Fotress se pojavio u Action Comics #241 (The Super-Key to Fort Superman 1958), te je ponovno podzemni kopleks sagraden u strani strme litice. Ulaz u Fortress je moguc kroz ogromna pozlacena vrata sa ogromnom kljucanicom; koja zahtjeva ogromni kljuc kako bi se mogla otvoriti. Kljuc u obliku strelice je toliko velik da ga jedino Superman (ili neki drugi Kriptonac poput Supergirl) moze podignuti. Kljuc kada nije u upotrebi se nalazi na odgovarajucem polozaju izvan tvrdave, gdje je bio prikriven pistom za zrakoplove (iz zraka se cinio kao smjer koji zrakoplov treba pratiti u zabacenom podrucju). Ovo je funkcioniralo sve dok jedan pilot helikoptera nije slijedio smjer strelice sve do ulaza u tvrdavu, tako prisilivsi Supermana da konstruira zraku opticke varke kako bi se kamuflirao ulaz u tvrdavu i kljuc (koji je sad visio na nosacima sa strane tik do vrata).
Tvrdava sadrzi izvanzemaljski zooloski vrt, ogromni dnevnik od celika u koji je Superman zapisivao svoje memoare (koristeci svoj neranjivi prst, posebne ploce na dodir koje trenutacno biljezu misli, ili heat vision kojim bi zapisivao natuknice u dnevnik), robot za igranje saha, specijalna oprema za vjezbanje, laboratorij gdje je Superman radio na raznim projektima kao sto je razvijanje obrane protiv Kriptonita, komunikacijska oprema, sobe posvecne svim njegovim prijateljima, ukljucujuci jednu za Clark Kenta kako bi zavarao posjetioce. Takoder Fortress sadrzi Phantom Zone projektor, razlicite komade izvanzemaljske tehnologije koje je prikupio prilikom posjeta drugih svjetova, i poput Batcavea trofeje iz raznih pustolovina. Svoje mjesto u Fortressu je nasao i Kandor (grad u boci); dok nije povecan, i jedan odvojeni apartman namjenjen iskljucivo za Supergirl.


Silver Age Fortress (Action Comics #241)


Detaljan opis i sadrzaj Fortressa nalazi se u DC Special Series #26 (Superman and his Incredible Fortress of Solitude, 1981), gdje Superman detaljno pregledava tvrdavu, sumnjajuci da je jedan villian postavio bombu ne bi li unistio Zemlju.


Detaljniji prikaz Silver Age Fortressa (DC Special Series #26)


Silver Age verzija Fortressa imala je svoje posljednje pojavljivanje u imaginarnoj prici Whatever Happened to the Man of Tomorrow? (Action Comics #583 i Superman #423) Alana Mooora gdje su se zajednicki borili Superman, Batman, Robin i Wonder Woman protiv izvanzemaljskog tiranina Mongula.
Meni je osobno Silver Age Fotress najbolji, jednostavno te ideje DC u kasnijim razdobljima nije uspio ponoviti.

Moderno razdoblje Supermana daje novu verziju Fotressa u Action Comics Annual #2 (svibanj 1989). Superman je na samoprogonstvu u svemiru gdje mu je povjeren Kryptonski artefakt Eradicator (kojeg mu je povjerio umiruci Cleric) kreiran od njegovog pretka Kem-Ela. Posvecen ocuvanju Kryptona i svega sto je Kriptonsko, ovaj uredaj je sagradio novi Fotress na Antartici koji bi trebao posluziti kao temelj stvaranja novog Kryptona na Zemlji. Superman se uspjeva osloboditi Eradicatorovog utjecaja, ali je zadrzao Fortress kao korisno mjesto za hitne sljucajeve. Prvo pojavljivanje nove post-crisis verzije Fortressa bilo je u Adventures of Superman #461 (prosinac 1989).
Sadrzavalo je mnogo artifakata iz post-crisis verzije Kryptona osobito nekoliko robota koji su imali funkciju sluge (jedan od njih, Kelex postao je Supermanov oslonac; npr. u prici Death of Superman), te ratno odijelo iz Treceg doba Kryptona. Ovaj Fotress ce unistiti Eradicator (ovdje si je kreirao tijelo po uzoru na Supermana) koji je apsorbirao energiju (Action Comics #691, 1993) kako bi se vratio u zivot nakon sto ga je zamalo ubio Cyborg Superman. Superman ce kasnije rekonstriurati Fotress no njega ce ubrzo unistiti villian Dominus (Action Comics #748, 1998).


Prva verzija Fotressa u modernom razdoblju (povrsinski dio Fortressa, podzemna shema, regeneracijska matrica,
kontrolno racunalo, robot Kelex i artefakt Eradicator, slike slijeva na desno).


Unisteni Fortress je ipak posluzio kao sablona za novi Fotress kojeg je sagradio Steel (John Henry Irons) koristeci izvanzemaljsku tehnologiju (The Man of Steel #100, 2000). Novi Fotress je mobilan, dakle moze se prenjeti s jednog mjesta na drugo, ali i on ce na kraju biti unisten. Naime u Superman v2 #211 (Superman: For Tommorow, 2004-2005), Wonder Woman je upala u Fotress kako bi se suocila sa Supermanom, aktivirajuci sustav za samounistenje. Robot Kelex je i u ovom Fotressu bio cuvar ali nije poznato jeli prezivio unistenje, a kasnije se vise ne spominje.


Druga verzija Fotressa u modernom razdobolju


Treci Fotress je utemeljio sam Superman u prastarom hramu jednog napustenog sela smjestenog u planinama Cordillera Del Condor na granici Ekvadora i Perua. Cuvar ovog Fotressa je robot Ned (posljedni robot Superman), te pazi na super psa Krypta. Poput Silver Age Fotressa i ovaj ima ogroman kljuc smjesten u blizini Fotressa. Medutim ovaj kljuc je napravljen od kamena. Ubrzo je napusten (prije samog Infinite Crisisa) i postao je tursticka atrakcija.


Treca verzija Fotressa u modernom razdoblju i robot Superman - Ned


Finalna verzija Fortressa nastala je u prici Up, Up, and Away (2006). Superman je otkrio Kryptonske sunceve kristale, koje je Lex Luthor iskoristio kako bi ozivio prastari Kriptonski ratni brod. Superman je otkrio kako su kristali poslani zajedno sa njim sa Kryptona, te ih je iskoristo kako bi sagradio novi Fortress na Artiku na jednak nacin kako je to prikazano u filmu Superman iz 1978.


Usporedba Fortressa iz filma Superman 1978 (gornja slika) i Johnsovog Fortressa iz Up, Up and Away (donja slika).


Sada cu staviti sto ova finalna verzija Fortressa sadrzi u svojoj unutrasnjosti:

(01) Sunstone Simulator: Simulator suncevih kristala je visoko razvijena racunalna mreza koja funkcionira na osnovi samoobnovljiih (samoreplicirajucih) pneumatskih suncevih kristala. Ovaj simulator je virtualno utjelovljenje cijelokupnog Kriptonskog znanja i kulture. Stavljajuci odredene kristale u njihova odgovarajuca lezista, Superman moze aktivirati holografsku simulaciju svog bioloskog oca, Jor-Ela. Jor-Elova simulacija je programirana da govori i reagira poput zivog, i svjesnog bica. Kako je znanje iz suncevih kristala namjenjena iskljucivo za Supermana, hologram Jor-El se svakome tko aktivira simulator obrati sa Kal-EL (Supermanovo Kriptonsko ime).
(02) Statue of Jor-El and Lara: Visoko iznad samog centra Fortressa pociva lebdejuca statua u znak sjecanja na Supermanove roditelje, Jor-Ela i Laru. Statua je postavljena na postolje od suncevog kristala i pokazuje njegove roditelje kako zajednicki drze minijaturni model Kryptona.
(03) Interplanetary Habitat: Ovo je strogo kontrolirana okolina napucena sa egzoticnim i ugrozenim bicima iz svih krajeva svemira. Neke od zivotinja koje se mogu pronaci u stanistu su Metal Boar, Black Mercy, Duplorian Hawk i Thought-Beast.
(04) Kandor (grad u boci): je minijaturan grad nastanjen ljudima iz razlicitih izvanzemaljskih kultura. Orginalni grad Kandor je ukrao Brainiac prije samog unistenja Kryptona. Superman je uspio oteti gradi otad ga je drzao unutar Fortressa kako bi ga zastitio od raznih prijetnji (najveca je zasigurno Brainiac).
(05) Phantom Zone Projector: Konstruiran od njegovog oca Jor-Ela, ova naprava se koristila da bi transportirala zivu materiju direktno u Phantom Zonu. Prvi put se koristila kako bi se osudilo na progonstvo ludog znansvenika Jax-Ura, nakon njegovih eksperimnata sa meduzvjezdanim putovanjem koje je prouzrocilo destrukciju Kriptonske lunarne kolonije.
(06) Phantom Zone Portal: Nazvan portalom, medutim ovo je u stvari veliki okrugli prozor u Phantom Zoni. Rukujuci njegovim kontrolorom, Superman moze analizirati razlicite dubine i regije zone.
(07) The Key: Ovo je orginalno bio ogromni zlatni kljuc postavljen kako smo vec kazali na odgovoarajucem mjestu izvan Fortressa. Samo netko snazan poput Supermana ga je mogao podignuti i otkljucati masivna vrata koja su cuvala ulaz u Fortress. Superman je uklonio kljuc sa njegove orginalne pozicije i izlozio ga u muzeju unutar Fortressa.
(08) Museum/Trophy Room: Superman posjeduje galeriju artefakata i suvenira koje je sakupio tijekom svoje karijere. Unutra je nekoliko umanjenih modela i 3-D projekcija Kryptona i njegovih gradova. Trofejna soba sadrzi galeriju statua drugih heroja s kojima je Superman suradivao, ukljucujuci JLA i Legion of Super-Heroes.
(09) Super - Science Lab: Supermanov labaoratorij je jedan od najnaprednijih znanstvenih laboratorija na Zemlji. Ovdje on proucava rudu Kriptonit u nadi da ce pronaci nacin kako da ponisti njegov efekt na Kriptonsku fiziologiju. Takoder, on koristi laboratorij kako bi otkrio lijek za trovanje olovom kojem su podlozni stanovnici planeta Daxam, kako bi jednog dana mogao osloboditi svog prijatelja Mon-Ela iz fantom zone. Superman isto tako koristi lab u nadi da ce pronaci nacin kako vratiti ljude iz Kandora u njihovu prirodnu velicinu.
(10) Atomic Cauldron: Smjestena duboko u Zemljinoj jezgri atomski kotao je najmocnija talionica na Zemlji. Kotao radi na bazi rastaljenih suncevih kristala te napaja energijom cijeli Fortress. O njegovom odrzavanju brine se nekoliko Supermanovih robota.
(11) Super Weapons Room: Jedna od najstroze cuvanih prostorija u Fortressu, to je mjesto gdje Superman skladisti razlicito visoko razvijeno naoruzanje koje je zapljenio tijekom svojih brojnih avantura. Iako nikad ne korsiti sam ta oruzja, cesto proucava njihovu tehnologiju u nadi da ce pronaci nesto od drustvene vaznosti.
(12) Superman's Warsuit: Kriptonsko ratno odijelo je ostatak Kriptonske kulture i tehnologije. Ovo ogromno odijelo nosili su njegovi prethodnici tijekom posljednjeg Kriptonskog rata. Sluzilo je i kao pokretno oporaviliste, polako sanirajuci Supermanove ozljede nakon fatalnog okrsaja s Doomsdayom.

Mozete primjetiti da sam stavljao brojeve sa opisom svega. Naime to je zato sto cu sad postaviti sliku sa prikazom Fortressa i njegove unutrasnjosti. Na slici se ne vide dobro opisi predmeta, prostorija i ostalog, ali su brojevi vidljivi pa ce vam ovo pomoci da se lakse snadete.


Prikaz unutrasnjosti finalnog Johnsovog Fortressa
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 23/07/2022 : 15:52:15
Ko je volija filmove iz osamdesetih vrlo vjerovatno će volit i ovo:
(čak je i papir odličan)
brni Posted - 08/05/2020 : 16:39:26
Nisam jos procita tu Kingovu pricu, na Batmanu mi je bija ocajan, ali vidim da ga Vlaadisha hvali pa bi mu moga dati sansu..
jaki Posted - 26/04/2020 : 16:05:17
reci Markosu
Vlaadisha Posted - 26/04/2020 : 15:47:12
quote:
Originally posted by jaki

Mislija sam da me neće uvatit želja za supermanom više ikada ali ovaj mi izgleda dobar:
serijal manje-vise ali #6 je odlican
jaki Posted - 24/04/2020 : 21:28:46
Mislija sam da me neće uvatit želja za supermanom više ikada ali ovaj mi izgleda dobar:
Paka01 Posted - 01/01/2013 : 21:08:32
Sad sam napisa tekst od jedno 10ak redova o stripu Supreme i slučajno pritisnem "back" tipku i sve ode u p.m....
mr murdoc Posted - 24/12/2012 : 16:59:25
Zadovoljstvo je obostrano.
dosada Posted - 24/12/2012 : 16:58:50
quote:
Originally posted by brni
To bumo jos videli..



napreduješ/evoluiraš u shvaćanjima, prije 3 dana je bilo nekaj drugo
aj da ne spamam više ovu jako zanimljivu temu, kojoj se ne mogu ozbiljnije posvetit kad o Supermanu zanm samo iz filmova...
brni Posted - 24/12/2012 : 16:57:43
quote:
Originally posted by mr murdoc

Zadovoljan sam sa odgovorom



Kad imas sugovornika ka sta je mr murdoc i odgovori moraju biti na razini..
mr murdoc Posted - 24/12/2012 : 16:55:10
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by mr murdoc

Sups je definitivno najmocniji lik u DC univerzumu , ali je pored toga na trenutke predvidljiv i dosadan.
Zbog toga i ne spada u moj top 3 izbor superheroja.
No..uvijek mu ponovo pruzam sansu..a bilo ih je ...puno..
Zasto
Zato jer uopce ne mogu zamisliti superherojstinu bez velikog S



Da moze biti dosada nekad..ali recimo ako ga skupljas kao ja u kontu gdje je sve vezano i sto zahtjeva puno istrazivanja bude jako zanimljivo..bar meni..

Meni on spada kako ja to volim reci u sveto trojstvo - Batman , Green Lantern i Superman (kao sto vidis izbacia sam WW iz Trinity)..dodao bih jos Flasha i Boostera..iako svaki junak ima svoju posebnost..samo ga triba znati pisati..

A Superman je ipak prvi pravi superjunak pa samim time ima posebno mjesto u svijetu stripa..

Zadovoljan sam sa odgovorom
brni Posted - 24/12/2012 : 16:51:20
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by dosada

jel vidiš brni kak sam ti digel temu...kaj nisi prije rekel ;)



Sljedeci put te zovem..



a ne, ubuduće mi daješ klince na tretman (jednog dana)



To bumo jos videli..
brni Posted - 24/12/2012 : 16:50:41
quote:
Originally posted by mr murdoc

Sups je definitivno najmocniji lik u DC univerzumu , ali je pored toga na trenutke predvidljiv i dosadan.
Zbog toga i ne spada u moj top 3 izbor superheroja.
No..uvijek mu ponovo pruzam sansu..a bilo ih je ...puno..
Zasto
Zato jer uopce ne mogu zamisliti superherojstinu bez velikog S



Da moze biti dosada nekad..ali recimo ako ga skupljas kao ja u kontu gdje je sve vezano i sto zahtjeva puno istrazivanja bude jako zanimljivo..bar meni..

Meni on spada kako ja to volim reci u sveto trojstvo - Batman , Green Lantern i Superman (kao sto vidis izbacia sam WW iz Trinity)..dodao bih jos Flasha i Boostera..iako svaki junak ima svoju posebnost..samo ga triba znati pisati..

A Superman je ipak prvi pravi superjunak pa samim time ima posebno mjesto u svijetu stripa..
dosada Posted - 24/12/2012 : 16:50:23
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by dosada

jel vidiš brni kak sam ti digel temu...kaj nisi prije rekel ;)



Sljedeci put te zovem..



a ne, ubuduće mi daješ klince na tretman (jednog dana)
mr murdoc Posted - 24/12/2012 : 16:43:19
Sups je definitivno najmocniji lik u DC univerzumu , ali je pored toga na trenutke predvidljiv i dosadan.
Zbog toga i ne spada u moj top 3 izbor superheroja.
No..uvijek mu ponovo pruzam sansu..a bilo ih je ...puno..
Zasto
Zato jer uopce ne mogu zamisliti superherojstinu bez velikog S
brni Posted - 24/12/2012 : 16:42:07
quote:
Originally posted by dosada

jel vidiš brni kak sam ti digel temu...kaj nisi prije rekel ;)



Sljedeci put te zovem..
dosada Posted - 24/12/2012 : 16:39:44
jel vidiš brni kak sam ti digel temu...kaj nisi prije rekel ;)
brni Posted - 24/12/2012 : 16:30:22
quote:
Originally posted by mr murdoc

Da..u pravu si.
Ono sto mene zanima je kako ti kao ocigledni S fan dozivljavas zivotnu formu koju on predstavlja.
1. Mislim, i vise je nego ocigledno da se on trudi biti covjek , ali nije li u pravu Lex kada ga svaki put oslovljava sa Alien..

2. Kada bi imao potomstvo sa Ms Lane , dali bi to bilo bioloski moguce, i ne igraju li se zato razni autori sa mogucnosti potomstva izmedu S i WW

3. Smatras li da je lik kao Jimmy Olsen jos uvijek potreban novom S univerzumu



Uf koliko pitanja..aj probat cu dati neke smislene odgovore.
1. da Lex ga zove alienom ali upravo je to i poanta..jer iako je Superman alien on je puno ljudskiji od Lexa - odgajali su ga Kentovi dobri i posteni ljudi i usadlili mu sve prave vrijednosti koje ga krase..s druge strane Lex je ima nesredenu obitelj (otac mu je bija pijanac tuka njega i sestru i on ga se na kraju rijesia), za vrime zivota u Smallvilleu uvik je ima osjecaj manje vrijednosti i htio je pobjec i nikad se ne vratit..i upravo iz svih ovih razloga Lex naglasava ovo alien kada se obraca Supsu jer je svjestan da nikad nece biti velik covjek poput Supermana koliko god se trudio..
2. Da, nazalost oni ne mogu imati djecu, najblize su se priblizili u Superman: Lost Son (isli su posvojiti Chris Kenta ali su ga opet izgubili)..ja to vidim ovako - to je samo kusnja njihove ljubavi jer su oboje svjesni da nikad nece moci imati potomka i unatoc tome su zajedno i vole se..ista stvar je sa Wonder Woman..ona je u usporedbi sa Lois puno nadmocnija u svakom pogledu tj. ona je bozica te kao takva puno prikladniji odabir zenske za Supsa..medutim za Supermana postoji samo jedna zena a to je Lois jer on je nju prvenstveno zavolia kao Clark Kent gdje je on u podredenom polozaju u odnosu na nju..ona je zgodna, samouvjerena, uspjesna i poznata novinarka a on seprtljavi geek iz malenog sela..
3. Apsolutno..Jimmy je dobricina ciji su uzori Clark i Lois te je veliki prijatelj sa Supermanom..upravo je Clark prepoznao njegovu nesigurnost i slampavost te mu je kao Superman dao signal watch s kojim bi ga dozvao da zabiljezi fotografije za Planet..na taj nacin je Jimmy napravio karijeru te je spona izmedu njega i Supermana (Clarka) postala neraskidiva..ne mogu ni zamisliti Supermanov svijet bez njega..
mr murdoc Posted - 24/12/2012 : 16:05:34
Da..u pravu si.
Ono sto mene zanima je kako ti kao ocigledni S fan dozivljavas zivotnu formu koju on predstavlja.
Mislim, i vise je nego ocigledno da se on trudi biti covjek , ali nije li u pravu Lex kada ga svaki put oslovljava sa Alien..

Kada bi imao potomstvo sa Ms Lane , dali bi to bilo bioloski moguce, i ne igraju li se zato razni autori sa mogucnosti potomstva izmedu S i WW

Smatras li da je lik kao Jimmy Olsen jos uvijek potreban novom S univerzumu
brni Posted - 24/12/2012 : 15:23:32
quote:
Originally posted by mr murdoc

Morrison je ocigledno puno toga neuklopivog uklopio i ozivio, kako u DC tko i u Marvelu



Da uz Johnsa sigurno najvazniji pisac za DC..Johns je takoreci spasia Supermana i poslozia mu kontinuitet..vratia mu je karijeru Superboya i Legion te masu silver age elemenata (kao recimo sve inacice Brainiaca)..sredia je kont POwer Girl sa istoimenim trejdom, modernizira je Superboya (Connora Kenta) u Titansima, ostavia je u kontu bas ovo sta spominjes - elektricnog Supermana (Infinite Crisis) itd itd..
mr murdoc Posted - 24/12/2012 : 15:17:29
Morrison je ocigledno puno toga neuklopivog uklopio i ozivio, kako u DC tko i u Marvelu
brni Posted - 24/12/2012 : 15:04:34
quote:
Originally posted by mr murdoc

Pitanjace za fanove JLA i Supija

Kako ste ga prihvatili u ovom kostimu i kako vam se svidjela ona igra...plavi i crveni...ja sam skoro povracao...osiiiiiim u JLA..tamo se opet uspio uklopiti...ili se meni samo to cini jebiga



Sve si sam reka..ista stvar kod mene..Morrison ga je odlicno uklopia u JLA..
mr murdoc Posted - 24/12/2012 : 15:02:35
Pitanjace za fanove JLA i Supija

Kako ste ga prihvatili u ovom kostimu i kako vam se svidjela ona igra...plavi i crveni...ja sam skoro povracao...osiiiiiim u JLA..tamo se opet uspio uklopiti...ili se meni samo to cini jebiga



brni Posted - 24/12/2012 : 15:01:07
I to je razlog zasto cu ja uvijek ljudima preporucit prije Secret origin nego Birthright ili Man of Steel..
brni Posted - 24/12/2012 : 14:54:21
quote:
Originally posted by Paka01

Al nemoj zaboravit onda nabavit i Lightning Sagu i Legion of 3 Worlds
Super funkcioniraju svi zajedno.



Tako je taman da cu napisati..to je u stvari jedna mini saga..sve zavrsava ustvari u Last Stand of New krypton tocnije u Adventure Comics 514 iako je to manje bitno..ja sam ovako to cita:

Superman: Secret Origin
Justice League of America Vol. 2: The Lightning Saga
Superman and the Legion of Super-Heroes
FINAL CRISIS: Legion of Three Worlds

Ono sta je zajednicko ovim stripovima jest to da ih je pisa Geoff Johns..
Paka01 Posted - 24/12/2012 : 14:51:24
To je JLA/JSA crossover... JLA dio mi je onako okej, al JSA je zato odličan.
Doduše, meni je gotovo u svakom slučaju JSA jači od JLA šta se tiče priča...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000