forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Hermann Huppen

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mr murdoc Posted - 05/01/2013 : 13:17:13
Jos kao klinac bijah fan Post-apokalipticnih stripovskih prica i zato voljeh AXU (ne samo zato), Storma, Dan-a i sl..
Sjecam se kao da je bilo danas kada sam u Strip Artu naletio na Hermannovog Jeremiah..i onaj WOOOOOW efekt koji sam tom prilikom osjetio i koji me je obiljezio kao klinca..taj i takvi stripovski trenutci su neizbrisivo vezani za moje postojanje.
Jeremiah nije imao komlexnu pricu , ali je posjedovao jednu gotovo genijalnu moc pripovjedanja i dva karaktera koja ne mogu biti razlicitija nego sto jesu, ali cine vjerovatno jedan od najboljih tandema u stripovskoj povjesti.
Crtez sa kojim sam poceo je bio crno bijeli i dan danas sam misljenja da je bio prikladniji glede tematike nego onaj u koloru sa kojim sam se kasnije susreo...no to je vjerovatno samo sentimentalni stih prvog utiska.
Kasnije sam naravno dublje usao u svijet Hermann Huppen-a i upoznao se sa njegovim drugim radovima.
Zanima me vase videnje glede Hermann Huppena i njegovih radova.
Dakle ..koji je to njegov strip koji vas je svezao na prvu i natjerao da ga zavolite.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
risbozg Posted - 18/11/2017 : 21:13:06
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by corto33

I ja sam na Interliberu nabavio 5 albuma Hermanna za 60 kuna :)



5 za 60 ?????..pa kaj nisu bili po 20 5x20=100..ili si se ulizivao bradi za dodatni popust



Zhong Gou, Girl from Ipanema, Nick 1 i 2 su svi bili po 10 kuna.
Noć punug mjeseca je bio 20 kuna. Znači sve skupa 60 kuna :)



a to ...ja sam mislil da su svi bili bili po 20kn jel sam na štandu gledao očito samo jeremiaha
corto33 Posted - 18/11/2017 : 20:53:42
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by corto33

I ja sam na Interliberu nabavio 5 albuma Hermanna za 60 kuna :)



5 za 60 ?????..pa kaj nisu bili po 20 5x20=100..ili si se ulizivao bradi za dodatni popust



Zhong Gou, Girl from Ipanema, Nick 1 i 2 su svi bili po 10 kuna.
Noć punug mjeseca je bio 20 kuna. Znači sve skupa 60 kuna :)
risbozg Posted - 18/11/2017 : 20:37:34
quote:
Originally posted by corto33

I ja sam na Interliberu nabavio 5 albuma Hermanna za 60 kuna :)



5 za 60 ?????..pa kaj nisu bili po 20 5x20=100..ili si se ulizivao bradi za dodatni popust
anto Posted - 18/11/2017 : 11:32:43
quote:
Originally posted by Peyo

Anto, drago mi je da se Noć punog mjeseca svidjela tebi i DiSkAcHu čemu sam se i nadao.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=82&TOPIC_ID=34842#2031033





quote:
Originally posted by anto



a glede Noći punog mjeseca,prepustivši se pejovom istančanom ukusu,ovo će se uskoro nabaviti obavezno!



corto33 Posted - 18/11/2017 : 10:38:25
I ja sam na Interliberu nabavio 5 albuma Hermanna za 60 kuna :)
DiSkAcH Posted - 18/11/2017 : 07:16:22
EDIT: Ups...sad vidim da me Peyo pretekao.
Prvi put sam ga posudio u knjiznici, ali sad sam ga i kupio


quote:
Originally posted by anto



Hermann (i sin):Noć punog mjeseca (Strip-Agent)

Prvo moram reći da jako volim Hermanov crtež,ali i Hermana uopšte - i dovoljno mi je samo da priča nije neka nebuloza,pa da u tom stripu uživam - kao što je to recimo slučaj sa ovim one shot albumom.
Karim,Lukas,Kventin,Sintija i Pat,planiraju da opljačkaju sef jednog starijeg bračnog para.Kada žrtve odu od kuće,ekipa obije istu,ali skapiraju da je sef mehanički (a ne elektronski za koji je Pat stručnjak),i nekako uz dosta svađe odluče da sačekaju da se matorci vrate, i da ih nateraju da pod pretnjom oružja otvore sef.
Kao i obično,neće ići sve po planu.A tu je i jedan detalj na koji nisu računali.

Sasvim korektna priča,koja u kombinaciji sa crtežom pruža dobru zabavu i ljubiteljima Hermana,ali i svima onim koji volje ovakvu tematiku.

Strip se nažalost vrlo brzo pročita,mislim da je 25 minuta mnogo.
Nije mi se svideo detalj na samom kraju,kad Kventin zaspi nakon bežanja od pomahnitalog ludaka sa nožem - mislim,takav adrenalinski šok,a ti 5 minuta nakon njega zaspiš - i desi se to što se desi.

Sve drugo je ok + da ne pominjem cenu od 18 kuna u dinarskoj protiv vrednosti koju sam platio za album.

4/5
(možda sam malo (recimo za pola ocene) pri ocenjivanju bio subjektivniji,ali Herman je to)



Meni se ovaj isto svidio. 20kn na IL
Peyo Posted - 17/11/2017 : 23:28:18
Anto, drago mi je da se Noć punog mjeseca svidjela tebi i DiSkAcHu čemu sam se i nadao.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=82&TOPIC_ID=34842#2031033

ninel Posted - 17/11/2017 : 23:03:43
quote:
Originally posted by axle munshine

Ja sam te '79-e imao 13 godina i ne mogu opisati taj fantastican osecaj i odusevljenje tom prvom epizodom Jeremiaha u Strip Artu, a i samom revijom na kioscima prepunih stripova. Krajem te godine je krenuo i Spunk i jos jedno "PAF" iz vedra neba, nastavak Blueberryja i to u sjajnom koloru...neopisivo...


Isti osečaj je bio kod mene. A ranije mi se to dogodilo kod Bernarda Prinsa i Tvrdjave u magli i Badija Longveja i Zova divljine u Stripoteci te Komanče i Pustinje bez svetlosti u Zabavniku.
anto Posted - 17/11/2017 : 22:44:19


Hermann (i sin):Noć punog mjeseca (Strip-Agent)

Prvo moram reći da jako volim Hermanov crtež,ali i Hermana uopšte - i dovoljno mi je samo da priča nije neka nebuloza,pa da u tom stripu uživam - kao što je to recimo slučaj sa ovim one shot albumom.
Karim,Lukas,Kventin,Sintija i Pat,planiraju da opljačkaju sef jednog starijeg bračnog para.Kada žrtve odu od kuće,ekipa obije istu,ali skapiraju da je sef mehanički (a ne elektronski za koji je Pat stručnjak),i nekako uz dosta svađe odluče da sačekaju da se matorci vrate, i da ih nateraju da pod pretnjom oružja otvore sef.
Kao i obično,neće ići sve po planu.A tu je i jedan detalj na koji nisu računali.

Sasvim korektna priča,koja u kombinaciji sa crtežom pruža dobru zabavu i ljubiteljima Hermana,ali i svima onim koji volje ovakvu tematiku.

Strip se nažalost vrlo brzo pročita,mislim da je 25 minuta mnogo.
Nije mi se svideo detalj na samom kraju,kad Kventin zaspi nakon bežanja od pomahnitalog ludaka sa nožem - mislim,takav adrenalinski šok,a ti 5 minuta nakon njega zaspiš - i desi se to što se desi.

Sve drugo je ok + da ne pominjem cenu od 18 kuna u dinarskoj protiv vrednosti koju sam platio za album.

4/5
(možda sam malo (recimo za pola ocene) pri ocenjivanju bio subjektivniji,ali Herman je to)
anto Posted - 28/10/2014 : 15:44:55
quote:
Originally posted by Peyo

Iako se slažem da su početne epizode bolje (možda je i Alex neka prekretnica) ne slažem se da ostalo ne valja iako ima velikih padova.

Nakon Alex bilo je još 3-4 boljih albuma.


složio bih se - Alex jeste prekretnica i nakon toga kreću lošije epizode, ali imalo bi tu da se probere valjanih priča.
Peyo Posted - 28/10/2014 : 14:05:13
Iako se slažem da su početne epizode bolje (možda je i Alex neka prekretnica) ne slažem se da ostalo ne valja iako ima velikih padova.

Nakon Alex bilo je još 3-4 boljih albuma.
Tonto Posted - 28/10/2014 : 11:01:08
quote:
Originally posted by rommel

Jeremiah, ali samo rani - možda nešto preko pola - kasnije epizode su mi očajne

Do 15. epizode "Alex". Nakon toga počinje ozbiljan pad u kvaliteti, što se mene tiče.
rommel Posted - 28/10/2014 : 09:52:22
Jeremiah, ali samo rani - možda nešto preko pola - kasnije epizode su mi očajne
hrvoje23 Posted - 25/10/2014 : 16:27:23
mr murdoc Posted - 19/10/2014 : 12:28:50
quote:
Originally posted by jaki

Vlad pati od toga da pokriva veliko vremensko razdoblje u kojem treba na 46 str.prikazati biografiju Vlada te političke prilike,vojne saveze ,ratove,pobune na tom području(Vlaška i okolne zemlje).Previše informacija a onda sve to treba uobličiti da radnja teče a da ne bude suhoparno nabrajanje činjenica a i da bude razumljivo čitatelju.Neki bolji pisac bi to možda i izgurao ali Yvess nije.
Crtež je odličan.

Slazem se ..
jaki Posted - 07/10/2014 : 12:25:36
Vlad pati od toga da pokriva veliko vremensko razdoblje u kojem treba na 46 str.prikazati biografiju Vlada te političke prilike,vojne saveze ,ratove,pobune na tom području(Vlaška i okolne zemlje).Previše informacija a onda sve to treba uobličiti da radnja teče a da ne bude suhoparno nabrajanje činjenica a i da bude razumljivo čitatelju.Neki bolji pisac bi to možda i izgurao ali Yvess nije.
Crtež je odličan.
anto Posted - 07/10/2014 : 12:21:06
hvala svima
Vlad onda.
NESVRSTANI Posted - 07/10/2014 : 11:07:57
quote:
Originally posted by anto

molim za pomoć - imam priliku da kroz razmenu nabavim dva Hermanova albuma - Girl from Ipanema i Vlad nabijač - valjaju li ičemu ovi one shotovi, i koji je po vama bolji?

hvala unapred za svaku informaciju.


Vlad je bolji samo zato šta je Ipanema totalno bezveze.
Meni su kod Vlada interesantna tema i crtež, ali mi se ne sviđa šta iman osjećaj da je Yves samo nabaca brdo podataka i onda to sve skupa prova nekako povezat.
S obziron da ovo piše Yves čak je i dobro.
izivko Posted - 07/10/2014 : 10:38:40
Od dva slaba albuma Vlad mi je bio nešto bolji. Valjda zbog tematike...Tebi se možda obadva dopadnu
Peyo Posted - 07/10/2014 : 10:18:13
Meni je Vlad bolji.
anto Posted - 07/10/2014 : 09:17:58
molim za pomoć - imam priliku da kroz razmenu nabavim dva Hermanova albuma - Girl from Ipanema i Vlad nabijač - valjaju li ičemu ovi one shotovi, i koji je po vama bolji?

hvala unapred za svaku informaciju.
anto Posted - 25/06/2014 : 17:48:30
nakon obnavljanja BP/Komanče/Boa-Morija, lista mi je sledeća:
1.Komanča
2.Bernard Prins i Tornjevi Boa-Morija
3.Džeremaja

od One-shotova najbolji mi je Mesec ratnika, a dobri su mi i Ubili su Divljeg Billa,Mjesec ratnika,Manhattan beach,Catinga i Afrika (ali to sam već napisao gore)

mada ni ova lista nije 100% definitivna, jer sam dao na osnovu pročitane prve tri epizode Džermaje i sećanja stara 20+ godina na ostale epizode.
split85 Posted - 29/01/2013 : 20:50:28
@anto
Odlično i hvala.
Tvoje i Jerine preporuke su mi dovoljne.
Odluka je donesena.
anto Posted - 29/01/2013 : 20:28:24
quote:
Originally posted by split85

Je li mu valjaju šta ovi naslovi? Vidim da su dobro ocjenjeni na http://www.bedetheque.com/ :
Ubili su Divljeg Billa
Mjesec ratnika
Manhattan beach
Catinga
Afrika



ovo su oni koje sam i ja nabavio.
svi su dobri, a Mesec ratnika mi je odličan.
ostalima iskreno nisam ni dao šansu.
split85 Posted - 29/01/2013 : 19:54:25
Hvala Jere.
Cijena im je sasvim OK pa ih mislim idući misec nabavit.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000