forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Slanje u inozemstvo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Smomo8 Posted - 06/01/2013 : 18:51:14
Jel ima tko iz Hrvatske iskustva sa slanjem u inozemstvo ?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 15/05/2017 : 08:45:08
ovo je bas preskupo
zanima me jedna knjiga 15 kuna a poštarina zagreb sarajevo 20-30

ja se sjećam da je nekoć ovo bila jeftina investicija :D


kako najjeftinije slati između ZG i SA
Obi-wan Posted - 25/09/2016 : 17:58:15
quote:
Originally posted by Whetherpine

Molim vas objasnite mi Obi-wan ili bilo tko, znači moguće je iz inozemstva (npr. Grčka) uplatiti na tekući račun u HR?



Ja ne šaljem u inozemstvo pa se u to slobo razumijem na na žalost. Mislim da nema nekog univerzalnog pravila, sve ovisi o puno toga.
igor 12 Posted - 25/09/2016 : 16:04:23
meni su uplaćivali na moj račun, PBZ banka.samo moraš uplatitelju dati uz broj računa i osnovne podatke i BIC/SWIFT.ljudi mi uplaćivali u eurima,banka konvertirala u kune i uzeli oko 1 euro provizije i to je to.bitno je da je zemlja članica EU a grčka je.
Whetherpine Posted - 25/09/2016 : 15:02:05
Molim vas objasnite mi Obi-wan ili bilo tko, znači moguće je iz inozemstva (npr. Grčka) uplatiti na tekući račun u HR?
Obi-wan Posted - 05/04/2016 : 20:43:41
quote:
Originally posted by jaki

tako je a održavanje ne bi trebao plaćati nego ti prilikom svake uplate na taj račun skinu 1 euro ili neku drugu standardnu naknadu koju ta banka naplaćuje za takve stvari.


Tako je. Skinuli točno 1 euro.
Obi-wan Posted - 05/04/2016 : 20:43:02
quote:
Originally posted by badseed

quote:
Originally posted by Obi-wan

Mala nedoumica:
Čovjek mi je uplatio iz Njemačke 18 eura, dao sam mu IBAN tekućeg računa. Stiglo 17 eura što je ok. Onaj jedan provizija za uslugu.
No, banka mi je otvorila na svoju ruku novi devizni račun u eurima (iako već to imam) i tu je sjeo novac.
Trebam li ja plaćati za održavanje tog računa (novac sam prebacio na tekući - kupio kune) ili će sa sam ugasiti kako se i pojavio? - stanje je 0 eura sada.
Ako netko zna o čemu se radi neka napiše, nemam baš puno vremena za čekanje i natezanje u banci...



prije se u bankama za svaku valutu moralo imati zaseban račun. sada je to drugačije, tako da imas jedan racun, uplatom na njega (IBAN) možeš primiti bilo koju valutu. čim doviješ u nekoj valuti koju još nemaš na računu, otvori ti se posebna stavka. znači jedan račun, zasebne stavke za svaku valutu različitu.


Hvala na odgovoru. To je to.
Našla se žena u banci pa ih je pitala. Kako je moj primarni račun USD, ako dobijem eure, otvore za eure i za svaku valutu zasebno. Naplaćuje se održavanje jednog deviznog računa. Nije loše...
DODSFERD Posted - 05/04/2016 : 18:29:11
quote:
Originally posted by Oki

PBZ naplaćuje vođenje svakog računa svaki mjesec bio on aktivan ili ne, pitanje je sada ako bi želio zatvoriti taj na silu otvoren devizni račun kako te nebi bacali u minus, hoće li ti naplatiti zatvaranje tog računa?
Ja sam u PBZ-u sa kunskim tekućim već preko 20 godina, a imam kod njih i par kredita.
Radi se o krajnje pokvarenoj banci koja je po mnogo stvari na granici legalnog i ni sam ne znam zašto sam još uvijek kod njih...

Upravo tako, zato sam ja još 2009. zatvorio račun kod tih lopova i otišao u drugu banku. Mislim, svi oni posluju na lopovski način ali PBZ prednjači u tome.
Oki Posted - 05/04/2016 : 17:58:22
PBZ naplaćuje vođenje svakog računa svaki mjesec bio on aktivan ili ne, pitanje je sada ako bi želio zatvoriti taj na silu otvoren devizni račun kako te nebi bacali u minus, hoće li ti naplatiti zatvaranje tog računa?
Ja sam u PBZ-u sa kunskim tekućim već preko 20 godina, a imam kod njih i par kredita.
Radi se o krajnje pokvarenoj banci koja je po mnogo stvari na granici legalnog i ni sam ne znam zašto sam još uvijek kod njih...
Mislim da češ morati kod njih u banku jer ti mogu zbog minusa od par kuna nabiti neke astronomske troškove.
Ja ti savjutujem da se ni ne pokušavaš informirati na onim info linijama jer daju krive informacije o načinu poslovanja, kao i na šalterima, nego jednostavno odi u banku i zatvori taj nepotreban račun i ne pristaj na nikakve naknade pošto taj račun nisi ni otvorio.
jaki Posted - 05/04/2016 : 13:50:52
tako je a održavanje ne bi trebao plaćati nego ti prilikom svake uplate na taj račun skinu 1 euro ili neku drugu standardnu naknadu koju ta banka naplaćuje za takve stvari.
badseed Posted - 05/04/2016 : 12:26:11
quote:
Originally posted by Obi-wan

Mala nedoumica:
Čovjek mi je uplatio iz Njemačke 18 eura, dao sam mu IBAN tekućeg računa. Stiglo 17 eura što je ok. Onaj jedan provizija za uslugu.
No, banka mi je otvorila na svoju ruku novi devizni račun u eurima (iako već to imam) i tu je sjeo novac.
Trebam li ja plaćati za održavanje tog računa (novac sam prebacio na tekući - kupio kune) ili će sa sam ugasiti kako se i pojavio? - stanje je 0 eura sada.
Ako netko zna o čemu se radi neka napiše, nemam baš puno vremena za čekanje i natezanje u banci...



prije se u bankama za svaku valutu moralo imati zaseban račun. sada je to drugačije, tako da imas jedan racun, uplatom na njega (IBAN) možeš primiti bilo koju valutu. čim doviješ u nekoj valuti koju još nemaš na računu, otvori ti se posebna stavka. znači jedan račun, zasebne stavke za svaku valutu različitu.
Poli Posted - 05/04/2016 : 10:55:41

Cekaj, kod iste banke sada imas 2 devizna racuna??

Obi-wan Posted - 05/04/2016 : 10:15:49
quote:
Originally posted by Oki

@Obi
Prvi puta čujem da banka može otvoriti račun bez znanja vlasnika računa!
Ako nije tajna...koja je to banka?
Znam da neke banke papreno naplaćuju vođenje deviznog računa svaki mjesec...da te nebi sjebali pa bacili u minus!


PBZ.
Nije papreno, nekih 0.70 eura. No, nisam taj račun tražio pa zašto da plaćam održavanje. Već imam 2 devizna. Išlo bi u minus jer mi je stanje 0, prebacio sam sve na tekući (kupio kune).
Ako ne nestane samo od sebe, morat ću trošiti vrijeme na banku da to zatvore...
Oki Posted - 05/04/2016 : 10:12:03
@Obi
Prvi puta čujem da banka može otvoriti račun bez znanja vlasnika računa!
Ako nije tajna...koja je to banka?
Znam da neke banke papreno naplaćuju vođenje deviznog računa svaki mjesec...da te nebi sjebali pa bacili u minus!
Obi-wan Posted - 05/04/2016 : 09:59:46
Mala nedoumica:
Čovjek mi je uplatio iz Njemačke 18 eura, dao sam mu IBAN tekućeg računa. Stiglo 17 eura što je ok. Onaj jedan provizija za uslugu.
No, banka mi je otvorila na svoju ruku novi devizni račun u eurima (iako već to imam) i tu je sjeo novac.
Trebam li ja plaćati za održavanje tog računa (novac sam prebacio na tekući - kupio kune) ili će sa sam ugasiti kako se i pojavio? - stanje je 0 eura sada.
Ako netko zna o čemu se radi neka napiše, nemam baš puno vremena za čekanje i natezanje u banci...
Obi-wan Posted - 05/04/2016 : 09:58:31
quote:
Originally posted by Poli


a da nazoves banku?





PBZ radi putem pismenih izvješća i odlaska u poslovnicu.
Na mail ili poziv odgovaraju pismeno za mjesec dana.

Ovo je više upit ako se nekome dogodilo baš to isto.
Poli Posted - 05/04/2016 : 09:49:54

a da nazoves banku?


wolf Posted - 14/03/2013 : 20:13:31
quote:
Originally posted by split85

Je li netko u Hrvatskoj pokuša s ovim slanjem putem Tiska, od kioska do kioska ?



S obzirom kako postupaju sa stripovima mogu misliti kako bi tek prošli ti paketi.
split85 Posted - 14/03/2013 : 08:48:19
Je li netko u Hrvatskoj pokuša s ovim slanjem putem Tiska, od kioska do kioska ?
drablj Posted - 13/03/2013 : 08:00:54
paypal jos nije ovde zaziveo, pa ga ljudi bas i ne stavljaju u opcije placanja na aukcijama. najbolje je pitati privatnom porukom prodavca. nema brzeg resenja trenutno.
bitola Posted - 13/03/2013 : 05:37:45
Ja bih zeleo placati za stripove preko pay pal ali ne vidim da to neko koristi.
Kako mogu da znam koji od clanova aukcije (i dali iko) koristi pay pal kao nacin placanja?
Jel moram da idem pojedinacno na po jednu aukciju svakog clana kako bih vidio koji nacin placanja odgovara njemu ili...
markolar Posted - 07/01/2013 : 08:08:34
quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by Kojot

Koliko ja stripova nemogu tipovati(a trebaju mi), zato sto prodavac nesalje u inozemstvo!



Evo saljem ti ja sigurno u inozemstvo, koji stripovi ti trebaju



Tex gigant 1,2 i 3.
Dampir knjige 1,2,3 i 4.
Sta imas od ovoga za prodati?



Imao sam sve ovo izpred 3-4 mjeseca na aukcijama i sve je bilo prodano - steta.
Kojot Posted - 06/01/2013 : 21:52:37
quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by Kojot

Koliko ja stripova nemogu tipovati(a trebaju mi), zato sto prodavac nesalje u inozemstvo!



Evo saljem ti ja sigurno u inozemstvo, koji stripovi ti trebaju



Tex gigant 1,2 i 3.
Dampir knjige 1,2,3 i 4.
Sta imas od ovoga za prodati?
Smomo8 Posted - 06/01/2013 : 21:38:31
Hvala obi wan
Obi-wan Posted - 06/01/2013 : 21:15:06
quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by Smomo8

Jel ima tko iz Hrvatske iskustva sa slanjem u inozemstvo ?



Pa verovatno svi, koji su nesto slali...Ista ti je fora, kao i slanje unutar drzave, samo sa razlikom, da je cijena postarine veča.

Jos uvijek ne razumijem, zasto neko nece slati u inozemstvo; znam, da u nekim slucajima zbog veličine i tezine paketa i slicno ali zar je tako tezko napisati strani naslov i ici na postu!?


Poštarina je prevelika.
Ne postoji jeftin i pouzdan način slanja novca (krađa, provizija, preskupo).
Kupac se ponekad izgubi u vidu magle kada čuje kolika je poštarina i koliko se plaća slanje novca.
Prelazak stripova preko granice može biti podložan zadržavanju, gubljenju, carinjenju.
Kada se sve to zbroji, ispada veća glavobolja od koristi.
Pa neki ljudi zaključe da im to u životu ne treba i odustanu od slanja u inozemstvo.
Obi-wan Posted - 06/01/2013 : 21:09:48
quote:
Originally posted by Poli


Pa bilo je vec toga (nije da te zelim uplasiti), desi se tu i tamo da "kuverta ne stigne", ali vecinom bi trebalo ici. Varianta je i da saljes neku bezveznu reviju pa stavis novcanice unutra, ali na nacin da nece ispasti. Ali rizik postoji.
Sawitch bi znao reci o rizicima poste, ali nije vise aktivan (?).


@Paka
Pa novac koji ti ostaje odnosno kojeg dobijes na Paypal, ostane ti za nove stripove preko luze. Pa je li kupujes Amerikance ili ne. ;)


Kuverta obično stigne.
Jedino što je nekad prazna...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000