forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Ed Brubaker / Sean Phillips

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 13/02/2012 : 15:19:32
Možda u zadnje vrime najpoznatiji po svom odlično prihvaćenom runu na Captainu Americi, Ed Brubaker je također poznat i po svojim kolaboracijama s crtačem Seanom Phillipsom (Criminal, Sleeper, Incognito, Fatale...), a najčešće se bave kriminalilstičkim stripovima. S obzirom da će Fibra ubrzo izbaciti serijal Criminal, zanima me jeste li čitali možda išta njihovo?

Ja sam trenutno na čitanju stripa Fatale, žanrovski može proći kao krimić, al autori kažu da će sadržavati dozu Lovecraftovog horora, šta mi je zapravo stvarno super s obzirom da strašno volin Lovecraftove priče. Za sada se to kroz prva dva broja baš i ne vidi u nekoj većoj mjeri, al strip je odličan.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Imrahil Posted - 05/08/2023 : 21:12:32
Uh, mislim da nisam čitao gori Brubejkerov strip od Night Fevera, nek neko čoveku zabrani da piše i dalje krimi stripove
Imrahil Posted - 29/06/2023 : 16:00:27
Ok, Cruel Summer popravio utisak za nove Criminal-e ali opet neki utisak da bi mogao Brubejker da malo promeni žanr i da malo odmori od krimića. Probaću ove godine da obrnem sve što napisao u tom segmentu, baš me zanimaju utisci. Ali prvo ću ovaj nesrećni Night Fever, ako kaže Paka da je gore od Reckless onda moram da probam
Paka01 Posted - 22/06/2023 : 00:11:38
A čuj, možda tebi bude dobar, možda sam ja previše kritičan.
Mislim da sam se lagano zasitio Brubakera, al jebiga kad me uvik povuče da ga čitam. Pitak je i lagan, al stvarno mislim da mu je ovo jedan od lošijih radova.
verab Posted - 21/06/2023 : 20:41:01
quote:
Originally posted by Paka01

Nemam sad vremena nažalost pisati duži osvrt, al pročitao sam nekidan Night Fever.
Netko bi trebao reći Brubakeru da uzme (podužu) pauzu dok ne napuni baterije, jer ovo je smeće. Toliko besmislen strip priglupe radnje i apsolutno nelogičnih koraka koje glavni lik poduzima, pa to je strašno. Motivi nepostojeći, objašnjenja suluda ili ih uopće nema, stvari se događaju čisto eto da se dogode. Prema ovome je Reckless remek-djelo.


A sranje, baš ga nekidan naručio.
Paka01 Posted - 21/06/2023 : 12:59:57
Nemam sad vremena nažalost pisati duži osvrt, al pročitao sam nekidan Night Fever.
Netko bi trebao reći Brubakeru da uzme (podužu) pauzu dok ne napuni baterije, jer ovo je smeće. Toliko besmislen strip priglupe radnje i apsolutno nelogičnih koraka koje glavni lik poduzima, pa to je strašno. Motivi nepostojeći, objašnjenja suluda ili ih uopće nema, stvari se događaju čisto eto da se dogode. Prema ovome je Reckless remek-djelo.
Imrahil Posted - 02/06/2023 : 17:49:05
Obnovio prva dva deluks Kriminala te pročitao i treći, nadam se i Cruel Summer za vikend.
Ovo staro je predobro iako ima pomalo povuci potegni oko zapleta, favorit su mi svakako delovi sa Tracy Lawless-om.
S druge strane ne mogu da se ne zapitam čemu ovaj treći deluks. Priče koje mogu da malo prodube ceo ovaj univerzum da se tako izrazim ali nakon čitanja baš ostaje utisak da mu se vratio jedino zbog love.
Prva dva deluju kao ono pravo kad čitaš dok treći ostavlja utisak da pratiš neke sporedne avanture iz njihovih života.
Imrahil Posted - 24/04/2023 : 13:30:37
Peti Reckless opravdao Pakine pohvale, možda mi čak i najbolji od svih. Koliko videh, praviće pauzu sa njim pa možda (veliko možda) i budu ok nastavci kad mu se vrate.
Šteta za pad u kvalitetu, mogao je biti fin serijal, baš mi atmosfera tog vremena plus on koji živi u starom bioskopu legla super.
S druge strane, osim očiglednog pada gde imaš utisak da Brubejker naškrabao na brzinu uz jutarnju kafu malo nervira što svi ljudi koji uđu u njegov život izađu na neki idiotski način.
Ona Vijetnamka npr ili sad sveže iz petice, gej komšija koji pita za pomoć pa kad mu ovaj kaže da ju je našao ali ona neće da se vrati ovaj prestane da mu se javlja na ulici.
Očekivao i za devojku da bude neka budalaština zbog čega su se razišli ali lepo uklopio na kraju
.
Imrahil Posted - 14/04/2023 : 14:37:43
Ceo serijal mi deluje da je Brubejker ušao u fazu gde samo štancuje iste stripove a malo promeni okruženje da se eto, kao razlikuju.
Ok, pare, kapiram, drago mi zbog njega i tako

Super za peticu. Četvorka mi je bila u fazonu "ok, gde je radnja ovde". Imaš utisak da naškrabao nešto na brzinu da ispoštuje rokove.
Paka01 Posted - 14/04/2023 : 14:33:01
Slažem se za Reckless, mada je meni eto petica neočekivano najbolja nakon jedinice. Mada, cijeli taj serijal je teški prosjek.
Imrahil Posted - 14/04/2023 : 14:22:58
Meni Brubov Kapetan na drugo čitanje bio dobar ali ipak slabiji pa otišao na doboš. Moguće da je što ne volim superherojštinu previše i baš me zanima kako će mi ostali njegovi radovi leći na obnavljanju gradiva.

Obnovio prva tri Recklessa pre neki dan i pročitao četvorku, svaki broj slabiji od prethodnog, dal mi samo prva dva vrede Za vikend ću peticu, da završim. Nadam se i ostatku u toku godine
Paka01 Posted - 17/01/2023 : 14:35:28
NIGHT FEVER
https://www.thepopverse.com/night-fever-ed-brubaker-sean-phillips-image-comics

Now, Image has just announced their next project—an original graphic novel titled Night Fever. According to Image's press release, "Night Fever is a pulse-pounding noir thriller featuring the Jekyll-and-Hyde story of a man facing the darkness inside himself. This riveting tour-of-the-night is a must -have for all Brubaker and Phillips readers."

fler Posted - 06/08/2022 : 22:27:26
Cijeli serijal je odličan; pročitao skenirano, pa sve nešto kombiniram oko uzimanja omnibusa.
Bilo bi sjajno da Fibra to izbaci - po meni, dao bih prednost izdavanja ispred preko nekoliko dosadašnjih Batmana,
ali.. ne odlučujem ja
Ernie Pike Posted - 06/08/2022 : 21:53:48
Pročitao sam prvu od četiri Gotham Central knjige i zasad je riječ o odličnom štivu. Glavna snaga su mu odlični likovi, Brubaker (i Rucka) zbilja imaju dara za to. Larkov crtež je dobar.

Zbilja se može reći da nije lako biti policajac u Gothamu.
Beren Posted - 21/05/2021 : 17:58:32
Pulp

Vrlo dobar strip, koji na relativno malom broju stranica kaže dosta. Brubaker odmah uvuče čitaoca u priču, koja prilično glatko teče do samog kraja, koji je sasvim primjeren onome što nam je dotad prezentovano.

I sama postavka je zanimljiva, malo vesterna, malo nacista u Njujorku pred II svj. rat, a sve kroz prizmu (ex) odmetnika ophrvanog lošim zdravljem i egzistencijalnim problemima.

Filips na dva načina crta prošlost i sadašnjost i mnogo više mi se sviđa stil koji je odabrao za prošlost. Iako je crtež vrlo dobar, ima povremenih problema sa proporcijama.

Sve u svemu, vrlo dobar 4.
going going Posted - 06/12/2020 : 00:58:05
Evo na jednom mestu svi do sad kod nas na sajtu recenzirani stripovi koji su zajedno radili Ed Brubaker / Sean Phillips :


GOTHAM NOIR
https://www.stripovi.com/recenzije/batman-bt-dc-9-gotham-noir/2405/


KRIMINAL #4: Jedne teške noći
https://www.stripovi.com/recenzije/kriminal-krim-fib-4-jedne-teske-noci/2057/


ZATAMNJENJE (The Fade Out)
https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-klo-sp-30-zatamnjenje/2531/


RECKLESS
https://www.stripovi.com/recenzije/reckless-reck-img-1-reckless/2600/


PULP
https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-vnosv-1-pulp/2662/

john connor Posted - 30/11/2020 : 17:36:38
Svi stripovi su im u najmanju ruju vrlo dobri. Ja bih voleo da Fibra objavi, nakon Sleepera, objavi Incognito...od Brubakera bi bilo lepo videti Gotham Central...

Voleo bih Sleeper u dve knjige, poput Zatamnjenja, ne mora kao Planetary, to su bas ogromna izdanja, ok za neke naslove, ali ovo mi je taman...
Ernie Pike Posted - 30/11/2020 : 16:31:49
Velvet vrijedi pročitati.
anto Posted - 23/11/2020 : 00:43:02
hvala na isrpnom izvestaju
Paka01 Posted - 22/11/2020 : 22:56:26
Uf, sve i svašta, al ko će se sad svega toga sjetiti u detalje Neke sam baš davno čitao...

Kriminal mi je idalje njihov najbolji Brubaker/Phillips naslov, a možda i najbolji Brubakerov strip uopće, tojest barem prvih šest knjiga. Mislim, imam svih sedam u Fibrinom izdanju, al sedma još uvik nije došla na red. S druge strane, nisam siguran spadaju li Pulp i My Heroes Have Always Been Junkies pod Kriminal, no baš su osjetno lošiji od ovih Fibrinih knjiga i općenito mi kotiraju vrlo nisko među Brubakerovim radovima te ih vjerojatno neću uzimati na papiru.

The Fade Out sam davno čitao i sjećam se da mi je bio vrlo dobar, no ne i fenomenalan kao većini ovdje. Ne sjećam se točno detalja, no nešto mi nije štimalo pred kraj priče, iako mi je atmosfera bila baš super. Sleeper mi je tu negdi ko i Kriminal, stvarno super strip (iako je isto spoj superheroja i krimića). Traje taman koliko i treba i drži kvalitetu od početka do kraja. Fatale krene dobro, no nažalost traje predugo i sredina je osjetno slabije kvalitete, na momente mi je baš bilo dosadilo čitati. Kraj je ponovno dobar, al ono, baš izgubi fokus negdje na sredini... Gotham Central je odličan strip, no ima jedan problem: nema konkretan kraj. Pred kraj serijala se miješa s DC-evim crossoverom Infinite Crisis i to u jednom trenutku dosta utječe na radnju koja se pomalo naprasito prekida, no idalje je to stvarno kvalitetno štivo. Kill or Be Killed sam pročitao prva dva trejda i bilo mi je okej, no nije me toliko zainteresiralo da nastavim, al dat ću mu ponovno priliku prije ili kasnije.

Velvet mi je skroz dobar isto, baš ono špijunska akcija ala James Bond, pa ako voliš taj đir, mislim da će ti leći. Plus je tu i odličan Eptingov crtež. Scene of the Crime je mini-serijal koji je radio s Michaelom Larkom i okej je, al zaboraviš ga sat vremena nakon što pročitaš. Incognito mi je među slabijim njegovim. Nezanimljivi likovi i baš šablonska priča, tako da nastavak (Incognito: Bad Influence) nisam ni čitao. Gotham Noir također jedva da ima superherojštine u sebi i čisto je okej, simpatičan kratki strip za brzinsko čitanje. Imaš i moju recenziju tu na sajtu.

No idalje smatram da je njegov run na Kapetanu Americi jedan od najboljih stripova koje je napisao.
anto Posted - 22/11/2020 : 22:18:46
Paka,sad sa nekim vemenskim odmakom;šta si čitao sve od Brubiše od ovih nesuperherojskih i kako ti se dojme?

Kriminal i Fade out su objavljeni,naredne godine i Spavači,što znači da ostaju Kill or be killed,Velvet i Fatale, a tu možemo ubaciti i Inkognito te Gotam central,kao kombo superheroja i krimića.
risbozg Posted - 03/11/2020 : 10:17:32
Poslije fantastičnog kompletnog Kriminala 1-7 iz Fibrine vreće iznenađenja stigao isto tako fantastičan The Fade Out oliti Zatamljenje.
Ne znaš kaj je bolje.
Nadam se i nastavku Fibrinih izdanja ovog ubojitog dvojca.
Poli Posted - 16/09/2020 : 09:59:00

Posto Criminal nema svog topica, da iskoristim ovoga.


Boze moj kako je Kriminal (Fibra) dobar serijal!!
Ma sta dobar, ODLICAN, nenadjebljiv, smrtonosan, ubojit, ovisan, zavodljiv... DROGA!


Posto sam prva 4 trejda procitao tamo u 2017., vidio sam da je bolje da ih osvezim kada sam krenuo sa petim u aprilu, pa sada krecem ponovno od pocetka.

Nisam siguran, ali mislim da sam od nekoliko ljudi procitao da im prvi dio ne valja toliko (ili me sjecanje vara). Sada sam ga procitao po drugi put i isto mi je urnebesan kao i prvi put. Valjda su ostali samo jos bolji, pa mozda zato nije napravio toliki utisak na ljude... ili je to vrijeme i kako utice na ljude.

No, vec vidim da je svijet uzitka preda mnom (citaj I'm for a world of hurt ).


going going Posted - 08/08/2020 : 02:58:11
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Novi projekt Brubakera i Phillipsa. Tri stripa, svaki od njih kompletna priča od 144 stranice.

https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/ed-brubaker-sean-phillips-launch-graphic-novel-series-reckless-1306288



Interesantno deluje kao i sve od Brubakera i Philipsa. Dobro izgleda i ovaj Pulp koji je nedavno izasao.
Ernie Pike Posted - 07/08/2020 : 14:08:38
Novi projekt Brubakera i Phillipsa. Tri stripa, svaki od njih kompletna priča od 144 stranice.

https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/ed-brubaker-sean-phillips-launch-graphic-novel-series-reckless-1306288
anto Posted - 16/07/2020 : 23:42:25




Brubaker&Phillips:Kriminal 1 - Kukavica (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 2 - Lawless (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 3 - Mrtvi i umirući (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 4 - Jedne teške noći (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 5 - Grešnici (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 6 - Posljednji od nedužnih (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 7 - Krivo vrijeme,krivo mesto (Fibra)

Kad se dobro razmisli,svi uglavnom volimo ovaj žanr - čistokrvni krimić;a opet,tako je malo stripova za koje možemo reći da su klasičnog krimi noir žanra.
Brubejker i kolega mu Šon Fiips su nam podarili baš jedan punokrvni krimi serijal,sa svim potrebnim elementima.Pa i vreme dešavanja je najbolje odgovarajuće - sedamdesete i osamdesete godine,kad ćemo pratititi neke žetoke momke kroz dve generacije.Mesto zbivanja - Central City (aka New York ili tako neki grad).

Rekoh,zaplet klasičan kriminalistički sa svim pratećim momentima,organizovanim kriminalom,izdajom i mržnjim,fatalnim ženama,osvetom i pljačkama...Nekoliko glavnih junaka se provlače kroz sedam knjiga,mada svaka ima svoje glavne likove.

Definitivno jedan od najboljih serijala svoga žanra,a ocene koje ću dati za svaku od knjiga će verovatno biti pomalo nesvakidašnje (gledajući kako je većina ocenila pojedine knjige):
1 - 4/5
2 - 4.5/5
3 - 4.5/5
4 - 4/5
5 - 5/5
6 - 5+/5
7 - 4.5/5

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000