forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 23 - Kolekcionar

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 08/11/2010 : 09:57:21

Daleko od prodajnih salona i tihih licitacija, Kolekcionar slijedi trag ukradene umjetnine. Ovaj se kradljivac kicoš kod Indijanaca plemena Dayak osjeća jednako ugodno kao i Arsene Lupin kod bogataša, uz dodatak zločina. Neka se paze oni neodgojeni, jer u susretu s tim estetom zločina loši maniri lako vode ravno u smrt. Od džungli Bornea do visoravni Afganistana, upoznajemo okrutna podbadanja kolonijalnih junaka, majstore krađe i firentinskih zasjeda. Izgubljeni aristokrat, kolekcionar trči za svim Malteškim sokolovima koje mu nudi Toppi, taj sjajni geografičar Avanture! kolekcionar je jedini Toppijev strip serijal sa stalnim likom, tim antijunakom, polukicošem polubanditom u potraži za mističnim predmetima.

Pročitajte besplatno prvi album!
http://fibra.hr/download.asp?ID=58

Orka 23 • Kolekcionar • 284 stranica • C/B • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Sergio Toppi • Crtež Sergio Toppi • Prijevod Mihaela Marija Perković • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.11.2010. • Cijena 150 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
igor23 Posted - 13/07/2023 : 21:47:50
8.9/10
don_draper Posted - 14/10/2022 : 18:21:09
Ide se dalje s Toppijem. Ove Orke su zbilja melem za oči jer crtež ovog genijalnog Talijana zadivi i ne ostavlja neutralnim gotovo nikoga.
Premda u Sharaz-de postoji taj ponavljajući motiv Šeherezadinih pripovjetki, Kolekcionar je još čvršće povezan jer pratimo u 5 nastavaka misterioznog kolekcionara u potrazi za rijetkim i moćnim predmetima iz povijesti. Nisu sve priče istovjetne te Toppi je mudro odabrao različite kulture i kontinente za njih. Ipak, radnje postanu ponavljajuće i dosta predvidljive. Toppi je svakako bolji crtač negoli pripovjedač, ali u ovom malo kompletnijem djelu, čini se da nije mogao konstantno formirati zanimljivu i osvježavajuću priču. No, crtež ovdje kompenzira dosta nedostataka i uistinu je veličanstven. Ipak, Sharaz je imao taj neki monumentalni splet naracije i crteža i vrhunske prizore. Ovdje je to nešto slabije izraženo, vjerojatnije zbog drugačijeg cilja ovog djela.
Sve u svemu, jako dobar strip, premda me nije izuo iz cipela kao prijašnja kolekcija u Fibrinom izdanju. Kolekcionar se ne bi smio propustiti, ali čini se da su kraće forme Toppijev forte.
4/5
john connor Posted - 16/07/2022 : 22:44:44
Meni je ovo najbolji Topi, izuzetno delo. Prvi puta kada je izasao nisam verovao koliko je dobro...sve preporuke.
Markos Posted - 15/07/2022 : 13:36:58
Papir je bolji u reprintu
borg Posted - 15/07/2022 : 12:50:01
Odlično!
Jel sve identično ili ima nekih promena kod reprinta?
kasper Posted - 15/07/2022 : 11:53:17
ovaj mi je najbolji od topija
Markos Posted - 15/07/2022 : 10:58:03
Dobra vijest za sve koji su ga propustili: Kolekcionar je ponovo u prodaji.
borg Posted - 05/06/2021 : 20:22:26
Ima nas već četvoro sigurnih kupaca. Pali se lampica kod Markosa. Kritična masa je blizu!
Samo je pitanje ko će pre, Fibra ili DW da izbaci reprint.
Ja kupujem onog ko bude brži
udarnik007 Posted - 05/06/2021 : 20:05:16
Samo ta Orka mi fali, samo ta...
Chui Posted - 05/06/2021 : 15:44:16
quote:
Originally posted by Odoakar

Evo još jedan da se nađe:)



zajedno smo jači
Chui Posted - 05/06/2021 : 15:43:27
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Markos

Nađe ih se:)


Onda smijem uzgajati nadu?


Bolje uzgajaj nešto bogatije cvjetovima:)


Markos Posted - 05/06/2021 : 14:47:10
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Markos

Nađe ih se:)


Onda smijem uzgajati nadu?


Bolje uzgajaj nešto bogatije cvjetovima:)
Odoakar Posted - 05/06/2021 : 14:45:00
Evo još jedan da se nađe:)
Chui Posted - 05/06/2021 : 12:55:44
quote:
Originally posted by Markos

Nađe ih se:)


Onda smijem uzgajati nadu?
Markos Posted - 05/06/2021 : 11:37:48
Nađe ih se:)
Chui Posted - 05/06/2021 : 11:05:48
Markos jel ima kakvih upita za reprint Kolekcionara ili je ovo sad prvi :))))))
dosada Posted - 14/03/2015 : 19:12:01
quote:
Originally posted by Cromwell

Pročitao i ja Kolekcionara prošli tjedan i ostao paf! Fenomenalno! Preporučio bih svima koji vole Alvar Mayora. Dobro, nije slično ni po crtežu (Kolekcionar je ipak finiji/realističniji) niti je bajkovit kao Alvar ali u svakom slučaju vjerujem da bi se moglo svidjeti fanovima.



to je to...jako dobar strip a sasvim ga slučajno uzel u ruke. Ovo uzimajte u ruke namjereno, vrijedi čitanja itekak!
ninel Posted - 12/09/2013 : 12:25:55
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Kakva je epizoda NR-a koju je nacrtao Toppi?


Za NR ne znam, ali Topijeva Julija je sjajna!
(a kako bi i bilo drugačije kad crta Topi!)
Mr. Bushido Posted - 12/09/2013 : 11:50:35
quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dicmanjac

Nevolim Engleze

Što su ti grozno učinili?



Haha, od svega ovoga ti baš to izvuka :D
Nekako su mi ljigavi, neznam zašto.


Što, svih 50 milijuna Engleza su ti ljigavi? Kad si ih sve uspio upoznati?

Ja se malo šalim, ali shvaćaš na što ciljam s ovim.
dicmanjac Posted - 11/09/2013 : 17:32:55
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dicmanjac

Nevolim Engleze

Što su ti grozno učinili?



Haha, od svega ovoga ti baš to izvuka :D
Nekako su mi ljigavi, neznam zašto.
Mr. Bushido Posted - 11/09/2013 : 12:13:31
quote:
Originally posted by dicmanjac

Nevolim Engleze

Što su ti grozno učinili?
dicmanjac Posted - 10/09/2013 : 19:50:55
Evo danas pročitao pa da napišem dojam kako sam ja doživio strip.
Strip mi je sve u svemu dobro legao i ostat će u mojoj kolekciji.

Crtež, (vidim svi ga hvalite na veliko), meni malo smetaju nepravilni oblici likova. Imam osjećaj da je veliki trud uložen u ove sitne detalje na svakoj sličici (u malom i velikom kadru),a meni to nekako nije baš toliko super. U svakom sučaju nešto novo za mene i interesantno. Ništa prije slično nisam vidio.

Priče su mi super interesantne. Volim pustolovine,a svaka priča ima odličan uvod, a i rasplet je super, rekao bih neočekivan u nekim slučajevima ( iako Kolekcionar kaže "Ja dobijem sve što hoću", u tom smislu nešto...).

Kolekcionar kao lik. Ja ga vidim kao nekog engleskog mudrijaša koji ne preže ni prid čim da dođe do onoga što želi. Živciraju me ovi njegovi brkovi i pretjerana uglađenost :D Nevolim Engleze pa biće zato (iako ne mora značit da je Kolekcionar Englez, ja ga takvog vidim).

Ocjena od 1-10..... 7 -ica :D
Dr. Zistis Posted - 11/04/2013 : 09:26:24
quote:
Originally posted by stbojan

@Dr. Zistis
eto ti ga sad... nisam imao predstavu da bi iskljucivo ostavljanje komentara ili utiska o procitanom stripu moglo dovesti nekog na ovakvu pomisao...
no, da odgovorim sa jednim povecim ne i na prvo i na drugo pitanje..., ali ako te bas i zanimalo ovo mogao si i na pm, nema potrebe na ovom topicu.. zar ne?



Ma Bojane care samo napred... stavih neki smajli
Samo ti citaj
anto Posted - 10/04/2013 : 21:20:45
ne, nego se čovek od skoro aktivirao u pisanju komentara.
stbojan Posted - 08/04/2013 : 21:17:28
Pravo uzivanje u fenomenalnom crtezu... dobio sam upravo ono sto sam i ocekivao... sjajna stvar... sto se tice scenarija, malo sam ostao zbunjen nakon prve price, iznenadio me rasplet..., ali koju stranicu kasnije sve se nekako uklopilo... ako bih izdvojio neku pricu onda je to Suza Timura Lenga... meni mozda najzanimljivija... mada bih i naglasio da za mene ipak odlican crtez nosi prevagu u odnosu na sve ostalo...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000