forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 127

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 06/02/2013 : 16:07:06


Na kioscima 08.02.2013. a u SNK već danas.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Lucy Liu Posted - 26/02/2013 : 16:03:58
Pročitao, i jednostavno... za 300. epizodu nije loše. Lijepo me iznenadila.
bvagner3 Posted - 25/02/2013 : 23:44:12
Da stvarno šteta,kupio sam jedan primjerak i baš se primjeti da boja fali,a još tome i taj oveći preskok bojeva,nadam se da će to objaviti u extra seriji inače adios....
Hajo Posted - 25/02/2013 : 00:13:25
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Tek da baciš oko na boju. Meni izgleda odlično.


I meni! Stano mi je fenomenalan i jedan mi je od rijetkih bonelijevaca kojima boja odlično stoji!!!! Ovi krelci iz Ludensa su nas zakinuli za skoro pa savršen dojam!
Hajo Posted - 25/02/2013 : 00:11:08
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by Kit Carson

Sprdacina!


Hehe, u 4 ujutro niti ne možeš napisati konstruktivniji komentar!


još kad mu je to inovativniji dio dana...

Ma ne, prvo se ubih da procitam 10 strana topica svakakvih komentara pocev od ovog Tellera kome nista ne smeta samo da izlazi strip (Van Gogh izbaci naslovnice, njemu Ok, Lu preskoci 209 i sad ko zna kad ce taj strip neko izdati, njemu opet Ok...bas je sasav taj Teller ).Onda se Curunir javi posle 100 godine i izjavi da je Demian glup strip, a po mom misljenju to je nesto od boljeg sto je izdao SBE. Izgleda da su lektora opasno pritisle godine i to utice na njegovu moc rasudjivanja. I onda treba da komentarisem glupost koju je napravio LU. Naravno da necu kupiti ni broj 300, ni posle njega, a taman sam bio u nedoumici da li da se vracam na propustene brojeve LU ili da cekam LIB. Ovako su sve nedoumice razresene. Vrlo cesto kukam na kvalitet VC-a, ali sa svim svojim nedostacima i manama je mnooooogo ispred LU. Sto rece neko, tacno znam kad ce nesto izaci, drzace se hronologije, kolora...

Eto nadam se da sam bio opsirniji.


Jao, što mi je ovo trebalo! Sad sam potrošio dragocjenu minutu na čitanje tvog komentara, vrijeme koje nikad neću moći vratiti!
Whetherpine Posted - 23/02/2013 : 18:20:48
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Hajo

Nego, jel' se može pročitati ova epizoda bez da se prije toga pročita ona dvodjelna u boji (Veseli četvrtak)?


Može, ali sve su to djelići mozaika koji tvore cijelu priču...



Nisam čitao te od veselog četvrtka ali za ovaj strip bitno je ponovo pročitati broj 1, 25 i eventualno 43.
Kit Carson Posted - 15/02/2013 : 19:20:21
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by Kit Carson

Sprdacina!


Hehe, u 4 ujutro niti ne možeš napisati konstruktivniji komentar!


još kad mu je to inovativniji dio dana...

Ma ne, prvo se ubih da procitam 10 strana topica svakakvih komentara pocev od ovog Tellera kome nista ne smeta samo da izlazi strip (Van Gogh izbaci naslovnice, njemu Ok, Lu preskoci 209 i sad ko zna kad ce taj strip neko izdati, njemu opet Ok...bas je sasav taj Teller ).Onda se Curunir javi posle 100 godine i izjavi da je Demian glup strip, a po mom misljenju to je nesto od boljeg sto je izdao SBE. Izgleda da su lektora opasno pritisle godine i to utice na njegovu moc rasudjivanja. I onda treba da komentarisem glupost koju je napravio LU. Naravno da necu kupiti ni broj 300, ni posle njega, a taman sam bio u nedoumici da li da se vracam na propustene brojeve LU ili da cekam LIB. Ovako su sve nedoumice razresene. Vrlo cesto kukam na kvalitet VC-a, ali sa svim svojim nedostacima i manama je mnooooogo ispred LU. Sto rece neko, tacno znam kad ce nesto izaci, drzace se hronologije, kolora...

Eto nadam se da sam bio opsirniji.
teller Posted - 15/02/2013 : 18:03:55
quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by Kit Carson

Sprdacina!


Hehe, u 4 ujutro niti ne možeš napisati konstruktivniji komentar!


još kad mu je to inovativniji dio dana...
Hajo Posted - 15/02/2013 : 10:43:42
quote:
Originally posted by Kit Carson

Sprdacina!


Hehe, u 4 ujutro niti ne možeš napisati konstruktivniji komentar!
Kit Carson Posted - 15/02/2013 : 04:04:23
Sprdacina!
DeeCay Posted - 14/02/2013 : 16:02:37
quote:
Originally posted by Hajo

Nego, jel' se može pročitati ova epizoda bez da se prije toga pročita ona dvodjelna u boji (Veseli četvrtak)?


Može, ali sve su to djelići mozaika koji tvore cijelu priču...
CZdravko Posted - 14/02/2013 : 15:20:56
Kad smo kod sken(j)iranih verzija, postoji i broj 300 u tom formatu... i to u dvije varijante, srpsko/hrvatsko/bosanska (posto ne znam tacno sad ko je radio) i makedonska.
supermark Posted - 14/02/2013 : 07:32:20
a imas onu skeniranu verziju tih brojeva koju su preveli neki članovi foruma
samo pitaj na brzinu jel to kradja
Hajo Posted - 14/02/2013 : 01:17:57
Hvala na brzom odgovoru, Ejs! ;)
acestroke Posted - 14/02/2013 : 00:55:47
quote:
Originally posted by Hajo

Nego, jel' se može pročitati ova epizoda bez da se prije toga pročita ona dvodjelna u boji (Veseli četvrtak)?



Moze, ova prica nema nikakve veze sa epizodama "Xabaras/U Ime Oca".
Hajo Posted - 14/02/2013 : 00:48:57
Nego, jel' se može pročitati ova epizoda bez da se prije toga pročita ona dvodjelna u boji (Veseli četvrtak)?
Whetherpine Posted - 12/02/2013 : 22:04:00
quote:
Originally posted by Poli


Mislim da nisu (vise) sposobni izdavati 12 brojeva DD godisnje, plus sto bi Elizabetu strefio slok.





Whetherpine Posted - 12/02/2013 : 22:00:04
Spusti cijenu pa ćeš imati mušterije!
jaki Posted - 12/02/2013 : 16:03:21
ajde sad a svi kupujte DD od Veselog četvrtka na mojim aukcijama
Lucy Liu Posted - 12/02/2013 : 14:54:25
Kad sam ovo vidio na SNK mislio sam da je neko piratsko uzdanje, a kad ono... O_O
Moram reći da sam prilično ugodno iznenađen, iako od VČ imam samo 4 epizode...
drogsy Posted - 12/02/2013 : 14:26:48
quote:
Originally posted by acestroke

Dee, pa mogo si ovaj komentar malo produzit i pretvorit u recenziju, zar ne?

;)



+1
DOMI Posted - 12/02/2013 : 09:09:06
mislim da svaki strip-junak ima previše "dodatnih" izdanja (Ekstra, Special, Maxi, Almanah, Gigant, Color...) i to tržište ne može gutnuti...
Vjerovatno je to odgovor na pitanje: "Zašto (samo) 12 brojeva DD godišnje (6 redovnih + 6 ekstra)"?

44 godine Alan Forda u HR Stigli Klasici 134,135,136 !! GUMIFLEXOVA OSVETA u SNK NEUHVATLJIVI u SNK KUĆA ZDRAVLJA u SNK
acestroke Posted - 12/02/2013 : 02:51:19
Dee, pa mogo si ovaj komentar malo produzit i pretvorit u recenziju, zar ne?

;)
DeeCay Posted - 11/02/2013 : 23:50:27
Vidim da i boje igraju ovdje veliku ulogu... Nije loše. Ove starolondonske boje su puno tmurnije o ostalih

Nemrtvi Dylan kreće srediti Franka Costella i njegovu bandu koja hara Londonom, hehe..
http://en.wikipedia.org/wiki/Frank_Costello

Dylan je mogao krenuti i ovim smjerom, nemrtvi Punisher koji se bori protiv mafioza, ili kao Rujuov nemrtvi Demian.
Johnny Difool Posted - 11/02/2013 : 22:07:34
Tek da baciš oko na boju. Meni izgleda odlično:




DeeCay Posted - 11/02/2013 : 21:44:11
Ne znam gdje da ovo pišem, niko ne komentira epizodu... Meni je zapravo svejedno jesu li preskočili ili ne. Zapravo sam se ponovno navukao sad kad vidim da smo blizu Talijanima.


Scenarij: Pasquale Ruju
Crtež: Angelo Stano

Bolje da ovo pribilježim nakon čitanja da mi ne ispare prvi dojmovi, poslije će se neke stvari (mane ili dobre strane) dodatno iskristalizirati kad ponovno pročitam.

Ruju nam je servirao jednu te istu priču koju nam je ispričao Sclavi pred svih onih X godina, samo na malo drugačiji način. Kao da je htio upriličiti malo obiteljsko okupljanje za obiteljsko fotografiranje. Svi ključni likovi serijala su tu: Dylan u falusnoj fazi (1686.) psihoseksualnog razvoja u kojoj dječaci boluju od Edipovog kompleksa, odnosno žele seksualno posjedovati svoju majku (tako barem Freud kaže), alternativne realnosti koje su samo vrtlog (iluzije, ideje) u glavi Nikoga, odnosno pisca, odnosno crtača/autora. Pa su tu zombiji, pa se prisjećamo ključnih događaja iz "unificirane teorije o Dylanu Dogu". Ruši se četvrti zid stvarnosti, ulazimo na momente u meta-stripovanje (termin koji je tako lijepo sklepao naš dragi kolega ex-forumaš Djole). Jedan čas gledamo iz aspekta stvoritelja/autora, a u drugom stvoreno…

"Ah! Zaustavite vrtlog u mojoj glavi!"

Svi su oni živi, a istodobno i mrtvi, odnosno stvarni i nestvarni, ovisi s kojeg aspekta realnosti gledamo. Je li život zbilja, ili je život samo nečiji san? Što je zapravo stvarnost i tko/što je stvara? Nečija kreativnost? Za razliku od Barbatičine "200", down to earth epizode, koja je imala realni pristup epizodi, Ruju se odlučio na snoliki, kontemplativniji, nadrealniji pristup. Možda je i najbolje što nije pokušao racionalizirati ili opravdati, ili nadograditi već uspostavljenu mitologiju koju je Sclavi ustanovio. (ah Sclavi, uvijek se vraćamo njemu, i korijenima.) Samo mi je malo zasmetalo što je Ruju svjestan koliko je tema na momente konfuzna i laičko-filozofska (jeftina?), čak se i sprda u nekoliko navrata s time. Ako već ideš na to, onda budi dosljedan.

Služi savršeno kao sukus cijelog serijala, kao 300-ta obljetnica koja sumira sve izrečeno. I kao što to lijepo kažu u stripu, "osjećam da ako zalijepim ovaj zadnji mali dio, top, bio bi to kraj." A uistinu, tako nas malo dijeli do tog momenta… Da noćna mora, san, život i smrt Dylana Doga – dvije strane iste medalje – mogu završiti jednom lijepom uredničkom (Stvoriteljevom) odlukom. Tako lako… I to bi jednom prilikom u nekoj dalekoj budućnosti mogao biti kraj… ;)

Uvijek se rado sjetim jedne Sclavijeve rečenice iz "Priče o Nikome": "Kad nas vidiš, nikad ne bi rekao da možemo stvarati svjetove…"

Stano jednostavno savršen!; još mi je i draže što je strip CB - strah me kako bi to izgledao u boji. Možda sad izgleda malo ispoliranije crtež jer je boja sigurno dopunila Stanov tuš. Baš me interesira jel podloga Stanov originalni crtež ili je to CB otisak već pofarbanog stripa?!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000