forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 20 Welcome to Springville

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 08/11/2010 : 09:55:17

Gdje su Elmer, Herman, Bert, Tom i Charley, slabić, atleta, lakrdijaš, pijanica i svadljivac? Svi, svi oni spavaju na brežuljku. Ovako započinje Antologija Spoon Rivera, klasična američka poema u kojoj njen autor, edgar lee masters, zamišlja da preminuli stanovnici gradića Spoon River, pokopani u jednom od onih groblja koja se nalaze na vrhu brežuljka, sami izgovaraju vlastite epitafe. U poemi se ne pojavljuju ni protagonisti ni junaci, tek obični muškarci i žene, stanovnici maloga gradića sjevernoameričke provincije kakvih je mnogo. welcome to springville na neki način oponaša shemu Mastersove poeme: ni ovdje ne postoje ni protagonisti ni junaci, već samo obični ljudi jednaki onima koje smo vidjeli u selima i gradićima u gotovo svim filmovima koji govore o tom čudnovatom osvajanju jednoga kontinenta, Zapadnom epopejom, barem kako nam je predstavljana u desecima i desecima filmova. I Springville je nastanjen pustolovima, prevarantima, preljubnicima, ima svoga anarhista, fotografa, Indijanca i šerifa, jedini lik koji se, kao predstavnik zakona, pojavljuje u gotovo svakoj epizodi. Ima i predsjednika, koji će svojim predsjedničkim vlakom doći do Springvillea kako bi održao govor povodom svog ponovnog izbora. Ovdje su, međutim, likovi još uvijek živi, i dok u Spoon Riveru imamo epitaf ili, da upotrijebimo stručni termin iz područja filma i stripa “autobiografsku epizodu ispričanu u tehnici flashbacka”, u ovoj sagi imamo likove koji su još živi, a njihova osobnost i priča o njihovom životu nisu autobiografske, već nam ih pričaju, s ironijom i humorom, dva iznimna autora: Berardi, zadužen za priču, scenarij i dijaloge, te Milazzo i Calegari za crtež, dakle režiju, glumu likova, scenografiju i svjetlo.

Pročitajte besplatno prve 34 stranice
http://fibra.hr/download.asp?ID=56

Orka 20 • Welcome to Springville • 176 stranica • C/B • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Giancarlo Berardi • Crtež Ivo Milazzo • Renzo Calegari • Prijevod Marko Šunjić • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.11.2010. • Cijena 120 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deki86 Posted - 17/06/2017 : 14:22:53
Kako mi je ovo dobro došlo da pročitam nakon što sam se predozirao sa čitanjem Texa! Baš mi je super leglo. Jedino mi je malo žao što sam sve priče pročitao odjednom, ne stigne čovjek ni izanalizirati jednu epizodu, već navali na drugu.
Charlito de la Vega Posted - 09/02/2013 : 01:30:40
Meni tako-tako...solidno. Slično kao i sa Sharaz-De, na pol albuma mi postaje nekako monotono i pravocrtno. Uhvatim se da čitam sve brže samo da stignem do kraja, ne obazirući se previše na nove priče i likove. Priče su vrlo dobre, ali koncept izdanja mi nažalost ne paše. Mislim da ovakvi stripovi puno bolje funkcioniraju u strip-reviji, pa između drugih žanrova možete malo "uletiti" u razdoblje divljeg zapada i vidjeti što se novog događa u Springfieldu. U ovakvom izdanju se nešto izgubi...taj epizodni šmek. Bar meni...
stbojan Posted - 08/02/2013 : 23:47:12
Zanimljiv strip sa jako simpaticnim pricama... Interesantan nacin da se predstavi i upozna jedan grad, njegovi stanovnici i slucajni prolaznici...
Odlicni likovi, raznovrsni karakteri, intrigantne sudbine, lepo ispricane price...
Steta sto same price nisu malo duze jer je bilo pravo uzivanje citati ih, ali moguce da je upravo u tome i tajna njihove dopadljivosti...
Zanimljivo je i da tek na kraju shvatis da ni sam naslov nije tek tako izabran... uistinu nakon citanja imas utisak "dobrodoslice" koji je odredjen upravo nacinom kako ti je Springville i ponudjen na upoznavanje...
Crtez standardno dobar...
Slazem se sa Antom da je naslovnica krs.. mogla je bas i neka bolja ako je uopste bilo izbora...
anto Posted - 23/12/2012 : 00:29:47
Današnje subotnje popodne&večer sam odvojio za B&M (a pomalo i za Renca Kalegarija),i nakon kratkog Tikija, usledio je i nešto duži Springvil.
Springvila se sećam još iz Stripoteke, i sećam se da mi se jako svideo.
Inače, volim kaubojce i čini mi se da se Berardi ipak najbolje snalazi u vestern okruženju - ovde imamo nekoliko pričica o stanovnicima ovog gradića i ima tu svega što se očekuje u jednom tipičnom gradu na divljem zapadu.
A priče, nepretenciozne i predivne - ovo mi je najbolji B&M u Fibrinoj ponudi.
Naslovnica - katastrofa.
Poli Posted - 30/07/2012 : 13:14:37
quote:
Originally posted by ninel

Naslovnica je stvarno loša, ali je strip stvarno dobar!




ninel Posted - 30/07/2012 : 12:43:19
Naslovnica je stvarno loša, ali je strip stvarno dobar!
Cromwell Posted - 30/07/2012 : 11:44:36
No problemo, drago mi je da ti se svidjelo. Samo se nadam da ti svojim ''pretjeranim?'' oduševljenjem nisam umanjio doživljaj.

...i malo me čudi da ima toliko malo komentara. Ljudi ne dajte da vas malo slabija naslovnica zavara. Ovo je zakon!
kingleoric Posted - 30/07/2012 : 10:09:29
Zadovoljan, svakako vrlo simpatičan i opuštajuć uradak! Hvala kolegi Cromwellu na preporuci!
byoman Posted - 18/06/2012 : 18:20:06
trebalo bi suče, ali ne znam jel se i "sudče" može koristit (kao "strelica" i "strjelica")
supermark Posted - 18/06/2012 : 16:15:52
"sudče" ili "suče"?
Cromwell Posted - 15/04/2012 : 13:35:25
Ljudi moji ovo je predobro. Šarmantni likovi prepričavaju obične ali zato izuzetno zabavne događaje na divljem zapadu. Nema zapetljane radnje, nema dosadnih dijaloga, nema dubokih poruka.
Čista zabava- čisti začin za dokolicu.
Mord Posted - 24/02/2011 : 10:31:11
Standardno odlican Berardi, i malo drugaciji Milazzo. Jer ga to ovaj trecepotpisani autor malo nadocrtava u nekim dijelovima, ili sam zabrijao?

Uglavnom, odlican strip, kao sto je bilo i ocekivano.

Tex Willer Posted - 19/12/2010 : 13:44:38
quote:
Originally posted by Markos

Ne znam, greška vjerojatno. Svjetla i sjene, da, i to je to. ( u biti nije, postoji jos jedan strip ali on nikad nije dovršen, pa...)



Nadam se da ces da razmotris jos jednu knjigu koja bi obuhvatila taj nedovrsen strip kao i sve sto je vezano za KP i ovaj dvojac a nije naslo mesta u KP i albumima.
Pa nema veze sto nije dovrseno.
Markos Posted - 19/12/2010 : 12:52:27
Ne znam, greška vjerojatno. Svjetla i sjene, da, i to je to. ( u biti nije, postoji jos jedan strip ali on nikad nije dovršen, pa...)
Tex Willer Posted - 19/12/2010 : 10:24:54
E da, zasto su u planu za 2010/2011 boldovani i Svetla i sjene kao npr. i Kolekcionar kad ovaj prvi koliko znam jos uvek nije izasao?
Tex Willer Posted - 19/12/2010 : 10:22:50
Samo jedno pitanje.
Posle Welcome to Springville ostaje jos samo Svetla i sjene od ovog dvojca ili?
Hvala
kasper Posted - 23/11/2010 : 10:22:22
Konacno sam procitao preview, lep strip, uzimam.
_saruman_ Posted - 13/11/2010 : 18:49:15
Meni je ovo sjajno. Puno bolje od Covjeka s Filipina i Tikija. Berardi u najboljoj formi, naravno i Milazzo. Ne znam kojem bi drugom autoru od obicne price o jednom gradu uspjelo napraviti ovako dobro djelo. Tu je Berardi najjaci. Onako kako Seinfeld napravi sjajnu komediju iz nicega, tako i Berardi napravi sjajnu pricu iz nicega.
Razveselilo me ponovno njihovo pojavljivanje kao strip likova. I ono sto je najbitnije Berardi ovaj put nije presao liniju patetike sto mu se tu i tamo zna dogoditi.
Barker Posted - 10/11/2010 : 19:05:49
simpa preview.
ali izgleda da meni nista nakon kena ne pase od ovog tandema :/
Poli Posted - 09/11/2010 : 15:46:18
Sta je sa onim njegovim pocetnim erotskim stripovima? Oce i to doci na red?
I kakav mu je crtez bio u tim pocetnim godinama (Slijepac), moze li se to negdje naci? Anybody?
feka82 Posted - 09/11/2010 : 15:34:25
i toga ce biti ja vjerujem :)
Markos Posted - 09/11/2010 : 15:30:50
još malo:)!
_saruman_ Posted - 09/11/2010 : 15:17:48
Jel ostalo još što neobjavljeno od dinamičnog dua?
mrmada Posted - 09/11/2010 : 12:09:27
Uuuu,ovo sam cekao.Samo jos da stigne pa da ga uzimam.
tristan Posted - 09/11/2010 : 09:14:08
Da da da.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000