forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 PlayStation 4

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
dr strangelove Posted - 21/02/2013 : 09:42:22
Ako ste gledali Ligu Prvaka ovih dana možda ste primjetili reklame "Be the first to know" i pokraj toga datum 20.02.
U ponoć po našem vremenu predstavljen je PS najnovije, četvrte generacije. Kao i obično, glasine su prestigle službeno predstavljanje pa se više-manje znalo što očekivat. Tu mislim prvenstveno na joystick.

Uglavnom, što mislite? Ima par odličnih inovacija, a očekivana cijena se čini (relativno govoreći) jako niska (oko 2.600 kuna u odnosu na PS3 koji sad košta 2.700 kuna). Da čujem, tko planira kupiti ovo čudo?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 23/01/2020 : 18:39:21
emirem Posted - 16/12/2019 : 18:26:52
Ljudovi, da li netko od Vas tko je kupio konzolu u RH ima u meniju hrv.jezik ili i neke druge jezike gdje se koriste slova sa kvacicama?
Za glavni jezik konzole ga nema, dok u postavkama za dvd/bluray/audio itd ima ta opcija..
Pitam jer kako sam gledao po intu nema ni u drugim zemaljskim zonama jezika od Bohinja do Ohrida.
Hvala.
Oki Posted - 15/12/2019 : 22:57:40
@Dermentor
...i ja sam VR uzeo prvenstveno zbog RE7.
Igrao sam RE7,normalno, ali sam odustao nakon par sati jer me nije vuklo dalje.
No, kako sam prije kupovine VR-a pregledavao raznorazne snimke na youtubeu, naletio sam na par videa gdje ljudi govore da se igranje RE7 na VR naočalama uz korištenje 3D slušalica može smatrati nezaboravnim iskustvom koje morate probati.
E svaka čast na mogućnostima VR-a u igranju takvih igara gdje vam je osjećaj prostora potpun, ali LAŽ je ono za spaarivanje sa slušalicama jer to je najveća mana VR-a. Ako koristite VR i neke dobre wirelees slušalice, iste ne možete bežično spojiti na playstation jer ne rade dok je uključen VR, a ko ih žičano spojiite sa VR- om, onda zvuk ne valja ništa i preslab je.
Oki Posted - 15/12/2019 : 22:11:34
quote:
Originally posted by Dermentor

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by nagor

PS VR? Jel valja to? Jel to budućnost video igranja?

Ja sam to probao na sajmu i meni je očajno.
Mutno i ružno, nespretno. Ja osobno ne bi dao ni 100kn za to čudo.
Nekim ljudim i škodi (bdue im slabo i slično), meni nije škodilo, nego mi je bilo skorz bzvz.

Niti je mutno niti ružno. Samo treba pravilno staviti na glavu i ponekad obrisati naočale iznutra a ako si probao na sajmu znači da je milijun ljudi imalo na glavi i zamrljalo sama stakla iznutra nešto slično kako se zaprljaju i prave naočale. U određenim igrama bude nekim ljudima zlo kod brzih pokreta i slično. Ja imam i meni je super i zabavno na određenim igrama dok na drugima bezveze a i bude mi malo zlo na nekima npr. u Vr Worldu ono spuštanje poleđečki na skejtu po cesti. Ali naprimjer Astrobot platformer mi je pre dobar i zabavan i nema niš da se loše osjećam. Jedva čekam RE VII da probam i da se ukakim u gaće. 😁

Je istina je...treba ih dobro poriktati i obrisati i ulaziš u jedan potpuno novi svijet igara koji ne može da ti ne bude zabavan.
Astrobota sam odigrao samo prvi svijet i osjetiš onako nešto kao kada si prvi puta igrao super Maria na SNES-u😁 ...deinitivno ću se zabavljati ovom igrom.
Probao sam i sve ostale u VR worldu i svaka ima svojih čari, pogotovo kada si novi u korištenju vr-a, ali što je tu je-ono spuštanje poleđečki na skejtu ne valja ništa i vjerujem da bi nekig mogla natjerati i na povračanje.
nagor Posted - 13/12/2019 : 22:08:31
Da, imam osjećaj da će starački domovi biti najzabavnija mjesta u budućnosti. Ono, priklopiš se na svoj "ready player one" i guštaš i u stotoj godini. :)
emirem Posted - 13/12/2019 : 19:08:54
quote:

quote:
Originally posted by emirem

quote:

Ne znam za PS4, ali na tvju zna bit fora u regiji. Ako je moguce, nastavi neku "balkansku" regije pa mozda prorade slova s kvacicama. ;)

Telka mi je smart model 2009 Philips,ne kvari se nikako..zasto velim jer ja bih htio 4K,ali ljepsa strana veli sto mjenjat tv dok radi!
Prvi put zelim da se nesto pokvari da ispunim svoje tehnofreak zelje. Malo sam se ohladio jer vidim idu laganica 8K,paaa...
Sony Bravia 55incha 799€ 😨 primamljivo,ali ionako kad slijedeci Noël bude idem i ja troskariti za svoju dusu. Naravno petica dolazi,jee!😊

Mislio sam da možda PS4 ima negdje tu opciju da staviš na neku balkansku regiju koja podržava kvačiće.

I što će ti 8K? U real life scenarijima nema neke koristi od 8K tvja u dnevnoj. Ili ima? :)

Danas sam opet cac..hm,prebacio sam tastaturu na hr,dakle čačkao po plejci i ništa od titlova sa kvačicama. Sto se tice nekih srodnih slav.jezika ima češki,ali oni nemaju ono što mi imamo,pa neću tuđe,svoje ne dam.
Citao komentare na intu i nemaju tu opciju,sto mnogi zamjeraju,da li ce na petici biti sta drugacije ostaje za pricekati kojih 354 dana do slijedeceg vremena darivanja. Nema do androida tv-a. Kojeg jos nemam,a s tim ce se promijeniti situacija.
8K? Zasto ne, veca rezolucija i veca uzivancija u igrama na petici,a i igrama sa cetvorke za koje ne vjerujem da cu ih sve stici odigrati. Nema zurbe.
A sto se tice VR probao sam i rekao si da bi bas ulozio u to kad bude petica,ali necu zuriti pa bolje pricekati komentare i prve recenzije.
Ali evo igram prvu Star Wars igru i samo kad igram Tie ili X-wingse zavrti mi se od ganjanja okolo po tom univerzumu, pa ne gine odmor od nastale glavobolje.
Citao kako je Sony vec rezervirao isti numericki redoslijed slijedecih nekoliko desetljeca za konzole 6,7,8,9 i 10. Vele petica ce biti zadnja klasicna sa kontrolerom,a kasnije idu na streaminge,odijela sa senzorima, ma ono kao u "ready player one". Vec vidim kako igram Lego City- mission retirement home.
Dermentor Posted - 13/12/2019 : 18:04:13
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:

Nekim ljudim i škodi (bdue im slabo i slično), meni nije škodilo, nego mi je bilo skorz bzvz.

Niti je mutno niti ružno. Samo treba pravilno staviti na glavu i ponekad obrisati naočale iznutra a ako si probao na sajmu znači da je milijun ljudi imalo na glavi i zamrljalo sama stakla iznutra nešto slično kako se zaprljaju i prave naočale. U određenim igrama bude nekim ljudima zlo kod brzih pokreta i slično. Ja imam i meni je super i zabavno na određenim igrama dok na drugima bezveze a i bude mi malo zlo na nekima npr. u Vr Worldu ono spuštanje poleđečki na skejtu po cesti. Ali naprimjer Astrobot platformer mi je pre dobar i zabavan i nema niš da se loše osjećam. Jedva čekam RE VII da probam i da se ukakim u gaće. 😁
DiSkAcH Posted - 13/12/2019 : 11:23:15
quote:

nagor Posted - 12/12/2019 : 19:25:09
quote:
Originally posted by emirem

quote:

Ne znam za PS4, ali na tvju zna bit fora u regiji. Ako je moguce, nastavi neku "balkansku" regije pa mozda prorade slova s kvacicama. ;)

Telka mi je smart model 2009 Philips,ne kvari se nikako..zasto velim jer ja bih htio 4K,ali ljepsa strana veli sto mjenjat tv dok radi!
Prvi put zelim da se nesto pokvari da ispunim svoje tehnofreak zelje. Malo sam se ohladio jer vidim idu laganica 8K,paaa...
Sony Bravia 55incha 799€ 😨 primamljivo,ali ionako kad slijedeci Noël bude idem i ja troskariti za svoju dusu. Naravno petica dolazi,jee!😊

Mislio sam da možda PS4 ima negdje tu opciju da staviš na neku balkansku regiju koja podržava kvačiće.

I što će ti 8K? U real life scenarijima nema neke koristi od 8K tvja u dnevnoj. Ili ima? :)
nagor Posted - 12/12/2019 : 19:23:19
Oki Posted - 12/12/2019 : 10:52:27
quote:

Inace, i mene ovih dana vuće PS4. Nikad nisam imao konzolu, ali vidim da su neki agresivni popusti ovog mjeseca. 250 evra, slim model 1TB disk i tri hit igre. Djeluje mi kao dobar deal.

Santa domenica je imala bijesne akcije na crni petak i još na te akcijske cijene si mogao dobiti 20 % popusta ako plaćaš mastercardom...ps4 pro 1tb si mogao dobiti za nekih 235-240 eura.
Ja kupio psvr-ispalo me nekih cca 1100 kn/150 eura...zanimljiva stvar.
Sada čekam da mi dođu neki filmovi na blu-rayu u 3D-u, pa da isprobam kako funkcionira 3D kino na psvr-u.
emirem Posted - 12/12/2019 : 09:21:52
quote:

nagor Posted - 11/12/2019 : 19:54:47
Inace, i mene ovih dana vuće PS4. Nikad nisam imao konzolu, ali vidim da su neki agresivni popusti ovog mjeseca. 250 evra, slim model 1TB disk i tri hit igre. Djeluje mi kao dobar deal.
nagor Posted - 11/12/2019 : 19:53:02
emirem Posted - 11/12/2019 : 19:20:25
Ljudovi, par tjedana imam polovnu ps4 i vec sam sve istrazio vise-manje.
Nego,danas downlodirao media player i sredjivao preko usb stika film sa titlom i sve ok samo zeza format titla sa nasim slovima sa kvacicama(š,đ,dž,ć,č).
Jos uvijek ponekad sredim titl u subtitle exploreru i nikad frka za ocitati na laptopu, ali ps4 nema enkodiranje ovih slova.
Probao default i uth-8 format, ali pretvara slova s kvacicama u upitnik.
Ima netko ideju kako sta?
Hvala unaprijed!
CAGLIOSTRO13 Posted - 06/11/2019 : 20:25:19
quote:
Originally posted by Oki

Jel netko igrao Men of Medan?
Dojmovi?
Konačna ocjena?

Igrao u drustvu, cinema night, puno slabije od until dawna, zabavno za jednom odigrat, ali bas puno slabije.
Na prvu mi se cinilo da je ta duzina igre sasvim ok, jer stignemo lakse izbalansirati da se svo petoro nadjemo, ali ne znam, po meni jako slabo... A volim takav tip igara... Ako iduca bude fail, mislim da trecu necu ni uzet
Oki Posted - 04/11/2019 : 17:01:27
Jel netko igrao Men of Medan?
Dojmovi?
Konačna ocjena?
Oki Posted - 04/11/2019 : 16:58:20
https://youtu.be/_--zg6Ycnvs
Oki Posted - 04/11/2019 : 16:57:13
Ja od Death Strandinga očekujem nešto epski...spektakularno, savršeno izrežirano, savršeno odglumljeno, najbolju grafiku do sada...ali nisam siguran da će biti puno igrača koji će nakon odigrane igre znati reći o čemu se tu radi:)
Windwalker Posted - 01/11/2019 : 22:37:07
MGS5 je naporan i razočaravajuć više zbog odvratnog Konamija, nego samog Kojime.
Da je on imao odriješene ruke, vjerojatno bi bio bolja, sažetija i usmjerenija igra.
Zbog te igre su i zaratili, pa je on i napustio mrtvi Konami, jednu od najgorih gaming kompanija u svijetu.
DiSkAcH Posted - 01/11/2019 : 19:39:53
Ma dobro da, krivo sam se izrazio, mislio sam dosadna...ali da, ne čini mi se dobra, ali da ću probat, probat ću svakako, pa onda donjet sud.
Iskreno MGS 4 nisam igrao, a 5 mi je bio naporan.
Prva 3 MGS-a su mi genijalna, a i Snatcher i Policenauts, ali kao da se Kojima malo pogubio u tim zadnjim igrama...
Jedino šta moram priznat da igra izgleda fantastično; mislim na grafiku.
vice Posted - 01/11/2019 : 17:22:37
Slažem se s Wolfmanom i Windwalkerom. Planiram uskoro nabaviti igru.

Btw Nioh i Outlast 2 su Plus igre za studeni.
Windwalker Posted - 01/11/2019 : 17:20:16
Pa sigurno nije teški proljev, niti osrednja.
84% je već i više nego odlična ocjena.
Naravno da se ne sviđa svima, ne sviđa se ni meni taj Kojimin stil, i on mi je sam po sebi iritantan, ali sigurno nudi određenu kvalitetu.
Wolfman Posted - 01/11/2019 : 12:18:18
Igra očito nije za svakoga, ali isto tako očito nije ni "teški proljev". Reakcije su očekivano podijeljene. Da se razumijemo, igra ovako na prvu nije ni "moja šalica čaja", ali neću baš izjaviti da je proljev.
DiSkAcH Posted - 01/11/2019 : 08:51:08
Gledam malo recenzije nenormalno nahajpanog Death Strandinga i ispada je to nekakav teški proljev.
Simulacija poštara u stvarnom vremenu, kažu da je sve napravljeno da igra ide što je moguće sporije, plus treba balansirat sa paketima stalno...i tako..
Možda je to nekome zabavno, ali meni ovako na prvu zvuči jako loše.
Ugl ja ću se strpit do najavljene PC verzije pa ću onda prosudit, možda do tada patchiraju igru i ubrzaju.
Trenutno je metacritic na 84%, ali mislim da će to još pasti i da joj većina daje dobre ocjene samo apropos Kojime:
https://www.metacritic.com/game/playstation-4/death-stranding?ref=hp

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000