forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Izdanja za MaFest: JON ROHNER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dado Posted - 30/04/2008 : 23:10:05
Da nastavimo s najavama izdanja za Mafest.

Ove godine i poznati, ugledni majstor Alfonso Font gostuje na Mafestu, pa smo tom prigodom pripremili dva njegova djela.
Jedno od njih je Jon Rohner.
Prica je to o prefriganom ali postenom pomorcu, s kraja 19. stoljeca u slikovitim krajolicima juznog Pacifika.
Za Rohnera je izmedju ostalog drug Renky rekao:
Jedan bitan detalj koji moram spomenuti jest i odavanje počasti besmrtnom Hugu Prattu tj. njegovom buntovnom mornaru,
lutalici Cortu Malteseu. U svakom segmentu Rohnera, prisutan je Cortov duh. Od crteža koji je prepun 'Pratovskih'
galebova, pacifičkih brodica, urođenika, pa sve do avanturističke priče prepune civilizacijskih zabluda i predrasuda.


Onaj tko jos nije imao priliku upoznati se s Rohnerom, a vjerujem da je takvih malo, moze na ovom linku procitati uvodnik
o Rohneru koji osobno potpisuje sam majstor Font, i jednu od prica iz knjige...

www.libellus.hr/libellus_najava/Jon_Rohner.pdf

Izdanje je u boji, HC, A4 format, naklada 500 primjeraka i cijena 150 kuna u SK Libellus.

Veliko hvala Ireni na prijevodu, Mifugu na lekturi, Dekari na upisu, Melini na prilagodbi dizajna i na slaganju
kolornih stranica i tekstualnog dijela, te svima ostalima koji su pripomogli u izradi ovog izdanja...





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shaner Posted - 03/11/2016 : 21:31:00
Jon Rohner je moreplovac koji trguje po Tihom oceanu i prijateljuje s Robertom Louisom Stevensonom. Kroz niz kratkih priča pratimo njegove pustolovine i upoznajemo ljude i običaje koji su vladali tihooceanskim otočjima krajem 19. stoljeća. Solidan crtež, donekle zanimljive priče te prije svega lokacije na kojima se radnja odvija, čine čitanje ovog stripa dobrim načinom za prekratiti vrijeme, iako nije riječ o djelu koje ću posebno pamtiti ili mu se vraćati.

5/10

Poli Posted - 26/02/2013 : 23:47:15

anto, pa koliki ti je ormar, da ti je toliko stripova "palo tamo negdje iza" da si ih tek sada nasao?

:DD

anto Posted - 26/02/2013 : 20:47:45
Čitanje Libellusove Font biblioteke sam započeo sa ovim stripom.
Mogu reći da sam poprilično pozitivno iznenađen ovim stripom, sa obzirom da sam nekada i negde pročitao jednu epizodu sa ovim junakom, i da se sećam da i nisam nešto bio dirnut sa istom, te nisam očekivao da će Jon Rohner biti ovako dobar.
Album mi je jako prijatan i za oko i za mozak.
Ambijent stripa je predivan - Samoa i Polinežanska ostrva.Crtež i boje su prelepi, kako pejzaža, tako i ljudi, mora,...praznik za oči i dušu.
Priče su ozbiljne, poučne i zanimljive.Lik samog Jona je perfektno odrađen, a ovaj neobični pomorac ti se lako zavuče pod kožu i osvoji te svojim karakterom,osobinama i ponašanjem - jedan mi je od najpozitivnijih strip junaka kojeg sam sreo.

Album koji najtoplije preporučujem.

PS moja najomiljenija priča bi bila Duhovi u magli;toliko mudrosti u tako kratkoj priči.
Babilon Posted - 06/03/2012 : 13:06:30
Potražite u Babilonu ...

ALFONSO FONT: JON ROHNER
Libellus



Cijena 150,00 kn

Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2894&category_id=210&keyword=JON_ROHNER&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!
Gaston Posted - 04/12/2009 : 23:30:37
quote:
Originally posted by Raven84

Napokon sam i ja ovo procitao zahvaljujuci libellusovom popustu i iznimno mi je drago sto sam ga kupio. Izvrstan crtez i prica, prekrasne boje. Stvarno se isplati. Prica "Vulkanska krv" je izvrsna, totalno sam se sledio na kraju.



Je, Vulkanska krv je zbilja do jaja!
Raven84 Posted - 04/12/2009 : 11:23:16
Napokon sam i ja ovo procitao zahvaljujuci libellusovom popustu i iznimno mi je drago sto sam ga kupio. Izvrstan crtez i prica, prekrasne boje. Stvarno se isplati. Prica "Vulkanska krv" je izvrsna, totalno sam se sledio na kraju.
rommel Posted - 14/07/2009 : 22:50:34
quote:
Originally posted by jang

zahvaljujem :)


u stvari hvala tebi tražeći podatke za tebe uhvatila me neodoljiva želja da ponovno pročitam ovaj sjajni album - doduše možda je malo kriv i gospodar ballantrea koji je išao u noći s nedjelje na ponedjeljak
jang Posted - 14/07/2009 : 22:28:53
zahvaljujem :)
rommel Posted - 14/07/2009 : 10:31:14
Mi amigo Tusi-Tala
Los dientes del tiburón
La sangre del volcán
El diablo en el infierno
El ladrón de almas
El espíritu de las tinieblas
Los sembradores de estrellas
Dado Posted - 12/07/2009 : 13:30:18
Uh, to treba kopati po izvornim materijalima, mozda netko napise tko zna.
Ako se nitko ne javi, probat cu ti ja pronaci.
jang Posted - 12/07/2009 : 13:22:20
Pošto na nekim topicima vidim da Dado&Dado imaju viška vremena ;), jedna molba za vas (može odgovoriti i bilo tko drugi):
trebaju mi originalni naslovi svih sedam priča u vašem izdanju, nadam se da ne tražim previše.
hvala
axle munshine Posted - 23/04/2009 : 19:02:32
quote:
Originally posted by Prodigy

Konacno i mene dopalo da procitam,i sta reci nego,kratko i jasno - odusevljen sam!
Nikad prije cuo za Jon Rohnera,tak da sam totalno iznenadjen i zatecen,pozitivno narafski!
Ocemo jos Font-a,u doglednoj buducnosti!



Ta dogledna buducnost ce verovatno vrlo brzo postati stvarnost...
S razlogom,naravno...
Prodigy Posted - 23/04/2009 : 13:30:31
Konacno i mene dopalo da procitam,i sta reci nego,kratko i jasno - odusevljen sam!
Nikad prije cuo za Jon Rohnera,tak da sam totalno iznenadjen i zatecen,pozitivno narafski!
Ocemo jos Font-a,u doglednoj buducnosti!
supermark Posted - 18/01/2009 : 00:03:16
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by Renky

Za Mafest Zarobljenik zvijezda i Taxi



Da li ce i Font ponovo doci? To bi bilo dobro.



ne
Raspucin Posted - 17/01/2009 : 23:27:20
quote:
Originally posted by Renky

Za Mafest Zarobljenik zvijezda i Taxi



Da li ce i Font ponovo doci? To bi bilo dobro.
Renky Posted - 17/01/2009 : 23:10:31
Za Mafest Zarobljenik zvijezda i Taxi
Dok Lester Posted - 17/01/2009 : 19:02:22
da
Raspucin Posted - 17/01/2009 : 13:28:23
Za Libelusovce, pitanje : Hoce li biti novih Fontovih stripova u istoimenoj biblioteci?
Vid Posted - 03/01/2009 : 11:25:59
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Renky

Font je zakon!!!!!


koji...arial, times new roman, courier, helvetica, alfonso....?



Mislio si reči 8,10,12, Alfonso ?
rommel Posted - 02/01/2009 : 13:02:17
quote:
Originally posted by Renky

Font je zakon!!!!!


koji...arial, times new roman, courier, helvetica, alfonso....?
Renky Posted - 31/12/2008 : 15:11:48
Font je zakon!!!!!
nika331 Posted - 31/12/2008 : 13:41:19
meni su se jako svidjele ove priče....pogotove one male note kulture i civilizacije Indonezije koje su nenametljivo prisutne u svakoj pričici. Bolji mi je Rohner od Priča iz nesavršene budućnosti u kojoj su mi priče malo preslobodne....valjda kužite kaj hoću reć.
Raspucin Posted - 26/09/2008 : 14:13:34
Ko zna možda se Font vrati "prefriganoj mornarčini".
kico Posted - 26/09/2008 : 11:59:17
quote:
Originally posted by Raspucin

Strašan strip. Meni se najviše dobala pričica o onom nadrilekaru, mada je i Vulkanska krv neverovatna. Ima li još ovoga ili je to sve što je Font nacrtao o ovom junaku?


Ovo je sve.
Ostala je samo "Polonezija" koja je objavljena u Strip Artu,ali to je one shot priča po kojoj je uopće nastao Jon Rohner,tako da nema nikakve veze sa ovim integralom.
Raspucin Posted - 26/09/2008 : 01:37:30
quote:
Originally posted by supermark

za upucene,
ovaj strip je sastavljen od kratkoh prica?



Aha

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000