forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA:Y,posljednji muškarac na svijetu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 27/02/2013 : 17:16:28


Kraj svijeta kakvog znamo

Pošast nepoznatog porijekla uništila je u ljeto 2002. godine svaki spermij, fetus i odraslog sisavca s kromosomom Y – osim jednog mladića i njegovog ljubimca. Taj je “rodocid” u trenutku istrijebio 48% svjetske populacije ili približno 2,9 milijardi muškaraca. 495 izvršnih direktora s popisa 500 najuspješnijih američkih kompanija su mrtvi, kao i 99% svjetskih zemljovlasnika.

Samo u Sjedinjenim Državama više od 95% svih komercijalnih pilota, vozača kamiona i kapetana brodova je umrlo ... kao i 92% svih nasilnih kriminalaca. 99% svih mehaničara, električara i građevinskih radnika na svijetu je pokojno ... ali je 51% planetarne poljoprivredne radne snage živo. U 14 nacija, uključivši Španjolsku i Njemačku, vojnikinje su služile u kopnenim borbenim jedinicama. Ni jedna od blizu 200.000 vojnikinja Sjedinjenih Država nikad nije sudjelovala u kopnenoj borbi. Australija, Norveška i Švedska su jedine zemlje gdje žene služe u podmornicama.

U Izraelu su sve žene u dobi od 18 do 26 služile obaveznu vojnu službu u Izraelskim obrambenim snagama barem godinu i devet mjeseci. Prije Pošasti su barem tri palestinska bombaša samoubojice bile žene. Širom svijeta mrtvo je 85% svih vladinih zastupnika ... kao i 100% katoličkih svećenika, muslimanskih imama i ortodoksnih židovskih rabija. Zbog gubitka više od polovice svjetskoga stanovništva, zamašnjaci društva zapinju, a žene se pokušavaju snaći i spriječiti da civilizacija propadne.

Zbog nepoznatog razloga, mladić po imenu Yorick Brown, kao i njegov majmun Ampersand, su preživjeli. Preko noći je taj anonimac, star tek dvadeset i nešto godina, postao najvažnija osoba planeta i – svi se nadaju – ključ za tajnu pošasti što je pokosila muški rod. A za Yoricka se najvažnija osoba na svijetu nalazi 16.000 kilometara daleko – i on neće stati dok je ne pronađe. I dok putuju Zemljom nakon muškarca, čovjek i majmun će shvatiti koliko vrijede – kao nagrade i kao mete.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 106 stranica (PDF, 27Mb).
http://www.fibra.hr/download.asp?ID=107

Y, posljednji muškarac na svijetu 1 • Knjiga prva • 276 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Vaughan • Crtež Pia Guerra • Jose Marzan • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2013. • Cijena 180 Kn

Y, posljednji muškarac na svijetu 2 • Knjiga druga • 320 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Vaughan • Crtež Goran Parlov • Pia Guerra • Jose Marzan • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2013. • Cijena 180 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Jerry Krause Posted - 01/03/2023 : 22:30:15
Meni je bolja Saga. I jedva čekam 4. knjigu.

Y približno sličan dojam. Početak odličan, zarazan, sredina razvodnjena, kao da ni sami Vaughan nije znao u kojem smjeru ići, a kraj, ne znam kako reći, antiklimaks je blaga riječ. ;)
Tonto Posted - 01/03/2023 : 22:21:34
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by naker

Pitka i zarazna komercijala, sapunjara sa OK humorom i brdo referenci iz pop kulture, i gde lepe cure iskaču iza svakog ćoška.

Ali radnja teče tj. gmiže previše sporo, i deluje da ovde ima previše nepotrebnog praznog hoda. Yorrick mi je jedan od iritantnijih glavnih likova na koje sam naleteo u poslednje vreme. Crtež OK, ali mogao je biti bolji. Za sada najveća mana ide na to da se strip može opisati kao Vaughanova zbirka zanimljivosti gde bukvalno svako, ali svako poglavlje sadrži momenat: "Da li ste znali da.. [ubacite bilo koju opskurnu trivijalnu (ne)zanimljivost]"

Za sada drži pažnju, videćemo šta će se sve izdešavati u nastavcima, ali iskreno očekivao sam više od stripa koji dolazi sa etiketom pedigrea Vertiga.


Meni je prvih 4-5 tradeova bilo odlično, posli toga pad.
Rasplet totalni antiklimaks.

Isto tako, a ovo mi je najbolje od vaughana sto sam citao. Sve drugo mi je bezveze.
NESVRSTANI Posted - 01/03/2023 : 22:16:17
quote:
Originally posted by naker

Pitka i zarazna komercijala, sapunjara sa OK humorom i brdo referenci iz pop kulture, i gde lepe cure iskaču iza svakog ćoška.

Ali radnja teče tj. gmiže previše sporo, i deluje da ovde ima previše nepotrebnog praznog hoda. Yorrick mi je jedan od iritantnijih glavnih likova na koje sam naleteo u poslednje vreme. Crtež OK, ali mogao je biti bolji. Za sada najveća mana ide na to da se strip može opisati kao Vaughanova zbirka zanimljivosti gde bukvalno svako, ali svako poglavlje sadrži momenat: "Da li ste znali da.. [ubacite bilo koju opskurnu trivijalnu (ne)zanimljivost]"

Za sada drži pažnju, videćemo šta će se sve izdešavati u nastavcima, ali iskreno očekivao sam više od stripa koji dolazi sa etiketom pedigrea Vertiga.


Meni je prvih 4-5 tradeova bilo odlično, posli toga pad.
Rasplet totalni antiklimaks.
naker Posted - 01/03/2023 : 21:57:53
Sve OK, nisam čitao ni Sagu :)
john connor Posted - 01/03/2023 : 21:53:07
Y je bio i ostao jedan od najzaraznijih stripova, koje sam obrnuo za jednu noc. Nakerov problem je sto kasni 15+god.
naker Posted - 01/03/2023 : 21:51:01
Zadržavam pravo da promenim mišljenje kada iščitam svih pet knjiga. Kao i da budem još grublji ako bude bilo potrebno
kreŠa Posted - 01/03/2023 : 21:02:05
Uf nakeru, budući da mi je ovo jedan od dva stripa kojima bih (potpuno subjektivno) dao čistu desetku, ne znam šta da kažem :)
naker Posted - 01/03/2023 : 20:32:12
Pitka i zarazna komercijala, sapunjara sa OK humorom i brdo referenci iz pop kulture, i gde lepe cure iskaču iza svakog ćoška.

Ali radnja teče tj. gmiže previše sporo, i deluje da ovde ima previše nepotrebnog praznog hoda. Yorrick mi je jedan od iritantnijih glavnih likova na koje sam naleteo u poslednje vreme. Crtež OK, ali mogao je biti bolji. Za sada najveća mana ide na to da se strip može opisati kao Vaughanova zbirka zanimljivosti gde bukvalno svako, ali svako poglavlje sadrži momenat: "Da li ste znali da.. [ubacite bilo koju opskurnu trivijalnu (ne)zanimljivost]"

Za sada drži pažnju, videćemo šta će se sve izdešavati u nastavcima, ali iskreno očekivao sam više od stripa koji dolazi sa etiketom pedigrea Vertiga.
Peyo Posted - 11/08/2021 : 11:37:29
quote:
Originally posted by Shaner

6/10




+1
Oki Posted - 11/08/2021 : 11:26:48
https://youtu.be/YI8wIJO7U30
Shaner Posted - 27/07/2016 : 20:43:23
Vaughanov serijal o posljednjem muškarcu na Zemlji, iako slabiji od drugih njegovih radova koje sam čitao (Saga, The Private Eye), zabavan je i zanimljiv u dovoljnoj mjeri da zaslužuje pozornost. Neki dijelovi su previše razvučeni, neki neuvjerljivi, i čak mi ni kraj nije pretjerano legao, no ono što me držalo uz ovaj strip (kao i uz svaki serijal) su likovi. Od onih glavnih čije pustolovine pratimo kroz svih deset trejdova pa do epizodnih koji se pojavljuju na svega nekoliko stranica, svi likovi su složeni i nesavršeni ili drugim riječima uvjerljivo stvarni. Naravno, nije na odmet ni Vaughanova zanimljiva vizija svijeta ispunjenog samo ženama, koja zapravo pokazuje da spol nije presudna čovjekova karakteristika. Strip je uz to ispunjen i brojnim pop-kulturalnim referencama čija će učestalost publiku vjerojatno podijeliti, no Vaughanu se ne može osporiti dar za smisleno uvrštavanje istih, kao ni dobar smisao za humor. Y je izrazito pitko, komercijalno djelo koje je daleko od savršenog stripa, no pruža više sati stvarno dobre zabave.

Napomena: pisano nakon pročitanog kompletnog serijala

6/10

Raven84 Posted - 07/11/2013 : 11:09:21
Točno to, zbilja dobra komercijala. Pročitao sam cijeli strip u skeniranoj verziji, i kad se sagleda u cijelosti jako je dobar. Siguran sam da nitko neće biti ravnodušan na kraju. Crtež savršeno služi priči. Vidjet ćete poslije kako ga je Sudžuka dobro crtao. Bolje od Guerre. Apsolutno preporučam makar da se pročitao. A tek kad dođete dođete do epizoda 18-23...
Cromwell Posted - 31/10/2013 : 19:27:10
Tužna je istina da ću ja konzumirati i totalno sranje ako se u opisu spominje postapokalipsa. Ali Y ne spada u tu kategoriju. Premda mu se može zamjeriti nedostatak one ''prave'' tmurne ili (barem sepiaste) atmosfere ono opet plijeni pozornost svojim dinamičnim i zabavnim dijalozima te jako dobrim narativnim timelineom. Crtež jest slab na detaljima ali meni to nekako uopće nije smetalo prilikom čitanja. Ovo jest komercijala, ali je stvarno DOBRA komercijala.
Obi-wan Posted - 06/06/2013 : 21:13:26
quote:
Originally posted by mr murdoc

1 i 2 su i vise nego zabavni..poslastica za dokona jutra , a i upotpunjavanje kolekcije...


Upravo čitam (eng komplet). Na početku mi je bilo totalno osrednjikavo. Takav crtež je meno nekako odbojan i neuzbudljiv. No već od broja 2 postaje zanimljivije pa čitam sa užitkom. Ipak, ne bih ovaj strip stavio na neke top liste kvalitete. Solidno, ali ne više od toga.
mr murdoc Posted - 06/06/2013 : 20:47:54
1 i 2 su i vise nego zabavni..poslastica za dokona jutra , a i upotpunjavanje kolekcije...
mr murdoc Posted - 04/04/2013 : 18:48:51
Uhhh, imam par komada na engleskom, ali me naravno svrbe prsti da kupim i na hrvatskom
lwood Posted - 04/04/2013 : 14:35:56
quote:
Originally posted by DeeCay

Strip ne laže!

http://www.24sata.hr/znanost/muskarci-ce-izumrijeti-a-taj-je-proces-vjerojatno-vec-poceo-308924



za 5 milijuna godina može i svemir nestat. koga briga
DeeCay Posted - 04/04/2013 : 14:30:23
Strip ne laže!

http://www.24sata.hr/znanost/muskarci-ce-izumrijeti-a-taj-je-proces-vjerojatno-vec-poceo-308924
Markos Posted - 28/03/2013 : 21:36:32
Neće se stvari mijenjat, ne brini. Nisam 100% siguran, ali mislim da su materijali isti kao i u trejdovima.
www2 Posted - 28/03/2013 : 21:13:40
Zahvaljujem....znači 900 kn ako se stvari ne budu mijenjale za ovaj serijal....OK.

Opet sam dosadan....ali je ima nešto extra, mislim na popratni sdržaj u ovim Markosovim izdanjima u odnosu na Vertigo?
Markos Posted - 28/03/2013 : 20:55:47
10 trejdova = 5 knjiga.
Zlotvor Posted - 28/03/2013 : 20:50:24
quote:
Originally posted by www2

I koliko ce biti ovih Fibrinih knjiga, mislim da je Vertigovih bilo 10?

Trejedova je 10, a deluxe knjiga bi tribalo biti 6 (Ako san dobro vidia na Amazonu).
www2 Posted - 28/03/2013 : 20:47:01
Samo lagano pitanje....jeli ima ovdje nešto extra u odnosu na vertigove trejdove ili ne?

I koliko ce biti ovih Fibrinih knjiga, mislim da je Vertigovih bilo 10?
Dr. Zistis Posted - 27/03/2013 : 21:02:34
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto
Ljubav i Rakete,Asterios Polip,Rip Kirbi su mi maestralno prevedeni.



yeste, al kako rekoh ovde prevod treba da se fino podesiti za maximalni dozivljaj. predostvaljam da je slicno kod Hrvata za Propovednika il' Okruzen mrtvima.



Politicki korektan Kasper...i na Srpskom i na Hrvatskom
kasper Posted - 27/03/2013 : 15:28:51
quote:
Originally posted by anto
Ljubav i Rakete,Asterios Polip,Rip Kirbi su mi maestralno prevedeni.



yeste, al kako rekoh ovde prevod treba da se fino podesiti za maximalni dozivljaj. predostvaljam da je slicno kod Hrvata za Propovednika il' Okruzen mrtvima.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000