forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Dzojstici

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
okiboki Posted - 30/08/2012 : 12:00:39
Ne znam da li ima slicna tema pa evo.Moze uopste o dzojsticima.Koje koristite,koji su najbolji itd...

Ono sto mene zanima je sledece.
Da li ima razlike izmedju dzojstika za PS1 i PS2?
I da li se sa onim adapterima moze igrati sa ovim dzojsticima na PC-u?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Nivox Posted - 19/03/2013 : 22:31:21
quote:
Originally posted by okiboki


Inace skoro sam nabavio dualshock 2 zahvaljujuci nivox-u i njegovom prosvetljenju o 8 iglica,kupio ga na buvljaku za smesne pare i mogu reci da je ovo tako dobar dzojstik da je to neverovatno.Em je lagan(dosta laksi od keca)em lezi u ruci savrseno.Analog je tek perverzija.Nije ni preterano krut a ni labav.Ma definitivno nema boljeg dzojstika.Do sad sam igrao sa kecom koji je isto dobar ali je dvojka mnogo boji dzojstik.


okiboki Posted - 18/03/2013 : 22:19:39
quote:
Originally posted by Deki86

stigli adapteri iz Hong Konga, od danas se na Pc-ju igra sa najboljim ps2 kontrolerima ;)


Inace skoro sam nabavio dualshock 2 zahvaljujuci nivox-u i njegovom prosvetljenju o 8 iglica,kupio ga na buvljaku za smesne pare i mogu reci da je ovo tako dobar dzojstik da je to neverovatno.Em je lagan(dosta laksi od keca)em lezi u ruci savrseno.Analog je tek perverzija.Nije ni preterano krut a ni labav.Ma definitivno nema boljeg dzojstika.Do sad sam igrao sa kecom koji je isto dobar ali je dvojka mnogo boji dzojstik.
Deki86 Posted - 18/03/2013 : 21:32:38
stigli adapteri iz Hong Konga, od danas se na Pc-ju igra sa najboljim ps2 kontrolerima ;)
nagor Posted - 10/03/2013 : 13:31:53
Istina, nema gljive, ali ionako nemam s kim izvađat te gljiva-egzibicije dok igram s svojim Milanom. : )
Što se tiče izdržljivosti, tipke su neuništive jer smo cimeri pet godina igrali s tim istim joystickom i još radi bez greške.
Normalno, ima boljih gamepada, ali ovaj mi je simpatičan jer je jeftin i izdržljiv.
okiboki Posted - 09/03/2013 : 21:32:35
quote:
Originally posted by nagor

Ako tražiš nešto jednostavno, dobro i jeftino onda uzmi ovog dolje. Za pes i slično sasvim dovoljno. Za sve ostalo tu su tipkovnica i miš. : )




Ma ne valja ovo za PES.Nema analog pa samim tim ne mozes raditi finte.
okiboki Posted - 09/03/2013 : 21:31:38
quote:
Originally posted by Nivox

quote:
Originally posted by okiboki

Ajde ako neko ima originalni dzojstik za Soni PS 2 neka pogleda da li na uticnici fali jedna iglica.Vec dva puta vidjam dzojstik bez jedne iglice.Jel to fabricki tako treba?Ja imam od keca i taj ima sve iglice(svih 9).


Da, na originalnom PS 2 kontroleru ima ih 8. Nedostaje druga po redu (ili osma-ovisi s koje strane brojiš) .

Imam 7 kontrolera tako da sam provjerio. Original od PS 1, zatim HAMA i SMARTBOX - svi imaju po 9. Jedna iglica nedostaje samo na original PS 2.

E hvala ti puno na ovome.Ja budaletina dva puta sam imao sansu da kupim taj dzojstik na buvljaku za male pare a nisam uzeo zato sto sam mislio da je neispravan tj da fali iglica
Tek kad sam treci put naleteo shvatio sam da to tako treba.Ustvari sam prethodna dva puta mislio da sam naleteo na isti dzojstik.Komedija majke mi.
Mord Posted - 09/03/2013 : 14:27:27
quote:
Originally posted by Nivox

quote:
Originally posted by nagor

Ako tražiš nešto jednostavno, dobro i jeftino onda uzmi ovog dolje. Za pes i slično sasvim dovoljno. Za sve ostalo tu su tipkovnica i miš. : )






Nema analogne gljive. Meni ne valja.



I opcenito ne valja, ode mu brzo ova tipka za smjerove. Kako se to uopce zove?
Nivox Posted - 09/03/2013 : 14:16:39
quote:
Originally posted by nagor

Ako tražiš nešto jednostavno, dobro i jeftino onda uzmi ovog dolje. Za pes i slično sasvim dovoljno. Za sve ostalo tu su tipkovnica i miš. : )






Nema analogne gljive. Meni ne valja.
tinton Posted - 09/03/2013 : 13:53:14
quote:
Originally posted by nagor

Ako tražiš nešto jednostavno, dobro i jeftino onda uzmi ovog dolje. Za pes i slično sasvim dovoljno. Za sve ostalo tu je mastercard. : )





nagor Posted - 09/03/2013 : 13:37:22
Ako tražiš nešto jednostavno, dobro i jeftino onda uzmi ovog dolje. Za pes i slično sasvim dovoljno. Za sve ostalo tu su tipkovnica i miš. : )


Nivox Posted - 09/03/2013 : 13:14:08
quote:
Originally posted by okiboki

Ajde ako neko ima originalni dzojstik za Soni PS 2 neka pogleda da li na uticnici fali jedna iglica.Vec dva puta vidjam dzojstik bez jedne iglice.Jel to fabricki tako treba?Ja imam od keca i taj ima sve iglice(svih 9).


Da, na originalnom PS 2 kontroleru ima ih 8. Nedostaje druga po redu (ili osma-ovisi s koje strane brojiš) .

Imam 7 kontrolera tako da sam provjerio. Original od PS 1, zatim HAMA i SMARTBOX - svi imaju po 9. Jedna iglica nedostaje samo na original PS 2.
okiboki Posted - 02/03/2013 : 22:58:09
Ajde ako neko ima originalni dzojstik za Soni PS 2 neka pogleda da li na uticnici fali jedna iglica.Vec dva puta vidjam dzojstik bez jedne iglice.Jel to fabricki tako treba?Ja imam od keca i taj ima sve iglice(svih 9).
okiboki Posted - 20/02/2013 : 23:57:44
quote:
Originally posted by Deki86

quote:
Originally posted by okiboki

Kupio sam adapter i mogu vam reci da dzojstici rade savrseno.Odigrao sam koju partiju PES-a.Dzojstici su od PS1.Jedan je analogni a drugi obican.Evo kako adapter izgleda:





Naručio danas preko e-baya iz Hong Konga 2 komada za 5€, poštarina besplatna


Deki86 Posted - 19/02/2013 : 22:25:47
quote:
Originally posted by okiboki

Kupio sam adapter i mogu vam reci da dzojstici rade savrseno.Odigrao sam koju partiju PES-a.Dzojstici su od PS1.Jedan je analogni a drugi obican.Evo kako adapter izgleda:





Naručio danas preko e-baya iz Hong Konga 2 komada za 5€, poštarina besplatna
emirem Posted - 15/02/2013 : 23:18:48
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TP1xg4kDYi4

Nismo ni PS3 dobro izigrali a vec idu nove konzole...
Obi-wan Posted - 15/02/2013 : 21:17:02
quote:
Originally posted by Windwalker

Playstation dizajn controllera je najbolji ikada.
Jednak od PS1 do PS3 uz tek pokoje nadogradnje.
Jednostavno savršeni.


Najbolji mi je bio običan PS džojpad.
Imao sam neke prozirne plave i crvene, pisalo edge na njima.
Bili su nekako mekši na kontrolama od original sivih i ja sam totalno srastao s njima u 5 godina igranja jedinice.
Ovi od PS2 i PS3 mi nisu toliko savršeni.
Nešto su teži i gljive mi ponekad smetaju da doprem do dugmadi.
Strava osjećaj mi je bio na Dreamcast kontroleru.
Konzola koju su mnogi zaobišli, ali ja sam uživao na toj konzoli kao i na PS1 (samo bolja grafika).
Primala je 4 džojpada, a memorijske su išle u džojpad (imale su ekran za mini igre unutar igara).
Kopije su se učitavale preko boot diska (par sekundi).
Kontroler je bilo nekako cool držati u rukama, samo jedna gljiva (na mjestu gdje ne smeta), realniji trigeri, dugmad u bojama za lakše raspoznavanje i veće select dugme.

Deki86 Posted - 15/02/2013 : 20:27:43
Ima li netko saznanje može li se ovaj dual usb adapter kupiti negdje u Hrvatskoj?
Izluđuje me ovaj joystick za PC koji imam, d-pad je užasno neprecizan.
Deki86 Posted - 24/09/2012 : 14:32:26
Na aukcije.hr nisam pronašao, u lokalnim prodavaonicama nemaju pojma o ovom adapteru, ostaje mi e-bay, ali ni to mi se ne da jer opet moram žicat rođake da mi naruče, jer ja nemam account :/
okiboki Posted - 10/09/2012 : 14:50:44
quote:
Originally posted by Deki86

Gdje se može kupiti ovaj adapter sa slike?

Ja kupio na limundu.Mislim da ima i u hrvatskoj preko tih aukcijskih sajtova.Trebalo bi da ima i u svim bolje snabdevenim radnjama kompjuterske opreme.
Deki86 Posted - 10/09/2012 : 03:32:52
Gdje se može kupiti ovaj adapter sa slike?
Windwalker Posted - 07/09/2012 : 01:50:19
Playstation dizajn controllera je najbolji ikada.
Jednak od PS1 do PS3 uz tek pokoje nadogradnje.
Jednostavno savršeni.
okiboki Posted - 06/09/2012 : 19:22:45
Kupio sam adapter i mogu vam reci da dzojstici rade savrseno.Odigrao sam koju partiju PES-a.Dzojstici su od PS1.Jedan je analogni a drugi obican.Evo kako adapter izgleda:
okiboki Posted - 30/08/2012 : 13:30:57
quote:
Originally posted by selanne

Mislim da između onih za kec i dvicu nema razlike, davno sam igrao na tim konzolama, ali čini mi se da su isti priključci bili. Na PC-u možeš koristiti samo joystick za USB priključkom, bar koliko ja znam.

Moze i od PS-a samo moras koristiti neki adapter.Citao sam po forumima i ljudi ga koriste.Kazu da nema nikakvih smetnji i da radi jako dobro ali ajde da proverim i sa nekim odavde.
Stripor Posted - 30/08/2012 : 12:48:05
Koristim ovoga skoro godinu dana i moram reći da je definitivno najbolji koji sam ikad koristio, a probao sam ih sve od PS1 preko original xbox do razno raznih geniusa i logitecha i ostalih sranja...

Original dolazi sa usb adapterom tako da je namjenjen i za PC.

Strava je što ima podesiv otpor analognih "gljiva" i sve tipke su mehaničke tako da je osjećaj nenadjebiv kod korištenja...

selanne Posted - 30/08/2012 : 12:03:46
Mislim da između onih za kec i dvicu nema razlike, davno sam igrao na tim konzolama, ali čini mi se da su isti priključci bili. Na PC-u možeš koristiti samo joystick za USB priključkom, bar koliko ja znam.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000