forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD - Perle: Long Džon Silver 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Djole Posted - 18/01/2013 : 16:23:41
On je legenda među pomorcima, čovek kome se treba obratiti kad god su smutne radnje na pučini neophodne... I kada prekaljenoj ledi Vivijen Hejstings zatreba čovek koji će s njom krenuti u lov na blago mitskog grada Gvajanakapaka - ona naravno traži pomoć od Long Džon Silvera.

Ali, da li je Silver šarmantni lupež koji čezne za slobodom koju mu pruža more... ili beskrupulozni koljač voljan da gazi preko leševa kako bi došao do obećanog blaga? A ni ledi Vivijen nije rođena juče...

Pogledajte privju ovde:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/LONGDZON1privju.pdf

Ovaj svojevrsni nastavak Stivensonovog Ostrva s blagom, koji potpisuju Gzavije Dorison i Matje Lofrej, otvara biblioteku PERLE, koja će pokrivati avanturistički, istorijski, SF i druge klasične vrste francuskog stripa.

Kao što smo već rekli, Long Džon Silver će imati mekokoričeno (magazinsko) i tvrdokoričeno (albumsko) izdanje.

MAGAZINSKO IZDANJE:





56 strana, A4, kolor, SC.

Cene:

Promotivna: 489,70 dinara - važiće dva meseca
Finalna: 590 dinara - ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate u našoj radnji!

ALBUMSKO IZDANJE:





56 strana, A4, kolor, HC.

Cene:

Promotivna: 799,90 dinara - važiće dva meseca
Finalna: 950 dinara - ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate u našoj radnji!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tinton Posted - 06/07/2013 : 16:04:19
Ipak kupio, pročitao i ostao razoačran. Svi su nahvalili strip, tema mi je privlačna, naslovnica odlična, i onda ispadne da strip baš i nije tako dobar. Crtež mi je među gorim BD koje sam vidio. Nastavljam s kupovinom bez obzira, ali ako se u drugom broju kvaliteta ne popravi ozbiljno ću se zabrinuti.
feka82 Posted - 22/03/2013 : 10:59:48
odlicno i to je kraj

divan miniserijal
Zlix Posted - 21/03/2013 : 20:14:27
quote:
Originally posted by anto

nije još izašao;trebao bi ove godine.



http://www.bedetheque.com/album-185144-BD-Guyanacapac.html
Zlix Posted - 21/03/2013 : 20:13:10
Odličan strip. Prva polovina malko dosadnjikava, ali zato druga polovina, pogotovo ono kad su se infiltrirali kod onih pirata, uh, mnogo dobra scena.

Crtež mi je malo neobičan, trebalo mi je vremena da se naviknem na taj stil crtanja, ali mi se ipak dopada.

Zadovoljan sam ovim stripom i jedva čekam da mi stigne nastavak.
anto Posted - 10/03/2013 : 10:49:48
nije još izašao;trebao bi ove godine.
Imrahil Posted - 10/03/2013 : 10:19:21
3 za sad, treba da izađe 4 uskoro (možda je i izašao), to bi valjda bila celina..
going going Posted - 10/03/2013 : 10:06:58
Evo sinoc procitah.
Nisam znao sta da ocekujem od ovog stripa, jer nikada pre nego sto ga je izdao Darkvud, nisam cuo za njega.
Veoma zanimljiva uvodna prica i crtez je vrlo dobar, one scene zavejanog grada su odlicne.
Nadam se da ce i dalji nastavci biti sve bolji i bolji. Ocena 8/10

Koliko brojeva ima ovaj serijal i jel zavrsen?


aved Posted - 06/03/2013 : 23:52:22
Ono sto sam ocekivao to sam i dobio- fenomenalan i predobar avanturisticki strip. Nastavci se definitivno ocekuju sa nestrpljenjem.
all_ba Posted - 06/03/2013 : 23:40:39
Odlična prva epizoda. Čekam nastavak.:)
stbojan Posted - 02/03/2013 : 22:08:15
odlican je LDzS 1... dobra uvodna epizoda u (pretpostavljam) vrlo interesantnu pricu i avanturu koja nas dalje ocekuje...
i ovde se sa nestrpljenjem ocekuje nastavak...
Tornadomaster Posted - 05/02/2013 : 07:47:25
Super strip, oduševljen sam!

[/quote]
samo bi ja htio možda i druge stvari u biblioteci perle, pa bi htio da ide po tom redu, kompliciran sam ja tip
[/quote]

E onda uzimaj i druge stvari, ali u SC izdanju, pa će ti ići redom 1, 2, 3, 4...

Treće nema, moraćeš sam da izdaješ za neku treću varijantu.

Ne postoji ni jedna edicija, od koje možeš da kupuješ samo ono što tebe zanima (ne sve, nego da preskačeš), a da se posle na njoj materijalizuju redni brojevi, koji idu kontinualno 1, 2, 3...

To je za sada SF.
[/quote]
alexts Posted - 26/01/2013 : 19:03:28
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by tinton
ali ta numeracija me nekako smeta, kada na polici nešto izgleda 2, 4, 7 čini se kao da nešto fali i to mi smeta





Ako ređaš hc albume Long Džon Silvera na policu, numeracija će ti izgledati ovako I, II, III, IV




samo bi ja htio možda i druge stvari u biblioteci perle, pa bi htio da ide po tom redu, kompliciran sam ja tip



E onda uzimaj i druge stvari, ali u SC izdanju, pa će ti ići redom 1, 2, 3, 4...

Treće nema, moraćeš sam da izdaješ za neku treću varijantu.

Ne postoji ni jedna edicija, od koje možeš da kupuješ samo ono što tebe zanima (ne sve, nego da preskačeš), a da se posle na njoj materijalizuju redni brojevi, koji idu kontinualno 1, 2, 3...

To je za sada SF.
tinton Posted - 26/01/2013 : 18:57:55
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by tinton
ali ta numeracija me nekako smeta, kada na polici nešto izgleda 2, 4, 7 čini se kao da nešto fali i to mi smeta





Ako ređaš hc albume Long Džon Silvera na policu, numeracija će ti izgledati ovako I, II, III, IV




samo bi ja htio možda i druge stvari u biblioteci perle, pa bi htio da ide po tom redu, kompliciran sam ja tip
jaki Posted - 26/01/2013 : 18:49:57
e je nas ima svakakvih
ovo je jedan od luđih razloga ali ga uvažavam
alexts Posted - 26/01/2013 : 18:49:48
quote:
Originally posted by tinton
ali ta numeracija me nekako smeta, kada na polici nešto izgleda 2, 4, 7 čini se kao da nešto fali i to mi smeta



Ti stvarno ne kapiraš ili se praviš da ne kapiraš??

Ako ređaš hc albume Long Džon Silvera na policu, numeracija će ti izgledati ovako I, II, III, IV

a ne tako, kako si ti umislio.
tinton Posted - 26/01/2013 : 16:01:23
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by tinton

ne, nemam šta tebi reći, ali ja što se svakog stripa tiče (osim dc/marvel univerzuma zbog ogromne dugovječnosti serijala itd.) kupujem ili sve ili ništa i ne mislim da ti nebi trebao imati ništa od corta, ili uzeti i mu i helvećane, ali ja bi tako napravio



Apsolutno razumem da ti je draže da uzmeš hrvatsko izdanje, kad se pojavi.

Ali ovaj razlog koji ti navodiš apsolutno ne može da stoji u slučaju Darkvudovih hc albumskih izdanja, jer su ona za razliku od sc magazinskih i pravljena tako da je svaki album za sebe, i kad poređaš samo jedan serijal, ništa ne "smeta".

To što pripadaju jednoj ediciji, ne igra nikakvu ulogu, jer bi to značilo da kad kupiš jednu kolorku od Fibre, moraš i sve ostale, ili kad kupiš jednu knjigu od nekog izdavača, moraš i sve ostale iz iste edicije, kojih možda ima i više stotina u više decenija objavljenih.


krivo, rađe ću uzeti darkwoodovo izdanje nego libellusovo i nema mi veze to, baš me briga za jezik, pismo ili valutu, čak ni nemam inače takve glupe potrebe što se tiče samog izgleda, niti hoću glancere niti mi je problem mijenjanje boje na hrbatu, niti još neke stvari, ali ta numeracija me nekako smeta, kada na polici nešto izgleda 2, 4, 7 čini se kao da nešto fali i to mi smeta
alexts Posted - 26/01/2013 : 15:54:00
quote:
Originally posted by tinton

ne, nemam šta tebi reći, ali ja što se svakog stripa tiče (osim dc/marvel univerzuma zbog ogromne dugovječnosti serijala itd.) kupujem ili sve ili ništa i ne mislim da ti nebi trebao imati ništa od corta, ili uzeti i mu i helvećane, ali ja bi tako napravio



Apsolutno razumem da ti je draže da uzmeš hrvatsko izdanje, kad se pojavi.

Ali ovaj razlog koji ti navodiš apsolutno ne može da stoji u slučaju Darkvudovih hc albumskih izdanja, jer su ona za razliku od sc magazinskih i pravljena tako da je svaki album za sebe, i kad poređaš samo jedan serijal, ništa ne "smeta".

To što pripadaju jednoj ediciji, ne igra nikakvu ulogu, jer bi to značilo da kad kupiš jednu kolorku od Fibre, moraš i sve ostale, ili kad kupiš jednu knjigu od nekog izdavača, moraš i sve ostale iz iste edicije, kojih možda ima i više stotina u više decenija objavljenih.
Raoul Duke Posted - 26/01/2013 : 15:07:11
Baš je dobar ovaj Long Džon Silver. Uživao sam u čitanju od prve do poslednje strane. Uzbudljiv, zabavan i lepo nacrtan strip o gusarima. Šta ćeš više :)
tinton Posted - 26/01/2013 : 14:44:55
a ako želim kupiti druge stripove iz perli, onda b i htio da mi tako ide po redu
General Katana Posted - 26/01/2013 : 14:43:21
quote:
Originally posted by tinton

postoji problem ako mi se sviđaju i ovi stripovi između, aproblem se zove slaganje na policu, ne izgleda dobro, ako ide 1,3,5,2,4,6,...





pa lepo ti je neko već rekao da na albumskim izdanjima ide numeracija redom... 1,2,3,4...

a neznatno je skuplje izdanje...
tinton Posted - 26/01/2013 : 13:50:42
ne, nemam šta tebi reći, ali ja što se svakog stripa tiče (osim dc/marvel univerzuma zbog ogromne dugovječnosti serijala itd.) kupujem ili sve ili ništa i ne mislim da ti nebi trebao imati ništa od corta, ili uzeti i mu i helvećane, ali ja bi tako napravio
Zlix Posted - 26/01/2013 : 13:20:38
Ipak je to SAMO broj. Strip ima svrhu da ga čitaš. Jedno je kad ti se ne sviđa neka tematika pa to izbegavaš. Ali ne kupiti nešto što te zanima zbog najsitnijeg detalja (u ovom slučaju numeracija) je čista glupost. Vaze sa cvećem, kojekakvi ukrasi, stolnjaci... e tome je svrha da lepo izgleda na polici.
NESVRSTANI Posted - 26/01/2013 : 13:15:36
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by tinton
aproblem se zove slaganje na policu, ne izgleda dobro, ako ide 1,3,5,2,4,6,...







ok, ne slažeš se sa mnom,


Iako si mlad nije baš da imaš običaj pisat gluposti.
Sori ali ne kupit neki strip zbog numeracije je poprilično blesavo.
Ja po tebi nebi ima ništa od Corta jer su mi Mu i Helvećani nečitljivi, ili bi triba potrošit 200-300 Kn da ih uzmen iako me ne interesiraju?
Bi li triba prodat Noć bez kraja, Iguanu i Boy vampire jer su mi Opake priče bezvezan strip pa mi polica izgleda 1,2,6?
Zlix Posted - 26/01/2013 : 13:07:00
Pa ti riknu gurni do zida, pa će ti svaki strip isto izgledati dok ih gledaš
tinton Posted - 26/01/2013 : 12:49:28
quote:
Originally posted by Zlix

Ma zajebite ljudi te brojeve na riknama, kurce-palce, uživajte u ČITANJU stripova, a ne u slaganju na police.


ako me zanima samo čitanje stripova posudio bi ih u knjižnicu, ako pak želim skupljati stripove, e onda pazim na to kako to izgleda na polici

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000