forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Posveta Ferriju

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
D.J. Posted - 16/01/2013 : 06:21:16
Danas sam se cuo s Attilom. Radi s jednim covjekom iz Italije koji je dobar prijatelj s Burattinijem i Ferrijem. Napravit ce jednu tvrdokoricnu knjigu Ferrijevog starog stripa Maskara na talijanskom, Ferriju kao poklon zahvalnosti od fanova. Takoder ce unutra biti i jos jedan stari Ferrijev strip Thunder Jack.

Kao specijalni dio knjige Attila se sjetio da clanovi ovog foruma koji vole Ferrija napisu nesto Ferriju. To ce se takoder prevesti na talijanski.
Znaci svi clanovi foruma koji bi nesto napisali Ferriju: posvetu, zahvalu, anegdotu (jedan paragraf ili tako nesto), mozete ovdje napisati na topic ili ako ne zelite javno, mozete tekstic poslati meni na PM, a ja cu ga poslati Attili. Vas tekst ce biti dio knjige koju ce dobiti Ferri.

Posvete pisite/saljite do 15.2.2013.
Ako dobro znadete engleski mozete napisati i na engleskom jer ce to ionako rodeni talijan prevoditi. Ako pisete na naski, ja cu prevesti na engleski pa ce on na talijanski. Kako vam je lakse.

Evo odlomka iz Maskara:

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 29/05/2014 : 15:12:54
quote:
Originally posted by D.J.

Da nazalost, jer nezamjenjivi clan ovog projekta je u mirovini.


U cemu je frka?
solar Posted - 29/05/2014 : 00:20:56
Šteta...
D.J. Posted - 28/05/2014 : 23:50:27
Da nazalost, jer nezamjenjivi clan ovog projekta je u mirovini.
legaz Posted - 28/05/2014 : 23:25:29
quote:
Originally posted by solar

Kakvo je stanje, hoće li ovo ikada biti realizirano?



Teško.
solar Posted - 28/05/2014 : 22:50:48
Kakvo je stanje, hoće li ovo ikada biti realizirano?
Lastsioux Posted - 04/05/2013 : 07:37:07
Bas me cudi da li Ferri prima fan mail ili ne pa sto sam vec zakasnio no ovo?
emirem Posted - 03/05/2013 : 21:54:09
Ja zaboravio na ovo,nisam imao cajta a i nije mi palo na pamet...budem ovih dana!
D.J. Posted - 03/05/2013 : 20:03:48
Provjerit cu s Attilom.
solar Posted - 03/05/2013 : 19:03:00
Ima li kakvih novosti?
D.J. Posted - 13/03/2013 : 21:38:34
Je!
solar Posted - 13/03/2013 : 20:55:46
Je li još uvijek moguće poslati tekst za posvetu?
D.J. Posted - 13/03/2013 : 18:51:29
Malo ce pricekati. Graficki urednik ima posla preko glave.
PijaniPatak Posted - 13/03/2013 : 15:20:11
Kako napredujete i kada ćemo omastiti brke skenovima?
D.J. Posted - 21/02/2013 : 07:12:37
Nema problema, rodeni Talijan ce to prgledati.
PijaniPatak Posted - 21/02/2013 : 01:47:35
Verujem da ima grešaka pošto je napisano nabrzaka (imam ispit za par sati, pa sutra, pa prekosutra, a rok koji si postavio sutra ističe) pa možda ne bi bilo loše da neki italijan to malo pregleda.
D.J. Posted - 21/02/2013 : 01:22:56
Neka je duzi tekst, a ni ne treba se prevoditi posto je vec na talijanskom.
PijaniPatak Posted - 20/02/2013 : 19:03:00
Malo sam ga odužio, po običaju
ako treba da se reže, javite mi

"Un giorno d'estate camminai senza scopo, a mente confusa, turbata, frammentata come vetro... Voto massimo non ha dimminuito la pressione che già da giorni sentivo nel intero corpo. Le mani tremavano ancora, le gambe camminavano indipendente come se non fossero mie, gli occhi non osservavano la strada che prendevano...Dio caro...Non c'è nessun voto, pensavo, nessun professore e nessun maledetto ''complimenti'' che potrebbe giustificare tanta fatica, quella danza sulla confine della pazzia.

Non vedevo niente attorno, nemmeno l'edicola presso quale ho passato, ma un'immagine mi è in ritardo apparsa negli occhi - il cerchio giallo e l'ombra di un'aquilla dentro... Mi sono tornato indietro verso l'edicola...
La foresta fu oscura ma piena di vita, i rami estremamente curvati e liane ad essi legate facevano un vero labirinto aereo e verdastro, sulle rive del torrente ci sono degli animali, poi serpenti nei cespugli, orsi nelle caverne, ucelli nel volo tra gli rami densi, i lupi che corrono per pineto... uomini rossi uniti con quel eden verde e i fuorilegge che puzzano all'alcol di brutta qualità sempre con quel orrendo sorriso sulle faccie. Dietro quella ragnatella di innumerevoli ombre cerco di rivedere quelle vecchie civilisazioni, trascinate dall'oblio del passato: vikinghi, guerrieri con armature dorate, cavallieri medioevali, samurai...Poi finisco colpito di quel dolce terrore venuto dalla fantasia. Castelli malefici, case maledette, vampiri, maghi, i robot, trolls, mostri, fantasme, mummie egiziane, alieni, dei antici, dinosauri, rane gigantesche, morti viventi, uomini amfibie, uomini pesci, uomini-tigri, stregoni e streghe... Questa foresta, quanto piccola tanto immensa, fu un posto in cui può succedere tutto. Sento ancora la sua magia, provo ancora quella buona vecchia eccitazione respirando la sua aria...

Poi, un vento mi fiorisce il capo...Qualcosa vola sopra...Un'ombra scivola per rami come se in quella ragnatella verde non ci fosse nessun ostacolo che la fermerebbe. Ho sentito una grande forza osservandole, non quella dei muscoli ma quella interna, non sua quanto mia...Suo echeggiante grido di guerra che ha lasciato riempie corpi degli abitanti della foresta con la paura, ma su di me faceva un altro effetto.

Le mani con quali tenevo quel fumetto hanno smesso di tremare...(Ma, per carità, come mai ho smesso di leggere i fumetti dieci anni fa?)...E’ bastato vedere quella sola tavola per eliminare agitazione. Le linee con cui è disegnata portavano in sè la sensualità, vita stessa. Il disegnatore firmato si chiama Ferri, Gallieno Ferri.

Grazie per quel piccolo momento che mi ha cambiato il giorno, e poi per i giorni precedenti e giorni successivi, caro maestro. Grazie per tutto - per quella magica foresta di Darkwood in cui scappo ognitanto ancora oggi a tranquillizzarmi, per sorriso fanciullo che porto sulle labbra, per aver condividiso con noi tutti i suoi passioni.Grazie per Darkwood"
nagor Posted - 17/02/2013 : 12:53:39
- Dear mister Ferri, thank you for giving us a face to go along with ideas such as justice, courage and honesty. -
D.J. Posted - 16/02/2013 : 00:57:26
Posto nisam podizao ovaj topic vec neko vrijeme mislim da bi bilo fer da produzimo rok za posvete do 22.2.2013.
bjelolasica Posted - 15/02/2013 : 19:44:28
Otkako sam ga pred deset godina upozno Zagor mi svaki mjesec usrećuje život, ali ni strip ne bi imao tu svoju draž da na naslovnici ne stoji potpis vaš.
andjelt Posted - 15/02/2013 : 09:13:58
"Maestro, hvala ti što si ulepšao detinjstvo, svima nama iz sedamdeset i neke ..." :)
solar Posted - 15/02/2013 : 01:22:16
Dobro da ste iskopali ovaj topic, sutra na pm šaljem DJ-u "posvetu".
PijaniPatak Posted - 15/02/2013 : 00:40:45
Ovaj...Da ne objašnjavam devojci kako da iskopa neki topic na nekom forumu i prekuca sms poruku...Ja sam kući tek u nedelju, pa bi mi bilo krivo da mi isklizne i prilika da se maestru obratim a i inspiracija, jel može da dostavim tekst (i na srp. i na it. jeziku) u nedelju? Ovde ili na Attilin e mail.
adriano Posted - 18/01/2013 : 16:00:04
šta reć Feriju, kakvu posvetu napisati. Posvetu bi on mogao dati meni, a ne ja njemu. Šta on ima od moje posvete.
D.J. Posted - 17/01/2013 : 18:14:31
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Svaka čast na inicijativi momci!!!

Do kada bi trebalo da vas počastim svojim tekstom? Pitam jer sam sada malo tesan



Ajoj, bas jesi Pijani Patak! Pa lijepo ti pise do 15.2.2013.!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000