forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Locke & Key (Hill/Rodriguez)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
acestroke Posted - 05/02/2013 : 23:37:17
Odlican Americki horror/mystery strip kojeg sam skoro poceo da citam. Mislim da zasluzuje svoj topic, pogotovo jer jos uvijek izlazi, i stvarno me interesuje misljenje ostalih clanova o ovom serijalu.



After the gruesome murder of their father, the Locke kids, Tyler, Kinsey and Bode move with their mother Nina to the ancestral family home, Keyhouse. They soon discover that the house is full of secrets when they start finding magical keys which hold impossible powers such as turning people into ghosts, or being able to erase someone's memories. They are not the only ones who know of the keys; a demonic creature known as Dodge is also after the keys, with the goal of opening the Black Door, which will allow the demons of hell to enter our world.




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Obi-wan Posted - 13/03/2018 : 07:23:27
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Obi-wan

Da li ste znali da je Hill - Kraljev sin.



Da!


A vidi se i određan uticaj na pisanje - sličan stil i tematika.
going going Posted - 13/03/2018 : 02:16:42
quote:
Originally posted by Obi-wan

Da li ste znali da je Hill - Kraljev sin.



Da!
Obi-wan Posted - 12/03/2018 : 21:05:19
Da li ste znali da je Hill - Kraljev sin.
maddjuro Posted - 24/02/2018 : 21:14:05
hvala
Markos Posted - 24/02/2018 : 20:50:31
quote:
Originally posted by maddjuro

fibra ce ove godine (vjerojatno za interliber) izbaciti kompletan serijal u 3 sveska; pretpostavljam nesto tipa američki master edition. Kolike cijene za ovo možemo očekivati? Vi koji puno toga od fibre kupujete možete li ugrubo procjeniti?!


Interliber, da. Bit će veći format, kao kod Absolute izdanja, 212 x 320, cijena bi trebala biti 250 kn po knjizi, dakle s popustom na sajmu 200.
Barker Posted - 24/02/2018 : 18:00:25
Nego, kakvi su utisci ove episode koju je Bushido najavio? Hoce li se ici dalje sa pricama?
serija me ne zanima, ali csti informativno, jeli to krenulo?
Barker Posted - 24/02/2018 : 17:57:08
Kad sam vec resio da napisem nesto o amerima, da svratim I ovde I kazem da sam jos letos zavrsio citanje serijala I da sam odusevljen istim.
Slozicu se sa antom da je zadnja knjiga blago "razocaravajuca" imajuci u obzir tenziju I tezinu price koja se savrseno gradila do same zavrsnice.
Ali ono sto je mene odusevilo je karakterizacija likova u serijalu, njihov razvoj dok su uvuceni u licnu tragediju I dok se suocavaju sa necim "vecim of zivota". Svi, ali bukvalno svi su mi sjajni, tako realni I tako ljudski u svojim emocijama I postupcima.
Preporucujem svima!
maddjuro Posted - 24/02/2018 : 16:42:42
fibra ce ove godine (vjerojatno za interliber) izbaciti kompletan serijal u 3 sveska; pretpostavljam nesto tipa američki master edition. Kolike cijene za ovo možemo očekivati? Vi koji puno toga od fibre kupujete možete li ugrubo procjeniti?!
Barker Posted - 07/10/2016 : 11:04:14
Samo da se prijavim da sam dosad procitao prve tri knjige sa istinskim uzivanjem. Ovo je naprosto predobro napisano i nacrtano i jednostavno te vuce da produzis dalje i dalje. Verovatno je to ta americka "skola" koja mi savrseno pase.
Ne usudjujem se da citam postove iznad bojeci se spoilera jer sam se tako opekao za Walking dead.
Amos Posted - 26/09/2016 : 14:47:48
Odlična vijest.
Još da mi je u međuvremenu negdje naći Open the Moon i Grindhouse..
Mr. Bushido Posted - 25/09/2016 : 07:32:45
Hill i Rodriguez će u 12. mjesecu objaviti novu epizodu serijala Locke & Key, naslovljenu Small World.

http://www.latimes.com/entertainment/herocomplex/la-et-hc-locke-and-key-joe-hill-20160615-snap-htmlstory.html

http://www.cbr.com/exclusive-rodriguez-unravels-tales-from-the-darkside-return-to-locke-key/

Hajo Posted - 23/09/2016 : 23:34:21
Definitivna preporuka!
Poli Posted - 21/09/2016 : 09:49:00

@Obi-wan
Dobro slozeno.


Obi-wan Posted - 21/09/2016 : 09:43:58
Moram priznati da sam oduševljen. Čitam zadnju knjigu i imam osjećaj da će mi likovi nedostajati kao neki davno izgubljeni prijatelji. Serijal je zabavan, priča odlično konstruirana, lijep crtež. Strip ima sve odlike velikog i važnog serijala i svakako ga preporučujem. U pitanju je mix svih onostranih žanrova - sf, fantasy, horor, triler, mistery. Ono što pišu King i Barker manje-više. Nisam baš neki ljubitelj Kinga, ali ovo mi je sjelo. Priča se bazira na postojanju ključeva koji korisnicima daju raznorazne moći koje su izuzetno zabavne i maštovite. Tu je i invazija, prijateljstvo, odrastanje i sve što vole mladi. Pročitao sam prvu knjigu i svidjelo mi se pa sam sakupio svih 6 i sada čitam sve zajedno. Probajte, nemate što izgubiti, a puno toga za dobiti.
swamp thing Posted - 29/05/2016 : 23:05:27
quote:
Originally posted by anto

meni je bogami vredan.
iako nisam najsrećniji sa završnicom.


Što ti kažeš, 100 žena...
Mislio sam tolikog hajpa... strip vrijedi pročitati i uvuče te. Dobra zabava, uglavnom
anto Posted - 29/05/2016 : 22:33:21
meni je bogami vredan.
iako nisam najsrećniji sa završnicom.
swamp thing Posted - 29/05/2016 : 15:54:59
To je malo i nelogično, na neki način su sami demoni dali mogućnost Lokitima, tj. ljudskoj rasi, da se odbrani od njih :/
Meni je ovaj serijal dobar, ali samo to. Ima tu problema, i definitivno nije vrijedan hajpa...
anto Posted - 29/05/2016 : 15:36:23
pa tako sam i ja skapirao;ali nisam zadovoljan sa takvim objašnjenjem - sve drugo je Hil sjajno napisao,jedino se oko ovoga nije baš potrudio.Ali ajde,šta je tu je.
swamp thing Posted - 29/05/2016 : 15:16:20
quote:
Originally posted by anto

nego,ovo mi nije jasno:
sve ove magične ključeve prave Lokotovi kroz generacije - odakle njima znanje i sposobnost za to?


Pa čitao si onu pozadinsku priču i dnevnike njihovih predaka. Oni preci iz doba borbe za nezavisnost su prvi stupili u kontakt sa "demonima" i ostacima istih kad riknu na vazduhu bez domaćinskog tijela. Taj muški predak je bio neki ključar pa mu je bilo lakše napraviti te ključeve, a koliko se sjećam on je dobio i neke vizije u kontaktu s demonskim metalom pa je znao kako... to je najbolje objašnjenje
anto Posted - 29/05/2016 : 15:05:17
nego,ovo mi nije jasno:
sve ove magične ključeve prave Lokotovi kroz generacije - odakle njima znanje i sposobnost za to?
anto Posted - 26/05/2016 : 22:38:38
Evo i mojih impresija nakon pročitane zadnje knjige:

Najpre sam se podsetio 4. i 5. albuma (ali moraću da u nekoj doglednoj budućnosti pročitam sve u cugu),a potom prionuo na ovu i bukvalno je sljuštio.I ne bih tu mnogo palamudio,ovo mi je jedan od najboljih stripova koje sam pročitao te stoga, od srca mu dajem čistu desetku.Ali ...
Ali ne mogu reći da u šestom trejdu nije nešto malo i škripalo:
*ovde sam osetio malo to "amerikaniziranje" (što je shaner spomenuo),i malo mi zasmetalo to provlačenje nekih tipično američkih sistema vrednosti kroz strip.Jbg,svi su klinci tako kul, i tako se lako žrtvuju jedni za druge.Ma kurac moj.Minus.
*nekako mi dosada i nije smetala ta izrazita politička korektnost u stripu.Ajde jebi ga,ameri su puni para i sjebani u mozak,pa je normalno da ništa ne može bez pominjanja pedera,...ali kad Kinsi u crkvi na službi pokazuje znak đavola a potom svi skupa pevaju Anarhi in UK,...Mislim ...Minus
*U ranijim knjigama,a pre svega u prvoj sam sav bio kao na iglama i napet kad sam ih čitao - ovde sam bio poprilično ladan jer sam nekako znao da će svi ostati živi.Jbg.Minus.
*u stvari, Alfa i omega mi je bila uglavnom do jaja sve negde tamo do trenutka kada nastaje opšti pičvajz - odatle pa do kraja ima nekih trenutaka koji su mi zasmetali :previše patetike pre svega,sama završnica koja je ipak malo više "zašećerenija" nego što je po mom ukusu,razrešenje sa Bodijem,scena u crkvi,nepotrebna scena sa Džordadinim ocem.

Sam kraj (sa ocem) mi je sjajan.
Poli Posted - 16/05/2016 : 19:05:34

aaaaah, zaboravih da sam jucer skinuo i ona dva .... joooooj, ides!


fler Posted - 16/05/2016 : 16:01:22
Kad se već tema digla iz mrtvih -
ne sjećam se svih detalja jer sam davno čitao, ali da, sjajan strip.
Planiram još jednom sve pročitati jer stižu vijesti da bi od TV serije ipak moglo nešto i biti (prvi pokušaj nije uspio, razlog ne znam).
Shaner Posted - 16/05/2016 : 12:26:25
Nije li i negativac bio samo echo?
Ili za njega vrijede drukčija pravila?
Poli Posted - 16/05/2016 : 11:03:43

Svakako sve prepourke za ovaj serijal! Ne citam mnogo "amerikanstina", a superherojstinu uopste ne podnosim, a sjecam se da me ovdje crtez na prvu loptu odbio, malo sam bio preletio ali nisam skuzio pricu (preletio, ne bas citao), ali me sav "hype" ipak zaintrigirao, plus onih nekoliko informacija koje sam potrazio na netu, i tako se odlucio za nabavku (DW).

Ufff!! Majka samo takva.


Ne bih previse da pricam pricu, ali bih preporucio da date ovom serijalu barem sansu. Govorim za one koji jos ne znaju nista o njemu i nisu ga namjeravali uzeti iz prve. Isposudite si, procitajte preview ili skenove ... i nabavite!




@ww2 (moguci spoileri!)
Hm, nije li njegov cale, njegov duh zapravo, zaglavio u onoj kutiji za "popravak", pa zbog toga nije sasvim isto kao echo??


Posto sam prve 4 procitao odjednom, a onda duza pauza do petice i sestice, mislim da cu poslije nekog vremena ovo sljustiti ponovno u cugu.



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000