forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZS/LMS ludilo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 22/03/2013 : 10:35:24
Posle 2004., opet me je uhvatilo ludilo da kompletiram kolekciju ZS/LMS. Imam nešto preko 1000 komada iz obe kolekcije,znači da bi mi trebalo još toliko...Posle par meseci te 2004. sam se okrenuo nekim sasvim drugim stvarima, ali eto, nešto me češka da se opet oprobam...

E sad, od ovih koji su to radili, koliko vremena/novca treba za tako jedan poduhvat (da znam da li će mi odobriti kredit) i da li je pametnije ići na aukcije ili jednostavno s vremena na vreme otići do neke striparnice i kupiti par komada?
Očuvanost bi trebala da bude bar 4+, a nije mi važno da sve odmah sakupim, naprotiv, hoću da guštam onako polako...

Iskustva?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
roby05 Posted - 20/08/2016 : 22:32:24
quote:
Originally posted by miskod66

zagor veseli cetvrtak knjiga 6


Aha,hvala.Uvik ima poneki broj koji odskace od ostalih,slucajno ili ne,pitanje je sad!?
miskod66 Posted - 20/08/2016 : 20:53:37
zagor veseli cetvrtak knjiga 6
roby05 Posted - 20/08/2016 : 12:08:33
quote:
Originally posted by miskod66

Samo skupljaj i ne razmisljaj. Stripovi ocene 4+ nece izaci skupo..Ako trenutno v.cetvrtak knjiga 6 vredi 50eur onda za zs i lms nista nije previse.

Vezano za ono sto se pisalo o cuvanju zs,lms..

Opasnija od vlage je svetlost. Cuvanje u plakaru, policama i u normalnim kesicama je ok i nece im se nista desiti.Nakon 30-40 strip je prosao stabilizaciju.

U org.boneli kesicama izgledaju najlepse ali postoji mogucnost da se ostete coskovi prilikom pakovanja(mislim na glanc stripove).
Boneli kesice se mogu naci na ebay.it, format je 157x213. Interesantno je da prodavcima ne pada na pamet da stave u opisu da odogovaraju i za ex yu izdanja pa ljudi lutaju..

Original boneli kesica razlikuje se od "divlje" boneli kesice jer je donja ivica presavijena a var ide samo po duzim ivicama. Lepak je na telu kesice a ne na poklopcu pa se moze vaditi vise puta.




Koja knjiga 6 vridi 50€?
miskod66 Posted - 20/08/2016 : 08:17:45
Samo skupljaj i ne razmisljaj. Stripovi ocene 4+ nece izaci skupo..Ako trenutno v.cetvrtak knjiga 6 vredi 50eur onda za zs i lms nista nije previse.

Vezano za ono sto se pisalo o cuvanju zs,lms..

Opasnija od vlage je svetlost. Cuvanje u plakaru, policama i u normalnim kesicama je ok i nece im se nista desiti.Nakon 30-40 strip je prosao stabilizaciju.

U org.boneli kesicama izgledaju najlepse ali postoji mogucnost da se ostete coskovi prilikom pakovanja(mislim na glanc stripove).
Boneli kesice se mogu naci na ebay.it, format je 157x213. Interesantno je da prodavcima ne pada na pamet da stave u opisu da odogovaraju i za ex yu izdanja pa ljudi lutaju..

Original boneli kesica razlikuje se od "divlje" boneli kesice jer je donja ivica presavijena a var ide samo po duzim ivicama. Lepak je na telu kesice a ne na poklopcu pa se moze vaditi vise puta.

srdjandj Posted - 02/08/2016 : 17:49:03
Nikako, ne obraćam pažnju na prašinu...nisu otvoreni, otvorio sam samo dok sam slikao...mada, imam puno stripova poređanih po policama koji su na otvorenom(u stepeniku, takođe i u garaži, po sobama)...a imam i dosta toga složenog u kartonskim kutijama, većinom su to stripovi formata A4.
RAKOSI4 Posted - 02/08/2016 : 17:27:20
Odlična kolekcija i dobro očuvana ali kako se braniš od prašine s obzirom da su otvoreni.
RAKOSI4 Posted - 02/08/2016 : 17:18:10
Poanta je šta je tebi uvik bilo zraka a ja sam se prevario jer od sobe gdje sam ih drža nisam otvara prozore (vrlo rijetko) bojeći se prašine ,šta je greška bila .Zatim su bili u ormar kroz koji je bilo malo zraka i onda u kutije u kutije plastificirane s vrlo sitnim prorezo. Usljed kondezacije vlaga se uvukla u sve to a nije mogla izać i oštetila mi je neke stripove.Sad s raspitujem o kesicama za stripove pa ću ih vjerovatno i naručit od jednog čovjeka iz Zagreba . Sviđa mi se kod nekih izdavača šta stripove stavljaju u plastične vrećice ili celofan(ne moraš otvarati dok ne počneš čitati) , to dobro radi vangogh i veseli četvrtak . Kad se opečeš pušeš i na hladno .
srdjandj Posted - 02/08/2016 : 17:12:20
Evo, ovako to izgleda, deo kolekcije.






srdjandj Posted - 02/08/2016 : 17:04:56
quote:
Originally posted by RAKOSI4

jeli griješ taj prostor ili je negrijan i zanima me da li ih držiš u kartonske kutije, koliko puta provjetravaš ?



Ništa ne grejem, regali su u garaži, gde je zimi debeli minus, leti je pretoplo..nikakve kartonske kutije, kažem ti unutra su zatvoreni, ne provetravam, ništa posebno...
RAKOSI4 Posted - 02/08/2016 : 16:43:15
jeli griješ taj prostor ili je negrijan i zanima me da li ih držiš u kartonske kutije, koliko puta provjetravaš ?
srdjandj Posted - 02/08/2016 : 16:38:19
quote:
Originally posted by RAKOSI4

i nikad ih nije uhvatila vlaga


Nema vlage, čuvam u ormanima i vitrinama na suvom mestu...nikad nisam imao problema sa vlagom.
RAKOSI4 Posted - 31/07/2016 : 22:11:27
i nikad ih nije uhvatila vlaga
srdjandj Posted - 31/07/2016 : 21:58:51
Ništa posebno, u regalu, u gornjim delovima regala, složene jedan na drugi.
RAKOSI4 Posted - 31/07/2016 : 19:18:04
srdjandj kao ih čuvaš .
srdjandj Posted - 31/07/2016 : 17:26:22
Imam i ja komplet ZS/LMS, treba jedno 10% da zamenim boljim primercima da bi bila pristojna kolekcija...Ne patim za glancerima, ali bitno je da nema škrabotina po stripu i da nema selotejpa!
RAKOSI4 Posted - 30/07/2016 : 23:46:32
od propalih izdanja to me najviše pogodilo. I nikako da Bernarda nagovorim , zva sam ga nekoliko puta i argumentira ali reka mi je da ništa od toga.
velka031 Posted - 30/07/2016 : 23:29:31
quote:
Originally posted by RAKOSI4

šteta vangogha šta je presta izdavat Teksa ,ono je bilo odlično,orginali i kronološki. Vjerovatno bi bija kupija kojeg Mikija (Vikinzi ,Tavega,Aretuza ...) ali one naslovnice nisu loše već nikakve i nakaradne .



Da su bar nastavili, ali eto.
Izdanje je bilo sjajno.
RAKOSI4 Posted - 30/07/2016 : 22:56:54
HC mi je više knjiga nego strip , nisam navika , meni posli ZS/LMS ove današnje korice bile su tvrde . Mada bi zlatni period Zagora kupovao u Ludens knjigama (od vampira).A o cijeni da ne govorim 200,300,500 kn , ma previše
velka031 Posted - 30/07/2016 : 22:42:26
Tex od ZS 600+ bi bio pun pogodak, prava bomba NA KIOOSCIMA, tko će dočekati i platiti tolike HC stripove...
RAKOSI4 Posted - 30/07/2016 : 22:20:52
šteta vangogha šta je presta izdavat Teksa ,ono je bilo odlično,orginali i kronološki. Vjerovatno bi bija kupija kojeg Mikija (Vikinzi ,Tavega,Aretuza ...) ali one naslovnice nisu loše već nikakve i nakaradne .
DODSFERD Posted - 30/07/2016 : 22:13:53
Jedino mi je zbog Mikija žao jer su ove Mastantuonove naslovnice živi užas u usporedbi sa onima iz ZS.
A što se tiče Texa, pošto ionako uzimam Libellus jednog dana budem imao te stare epizode, iako će i u tom slučaju trebati puno vremena da sve izađe.
RAKOSI4 Posted - 30/07/2016 : 21:44:53
slažem se. ali zamisli one naslovnice kapetana Mikija kako su bile lipše , i Texa jer tih mnogih epizoda nema ni dan danas .načekat ćemo se od VČ a Bernard ni da čuje o Tex Klasiku.
DODSFERD Posted - 30/07/2016 : 19:57:22
Nemam ni ja, davnih dana sam ostao bez ono malo brojeva koje sam imao.
Danas me ništa ne bi privuklo da idem skupljati ta stara izdanja, čak ni da se prodaju pojedinačno po 1 kn, upravo zato jer je većina tih epizoda izašla u boljoj opremi, a ono što još nije bude kroz neko određeno razdoblje.
RAKOSI4 Posted - 30/07/2016 : 19:42:07
A nemam ništa.
RAKOSI4 Posted - 30/07/2016 : 19:41:30
volija bi imat Kapetana Mikija (bolje naslovnice) , Kit Telera (bolje naslovnice),đudas, tex vilera (ima boljih naslovnica ) kad pogledam volija bi imat sve ZS/LMS.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000