forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor maxi proljeće 2013.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 18/04/2013 : 22:13:51


Na kioscima 20.04.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 22/06/2014 : 20:32:02
Ocekivao sam dosta od ovog Maxija, bio sam napravio pauzu skoro godinu i po dana nisam procitao ni jedan Maxi i sada nabavio ono sto sam bio u zaostatku i ova epizoda me je razocarala koliko je glupa.

U stvari, nije toliko glupa koliko je vise pisana za decu uzrasta 7-12 godina. Da sam ovo citao pre jedno 6 godina bio bih odusevljen, sada nisam.

Mislim da je ovom epizodom Burattini zeleo da namami novu decu i nove generacije koji ce posle ove epizode da se navuku na celi serijal.


Meni je ovo do sada najslabiji maxi.
Obradovao me je povratak Barona Ikarovo Pero, ali on ima minimalnu ulogu.
Prica 6
Scenario 6
Crtez 7 (DiVitovci su bili prijatno iznenadjenje, imaju sanse da napreduju i da postanu jos bolji)
Naslovna strana 10, Ferrijeva naslovna strana je najbolji deo ovog Maxija.

IGMAN2 Posted - 02/08/2013 : 09:51:01
Mislio sam da sam detaljno objasnio moje stajalište, a svi vi stalno po nečemu što nisam rekao.

Ja nemam problema sa uvođenjem fantastičnih elemenata, već sa nedosljednošću korištenja istih.

Nemam problem ni sa Zagorovim skakutanjima po avionima, jer to se i očekuje od Zagora...
Nemam problema ni u sitnim brzopletostima autora, kao npr. piše da je tvrđava udaljena od grada nekoliko kilometara, a onda Zagor jaše cijelu noć tih nekoliko kilometara...

Nemam problema ni sa samim tim antigravitacinim kamenjem, ali...
Ne može to kamenje u sredini stripa imati jedna svojstva, a na kraju sasvim šesta.

Uzmeš dva potpuno ista balona i pustiš ih.
Jedan odleti, a drugi se ni ne pomakne...
i vama bi to bilo potpuno normalno i ne bi te se pitali što je sad ovo?

Na 100-toj strani četvorica se spuste iz aviona, a on oslobođen mase od cca 400 kg ne odleti u svemir, a na kraju kada istu stvar Zagor napravi brdu, ono odleti.

Ovo nije znanstvena studija već elementarna logika- Ako nešto u sredini priče funkcionira na jedan način, onda to ne mogu promjeniti na kraju zato jer junak mora pobijedti na neki način.
ike666 Posted - 02/08/2013 : 08:33:51
A da li Akronijanci stvarno postoje ili su Nolita i Sclavi također pisali gluposti?
Ovo je strip koji se događa u mašti autora i čitatelja, a ne znanstvena studija. Jebiga to je Darkvud
Meni se epizoda sviđa, pravi steam punk
Rahazlam Posted - 01/08/2013 : 22:59:51
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Rahazlam



Neznam sta ti se ne svida u ovom maxiju epizoda je ok!!





Jao sto si kompliciran pa nemora sve biti logicno(bar ne u zagoru)na ova ti pitanja nemogu dati odgovore jer nisam fizicar!!!



Ma štaa tee briga, Rahazlam !
Glavno je da se, na kraju stripa, Zagor i Čiko smiješe jer izgleda da su nekako pobijedili, a to na koji način ...
Ma koga briga !
Pa nismo fizičari!

[/quote]
IGMAN2 Posted - 01/08/2013 : 21:15:34
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Rahazlam



Neznam sta ti se ne svida u ovom maxiju epizoda je ok!!





Jao sto si kompliciran pa nemora sve biti logicno(bar ne u zagoru)na ova ti pitanja nemogu dati odgovore jer nisam fizicar!!!
[/quote]

Ma štaa tee briga, Rahazlam !
Glavno je da se, na kraju stripa, Zagor i Čiko smiješe jer izgleda da su nekako pobijedili, a to na koji način ...
Ma koga briga !
Pa nismo fizičari!
Tommy.H Posted - 01/08/2013 : 10:24:04
po meni je strip ok nije uopce los a to sto je tice toga zero gravity pa to je malo nerealno ali kod mi vraga znamo sto sve postoji na svijetu tako da ne bih dizao toliku buku zbog takve sitnice
Rahazlam Posted - 01/08/2013 : 00:39:04
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Rahazlam



Neznam sta ti se ne svida u ovom maxiju epizoda je ok!!




JE, full je OK !

Na svaku glupost u stripu ne reagiram, ali kada ih se skupi toliko u jednom stripu...
Evo, prošli tjedan, čitam Zagor 'Bez milosti' sa onim Alkemičarom...
Tu jedan traper, sa starom jednometkom puškom kremenjačom puca li puca po Zagoru.
Sirotan se jedva spasi od tog rafala pogodivši trapera kamenom!
Da bi išta rekao! Vjerojatno jadni traper nije bio pismen pa nije vidio u upustvima puške da može samo jednom pucati. Desi se, šta ćeš!

Mislio sam ne ići u detalje sa problemima ovog Maxija, da ne 'kvarim doživljaj' čitanja, ali ovo je izašlo u četvrtom mjesecu, pa... tko je kupio - je kupio. A i svatko može vidjeti nelogičnosti stripa, što sad ja tu imam pričat...
OK, možda ne baš svatko, zar ne Rahazlam?
A i kad me tako lijepo moliš da ti objasnim...

Nekakva logika u stripu mora postojati, čak i ako uvedeš neki fantastični element (npr.zero gravity mineral).
Koliko god bio fantastičan, on mora koalirati sa drugim, običnim zakonima fizike, a ne postavljat stvari kako ti se svidi.
Imali smo onaj biser od stripa 'Noćna mora na moru' gdje je fantastični element bio inteligentni kit telepat, i radnja se odvijala oko te ideje. To što baš i nije dobro ispala je nešto drugo...
U 'Zračnoj bandi' imamo svaštaru.
To zero grav. kamenje se ponaša kako se Burattiniju svidi.

Prvo imamo skupinu negativaca koji otmu Ikarovo Pero, kako bi im on konstruirao antigravitacione letjelice, a Ikarovo Pero, kako u stripu navode - genij aeronautike, na te letjelice stavi krila !
I to još dupla! Netko je tu stvarno genije !

Na kraju stripa vidimo negativca Ropea, kako explozijama odvaja vrh brda i kako to brdo pomoću antigravitaciskog minerala polijeće.
Nema šanse da je mogao procijeniti koliko tog minerala ima u brdu i koliko normalne materije će ostati na brdu poslije takvih explozija i potresa, a za uravnotežiti stijenu u zraku treba precizan izračun.

Ali dobro, pali smo na vizualne efekte polijetanja brda i pretpostavimo da je sve precizno izmjereno, izračunato i obavljeno.
Precizan odnos materije i zero grav. uravnotežiti će brdo na nekoj visini i sve je OK.

Ali zašto to ne vrijedi i za letjelice?
One lete tako da određena količina zero grav. minerala poništi masu letjelice i one lebdje u zraku. Elise su te koje guraju lebdjelice.
To je OK, ali kako onda banditi mogu izaći iz te gravitaciski uravnotežene lebdjelice, a da ona ne odlebdi naviše, ili kako ukrcaju Zagora, Čika i Scarlet a da ne završe na tlu?
O ukrcaju exploziva iz karavane ili Ikarovom helikopteru ni neću.

Burattini se ne može odlučiti što to kamenje može, a što ne.

Bisera ima još - Zagor dodatnom explozijom poremeti ravnotežu gravitacije brda i biježi zadnjim avionom, a očajni zločinac Rope ne zna što bi i vrištući sa brdom odlijeće u svemir! Drama!
Heloouuu!
Pa, čovječe uzmi jedan taj tvoj antigravitaciski kamen o kojem tuliš cijeli strip i kojega je puno brdo i fino se spusti na zemlju!

A tek ono kad taj nesretni Rope plače Zagoru kako su ga astronomi ismijali kada im je pokušao objasniti da se galaktike udaljuju jedna od druge!
Možda su ga ismijali zato što u to vrijeme pojam galaktike nije bio poznat, naime galaktike su otkrivene tek sto godina nakon Ropeovog vremena, a o njihovom udaljavanju da i ne pričam.
Ipak, lijepo od Ropea što nam je tu razriješio i misteriju tamne energije !

Imaš pravo, Rahazlam, ne znam ni ja što mi se to u ovom stripu ne sviđa. Sasvim je OK!
[/quote]Jao sto si kompliciran pa nemora sve biti logicno(bar ne u zagoru)na ova ti pitanja nemogu dati odgovore jer nisam fizicar!!!
velka031 Posted - 31/07/2013 : 22:51:27
IGMAN je sve lijepo objasnio... Jedino još nije naveo kako Zagor skače s aviona na avion u letu... Bure se tu dobro razmahao.
King Warrior Posted - 31/07/2013 : 21:23:39
quote:
Originally posted by velka031

Jedan od najlošijih maxija, scenarij je užasan...


Meni je sasvim ok.
Epizoda se brzo čita, tečno ispričana.
Moguće da su otišli predaleko da letećim kamenjem, očekivao sam novi Ikarov izum, ali dobro, vidjeli smo i mnogo čudnije stvari u toku serijala.
IGMAN2 Posted - 31/07/2013 : 20:31:59
quote:
Originally posted by Rahazlam



Neznam sta ti se ne svida u ovom maxiju epizoda je ok!!
[/quote]


JE, full je OK !

Na svaku glupost u stripu ne reagiram, ali kada ih se skupi toliko u jednom stripu...
Evo, prošli tjedan, čitam Zagor 'Bez milosti' sa onim Alkemičarom...
Tu jedan traper, sa starom jednometkom puškom kremenjačom puca li puca po Zagoru.
Sirotan se jedva spasi od tog rafala pogodivši trapera kamenom!
Da bi išta rekao! Vjerojatno jadni traper nije bio pismen pa nije vidio u upustvima puške da može samo jednom pucati. Desi se, šta ćeš!

Mislio sam ne ići u detalje sa problemima ovog Maxija, da ne 'kvarim doživljaj' čitanja, ali ovo je izašlo u četvrtom mjesecu, pa... tko je kupio - je kupio. A i svatko može vidjeti nelogičnosti stripa, što sad ja tu imam pričat...
OK, možda ne baš svatko, zar ne Rahazlam?
A i kad me tako lijepo moliš da ti objasnim...

Nekakva logika u stripu mora postojati, čak i ako uvedeš neki fantastični element (npr.zero gravity mineral).
Koliko god bio fantastičan, on mora koalirati sa drugim, običnim zakonima fizike, a ne postavljat stvari kako ti se svidi.
Imali smo onaj biser od stripa 'Noćna mora na moru' gdje je fantastični element bio inteligentni kit telepat, i radnja se odvijala oko te ideje. To što baš i nije dobro ispala je nešto drugo...
U 'Zračnoj bandi' imamo svaštaru.
To zero grav. kamenje se ponaša kako se Burattiniju svidi.

Prvo imamo skupinu negativaca koji otmu Ikarovo Pero, kako bi im on konstruirao antigravitacione letjelice, a Ikarovo Pero, kako u stripu navode - genij aeronautike, na te letjelice stavi krila !
I to još dupla! Netko je tu stvarno genije !

Na kraju stripa vidimo negativca Ropea, kako explozijama odvaja vrh brda i kako to brdo pomoću antigravitaciskog minerala polijeće.
Nema šanse da je mogao procijeniti koliko tog minerala ima u brdu i koliko normalne materije će ostati na brdu poslije takvih explozija i potresa, a za uravnotežiti stijenu u zraku treba precizan izračun.

Ali dobro, pali smo na vizualne efekte polijetanja brda i pretpostavimo da je sve precizno izmjereno, izračunato i obavljeno.
Precizan odnos materije i zero grav. uravnotežiti će brdo na nekoj visini i sve je OK.

Ali zašto to ne vrijedi i za letjelice?
One lete tako da određena količina zero grav. minerala poništi masu letjelice i one lebdje u zraku. Elise su te koje guraju lebdjelice.
To je OK, ali kako onda banditi mogu izaći iz te gravitaciski uravnotežene lebdjelice, a da ona ne odlebdi naviše, ili kako ukrcaju Zagora, Čika i Scarlet a da ne završe na tlu?
O ukrcaju exploziva iz karavane ili Ikarovom helikopteru ni neću.

Burattini se ne može odlučiti što to kamenje može, a što ne.

Bisera ima još - Zagor dodatnom explozijom poremeti ravnotežu gravitacije brda i biježi zadnjim avionom, a očajni zločinac Rope ne zna što bi i vrištući sa brdom odlijeće u svemir! Drama!
Heloouuu!
Pa, čovječe uzmi jedan taj tvoj antigravitaciski kamen o kojem tuliš cijeli strip i kojega je puno brdo i fino se spusti na zemlju!

A tek ono kad taj nesretni Rope plače Zagoru kako su ga astronomi ismijali kada im je pokušao objasniti da se galaktike udaljuju jedna od druge!
Možda su ga ismijali zato što u to vrijeme pojam galaktike nije bio poznat, naime galaktike su otkrivene tek sto godina nakon Ropeovog vremena, a o njihovom udaljavanju da i ne pričam.
Ipak, lijepo od Ropea što nam je tu razriješio i misteriju tamne energije !

Imaš pravo, Rahazlam, ne znam ni ja što mi se to u ovom stripu ne sviđa. Sasvim je OK!
velka031 Posted - 31/07/2013 : 19:06:52
Jedan od najlošijih maxija, scenarij je užasan...
Rahazlam Posted - 31/07/2013 : 16:55:35
quote:
Originally posted by IGMAN2

Yup!
Niti jedan uzrast nije cijepljen od gluposti, zato, možda, i čitamo to.

Ali ja nisam govorio o cjelokupnom opusu Zagora, već o ovom Maxi Zagoru.
Boli me što sam dao 50 Kn za ovakvu uvredu zdravog razuma !

Neznam sta ti se ne svida u ovom maxiju epizoda je ok!!
IGMAN2 Posted - 31/07/2013 : 15:25:19
Yup!
Niti jedan uzrast nije cijepljen od gluposti, zato, možda, i čitamo to.

Ali ja nisam govorio o cjelokupnom opusu Zagora, već o ovom Maxi Zagoru.
Boli me što sam dao 50 Kn za ovakvu uvredu zdravog razuma !
Mord Posted - 31/07/2013 : 15:00:31
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by IGMAN2

Ovo mora da je pisano za predškolsku dob, ako i njima nije presmješna ova Burattinijeva logika (tu i ne mislim na ono kamenje)



Sto nije opcenito Zagor pisan za predskolsku dob.

Zagor je za sve uzraste!!!



Moze se i tako reci.
Rahazlam Posted - 31/07/2013 : 14:21:07
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by IGMAN2

Ovo mora da je pisano za predškolsku dob, ako i njima nije presmješna ova Burattinijeva logika (tu i ne mislim na ono kamenje)



Sto nije opcenito Zagor pisan za predskolsku dob.

Zagor je za sve uzraste!!!
Mord Posted - 31/07/2013 : 12:58:39
quote:
Originally posted by IGMAN2

Ovo mora da je pisano za predškolsku dob, ako i njima nije presmješna ova Burattinijeva logika (tu i ne mislim na ono kamenje)



Sto nije opcenito Zagor pisan za predskolsku dob.
selanne Posted - 31/07/2013 : 12:48:55
Hehehehe, ovo se meni dogodilo sa onom epizodom koja je hommage Gospodaru prstenova, nagovoren sam ocjenama i postovima da je kupim, a nije mi baš legla.
IGMAN2 Posted - 31/07/2013 : 12:39:29
Ajmemajko
Nagovorili ste svojim pohvalama, mene naivca, da kupim ovog maxija...

Koja je ovo glupost, koja nebuloza!
Ovo mora da je pisano za predškolsku dob, ako i njima nije presmješna ova Burattinijeva logika (tu i ne mislim na ono kamenje)

Ovo je lošije i od 'More na moru'
Zar stvarno sve može proći u Bonelliu...
Zar tamo nitko ne mora odobriti scenario...
bar ga pročitati i popričati sa Burattinijem o logici
Tužno
Rahazlam Posted - 14/07/2013 : 22:32:50
Dobar maxi cak ni crtez nije tolko los al od sljedeceg ocekujem katastrofu buduci da ga je Miganaco radio!!
aved Posted - 06/05/2013 : 11:25:46
quote:
Originally posted by Lastsioux

quote:
Originally posted by velka031

Ljudi, pa Zagor je to :)


Zelio bi da narucim ovaj strip ali nisam siguran kako izgleda crtez. Da li moze neko da stavi jedan sken?



Imas na stranici br. 2 table koje je postavio "acestroke" i klip sa youtubea koji prezentira ovaj maxi, postavljen od strane "Luca_Torellia".
Lastsioux Posted - 05/05/2013 : 22:13:49
quote:
Originally posted by velka031

Ljudi, pa Zagor je to :)


Zelio bi da narucim ovaj strip ali nisam siguran kako izgleda crtez. Da li moze neko da stavi jedan sken?
velka031 Posted - 05/05/2013 : 21:23:48
Ljudi, pa Zagor je to :)
supermark Posted - 05/05/2013 : 11:35:29
zagor nenaoružan
sa zavezanim rukama na ledjima
okružen sa desetak naoružanih muškaraca:
"Ne smijem ništa pokušati. Mogao bih ugroziti Chica i Scarlett.
Pričekat ću bolji trenutak."


velka031 Posted - 05/05/2013 : 11:25:04
Ja još nisam čitao, ali rekao bih po pulsu publike, da je prošli maxi daleko bolje sjeo.
prop_ovednik Posted - 03/05/2013 : 18:47:16
Scenaristički bi se usudio reći da je ovo jedan od najgorih Zagora ikad. Bure i ja se jednostavno nikad nećemo voliti.

Svašta mogu progutati, ali masetrplan i kraj su van mojih domašaja, otprilike kako je to sa svojom tvrđavom i američkim topovima zamišljao onaj pajac od geologa...

Jedina pozitivna stavka može biti novi ženski lik, ali sve ostalo...?

Užas.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000