forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 CINEBOOK novosti

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Peyo Posted - 08/11/2007 : 14:14:59
CINEBOOK izdavač francusko-belgijskih stripova na engleskom proširuje broj naslova (Iznogud, Largo Winch, IRS ...)

Katalog za download:
http://www.cinebook.co.uk/Cinebook%20catalog4%20Jan08-Jun08.pdf

Njihova web-stranica:
http://www.cinebook.co.uk/index.asp
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 01/06/2013 : 15:39:16
U pravu si sadržaj ne odgovara, ali naslovnica i ISBN i publisher su OK.

Linkani album sadrži albume
1. La Magicienne Trahie (1980) - The Sorceress Betrayed
2. L'Ile des Mers gelees (1980) - The Island of Frozen Seas

Nulti album Valerijana je bitan jer u njemu Valerijan susreće Laureline.
Sada se i cijeli serijal zove Valerian i Laureline, što prije nije bio slučaj.


Prvi album sadrži nekoliko kraćih priča i objavljivan je dijelom u Stripoteci i Eksu.
jaki Posted - 01/06/2013 : 14:38:13
Nešto nije u redu na ovom linku što si stavio za Thorgala.naslov i naslovnica su ti ali sadržaj nema veze sa prva dva prskočena albuma.Mora bit da je amazon nešto zabuca.
Prvi Darkwoodov integral Valerijana će imati nulti album(0-4).Znam da u Cinebookovom izdanju fali par stranica ali imam skeniranog sa svim stranicama.Možda ga uzmem(integral)zbog nultog albuma ili ću tražiti CAK?
Sjajniji papir meni ne znači bolji,već naprotiv-lošiji.Nisam zbog papira i opreme odustao od BG XIII već jednostavno zbog tempa objavljivanja a Cinebook je bio tu,relativno povoljan i brz.
Darkwood ide u širinu ali sumnjam da će doživiti sudbinu BG.
Peyo Posted - 01/06/2013 : 13:56:43
quote:
Originally posted by jaki

Rekapitulacija nakon par godina:

Thorgal-Prvih 19 albuma(naručen i album 22,Cinebook je preskočio prva dva koji se ne uklapaju u kontinuitet)..

Valerijan-Imam 6 albuma i sigurno neću kupiti prvi Darkwoodov integral od 5 epizoda ali nastavke možda i hoću?




Cinebook je preskočio ovo izdanje koje na sreću imam:
http://www.amazon.com/Thorgal-Jean-Grzegorz-Rosinski-Hamme/dp/0961788518/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1370086098&sr=1-1&keywords=0961788518

na 96 stranica A4 formata.

Ne znam da li će Darkwood imati nultu epizodu Valerijana (objavljena svojedobno u Caku). Cinebook ju je preskočio (možda zbog kratkoće - 30 stranica). Također ne znam da li će u Darkwoodovom izdanju biti i kraće epizode. Čudi me da Darkwood ne ide s integralima po 3 epizode kao Dargaud. Usput da spomenem prvi Cinebookov album nema 5-6 stranica koje se nalaze u Dargaudovom integralu koji pored toga ima i nultu epizodu plus razne naslovnice i dodatne materijale.

Što se ostalog tiče što si napisao složio bih se s tobom.

Ipak, što se tiče Bookglobeovog XIII moram reći da je svaki integral bolji od prethodnog što se tiče kvalitete tiska (treći i četvrti integral su na boljem, glatkom papiru, a i boje mi tako izgledaju bolje), a čini se da ga imaju namjeru završiti.

Što se tiče Darkwooda želim im svako dobro, ali čini mi se da idu u preveliku širinu. Vjerojatno će morati smanjiti ili broj naslova ili usporiti s ritmom objavljivanja.
jaki Posted - 01/06/2013 : 00:00:27
Crusade mi se baš i nije svidio suprotno mojim očekivanjima jer ja volim povijesne stripove.Čimpaze su mi bile tako tako.Orbital mi je vrlo dobar a i Green Manor.
trolodtroje Posted - 31/05/2013 : 21:54:16
Jaki hvala za ovo.

IR$-ovo ču i ja nabavit. Kad bude taj popust - može jedan zvrc ili signal. Koliko ima albuma - još?
Šta misliš o crusade
chimpanzee complex
orbital
green manor
jaki Posted - 31/05/2013 : 17:04:07
Rekapitulacija nakon par godina:
Cinebook je poskupio dva puta.Prvo su ukinuli duple albume a sad su povisili cijene tako da ispada otprilike 60 kn po albumu(sc i manji od A4).To više i nije tako povoljno kao nekad.
Također dosta serija su počeli i domači izdavači,više ili manje uspješno.

XIII-Sakupio sve Cinebookove(prva Vanceova serija,18 albuma,onaj jedan album rekapitulacije je CB preskočio)).Otarasio se BK integrala a ko zna kad će oni dostići kraj serijala.

Thorgal-Prvih 19 albuma(naručen i album 22,Cinebook je preskočio prva dva koji se ne uklapaju u kontinuitet).Libellus ide sa integralima od tri epizode.Sad mi je već kasno za prešaltavanje.

Largo Winch-nabavio prvih 14(naručeni 15i16).BG poslije propalih pojedinačnih albuma(1),čuo sam da će ići u integralima?ako i budu neće oni to izdati još 5 godina.Ostajem na Cinebooku.

IR$-Imam prva 4 albuma.Ljepše mi izgledaju na manjem formatu nego u LL.Ostajem na Cinebooku ali mi nisu prioritet.Čekat ću neki popust ili akciju za nabavku novih nastavaka.

Long John Silver-Imam prva tri albuma i sad mi je prekasno da se prebacujem na Darkwood ili na LL kad je ostao još samo jedan album za nabaviti.

Aldebaran/Betelgeuse/Antares-fale mi tri Antaresa.Sad kad su poskupili jeftiniji je Fibrin integral ali da bi sve bilo uniformirano nastavljam sa CB.Isto mi nije prioritet.

Valerijan-Imam 6 albuma i sigurno neću kupiti prvi Darkwoodov integral od 5 epizoda ali nastavke možda i hoću?

Spooks/West-Imam prva dva albuma i tu ču se prebaciti na darkwoodove albume jer je velika razlika između 35 kn i 60 kn a nisam duboko zaglibio sa CB albumima.

Western iman CB i tu je stvar jasna.

Škorpion-Imam 7 albuma i tu se mislim da li da pređem na LL?Cijena je otprilike ista a i LL albumi mi neloše izgledaju(za razliku od IR$a)a bude li LL držao tempo od jednog integrala godišnje prije će i završiti od CB.ali što onda sa ovih 7 albuma?Uglavnom,ne mislim se žuriti i sigurno neću nabavljati nove CB albume osim ako ne budu na nekoj akciji.

Tugovanka za izgubljenim pustarama-Cinebook je najavio i ovu seriju ali tu je i Darkwood u igri i u velikoj prednosti jer će biti duplo jeftiniji-35 kn vs.70kn CB.A gotovo sigurno će imati i brži tempo izdavanja.

Od ostalih Cinebookovih naslova koje nemaju najavljenu domaču verziju uzimam:Orbital,Lady S a i Barracuda mi je zanimljiv.Wayne Shelton mi je ok ali ipak ne za 60 kn po albumu.






Peyo Posted - 22/02/2011 : 07:56:43
Grozan crtež?

Pa da, sad sam se sjetio još nekolicine groznih: Juillard, Benoit itd.
noemis Posted - 22/02/2011 : 00:46:38
...a ja čuo da u nekoj sceni škorpijon vozi avijon u udara u kamijon, jer se zaneo slušao radijo...
btw. probao da čitam u PZ-u, ali tako grozan crtež... nesvarljivo
mcn Posted - 21/02/2011 : 17:37:08
>I ne znam kako možete reći Škorpija umjesto Škorpijon

Pa i Ilija je muško ime.

mcn
zlikovski Posted - 21/02/2011 : 13:14:06
i ja sam to vidio u njihovu podlistku. kriv i ja.
jaki Posted - 21/02/2011 : 13:11:00
Prihvaća seI ne znam kako možete reći Škorpija umjesto Škorpijon(ne mislim na srbe).
A još se naziv odnosi na muško pa je to još jedan plus za Škorpijona.
Peyo Posted - 21/02/2011 : 08:39:36
Isprika.

Izgleda da sam plasirao krivu informaciju u vezi Škorpije i Algoritma.

Naime, u njihovom podlistku (u kojem su najavljivali svoje izdanje Tintina i novi integral s 3 epizode Tajne istorije) je bio naveden Škorpija i Crusade, međutim izgleda da se to odnosilo na Cinebook-ove naslove koje Algoritam uvozi i prodaje.
jaki Posted - 18/02/2011 : 15:41:25
Znam,zato i pitam zlikovskog gdje je on to vidija najavu?
Škorpijon=Libellus.Premda bi možda bilo bolje da je Algoritam i da se čeka akcija
ivan_micic Posted - 18/02/2011 : 15:19:12
Algoritam ne objavljuje Scorpia, to je najava izdanja na engleskom
jaki Posted - 18/02/2011 : 13:59:04
Di ga je Algoritam najavio?????
zlikovski Posted - 18/02/2011 : 13:31:16
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Peyo

Od Cinebook-a nisam kupovao Škorpiju iz 2 razloga: format i cenzura.

Sada sam vidio u novim izdanjima da je System Comics krenuo sa Škorpijom, a i Algoritam ga je najavio.

Opet se događaju dupliranja, a ima još dobrih neobjavljenih BD naslova.

Dobra stvar je što će se moći birati bolje izdanje.

Marini mi je inače vizualno izvrstan i jedan od dražih crtača.


Nije Algoritam nego Libellus


I jedni i drugi su ga najavili, ali ipak ide Algoritmov.
jaki Posted - 18/02/2011 : 11:25:56
quote:
Originally posted by Peyo

Od Cinebook-a nisam kupovao Škorpiju iz 2 razloga: format i cenzura.

Sada sam vidio u novim izdanjima da je System Comics krenuo sa Škorpijom, a i Algoritam ga je najavio.

Opet se događaju dupliranja, a ima još dobrih neobjavljenih BD naslova.

Dobra stvar je što će se moći birati bolje izdanje.

Marini mi je inače vizualno izvrstan i jedan od dražih crtača.


Nije Algoritam nego Libellus
Peyo Posted - 18/02/2011 : 10:47:01
Od Cinebook-a nisam kupovao Škorpiju iz 2 razloga: format i cenzura.

Sada sam vidio u novim izdanjima da je System Comics krenuo sa Škorpijom, a i Algoritam ga je najavio.

Opet se događaju dupliranja, a ima još dobrih neobjavljenih BD naslova.

Dobra stvar je što će se moći birati bolje izdanje.

Marini mi je inače vizualno izvrstan i jedan od dražih crtača.
Amos Posted - 12/02/2011 : 13:44:16
Jaki, hvala za objašnjenje.
Kupio sam već prva dva sveska i format mi je OK. Ne bi bilo loše da je A4, ali može proći. Otisak je odličan, a i prijevod na engleski je vrlo korektan. Jedina zamjerka je što mi se čini da ljepilo za korice nije baš najkvalitetnije pa ću se u dogledno vrijeme morati baviti ljepljenjem.
Pročitao sam tvoje ranije postove gdje preporučuješ Cinebookova izdanja zbog dobre kvalitete pa sam malo obratio pažnju na njih, a budući mi je Thorgal odličan strip, nije bilo boljeg načina da krenem s kupnjom.
jaki Posted - 12/02/2011 : 10:32:31
Ovo vjerovatno znaš ali za svaki slučaj:Cinebookov Thorgal ti je tiskan na manjem formatu od A-4.Meni ne smeta ali nekima da.Ispočetka su bila po 2 albuma a onda su počeli sa pojedinačnim albumima.
jaki Posted - 12/02/2011 : 10:24:38
Nije glupo.Ti albumi(br.1 i 2)se ne uklapaju više u kronologiju jer se albumom Dijete zvijezda (nacrtanim 6 a kronološki prvim)mijenjaju neke stvari.Cinebook je ispravno odlučio izbaciti te albume iz serije a to bi trebali napraviti i svi koji izdavaju Thorgala.Beli Put?Aricia je drugi kronološki a 14(čini mi se)po objavljivanju i Cinebook je taj album objavio kao drugi.Po mome sasvim logično i ispravno.A i ta dva preskočena osim šta se ne uklapaju u kronologiju i nisu nešto dobro nacrtani a ni napisani.Albumi se sastoje od kraćih priča(tako je ispočetka Thorgal bio objavljivan u reviji)spojenih u album.
Amos Posted - 12/02/2011 : 02:05:26
Kolege forumaši, tražim pomoć.
Naime, odlučio sam početi kupovati Cinebookova Thorgala i kako već priliči, počeo sam od početka, odnosno od onoga što je Cinebook numerirao kao 1: Child of the Stars/Aaricia u jednom svesku. Tu sam prokužio da je Child of the Stars po redovnoj numeraciji 7., a Aaricia 14. epizoda, ali da su tako stavili zbog kronologije i jer su prvo htjeli pokazati povijest Thorgala i Aaricie.
U svesku 2. su: The Three Elders of Aran (po redovnoj numeraciji 3. epizoda) i The Black Galley (4. epizoda).
Pitanje koje mi se, jelte, nameće i na koje nemam odgovora je gdje su nestale 1. epizoda: La Magicienne Trahie (The Sorceres betrayed) i 2. epizoda: L'Ile des Mers gelees (The Island of Frozen seas)? Vidim na Wikipediji da su to epizode koje prethode The Three Elders of Aran, ali nema ih kod Cinebooka. Gledao sam malo po Cinebookovu sajtu, ali nisam ništa otkrio.
S obzirom na sve, pitam se je li glupo trošiti novce na serijal koji nije potpuno iznesen u ovoj ediciji?
jaki Posted - 13/05/2010 : 16:13:54
Novi katalog:
XIII -kreće-5.99 funti ali na manjem formatu i po jedan album-U Bookgloba je puno povoljnije a i brže?
Valerian-5.99?funti ali na većem A-4 formatu po jedna epizoda/album
Crusade-6.99 funti,format A-4 po jedan album
Long John Silver-6.99 funti,format A-4,po jedan album(je li ovo Libellus najavio?)
http://www.cinebook.co.uk/catalogue.asp
Aco Posted - 04/04/2010 : 16:58:28
Hvala na odgovoru.Morat ću i ja u nabavku Cinebooka,vidim.Dok kod nas izađe 9 albuma Largo Wincha,već ću imati unuke.
jaki Posted - 04/04/2010 : 15:24:04
ispravka netočnog navoda:
Zabunija sam se,nije sedmi album Larga već deveti(9).
4x2 epizode i onda još jedna.U zadnje vrime je Cinebook odustao od duplih albuma šta meni/nama značajno poskupljuje izdanje zbog poštarine sa Amazona.
A inače Cinebook ima i albuma u A4 formatu:Orbital.Yoko Tsuno...
Možda i koji od ovih novih bude u takovome?
Cinebook je brz,npr.Thorgala je izdano 13 epizoda,Škorpijona 5,Ciklus Aldebarana i bratije 8 albuma...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000