forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 129

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 02/06/2013 : 13:12:44


12.06. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DeeCay Posted - 30/06/2013 : 23:46:31
Kak ne bi imao, pa upravo sam ti frknuo citat iz jednog našeg poznatog zimzelenog humorističkog serijala?! I nema veze s hlebinskom školom naivaca...
Hajo Posted - 28/06/2013 : 15:46:24
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Hajo

Evo, tražim već dva tjedna tog Maxija po kioscima i još ga nisam našao!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ako je ovdje nešče naivec, Hajo, onda si to ti!
Pa kako bi bio na kioscima ako ovdje nije ni najavljen još na forumu; a nije bio ni u Stripovima na kvadrat još... I uostalom najave uvijek rade uglavnom prijevremeno.


Ja možda i jesam naivec, ali ti bogami baš i nemaš smisla za humor!
DeeCay Posted - 28/06/2013 : 00:03:42
quote:
Originally posted by Hajo

Evo, tražim već dva tjedna tog Maxija po kioscima i još ga nisam našao!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ako je ovdje nešče naivec, Hajo, onda si to ti!
Pa kako bi bio na kioscima ako ovdje nije ni najavljen još na forumu; a nije bio ni u Stripovima na kvadrat još... I uostalom najave uvijek rade uglavnom prijevremeno.
DeeCay Posted - 27/06/2013 : 23:59:49
quote:
Originally posted by Barker

ko bi rekao da ce minjako pokupiti ovoliko pohvala (i uz to, sve od samih okorelih dilanovaca :) )


Znaš kako se kaže, i ćorava koka poput Mignacca ponekad može ubosti zrno! Šalim se naravno, imao je Mignacco odličnih epizoda u Mister Nou. Ali na Dylanu, zagoru i MM je ispodprosječan. mada, volio sam ga u Ružičasti zečevi ubijaju.
Hajo Posted - 27/06/2013 : 23:17:01
Evo, tražim već dva tjedna tog Maxija po kioscima i još ga nisam našao!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hajo Posted - 21/06/2013 : 18:28:14
Veli, "Potražite na kioscima novi Maxi"... I kaj, sad bi ga ja trebal tražiti svaki Božji dok ne izađe???
Barker Posted - 19/06/2013 : 10:38:55
ko bi rekao da ce minjako pokupiti ovoliko pohvala (i uz to, sve od samih okorelih dilanovaca :) )
Deers Posted - 18/06/2013 : 17:02:18
Jako dobro, ugodno sam iznenađen pričom.
Lucy Liu Posted - 18/06/2013 : 14:57:55
Sjajna epizoda, pogotovo na razgovor Dylana i Groucha kraju (koji je već citiran, ali whatever):

"Ali mi nismo stvarni, zar ne? Mi smo plod mašte."
"Tako je Groucho. I zaštićeni smo autorskim pravima."
dariohead Posted - 17/06/2013 : 08:55:08
Odlična epizoda! Dobar crtež, malo drugačji pristup, upotreba interneta za pričanje/razvijanje priče...

8/10

Razmišljam da uopće nije loše što su preskoknuli na nove brojeve, samo one između objave kao Extra i to je to. :D
DeeCay Posted - 14/06/2013 : 00:46:10
Evo moje nabrzinu sklepane i nemaštovite priče, u stilu priča iz stripa...
Pijesak
by DeeCay


Cijeli život naš novinar Question tragao je za tajnom vječnog života i tijekom jednog do njegovih putovanja mističnim Tibetom, nabasao na staru legendu o hramu vječnog života. Prevladao je mećave, snježne nanose, lavine i gorsko pleme podivljalih vodiča šerpi, al se uspio dovući do gorskog vrha s pitoresknim hramom. Jedini stanovnik ovog tisućljetnog hrama bio je Starac. Više neka osušena mumija nego živ čovjek; no ne sudi se knjiga po koricama. I tako pričahu satima, i Starac je pričao, a Question je slušao. I na kraju, ostala je samo nagrada.

"Kako je bilo lako dobiti besmrtnost," pomisli novinar, "od starog ishlapjelog starca dobio sam samo ovu malu kožnu kutijicu i samo moram održati obećanje da je nikad ne otvaram i izlažem suncu. Ali prvo mali test, izazvat ćemo samu smrt." Odloži kutijicu, te usred snježne oluje svuče se gol golcat i baci u ledeno jezero. Morao bi umrijeti od hipotermije, sigurno bi umro od hipotermije; no tijelo i dalje čuva toplinu, otkucaji srca makar bili jedva čujni, održavaju Questiona na životu. Sat, dva, pet sati. Dovoljno za test. I previše. Cijelo vrijeme lagani smiješak resio je njegovo lice. "Tako je znači, biti besmrtan" – pomisli sav uronjen u nadmoć vlastitog bića. Na povratku bio je još izrešetan nasmrt od strane podivljalih vodiča šerpi, izboden od strane gladnog prosjaka na ulicama Katmandua, no uvijek se vraćao.

Vratio se kući u London i vratio se svojoj opsesiji, raskrinkavanju šarlatana u svojoj novoj knjizi u kojoj energično napada posebice onog istraživača noćnih mora i lovca na čudovišta Dylana Doga. "Taj ne bi prepoznao čudovište ni da ga zaskoči za vrat" – znao je govoriti. U isto neko vrijeme poče harati ludi ubojica od novinara od milja nazvan Koljač mumija, jer tijela pronalaze isušene ko mumije stare 100 godina. Naš novinar ništa ne sluti i mirno nastavlja svoj život, te svoj hladni rat protiv lovca na čudovišta. No Dylan je na tragu, uz pomoć svog petog i pol čula, svojim vlastitim deduktivnim metodama dolazi do rješenja. Svi tragovi vode do ureda njegova rivala i napadača na njegovu ličnost. Odlučuje se sukobiti s njim u njegovoj jazbini, u njegovu uredu.

Stanu jedan naspram drugoga, oči u oči, nesvjesni da će samo jedan od njih išetati iz ureda. Question, ne znajući pravu svrhu njegovog dolaska, kao ni svoju pravu prirodu, iznenađuje se kad vidi kako netko Dylanu iz pozadine baca pištolj! "Otkud sad ovaj pištolj, pa Groucho je otišao na pidžama party kod starog Hefnera; ne bi on to propustio ni za živu glavu", pomisli i uperi ga instinktivno u smjeru Questiona koji u tom času ustane i jurne prema njemu.

"Haha, Dilane Dože, pa mene se ubiti ne može! Pucaj, pucaj u srce, u trbuh, u glav…" Sljedeće što se začuje je prasak. I pucanj. I osjećaj praznine u glavi. Misli jure vrtoglavom brzinom, brže od metka, brže od smrti. Iza njega, pogledamo li kroz rupu u glavi, vidi se mala rupa u kožnoj kutiji; i zrnca pijeska kako poput vodopada padaju na pod i ljeskaju se na suncu koje obasjava ured. Osjećaj kao da ističe pijesak nečijeg života iz pješčanog sata. Nenadana jasnoća. Slike njegovih žrtava. "Bio sam slijep, vjerojatno sam htio biti slijep da ne vidim što radim. Naravno, postao sam jedan od njih, besmrtnika, vampira životne energije, hranio sam se zavaravajući se zaradi vječnoga života. Moje vrijeme je isteklo, poput ovih zrnaca koje padaju na pod. Hm, otkud pijesak na Tibetu... Baš blesave misli, na što ja to trošim ovaj posljednji dašak života…"
KRAJ!

I za kraj prepuštam vas našem dinamičnom duetu, uz rečenice koje su tako dobro sročili su stripu:
Groucho: "Ali mi nismo stvarni, zar ne? Mi smo plod mašte."
Dylan: "Tako je Groucho. I zaštićeni smo autorskim pravima."


Ajmo ljudi da čujemo vaše priče na temu...
DeeCay Posted - 13/06/2013 : 18:47:50


DD LU 129/ TAL. #302 "Savršeni zločin"

Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Bruno Brindisi
Naslovnica: Angelo Stano


Odlično, odlično, odlično! Stripu bih odmah dao četiri desetke; pretjerujem? Možda... Priča je više kao neki SF omnibus sa tek natruhom horora; kad i bolje pogledam, horor elementi su samo činjenice da se u pričama pojavljuju duhovi, zombiji, metamorfi i nenasilne smrti (neuobičajeno nenasilne za strip poput DD-a, odnosno razinu nasilja na koje nas je Sclavi naučio.) Ukratko zabavan i lijepo nacrtan strip; eto baš mi je drago što je Mignacco ovaj put uskočio nakon 2 Rujua!

Sve tri priče i jedna okvira bave se jednim te istim motivom, Dylan ubija bahatog novinara, i sad padaju razne teorije... Zašto, kako i koje su posljedice.

Poslije ću i ja staviti neku svoju nabrzinu sklepanu i nemaštovitu priče...
Panon Posted - 13/06/2013 : 18:21:31
Ja već i zaboravio na redovnog Dylana, stalno iščekujem Gigant
Fino, znači, stiže nam i Maxi!
kiky Posted - 13/06/2013 : 15:44:40
ja bi rekao da je SAVRŠENI ZLOČIN jedan sasvim dobar i dovitljiv uradak.
i onako posebno, dobrodošlo osvježenje, što se tiće forme, pa i sadržaja.
pomalo iskače iz učmalosti regularne serije.
Johnny Difool Posted - 12/06/2013 : 17:44:31
Evo nam Strave na moru, s crtežom M & G.

Očekujem kvalitetu sličnu Noćnoj mori na moru, također s očajnim crtežom Cassarovih.
kiky Posted - 12/06/2013 : 17:23:21
u ovom dylanu dogu ujedno i najava za ljetni maxi;

drogsy Posted - 12/06/2013 : 15:27:41
quote:
Originally posted by almon

Kupio danas, 16 praznih stranica.Otkad uzimam od Ludensa, prvi slučaj.
Još netko?



Meni se to dogodilo kod extra "Daleko od svjetlosti".
Johnny Difool Posted - 12/06/2013 : 15:15:48
Ma ne, tako treba biti!

To je snježna bjelina, to su stranice s jetijem u glavnoj ulozi, budući se zbiva na snijegu i ledu.

Nije greška do LU, gdje bi oni...
DeeCay Posted - 12/06/2013 : 15:08:05
Sretniče, imaš unikat!
almon Posted - 12/06/2013 : 14:58:05
Kupio danas, 16 praznih stranica.Otkad uzimam od Ludensa, prvi slučaj.
Još netko?
DeeCay Posted - 11/06/2013 : 16:17:01
AJd fala Bogu da je 12.6. već sam izludio prodavačice na kioscima diljem Zagreba...
lwood Posted - 03/06/2013 : 13:14:11
ovo na naslovnici pari neka mutirana pudlica iz labosa
DeeCay Posted - 03/06/2013 : 13:10:31
tebi je svaki Dylan dobar
teller Posted - 03/06/2013 : 10:20:25
meni je svaki Brindisijev Dilan dobar...
Johnny Difool Posted - 03/06/2013 : 08:49:13
To je cura, jedna od Dylanovih bivših koja je doslovno podivljala nakon što ju je on ostavio.
I sad se odlučila osvetiti.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000