forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 211

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 02/06/2013 : 13:13:23


06.06. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
prop_ovednik Posted - 14/06/2013 : 20:20:20
Dinamika je tu, ne mogu se potužiti, crtež i dalje dobar, ali Burre ko Burre, najslabiji dio. Ako me u trećem dijelu uspije iznenaditi i doniti neki neočekivani obrat, svaka mu dala. Šteta samo što Gambit kod njega neće dati Zagoru, makar ovako jasno :)
DeeCay Posted - 10/06/2013 : 00:06:30
quote:
Originally posted by nagor

DeeCay, odlična mini recenzija, ali moramo priznati da i Zagor zna biti odličan detektiv. Na to bih i dodao da baš Burattini zna najbolje složiti te Zagorovske detektivske priče. "Tajanstveni samostan", prvi Mortimer i "Demonska knjiga" su meni vrh Burattinijevog opusa. Istaknuo bih upravo "Demonsku knjigu" kao ultimativnu detektivsku priča u serijalu. Dedukcija na kvadrat. : )


Ovdje je više ko Sherlock holmes guya ritchieja, nego onaj pravi književni detektiv... Šakama i nogama u glavu! U biti, nema ovdje neke istrage, tragovi vode samo u jednom smjeru, samo je zagor u jednom trenutku stao i prevrtio moguću verziju događaja. Sve ostalo je akcija i akcija, i koji stisak ohrabrenja između njega i Gambit.
velka031 Posted - 09/06/2013 : 22:55:53
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by nagor

DeeCay, odlična mini recenzija, ali moramo priznati da i Zagor zna biti odličan detektiv. Na to bih i dodao da baš Burattini zna najbolje složiti te Zagorovske detektivske priče. "Tajanstveni samostan", prvi Mortimer i "Demonska knjiga" su meni vrh Burattinijevog opusa. Istaknuo bih upravo "Demonsku knjigu" kao ultimativnu detektivsku priča u serijalu. Dedukcija na kvadrat. : )


upravo to

iako bioh dodao i drgog mortimera Demonka knjiga je jako nevoljen stripa, ali je us suštnini odličan



Demonska knjiga ima loš status vjerojatno zbog crteža.
tinton Posted - 09/06/2013 : 14:21:15
quote:
Originally posted by nagor

DeeCay, odlična mini recenzija, ali moramo priznati da i Zagor zna biti odličan detektiv. Na to bih i dodao da baš Burattini zna najbolje složiti te Zagorovske detektivske priče. "Tajanstveni samostan", prvi Mortimer i "Demonska knjiga" su meni vrh Burattinijevog opusa. Istaknuo bih upravo "Demonsku knjigu" kao ultimativnu detektivsku priča u serijalu. Dedukcija na kvadrat. : )


upravo to

iako bioh dodao i drgog mortimera Demonka knjiga je jako nevoljen stripa, ali je us suštnini odličan
going going Posted - 09/06/2013 : 14:15:25
quote:
Originally posted by nagor

"Tajanstveni samostan", prvi Mortimer i "Demonska knjiga" su meni vrh Burattinijevog opusa. Istaknuo bih upravo "Demonsku knjigu" kao ultimativnu detektivsku priča u serijalu. Dedukcija na kvadrat. : )





nagor Posted - 08/06/2013 : 19:58:48
DeeCay, odlična mini recenzija, ali moramo priznati da i Zagor zna biti odličan detektiv. Na to bih i dodao da baš Burattini zna najbolje složiti te Zagorovske detektivske priče. "Tajanstveni samostan", prvi Mortimer i "Demonska knjiga" su meni vrh Burattinijevog opusa. Istaknuo bih upravo "Demonsku knjigu" kao ultimativnu detektivsku priča u serijalu. Dedukcija na kvadrat. : )
mpavin Posted - 08/06/2013 : 16:53:36
Nastavlja se Buretovo masakriranje i vraćanje starih likova.
Ne znan koliko stranica ima još do kraja ali teško da Bure može s nekim obratom još iznenaditi jer je toliko sve objasnio i nadrobio u zadnjih 15-ak stranica ovdje tako da mu nastavak ni ne triba. Zar je toliko teško smisliti kompliciraniju i zanimljiviju radnju? Neka se podsiti i otvori "Tajanstveni samostan", jedan od njegovih najboljih stripova kojega je napisa dok još nije bio ovoliko smušen.

Najjača scena kad Zagor zarobljen kaže: "Računao sam da će izvaditi nož", i onda nožem preriže konop.

Prisco odličan

Deecayeve statistike
DeeCay Posted - 08/06/2013 : 15:18:58

Giuseppe Prisco/Moreno Burattini – Cowboys


I tako smo s nestrpljenjem stigli do drugog nastavka ove uzbudljive western priče... Podsjetimo se, Gambit čami u zatvoru zbog optužbe za ubojstvo i čeka svoj red na vješanje. Zagor pod svaku cijenu odlučuje dokazati njezinu nevinost. No, prije nego poduzme neke ozbiljne korake, netko vadi nepoznat Gambit iz zatvora; a naravno, tko bi drugi osim Zagora mogao biti zaslužan za to. Radnja nastavlja tamo gdje smo stali u prošlom broju i od te toček pa nadalje Zagor se nalazi u još jednoj ulozi bjegunca. I kao i uvijek, moram napraviti dvije stvari, pronaći krivca prije nego ga izbuše šerif i njegovi nerazumni pomoćnici. Ono što slijedi uglavnom je akcijske prirode, makljaže, pucnjave, šaketarenja iz zablude, i slične stvari; tako da strip uglavnom pročitate u trenu, ili jednostavnije rečeno, prolistate ga u trenu.

Šteta što Burattini nije malo sročio inteligentniju radnju koja ne bi uključivala dobivanje odgovora šakama, nego da se stvar logički zapetlja. (dobro, to opet ne bi bio Zagor, jer Zagor kao nije detektiv, i ne može deducirati). Moglo se fino postaviti situacija gdje bi Zagor nailazio na proturječne dokaze, gdje bi svatko mogao biti potencijalni ubojica pa čak i Gambit sama. Ali ne, to bi bilo prekomplicirano i uključivalo bi stvaranje dodatne karakterne dimenzije Zagora i Gambit same. Evo malo sam se iznenadio što priča ne završava u ovom broju nego je razvučena na još jedan broj... No dovoljno je dinamična priča da se ispriča još, nemam s tim problema, samo što je radnja malo prejednostavna. Ali, ono u okvirima Zagora.

Prisco odličan, ovaj put ubacili su dobrog autora u staff; samo moram priznati da je Priscov ideal lijepe žene očito malo drugačiji od nekih drugih autora, poput Della Monice ili Laurentija. Priscova Gambit manje je zamamna, manje feminizirana (nosi hlače, hej!) Njezine crte lica su nekako izdužene, kao i mali nos. Iz profila malo jest izobličena, nema onu zamamnu punoću lica i usana. Nekako sam je zamišljao okruglija, punija lica. ;) Crtež dovoljno ferrijevski, no s vlastitim stilom i istančanom dozom dinamičnosti i razigranosti.

Malo statistike o ovom broju (vidi se da nemam pametnijeg posla)
(ZAGOR) Udarac šakom 9
Udarac nogom 6
Udarac puškom 1
Bacanje 4
Druge vrste 1
Nokaut 1
Mučenje 1
Pucnji upozorenja 2
Različite osobe udarene 7
(ZAGOR) primljeni udarci 8
Uključenost u pucnjavu 2
Mrtvi akteri 1 (u flashbacku)

Prilično "pacifistička" epizoda sa samo 1 mrtvim (i taj je u flashbacku); dok se akcija uglavnom usmjeravala na nevinu pucnjavu (u zrak), i s puno tučnjave. Zagor osobno preferira udarce šakama (9), a zatim nogama (6). Ono što nisam očekivao je učestalost bacanja (4)! Ukupno se sukobio sa 7 ljudi. Više je udaraca podijelio nego dobio (21 naprama 8). Udarci jesu precizni, no samo 1 nokaut, što je po meni dosta loše. Mučenje (1) kvari postotak pacifizma.

Hm... Pomalo neobično lice iz profila


Suza i tuga zbog nemoguće veze. Mala je samo realna...


Pravi muški zagrljaj. Liječi


Bez riječi



Johnny Difool Posted - 06/06/2013 : 09:37:19
almon Posted - 06/06/2013 : 08:59:53
Na kioscima.
DeeCay Posted - 05/06/2013 : 22:17:00
Pa kad će ovo na kioske, pa ne mogu svaki dan ispitivati tetu na kiosku jel došao novi Zagor! Pa pomislit će da sam neki stripofil, da još čitam stripove ili nešto slično... Ionako mislim da mi više ne vjeruje kad joj kažem da Zagora kupujem za sina.
Lastsioux Posted - 04/06/2013 : 06:42:45
@solar

Hvala majstore. Uvjek je fino kad covjek vidi svog omiljenog junaka sa sexy zenama!
solar Posted - 03/06/2013 : 22:48:12
solar Posted - 03/06/2013 : 22:47:14
...usplahirena Gambit...
solar Posted - 03/06/2013 : 22:46:24
solar Posted - 03/06/2013 : 22:45:47
DeeCay Posted - 03/06/2013 : 22:45:10
To su sve Laurentijeve crtarije... Zar se nitko drugi nije usudio nacrtati neki pin-up ili akt s junakinjama?
solar Posted - 03/06/2013 : 22:43:52
...veća rezolucija...
solar Posted - 03/06/2013 : 22:43:01
Sad ste i mene uvukli...
DeeCay Posted - 03/06/2013 : 22:36:40
Pa nisam ja počeo... Ja se samo nadovezujem na temu.
bjelolasica Posted - 03/06/2013 : 22:28:09
Dobro Dee što ti je da toliko ljepiš ove fotografije
DeeCay Posted - 03/06/2013 : 22:22:58
Poljubac...


Žene, žene...


1Euro Posted - 03/06/2013 : 15:08:02
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by DeeCay

Super je naslovnica, i boje mi se jako sviđaju! A posebno mi se sviđa zagorova friska na naslovnici, što dokazuje da bi Ferri i dandanas mogao biti odličan frizer! A i radujem se epizodi, navodno će Zagor ponovno okrenuti Gambit, yuppi, bit će svega; a Chico će mu iz ljubomore opaliti jednu... Čeka nas luda epizoda!



prison gangbang



a možda samo dp.....
lwood Posted - 03/06/2013 : 13:25:23
quote:
Originally posted by DeeCay

Super je naslovnica, i boje mi se jako sviđaju! A posebno mi se sviđa zagorova friska na naslovnici, što dokazuje da bi Ferri i dandanas mogao biti odličan frizer! A i radujem se epizodi, navodno će Zagor ponovno okrenuti Gambit, yuppi, bit će svega; a Chico će mu iz ljubomore opaliti jednu... Čeka nas luda epizoda!



prison gangbang
Johnny Difool Posted - 03/06/2013 : 13:22:19
Krije se oružje ubojitije i od pištolja!
Barem za nas muške.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000