forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Django Unchained

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Smomo8 Posted - 11/01/2013 : 13:14:23
Novi kontroverzni film Quentina Tarantina,Django Unchained,je western čija je priča smještena u Divlji Zapad,te se bavi temom ropstva. U hrvatska kina dolazi 16.1,a evo i službenog postera :


Film je po mojem mišljenju odličan,iznad Kill Bill-a,negdje u rangu Inglorious Basterds. Film najviše blista u fantastičnim dijalozima,likovima,soundtracku,i odličnoj izvedbi glumaca. Posebno me dojmio Samuel L. Jackson, ali i DiCaprio. Iako traje skoro tri sata,mislim da film nije predug,iako se radnja u jednom dijelu dosta usporava. Tarantino se,po običaju,i u ovom filmu pojavljuje u manjoj ulozi. Što reći osim da je ovo jedan od najunosnijih Tarantinovih filmova u prvom vikendu prikazivanja. Valja napomenuti da Vertigo radi istoimenu adaptaciju. Zasad je izdan samo jedan broj.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
MSBlueberry Posted - 08/06/2013 : 14:06:11
Kod Tarantina je odlična stvar šta on može učinit da glumci budu primječeni, i još da ih učini zvijezdama. Ne zaboravite da je karijera Johna Travolte bila pred gašenjem kad ga je uzeo za ˝Pakleni šund˝. Dakle on može otkrit dobrog glumca i učinit ga večim nego što je ovaj maštao o tome u snovima. I bravo za Tarantina što je ponudija uloge Waltzu, inače bi bili uskračeni za talent tog austrijskog glumca. Sigurno je u svijetu mnogo kvalitetnih glumaca (bilo i bit će i dalje), ali oni nemaju sreču da nađu svog ˝˝Tarantina˝.
Shaner Posted - 07/06/2013 : 00:44:18
Odlican je Waltz, s tim da je u Djangu odglumio prakticki istu ulogu kao u Basterdsima (samo sa pozitivnim predznakom). Po meni je prije zasluzio drugog Oscara za Carnage.
Obi-wan Posted - 06/06/2013 : 21:15:19
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Da točno dobro si skužio, ovo mu je drugi Oscar za ˝suporting actor˝.


Mada je on u tim sporednim ulogama glumio više nego što mnogi odglume u glavnim.
Čovjek je stvarno upečatljiv lik i jedan od trenutno mi najdražih glumaca.
MSBlueberry Posted - 06/06/2013 : 20:46:34
Da točno dobro si skužio, ovo mu je drugi Oscar za ˝suporting actor˝.
Darth Ivan Posted - 06/06/2013 : 16:09:30
ako sam dobro skužio, Waltzu je ovo drugi Oscar, i to drugi za sporednu ulogu u dvije godine zaredom, i to pod režijom istog redatelja.

ako uspije osvojit još jedan, bit će izjednačen s Walterom Brennanom po broju osvojenih Oscara za sporednu ulogu.
MSBlueberry Posted - 06/06/2013 : 00:28:46
Prihvačanje filma od strane publike uopče nije čudno. Napokon sa Bastardima, SF WW2 ratnom dramom, Tarantino je postavio novu granicu...koja se publici jako svidjela (korištenje Rock glazbe iz SF ˝Ljudi maćke˝ je bio pogodak). Omogučio je glumcima da iz svoje uloge izvuko što i kako hoče,...i Oscar Waltza tada i sad uopče nije iznenađenje.
Obi-wan Posted - 13/05/2013 : 20:28:37
Oduševljen sam filmom. Imao je moju nepodjeljenu pažnju svih 2 sata i 45 minuta. Tarantinov genij još jednom na djelu.
Fox rastura, DiCaprio u svojoj najboljoj ulozi, a Waltz ponovo diže film u neke više dimenzije svojom nevjerovatnom glumačkom kvalitetom.
Windwalker Posted - 22/02/2013 : 00:24:49
Ovo mi se čini bolje.

dosada Posted - 15/02/2013 : 20:34:56
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Šta ce muzike tiče, meni je rap u westernu šaka u oko.


bojim se da je tebi inače ta muzika šaka u oko

ma to je odlično, malo svježine...kamo sreće da je toga u DU bilo više a manje kopipejstanja
dosada Posted - 15/02/2013 : 20:32:30
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by dosada

posveta i autorski trag su isto, svi kopiraju samo jedno je doslovno kopiranje a drugo je miješanje i ubacivanje u svoje (u ovom slućaju filmove)!


samo navodim ono što su rekli drugi


mislim da su rekli ovo kaj sam ti i ja rekel tj. krivo si skužil smisao rečenog!
Darth Ivan Posted - 15/02/2013 : 20:11:48
quote:
Originally posted by dosada

posveta i autorski trag su isto, svi kopiraju samo jedno je doslovno kopiranje a drugo je miješanje i ubacivanje u svoje (u ovom slućaju filmove)!


samo navodim ono što su rekli drugi
sinister Posted - 15/02/2013 : 19:41:40
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Šta ce muzike tiče, meni je rap u westernu šaka u oko.




Znam o čemu pričaš, odrastao sam na westernima i volim i poštujem taj žanr, ali ovo je QT. Kad on radi neki žanr, očekujem da sve bude van okvira istog, pa zato kod mene ima prolaz.
dosada Posted - 15/02/2013 : 19:35:26
quote:
Originally posted by Darth Ivan
kak su kolege rekle: autorski trag kod Tarantina je autorski trag, a kopiranje je posveta određenim filmovima.


e sad on, očekivano

posveta i autorski trag su isto, svi kopiraju samo jedno je doslovno kopiranje a drugo je miješanje i ubacivanje u svoje (u ovom slućaju filmove)!
Pogledaj onaj moj upis s muzikom iz filma IB, malo poviše! e to ti je posveta i autorstvo u jednom i to se cijeni
Darth Ivan Posted - 15/02/2013 : 19:31:02
quote:
Originally posted by dosada

jesi, doslovno kopiranje ili autorski trag tebi su isto. Ne samo na pitanje da si odgovoril, vec si rekel i dosta o sebi...



kak su kolege rekle: autorski trag kod Tarantina je autorski trag, a kopiranje je posveta određenim filmovima.
sinister Posted - 15/02/2013 : 19:26:22
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by sinister

Gledao i Djanga i Trinity i Day of Anger (Lee van Cliif moj omiljeni kauboj :) Meni je baš drago što je tema iz Djanga 1966 i ovdje prisutna i mislim da sam time odgovorio na pitanje. :)



jesi, doslovno kopiranje ili autorski trag tebi su isto. Ne samo na pitanje da si odgovoril, vec si rekel i dosta o sebi...



Kako god...
dosada Posted - 15/02/2013 : 19:19:19
quote:
Originally posted by djule

ovog đanga sam gledal(ima već dugo),al to je prava filmčina. tarantino je ovim filmom napravio zabavu za one koji ne poznaju western opus, al sve u svemu dosta naivno i predvidivo.

kventine, više sreće drugi put



ma dobar je i DU, po meni i bolji od samog Djanga iz `66., ali da je QT ovdje pokazal nedostatak autorstva to je jasno. I zato da, QT više sreće/umijeća drugi put jer to se od tebe i očekuje!
dosada Posted - 15/02/2013 : 19:16:33
quote:
Originally posted by sinister

Gledao i Djanga i Trinity i Day of Anger (Lee van Cliif moj omiljeni kauboj :) Meni je baš drago što je tema iz Djanga 1966 i ovdje prisutna i mislim da sam time odgovorio na pitanje. :)



jesi, doslovno kopiranje ili autorski trag tebi su isto. Ne samo na pitanje da si odgovoril, vec si rekel i dosta o sebi...
NESVRSTANI Posted - 15/02/2013 : 19:16:01
quote:
Originally posted by PAJDO



E al onda ne bi bilo filma



Istina

djule Posted - 15/02/2013 : 19:13:21
quote:
Originally posted by dosada

u ovom i je poanta, ovdje ih slabo bira više kopira druge. Znači uvodnu pjesmu nije izabral QT vec Corbucci jo 1966. O tome ti govorim?

Druga je priča kaj večina vjerojatno nije gledala Djanga iz 1966. pa misli da je to QT odabrala glazbu (:

bilo je bolje kad je on biral glazbu za svoje filmove kak slucaj bil u dosadašnjim filmovima, a ne kopiral. Teško mi je neke stvari objasnit ljudima kad su slabo upoznati s materijom (:



ovog đanga sam gledal(ima već dugo),al to je prava filmčina. tarantino je ovim filmom napravio zabavu za one koji ne poznaju western opus, al sve u svemu dosta naivno i predvidivo.

kventine, više sreće drugi put
sinister Posted - 15/02/2013 : 19:12:52
Gledao i Djanga i Trinity i Day of Anger (Lee van Cliif moj omiljeni kauboj :) Meni je baš drago što je tema iz Djanga 1966 i ovdje prisutna i mislim da sam time odgovorio na pitanje. :)
PAJDO Posted - 15/02/2013 : 19:11:55
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by PAJDO

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by sinister

Pa valjda je jasno zašto nisu mogli tek tako doći i tražiti Broomhildu od Candiea. Jest on biznismen, ali i veliki egoista i vidjeli smo kako tretira robove. Baš bi im dao Broomhildu i još im slavlje napravio povodom ponovnog susreta. :)





Meni baš i nije jasno, al ostavljan mogućnost da je to do mene.
Ja nisan nigdi napisa da bi oni tek tako došli i tražili Hildu ni da bi je DiCaprio da. Kako tretira robove nema nikakve veze, niti triba radit slavlje.
Računica je jednostavna.
Ako je spreman za 12000$ prodat borca koji vridi 9000, zašto nebi proda za istu lovu "oštećenu" crnkinju koja vridi 300?




Candie jest biznismen, veleposjednik i robovlasnik. Ali s druge strane je i okrutni sadist, naučen da su crnci bića niža od ostalih ljudi, a uza sve to učen i inteligentan za svoje doba.
Vjerovatno bi i dao Hildu za tu lovu, ali zaboravljaš da je jako teško uopće s njim stupiti u kontakt ako nisi netko sa ˝vrhunskim pedigreom˝.
Ne slažem se ni za Dona Johnsona, mala epizodna uloga odlično odrađena, barem meni.


Sve to stoji, ali čini mi se da je njegov klik lova. On nije tija uopće razgovarat al kad su spomenili cifru vrlo rado je sija za stol.
Ako misliš da iz čiste zlobe ne bi pustija Hildu, može bit, ali zašto doc nebi sam otiša po nju, složija priču da je spreman dat ogromnu lovu za crnkinju koja zna njegov materinji jezik, pokupija je i odvea Djangu.
Po meni su ih radili budalama bezveze i doc je zato izgubija glavu.





E al onda ne bi bilo filma
btw i ja bi radije da je doc preživio i odjahao sa crnkinjom, čisto jer mi lik Djanga nije legao. Fox mi pari neki cool crnac s Manhatana
dosada Posted - 15/02/2013 : 19:07:39


e vidiš ovo je QT

špageti muzika a film ratni...
NESVRSTANI Posted - 15/02/2013 : 19:06:55
quote:
Originally posted by PAJDO

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by sinister

Pa valjda je jasno zašto nisu mogli tek tako doći i tražiti Broomhildu od Candiea. Jest on biznismen, ali i veliki egoista i vidjeli smo kako tretira robove. Baš bi im dao Broomhildu i još im slavlje napravio povodom ponovnog susreta. :)





Meni baš i nije jasno, al ostavljan mogućnost da je to do mene.
Ja nisan nigdi napisa da bi oni tek tako došli i tražili Hildu ni da bi je DiCaprio da. Kako tretira robove nema nikakve veze, niti triba radit slavlje.
Računica je jednostavna.
Ako je spreman za 12000$ prodat borca koji vridi 9000, zašto nebi proda za istu lovu "oštećenu" crnkinju koja vridi 300?




Candie jest biznismen, veleposjednik i robovlasnik. Ali s druge strane je i okrutni sadist, naučen da su crnci bića niža od ostalih ljudi, a uza sve to učen i inteligentan za svoje doba.
Vjerovatno bi i dao Hildu za tu lovu, ali zaboravljaš da je jako teško uopće s njim stupiti u kontakt ako nisi netko sa ˝vrhunskim pedigreom˝.
Ne slažem se ni za Dona Johnsona, mala epizodna uloga odlično odrađena, barem meni.


Sve to stoji, ali čini mi se da je njegov klik lova. On nije tija uopće razgovarat al kad su spomenili cifru vrlo rado je sija za stol.
Ako misliš da iz čiste zlobe ne bi pustija Hildu, može bit, ali zašto doc nebi sam otiša po nju, složija priču da je spreman dat ogromnu lovu za crnkinju koja zna njegov materinji jezik, pokupija je i odvea Djangu.
Po meni su ih radili budalama bezveze i doc je zato izgubija glavu.

dosada Posted - 15/02/2013 : 19:04:09
quote:
Originally posted by sinister

Ama znam da je muzika uzeta iz drugih filmova i ne smeta mi. :D



a jel znaš da je muzika uzeta iz istoimenog filma, oba vesterna?

Muzika iz drugih filmova je bila i dosad prisutna kod njega. Znači dosada si kod QT imal da on muziku iz vesterna stavi u svoj ratni film ili svoj kung-fu film.

A sad imaš da on muziku iz Djanga stavi u Djanga, vestern muziku u vestern film!

jel po tebi isto kad to radiš i zeleno i crveno napisano?
sinister Posted - 15/02/2013 : 18:54:41
Ama znam da je muzika uzeta iz drugih filmova i ne smeta mi. :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000